Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz RexMaximus #49637 üzenetére

    hasznalni szeretnem oket, meg kiprobalni, amire korabban nem futotta. de igazabol mar nincs nagy prioritasuk, mert osszegyujtottem, amit akartam:

    486 - sbpro2 (jatekok) + gus classic (demok) + rap10 (roland gmidi, jatekok)
    p3 - awe32 (dos jatekok) + gus pnp (dos demok) + live (win98)

    meg van egy vortex, sb16 (itt vegignyalaztam vagy othat felet, mar csak ez maradt).

    az mt32re fajna meg a fogam, az awe32 csak mert szep nagy (a mostanin nincs memfoglalat - de doshoz felesleges), a rolandok meg a canvas tamogatottsag a gmidi mellett. bar a rolandoknak sincs tul sok ertelme, mert csak sb16/awe32re lehetne rarakni, vagy egy kulso modul - szivas a vezerlesuk, es az sbpro2 jobb is regi dosos jatekokhoz, illetve a nativ gmidi kartya. szoval az mt32 johet, a tobbi max ha beesik.

    (#49636) Tim82: az. miert?

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz Chris82 #49747 üzenetére

    ket geppel fedem le a 90es eveket :)

    dx4 - 95ig
    sbpro (jatek)
    gus classic (demok)
    roland rap10 (jatek)

    p3 - 2000ig
    sblive (win98)
    sb awe32 (jatek dos)
    gus pnp (demok dos)

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • alvaro

    senior tag

    Ha már Voodoo. Nekem ez is kimaradt a maga idejében, mostanság pótoltam, és Voodoo 1-essel nyomtam végig a legelső Tomb Raidert. Nagyon jót tesz neki, szoftveresen olyan takarási hibák vannak benne, hogy Lara át is eshetne rajtuk, ha a fizikát is a raszterizáló rutin csinálná :D

    Tervezem más glide only játékok kipróbálását is, főleg ami DOS alatt megy. Aztán ahogy elkezdték használni a D3D/OpenGL APIkat, onnantól nem nagyon hat meg, mert ott "bármilyen" más kártya éppúgy megfelel, és ahogy arn kollega rámutatott, könnyű jobbat találni.

    Viszont ehhez kapcsolódik egy kérdésem: Voodoo 1-essel kiváló a Tömbradír, de V2-essel totál szétesett színekben pompázik. Egyszer régen találtam egy csokor környezeti változót, amiket beállítva V2-esen is jól nézett ki, de kihalt a batch file alól a vinyó, és most hosszas guglizással se találtam meg a beállításokat, pedig kipróbáltam nagyon sok mindent... Nem tudja valaki séróból, ezt mivel lehetne helyretenni? :F

    Jó hír: Abit KT7A-RAID. Ez jó GUS-sal és Palominóval (kop-kop, nemrég hagyott cserben a 286-om ugyanezen témakörben), bár utóbbit simán csak Athlonnak írja, de legalább nem unknown CPU-nak.

    Még FastVid-re kell alternatívát találnom, mert az csak félig működik, úgy tűnik, az LFB-t megsegíti, mert a Quake nagyon nagyot gyorsul tőle, de az A000-s 64k-t egyáltalán nem gyorsítja. Így hogyan vetem össze fair körülmények között a Tualatin rendszeremmel? :F

    Érdekes, hogy másik nem RAID KT7A-val meg hülye volt, és nem hiszem, hogy a RAID lenne az oka (főleg, hogy azt a vezérlőt azonnal le is tiltottam, mert csak lassítja nekem a bootot) :DDD Tippjeim: BIOS vagy chipset verzió...

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz DarthSun #50080 üzenetére

    Érdekes. Képen a nyák is görbének tűnik, amiatt gondoltam, hogy gáz van.

    Semmi értelmes ötletem nincs igazán, csak guszutstalan házibarkács. Ráadásul pont ott van a venti is...

    Vagy a HDD tartóra függeszteném rá valahogy, vagy a 2,5"-es tartók fölötti peremre valami madzaggal, lényeg, hogy ne a gravitáció húzza lefelé. Csúnya lenne, ha állásában elrepedne a nyák.

    De mondom én csak a képet láttam, ami nekem így lógott az egyáltalán nem volt merev.

    [ Szerkesztve ]

  • alvaro

    senior tag

    válasz frescho #50112 üzenetére

    Csak nehogy kiderüljön, hogy még nagyobb lesz tőle a kettő közti gap :D

    Viszont a fagyásos részt nagyon élénken el tudom képzelni, néha belefutok ilyen jópofaságokba, k6wc-vel is sikerült fagyasztani valamelyik SS7 rendszeremet, most pedig a Pentium Pro-nál (nagy i440FX-es HP lap) kellett rájönnöm, hogy fastvid után hangra azonnal fagy. De úgy, hogy ha indítok egy Impulse Trackert, akkor fekete kép. Ha indítok egy Quake-et, kiírja, hogy pl. SB version 4 init (de GUS ugyanígy elhasal, nem SB függő) és ott áll bele a földbe. Ha pedig csak LFB-re engedélyezem a write combiningot, akkor szépen betölt, elindul 320x200-ban, és amikor beváltok egy VESA módba, akkor fagy csonttá. 3 videokártyával is próbáltam, ugyanez.

    [ Szerkesztve ]

  • arn

    félisten

    Dosos demok... nah olyan konfigot osszerakni, amin minden es gyorsan fut, nem egyszeru. De vicces, hogy pl a dis/mandula a nativ interwave supportral csak az egyik felet hajtja meg a hangszoroknak gus pnpn, addig gus modban rendesen szol :D

    Vagy masik... state of art/bomb guson nem szol, mondom megnezem win alol. Wines verzio win alatt kilep, dosos verzio rendesen fut. Ki erti ezt?

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz RexMaximus #50242 üzenetére

    Jateka valogatja, de altalaban jobb a roland gmidije, mint akarmi, ami kesobb megjelent dos ala. A rap10 kimeneti minosege is messze megelozi a korat (93as kartya). Raadasul mar 92 utan szinte minden tamogatja, a gust es az awet kb csak 94tol.

    Ettol fuggetlenul van, ami guson, vagy awen jobb, meg ugye min szoktad meg. Az opl3 szvsz sbpron a legjobb., vmit azzal jatszok, mert az a nosztalgia.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • HSNet

    aktív tag

    válasz arn #50178 üzenetére

    Bocs, szófosás:D

    szvsz csak varosi legenda, hogy azon komponaltak :)

    Nem vagyok benne biztos, mert nincs olyan ismerősöm, akiről tudnám, hogy játékokhoz komponált volna akkoriban, de az MT-32 PC-s sikere után, mint annak az utódja, ami egyben egy relatív olcsó és tipikus jack of all trades modul volt, amit kb mindenki használt, simán elhiszem, hogy játékokhoz is ezen/erre komponáltak.

    A rap-10-et személyesen nem ismerem, de mivel a Sound Canvas GM set-jét használja, eléggé hasonlóan fog szólni elég sok helyzetben. A dobokra figyelj, és a villany gitárokra, ott lehet a különbséget észrevenni az SC-55-höz képest.

    A gitároknál azért, mert ha jól értem, akkor az már a MkII mintáit kapta meg, és azok ott kicsit mások, a doboknál meg azért, mert a GM szabványban 1 dobkészlet van csak, de 3 programra szétdobva, míg a GS-ben, és a kor hangszerei nagy részében 7+ dobkészlet (9+ program) + 1/2 FX készlet.

    Maga a GM egy furcsa állatfaj, egyben protokol és egy default hangszer kiosztás. A GS/XG ezeknek kiterjesztése. Olyan játékról, ami a GS protokol kiegészítéseit használja csak egyről tudok, az az Elite 2. A többi, ha azt mondja, hogy Sound Canvas/GS-t és GM-et is tud, akkor a GS alatt vagy azt érti, hogy a GS extra hangszereit is használja, vagy azt, hogy valójában MT-32 alap hangszerkészletre volt írva a zene (SC-nek van MT-32 kompatibilis módja, az MT-32 extráit nem tudja, de legalább az alap hangszerek ugyanott vannak). Utóbbiaknál a GM mód általában jobb/rosszabb konverzió erről. Ilyen ha, jól emlékszem, akkor valamelyik Lands of Lore.

    Az XG helyzete annyiból extra, hogy a Yamaha liencelte az sw változatot elég sok felé, így elég sok játék jött ki becsomagolt XG synth-el, és XG-re írt zenékkel. Pl Final Fantasy VII (ami azért is érdekes, mert ha NT/2k/xp képes XG sw synthet akarsz, akkor az FF7 telepítőjéről a legegyszerűbb beszerezni:) )

    Elemet pótold, van egy marék beállítás (effektek, balance, master volume) ami elmászkál nélküle, akár lejátszás közben is.

    Hangban a különbség egyéb GM-hez képest abban lesz, hogy a Roland mintái nagyon kiegyensúlyozottak az egyéb, korabeli opciókhoz képest. Egészen a Yamaha XG-kig nem nagyon volt hasonló mindenhol okésan szóló alternatíva, megfizethető áron. Minden stílusra volt jobb választás, de az összes ilyennek volt gyengéje is. Az SC-k nem voltak kiemelkedően jók, de rosszak sem, és ha csak egy hangszered van, akkor ez utóbbi elég hasznos xD

    Hangkártya fronton a Dream alapú 4MB-s Wavetable-öknek van nagyon hasonló hangja (valamilyen furcsa okból...), a GUS/AWE/minden későbbi soundfont alapú synth akár jobban is szólhat, ha a programozó és a zenész ügyes volt, de az elég ritka. Ha 91-94 közötti játékokat nézel, akkor nem nagyon lesz bármi, ami jobban szól. 94 után vegyes a kép, de általában a legjobb háromban benne lesz, egészen a Live/Aureal korszakig, ahol már annyival nagyobbak a minták, hogy kijön az, hogy az SC csak 32kHz-es.
    Persze a fenti csak a zenére vonatkozik, FX/Speach-re kell mellé valami hagyományos hangkártya is (SB/WSS kompatibilitással).

    Utána mindezt megette a CD music, majd az MP3, és így múlt el a világ dicsősége... :)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz arn #50286 üzenetére

    Igen, kb az a helyzet.

    Midiben a hangszereket úgy azonosítod, mint program. A Midi 1.0-ban semmilyen szabványosítás nem volt az egyes hangszerek kiosztására, mindenki azt az azonosítót párosította azzal a hangszerrel, amit akart, illetve azokat a hangszereket pakolta az adott synth-be, amiket jónak látott.

    Az MT-32 (és legtöbb származéka) generálják a hangot, de van eltárolva egy alap készlet hangszer rajta. Pl pgm#1 - Piano (fogalmam sincs, hogy tényleg az e).

    Majdnem mindenki más (SC-55 után, beleértve a wavetable modulokat, GUS-t, AWE-t, stb) hangmintákat játszik le, és effektez. Amikor egy későbbi modul /hangkártya MT-32 módba kapcsol, akkor a programokat ugyanarra PGM-Hangszer kiosztásra kapcsolják, mint amit az MT-32 használt, de persze a generátorának szóló üzenetekkel nem tudnak mit kezdeni, mert olyanjuk nincs.

    A GM legnagyobb eredménye az volt, hogy létrejött vele egy szabványos hangszer sorrend, azaz minden GM kompatibilis eszközön a PGM#1-8 lesz a különböző zongorák, stb. Ezen kívül a rendszer üzeneteket is szabványosították, így lett olyan reset, vagy éppen effekt paraméterezés, amit minden synth egyformán kezelt (a végeredmény lehetett más, de legalább ugyanazt jelentette mindegyiknek).

    A GS a GM-et terjesztette ki felfelé, és behozta a variant-okat. Az volt az alapötlet, hogy kinevezzük a szabvány GM hangszereket Capital Tone-nak (ezekből lehet 128), majd ezekre rápakolhatunk egyenként 128-128 variant-ot. Pl PGM#1-Grand Piano - Varint#5-Concert Hall (vagy nem, nagyon régen volt:D).

    Azoknál a hangszereknél, ahol működött a Capital Tone Fallback, ott ha nem volt meg az adott Varint# az adott synth-en, akkor használta helyette a Capital Tone-t, így legalább valami hasonló szólt, mint amit eredetileg oda szántak.

    Munt: Építs egy dedikált SW Synth PC-t, tegyél bele egy rendesebb hangkártyát, onnantól simán midivel rákötöd a régi vasat, és meghajtja, mintha tényleg egy modul lenne, így megvan a retro érzés (legalább a játék natívan fut).

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • alvaro

    senior tag

    válasz arn #50330 üzenetére

    Elég Diamond centrikus :D

    Amúgy nem rossz :)
    Viszont nekem is BX "bundle" tartalmazza az MX300-at, azzal toltam pár hónapja az Unrealt.

    A héten elvetemült módon az ISA-s ipari P4 van terítéken 3.06-os Northwooddal, simán DOS cuccokhoz, mivel a GUS szépen megy benne. Azért az AGP hiányzik most egy kis tapasztalattal és állítgatással. Nem gondoltam volna, hogy a Blood fut rajta 1600x1200-ban, viszont így PCI-on VGA limit állt elő.

    Sebaj, ez ilyen extrém cucc, belefér :D

  • arn

    félisten

    Osszevetettem a rap10et az sc55el. Az sc55nek mintha paraszthajszallal jobb lenne a hangszerkeszlete, sound canvast ami tamogat is kulon, ugyanugy szol (legalabbis amit probaltam). Viszont a vezerlese az sb16 miatt nem 100as, talalkozam a hires midis buggal, a beakadt hangszert csak a hangmodul kibekapcsolasa tuntette el. Jo lenne egy rendes midis vezerlo, de az is ritka. A rap10zel ertelemszeruen ilyen gond nincs, illetve bar milyen kartyat hasznalhatok mellette, nem kell midivezerles kulon.

    Gyakorlatban nekem az jott le, hogy szinte egyforma a vegeredmeny, a kulso modul nyugjei nelkul. Sb16nal is tobb programnak nem volt digi hangja, ami sbpron szol, vmi meg eleve furan szolal meg sbpronak setupolva, reven hogy az sb16 nem sbpro kompatibils.

    Asszem megy vissza a gus-rap10-sbpro felallas, kompatibilisebb.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz RexMaximus #50603 üzenetére

    Engem nem zavar az időbeli eltérés. Egyrészt abból építkezek ami van/tudok venni/kapok. Másrészt duplán jó az egész, egy alapkonfig visszavisz az időben, egy hozzárakott akkor még nemlétező VGA pld pedig azt az illúziót kelti hogy abban az évben én vagyok a király ;] . A túl régi alkatrész is feelinges, pld a K7M- ben a GusClassic, értékes régi darab, és ráadásul működik a már végülis nem hozzávaló lapban.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz arn #50798 üzenetére

    Megtaláltam. Kevésbé szívás, mint emlékeztem.
    1, feltelepíteni a drivereket windows alól valahova. Akár másik gépre is, a dos driver könyvtár fog kelleni.
    2, nem autoexec.bat-ba, hanem simán promptba: 'aweutil /em:gm'
    3, kipróbál, szörnyülködik a szar minőségen, ROM mintákat hallasz,
    4, letölt a kiválasztott, és kisebb/egyenlő mint installált kártya ram (és system ram!, először oda tölti fel, onnan át a kártyára) .sbk file-t, bemásol a dos driver könyvtárba (ahol az aweutil is van), majd átnevez 'synthgm.sbk' (az eredeti előtte nevezd át valami másra, hátha még kelleni fog),
    5, 'aweutil /em:gm' ismét, ha mindent jól csináltál, akkor szépen lassan (akár több perc alatt) feltölti a soundfont-ot, és élesíti ismét a midi emulációt,
    6, kipróbál, és elvileg élvezi a sokkal jobb hangminőséget:)

    Pár apróság:
    -aweutil TSR, enni fog valamennyi conventional ram-ot (27-44kb?),
    -protected mode-al lehetnek gondok (TSR miatt),
    -MT-32-t nem fog tudni emulálni, max az MT-32 alap patch set-jét, ugyanígy XG-t és GS-t sem, ezeknél max a yamaha/roland hangszerek mintát használhatod mint GM zene,
    -a midi portot disabled-be teszi az aweutil, amikor GM módba kapcsolod,
    -GUS emuláció nincs, vannak GUS soundfontok, azok, mint az MT-32-nél, csak annyit érnek, hogy GUS-ra hasonlító mintákkal megy a GM.

    Disclamer:
    Kipróbálni nem tudtam, mert elég messze vagyok a saját kártyámtól, de hétvégén megpróbálom, ha megtalálom hova raktam a ramomat:)

    [ Szerkesztve ]

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • arn

    félisten

    válasz flymi #50888 üzenetére

    Apam harom eve a gusos retropcmet rakta ki, hogy szemet :D 20 eve orizgettem azt a kartyat, emlegetem is neki.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • alvaro

    senior tag

    válasz arn #51186 üzenetére

    Tök jól lehet rajta 1600x1200-ban Bloodozni, amint van alá egy ISA slotos lapod vagy egy olyan PCI hangkártyád, aminek nem fekszik ki a chipseten az SB emulátora :DDD

    Viccen kívül, ezt csináltam nemrég elég sokat előbb egy ISA/PCI ipari lappal 3.06/533-as aztán egy sima PCI/AGP-ssel egy 2.4/800-as Northwooddal, előbbi alatt GUSsal, utóbbi alatt Diamond MX300-zal. Ott szar volt az OPL emuláció, de a játék nagyon szépen futott. Igen, be kellett látnom, hogy van, ami jól megy P4-en, nem lehet minden Retribution :DDD

  • zoltanz

    nagyúr

    Milyen jól mutat az AMD logó a Gravis Ultrasound P&P karin, jó kis 486-os idők. :)

    Másik amiről nem nagyon hallani: mikor a Commodore 64 elkészült, vezető programozók, fejlesztők hagyták el a céget, meg alakították ez Ensoniq-ot pl Bob Yannes (VIC-20 elkészítésében is döntő szerepe volt). A GUS -ban lévő GM1 az Ensoniq Otto (ES5506) chip leszármazottja.

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • zoltanz

    nagyúr

    Lehet kapni klónokat Apple I-II (nemsokára C64-et is) ezek most minek számítanak a piacon (ebay) retrónak vagy nem. :U Új gyártásúak, de műszakilag retro. (jó lenne még feltámadna egykét dolog: Atari ST, Amiga 500, kártyák 3dfx, Gus, Awe 64 Gold.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok!

    Jött ma egy elég nagy retro HW pakk, bennük két alaplap, az egyiknek segíteni kellene a beazonosításában, egyelőre még nem tudom összerakni idő hiányában, típusszámot pedig nem látok rajta sehol.

    Chaintech lap, olyan, mintha sose ment volna még, teljesen újszerű, por és használatnyom mentes, egész komoly 478-as lapnak érzem, remélhetőleg az is, mert akkor ez fog szolgálni a 478-as gépem lapjaként. A jelenlegi projekt, hogy 775-ig bezárólag minden platformra összeállítok egy korhű gépet, néhány már kész is van, majd jövök kérdezgetni, hogy melyik gépbe melyik korhű, de mégis erős HW kerüljön (CPU, RAM, VGA) :) Hiány nincs semmiből, dobozban állnak a régi VGA-k, hűtők, procik, ramok, hangkártyák. Van GUS-om és jó kis SIMM ramos ISA-s Sound Blasterem is, de nem tudom mibe menjen egyelőre.

    Na de a lap: [kép] & [kép]

    Van tippetek?

    Jött még egy ilyen Epox EP-8RDA+ is: [kép] Ez is kimaradt az életemből, mennyire számított ez jó lapnak akkoriban? Sajnos 1-2 kondi púpos, de csak akkor cserélgetném, ha van értelme megmenteni. Már van Socket A-s gép összedobva, de abban elég gagyi lap van per pillanat, ez jobban tetszik (mert van rajta hibajelző :P )

    Jött csomó AGP VGA, SD és DDR ramok, SB Live (már kb az összes variánsa megvan Audigy 2-ig) egy brutál nagy és nehéz CPU toronyhűtő is, de arról nem lőttem képet. Szóval most megint retro kánaán van, csak egyszer lenne időm foglalkozni is velük érdemben.

    https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

  • alvaro

    senior tag

    válasz bacsis #51783 üzenetére

    Persze, mindenkinek megvan a maga agylövése. Azt pl. még én se értem, miért bukok annyira a színes csíkokra a régi WD vinyókon és miért kell minden új fajta darabot begyűjtenem :DDD

    Valamivel logikusabb a GUS bálványozása, azokból is mindent begyűjtök, amit csak sikerül. Most is van itt egy PnP v3.0, ami látszólag annyiban különbözik az 1.0-tól, hogy egy db IC kisebb tokozásban került fel a kártyára :F

    Csak még nem árt rendbehoznom, mert szegény kapott egy egércsaládot... de egyébként működik a 2MB rammal együtt, amivel találtam.

  • alvaro

    senior tag

    válasz laskr99 #52148 üzenetére

    Ennél sokkal durvábban sarkazott Durcim is van működőképes :D

    És ilyen lapban működik nekem együtt a Palomino és a GUS classic. Utolsó napok DOS demógépe nekem, mint az ISA slotos Tualatin. Killer mindkettő :)

  • arn

    félisten

    válasz frescho #52442 üzenetére

    A chiptunebol vhol akkor sokaltam be, amikor a scene partykon a c64 zenekombokon egyket oraig az ment :D

    En mar itt kezdtem, stilusosan guson es st3al. [link]
    Jo kis music disc [link]

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz arn #52443 üzenetére

    Ezek is frankók. :)

    Hamár témánál vagyunk az Amiga Midi-je milyen szintet képvisel? Vibra 16, GUS vagy gyengéb kb, sztem elég jól szól mindkettő.

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • frescho

    addikt

    válasz zoltanz #52447 üzenetére

    Nek everd össze a trackert és a hardver képességeit. Ez csak egy szoftver ami a mod hangmintái helyett library-ből midi hangmintákat húz be, de ez nem gyári megoldás.

    Full szoftveresen emulálták, még annyi támogatás sem volt benne, mint a GUS-ban. Ha volt mondjuk 7-8 hangszered, akkor a szoftver betöltötte a hangmintákat, összeadta őket, majd azt PCM-ben kijátszotta. 4 hangszerig besegíthetett a hardver, de akkor effectre vagy bármi másra nem maradt csatorna.

    https://frescho.hu

  • arn

    félisten

    válasz frescho #52466 üzenetére

    A gusban az korrektul mukodott, ha nem lepted at a kartya limitjet - max 1m sample, es 14 csati 44khzig, felette utana 32ig ment 19khzig. Pnpnel mar ment tobb rammal is, es nem esett a frekvencia. Mas kartyakon a gep memoriaba ment minden, es a proci jatszotta, es tolta ki a hangkartya kimeneten, persze minel tobb volt a parhuzamosan jatszott dolog, annal jobban lezabalta az eroforrasokat. Ez 92ben meg nagyon nem volt mindegy, hogy egy jatekban parhuzamosan mennyi hangot jatszik, es hogy megy a modjatszas. Persze ahogy nott a gepek teljesitmenye, ez egyre kevesbe volt szempont, es egyre inkabb korlatozova valtak a hwes korlatok.

    Amiganak volt sajat ramja a hangkartyanak, vagy siman dman keresztul ment? Ha jol fogom, amit irtal, 4 csatornaig volt hwes megoldas, afelett meg max mixelni lehetett a tobbi hanggal? De amugy dman es procin mult a dolog?

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • frescho

    addikt

    válasz arn #52467 üzenetére

    Igen, ahogy írtad. 2x2 csatornán HW-es 28kHz-es mintavételig, felette CPU-val kellett megoldani. Nagyjából SB Pro szint, csak megelőzte 6 évvel. Ezért írtam, hogy még annyit sem tudott, mint a GUS. Pontosabban leírva: nem DSP, csak sima 2x 2 csatornás DMA-val támogatott 8 bites DA és 6 bites hangerőszabályozás.

    Voltak mindenféle trükkök, de ezek szoftveresek voltak. Nem használtak DMA-t, mellé 8 bitnél nagyobb felbontáshoz a hangerőt folyamatosan szabályozva, szoftveresen mixelve a mintákat. Ez zabálta a CPU-t, mod lejátszáshoz jó volt, de egy játékban/demóban nem igazán fért bele a "CPU keretbe". A 68000 7MHz-en kb. egy 12MHz-es 286-nak felel meg, amíg a HW támogatás (hang és videó) keretein belül maradsz hihetetlen dolgokra képes, de amikor CPU-ból kell megoldani a dolgokat máris változik a helyzet. Azt mondanám, hogy az A500 megfelelt a gyorsításokat figyelembe kiaknázva egy jól kigyúrt (SB Pro+VGA kártya) 20-25MHz-es 286-nak, vagy egy lassabb 16MHz körüli 386-nak. Az 1200-es amiga felért kb. a 33-40MHz-es 386-ig, de ez 92-ben már kevés volt.

    alvaro: Jól mondod. Lassab volt a chip RAM, de ennek előnye is volt, mert így a chipset is mindent elért. Amikor jönnek azzal, hogy az UMA milyen jó és megváltó ötlet mindig mosolygok és arra gondolok, hogy UMA már volt és akkor is az volt a gondja, mint ma. A RAM sebességén osztozni kell és ez limitálja a teljesítményt.

    Az 500-nál az 512-es RAM még nem volt akkora gond, drága volt a memória és 1MB-ra bővítve elég volt "mindenre" A gond az volt, hogy az ECS-re ('90) és az AGA-ra ('92) túl sokáig kellett várni. Addigra már tényleg kevés volt. Az 500 plus-nak piacon kellett volna lennie 87-88 körül, hogy tartsák a lépést.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • arn

    félisten

    válasz zoltanz #52572 üzenetére

    a 16 bites kartyak megjelenese ota igy van :) es ez csak a min, a gus lezabal vagy negyet, ha nem konfigolod jol. harom kulonbozo hangkartyat a gepbe rakni mar nem is olyan egyszeru.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz arn #52845 üzenetére

    Ja igen, az SS7- et beleveszem a P1 kategóriába. Hát a TX- ben lehet hogy menne a R7000PCI is :U

    Ja, bocs :B . Nálam brutál nagy a hely, ebédlőasztal+íróasztal+komód vonul végig a szoba közepén, azokon vannak a cuccok. Plussz még a nappaliban is van egy retro/próbapad állomás.

    A vga-hdmi-vel gondok vannak, előrébb írtam hogy amiatt vettem új monitorban is olyat melyen van még DSub. Szép az az ívelt kijelző az tuti, de én maradtam a síknál, valahogy jobban bejön.

    #52846 : valamint a scene is szépen átköltözött PC- re, a GUS is avval volt sikeres egy ideig

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • arn

    félisten

    válasz quailstorm #53024 üzenetére

    Fogalmam nincs milyen kabelem van, 5 euroert vettem becsben. A ritka hanging bugon kivul total hasonloan szolt az sc55 blasterrel, mint a rap10. Az mt32 is jonak tunik elso blikkre rap10en keresztul, de csak a youtubeos videokon hallottam eddig mt32ot.

    Ez igy franko kombo :) sbpro, gus, opl3, roland gmidi es mt32 egy gepbol.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • alvaro

    senior tag

    Újra nekiestem az overkill "utolsó napok DOS kompógépei" projektemnek. Ami egyébként Quake+Blood teljesítményre is utazik valamiért...

    Fel kellett ismernem, hogy a nagyobb felbontások alatti teljesítmény durván videolimites, legyen szó akár P3-ról akár P4-ről, akár Athlonról. Legalábbis ha Quake-kel mérem. A fastvid és mtrrlfbe működése teljesen rapszodikus a különböző alaplap/VGA kombókkal, helyenként valamelyik teljesen meghülyíti a rendszert, van, hogy az A000-BFFF elérést gyorsítja, de az LFB-t nem sikerül, esetleg fordítva. Van, hogy az mtrrlfbe működik, van, hogy a fastvid. Esetleg semmelyik. A Quake 640x480 eredmények durván szórnak nagyjából az 50-100 tartományban, bármilyen kombóval.

    A 845/ISA még ennél is nagyobb anomália, de legalább VIA 694T-n nagy vonalakban úgy tűnik, hogy az AGP-s nVidia kártyák jobban teljesítenek, mint a Radeonok (még ha a nyers számok néha mást is mondanak), csak vissza kell nyúlni a Riva128-ig a 400x300 és hasonló beteg módokért. Ezzel elveszik viszont a 15 bites módok támogatása, talán arn kollega vágja, hogy milyen demónak hiányzik ez feltétlenül, mert van ilyen, ha nem is sok. Mondjuk a 400x300 meg az 512x384 még kevesebbnek hiányozna, na de mindegy...

    Ezzel a lépéssel a Tualatin 1.4@1.5-ös rendszerem Quake 640x480-as timedemo 1 eredménye úgy 60 alól 95fps-re ugrott, és még 1024x768-ban is szépen játszható. Láthatóan sokat gyorsult a Blood is, ráadásul megkapta az 1600x1200-as felbontást (ez a Radeon BIOSokból kimaradt), amin 20-30fps sebességet hoz, inkább a felső feléből - amikor nincs áttetsző ablak a képen, mert egy fullscreen üveg az instant 13fps :DDD

    Mindezt tökéletesen működő GUS Classic mellett. Juhéjj :D

    Viszont ha eliminálom a VGA problémát, a Blood határozottan CPU limites ezen a felbontáson, ráadásul díjazza a Northwood procit. Ellenben VGA terén a két P4/ISA lapom még elvetemültebben viselkedik. A régebbi egy AGP nélküli ipari hátlapba passzoló Robo 845G kártya, ez 30-40fps-t hozott Riva128-cal. Hátránya, hogy csak COM portos egérrel használható, mert csak 1db PS/2 port van rajta, viszont ha akár a billentyű, akár az egér USB-s, meghülyül a Blood irányítása.

    Reméltem, hogy egy AGP-s lap megoldja mind a PS/2 hiányt, mind a VGA limitet (durván összevesznek a GUS-sal a PCI sávszélességen, ez is egy misztikum, de a Quake jelentős framerate esést mutat GUS hanggal, SB16 itt sokkal jobb), de a Soyo P4I845PEISA lapon még durvábban előjön az A000/LFB sebesség problémája, mint 694T-n.

    Összességében még nem sikerült egy AGP-s kártyát se találni, amivel elérném a Robo845+PCI Riva128 sebességét (amihez egyébként le kellett tiltani az LFB-t, mert P4-en meg LFB-függő az áttetsző ablak problémája, és még durvább, mint P3-on). AGP-s Riva128-at pedig egyáltalán nem tudok próbálni az 1.5V-os AGP port miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Spec #53142 üzenetére

    A 350- es FSP mellett nekem megy az Awe64, kipróbáltam, igaz hogy végül a GUS- t tettem a konfigba, mindkettő ISA, működnek ATX táppal.

    szerk : valamint több P2-PIII konfig is ATX tápos, Awe32/64 kártyákkal, azokkal sincs gond.

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • arn

    félisten

    Ket uj szerzemeny :) gus pnp, roland mpu-ipc (intelligens midi vezerlo)

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz RexMaximus #53532 üzenetére

    A 486ba megy a midikartya, a rap10 kikerul egyelore - a ket hangmodulhoz (mt32, sc55) praktikusabb es jobb. A dos aranykorat igy minden szempontbol le tudom fedni midihez - gus, opl3, mt32, sound canvas, gmidi.

    A gus pnp tartalekba lesz :) nincs kulonosebb vonzalom, ugyanugy a komplett gepek tartozekai, csak finomitok a konfigokon. A 486 lassan tobbet er, mint a modern gepem :D

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • frescho

    addikt

    válasz laskr99 #53535 üzenetére

    Lehet. Eddigi tapasztalatok:

    Időben ki kell érni, de hogy mi a jó idő az néha teljesen random. Ha lelkesnek látnak, akkor szorzódik az ár. Alkudni kötelező, 500-ért máshol is van kazetta 1000-ért 5 darab már jobban hangzik. Más alkujába nem szólunk bele. Az hogy mi működik nem a kinézeten, hanem a szerencsén múlik.

    RexMaximus: Korabeli hangkártya árakat nézve ritka lehetett egymás mellett AWE32 és GUS, elég volt az egyikre összeszedni a pénzt. De ha az alsóbb kategóriát nézed, akkor egy Ace-SB16 páros sem volt olcsó.

    r0b3r: Akkuból kifolyt lúgot tudod citromsavval vagy ecettel közömbösíteni. Ez utóbbi nekem bevállt, csak büdös, mint a fene. Passziválás után akár vízzel is moshatod, csak jól szárítsd ki. Alkoholból az izopropilt és sima 70%-ost is használok.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • arn

    félisten

    válasz RexMaximus #53536 üzenetére

    Alapvetoen nekem is egy kartyam volt, a gus classic melle kerult kesobb egy sb16, mert eleg sok gond volt a gussal a jatekoknal - ez kb olyan 97 korul tortent. Ezutan amig isabusz volt, mindig az volt a masodlagos kartya (live, audigy volt talan az utolso).

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • frescho

    addikt

    válasz arn #53655 üzenetére

    Hasonlóm nekem is volt, de a műanyag elég gyatra volt rajta. Végülis működött és pár dollr volt csak. Ezzel akkor leszel bajban, ha valami régi házban nem fér oda. Mondjuk még mindig kiszedheted a gépből.

    flymi: A BH6 teljesen modern, már szoftmenü meg mifene van benne. Ha kihívást keresel, akkoor keress egy igazi sokjumperes kombó 3/486 VLB-s lapot. Abban élessz fel két VLB kártyát (VGA+IO) egy 486DX50 társaságában. Lehetőleg legyen még benne valami ESS-es hangkeltő, mellé egy GUS ACE, hálókártya. Ha hozzáadsz valami igazi jó kis 120-as Connert akkor kész is a havi elfoglaltság. Ha hamarabb végzel, akkor 8MB memóriával rakj fel egy első szériás win 95-öt rá, de úgy, hogy egy 420-as Segate vinyót hergelsz be másodiknak.

    https://frescho.hu

  • alvaro

    senior tag

    Megtaláltam azt az érdekes ellenfényes képet, amit a múltkor lőttem az összeépített 286-om belsejéről. Totál átlátszó az alaplap :DDD

    Egyébként érdekes kis lap ez a Hedaka (vagy PC Chips, állítólag az övék a chipset is). Egy nagy hibája, hogy WS1-ben működik csak, így 20MHz-en a sebessége nem haladja meg a másik, 16MHz-es WS0-s lapét. A videosebesség viszont rendben van és a GUS Classic is hibátlanul üzemel benne. Tudom, nem igazán támogatott 286-ban, de már legalább 3 programot találtam, ami kezeli benne :D

    16 mega RAM-ot is kezel, de csak részlegesen, mert warm bootkor "elveszti", és nyavalyog a POST alatt. 8 megával ugyanez, így kapott 4-et, a SIPP foglalatokba tűzött SIMM foglalatokon keresztül. Érdekesebb és ritkább a SIPP, de PITA cserélni.

    Majd írok kompletten róla valamikor. Lehet, hogy kéne belőle cikk is, nem tudom, mikor tudom összeszedni.

    [ Szerkesztve ]

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    72 pines EDO- ból van 64MB- os is, az Octek lapomban 1db 64MB- os van. Az Awe64Gold- ban pedig a SimConn- os bővítésben a 32MB- os EDO [link] , [link], az Awe32- őkben és a GUSPnP- ben pedig a 2x4MB- os 30pinesek [link], [link].

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • zoltanz

    nagyúr

    Találtam egy bőségesnek mondható ISA-PCI hangkeltő listát, hátha valakit érdekel aláhúztam amelyeket én is be szeretnék szerezni.
    AWE Gold-ból melyik jobb a CT4390 vagy a CT4540?

    isa, Acer Magic S23A (crystal cs9233 WT), /photo/ - 25 USD

    isa, Adlib Clone - RainbowArts Soundman, /photo/ [box] - 90 USD
    isa, Adlib Clone - unknown - 60 USD

    isa, Aztech SoundGalaxy Nova 16 Extra, /photo/ - 8 USD
    isa, Aztech SoundGalaxy NX Pro - 10 USD
    isa, Aztech SoundGalaxy Pro 16 AB, /photo/ - 8 USD
    isa, Aztech SoundGalaxy Pro 16 IIB-3D, /photo/ - 8 USD
    isa, Aztech SoundGalaxy Washington 16, /photo/ - 8 USD
    isa, AZtech waverider 32+ (based on ics wavefront), /photo/ - 25 USD
    isa, AZtech waverider pro 32-3d(i), /photo/ [+box] - 40 USD
    isa, AZtech waverider pro 32-3d(ii), /photo/ - 8 USD

    isa, Creative CT1350b sb 2.0 /photo/ - 50 USD
    isa, Creative CT1600 sb pro2 - 45 USD
    isa, Creative CT1740 sb16, /photo/ - 10 USD
    isa, Creative CT1740 sb16 - 10 USD Broken
    isa, Creative CT1920 awe32upg , /photo/ - 40 USD
    isa, Creative CT2230 sb16, /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT2260 vibra16 - 8 USD
    isa, Creative CT2600 sb pro2, /photo/ - 40 USD
    isa, Creative CT2740 sb16, /photo/ - 10 USD
    isa, Creative CT2740 sb16, /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT2750 sb16 easy, /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT2760 awe32 - 30 USD
    isa, Creative CT2800 vibra16s - 8 USD
    isa, Creative CT2860 sb16 vibra16s /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT2860 sb16 vibra16s - 8 USD
    isa, Creative CT2900 sb16, /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT2900 sb16 - 8 USD
    isa, Creative CT2910 sb16, /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT2940 sb16, /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT2940 sb16 - 8 USD Sold
    isa, Creative CT2950 sb16, /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT2960 vibra16 - 8 USD
    isa, Creative CT2980 sb16 - 8 USD
    isa, Creative CT3600 sb32, /photo/ - 25 USD
    isa, Creative CT3600 sb32 - 25 USD
    isa, Creative CT3600 sb32 - 25 USD
    isa, Creative CT3620 sb32, /photo/ - 25 USD
    isa, Creative CT3670 sb32, /photo/ - 25 USD
    isa, Creative CT3900 awe32 - 50 USD
    isa, Creative CT3930 sb32, /photo/ - 45 USD
    isa, Creative CT3990 awe32 - 45 USD
    isa, Creative CT4170 sb16 WavEffects vibra16vx, /photo/ - 8 USD
    isa, Creative CT4170 sb16 WavEffects vibra16vx - 8 USD
    isa, Creative CT4330 awe32, /photo/ - 25 USD
    isa, Creative CT4380 awe64, /photo/ - 25 USD
    isa, Creative CT4390 awe64 gold, /photo/ - 45 USD
    isa, Creative CT4500 awe64 - 25 USD
    isa, Creative CT4520 awe64, /photo/ - 25 USD
    isa, Creative CT4540 awe64 gold - 45 USD
    pci, Creative CT4810 Vibra 128 PCI - 8 USD
    pci, Creative CT4810 Vibra 128 PCI - 8 USD
    pci, Creative SB220 Live!, /photo/ - 8 USD
    pci, Creative SB220 Live! - 8 USD
    pci, Creative Audigy 2 [+2cd] - 10 USD
    DB, Creative CT1910 waveblaster ct1910, /photo,photo/ [box] - 140 USD
    isa, Unknown sb clone with cms socket (PC media Master boomer?) - 40 USD
    isa, Asus I-A16c - 8 USD
    isa, MediaForte SoundForte sf16-fmi-03 (vibra16c), /photo/ - 8 USD
    isa, MediaForte SoundForte sf16-fmp-02 (vibra16s), /photo/ - 8 USD
    isa, MediaForte SoundForte sf16-fmp-03 (vibra16s) - 8 USD
    isa, MediaForte SoundForte SF16-FMR RadioLink - 8 USD

    ram, AWE64 Gold upgrade ram: SIMMconn+32mb simm, tested - 50 USD
    ram, AWE64 Gold upgrade ram: CT1950 24MB, tested - 400 USD

    pci, Diamond Monster Sound MX300 (Vortex2), /photo/ - 10 USD
    pci, Diamond Sonic Impact s100 (ess allegro es1989s), /photo/ - 25 USD
    DB, Diamond DB 4mb - 70 USD

    ext, Disney The Sound Source [+2 floppy] - 90 USD

    isa, Ensoniq Elite, /photo/ [4 orig floppy] - 500 USD Listed separately
    isa, Ensoniq s-2000, /photo/ - 90 USD
    isa, Ensoniq Opus, /photo/ - 25 USD
    isa, Ensoniq Vivo-90, /photo/ - 25 USD

    isa, Gravis Ultrasound Max rev2.1 /photo/ - 150 USD Listed separately
    isa, Primax Soundstorm (GUS classic clone) /photo/ - 100 USD
    isa, Sinergy Viper Max (GUS extreme) /photo/ [+manual, 2 non original cd] - 400 USD Listed separately

    isa, Guillemot MS 64 Home Studio Pro (based on dream sam), /photo/ [box] - 200 USD

    isa, IBM Music Feature Card, /photo/ [+midi breakout, manual] - 600 USD Listed separately

    DB, Korg Ai20, /photo/ - 280 USD

    isa, Logitech soundman wave (jazz16+opl4 WT), /photo/ - 90 USD

    isa, MediaVision Jazz16 LMSI 650-0098-04-c, /photo/ - 8 USD
    isa, MediaVision PAR 650-060-52-a, /photo/ - 8 USD
    isa, MediaVision Pro Audio 16 LMSI 650-0082-03-b, /photo/ - 10 USD

    isa, Mirosound pcm1 pro (based on opl4 WT), /photo/ - 25 USD

    pci, MStech soundcard 5.1 (cmi8738 ) - 8 USD

    pci, ESS maestro-1 - 8 USD

    isa, Orchid SoundWave32 (based on echo WT), /photo/ - 25 USD
    isa, Orchid SoundWave32 Invision UPG (based on echo WT) - 45 USD
    isa, Orchid SoundWave32+scsi (based on echo WT), /photo/ - 90 USD
    DB, Orchid Wavebooster 4/FX - 280 USD

    isa, Phrometheus Aria16 (proprietary aria WT) - 45 USD

    isa, Roland mpu401/at, /photo/ [box] - 300 USD
    isa, Roland mpu401/at- 350 USD
    isa, Roland rap-10, /photo/ [box] - 180 USD
    DB, Roland scb-7, /photo/ - 190 USD

    DB, Serdaco Dreamblaster S1, /photo/ - 25 USD

    isa, Terratec EWS64 (dream sam9407), /photo/ [+box, front panel] - 190 USD
    isa, Terratec maestro 16, /photo/ - 8 USD
    isa, Terratec maestro 32/96 (dream sam9233) - 45 USD
    isa, Terratec profimedia 8bit isa card /photo,photo/ - 25 USD
    pci, Terratec XLerate (Vortex au8820b2) - 25 USD
    DB, Terratec SCW001/2, /photo/ - 100 USD

    isa, TurtleBeach Maui (based on ics wavefront WT), /photo/ - 200 USD
    isa, TurtleBeach Montecarlo (mad16) - 45 USD
    isa, TurtleBeach Monterey (Tahiti+Rio) (based on ics wavefront) [box] - 280 USD
    isa, TurtleBeach Pinnacle (based on kurzweil ma1 WT), /photo/ [box] - 300 USD
    isa, TurtleBeach Tropez (based on ics wavefront WT), /photo/ - 150 USD
    pci, TurtleBeach Montego DDL (based on Aureal au8830), /photo/ [+spdiff, cd] - 60 USD

    isa, Yamaha sw60xg, /photo/ [+manual, cd] - 180 USD
    pci, Yamaha XG1000, /photo/ [+manual, 2cd] - 100 USD
    pci, Yamaha ymf740c-v - 25 USD
    DB, Yamaha db50xg, /photo/ - 150 USD
    DB, Yamaha db51xg, /photo/ - 220 USD
    DB, nec xr385 yamaha xg, /photo/ - 90 USD

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • r0b3r

    senior tag

    válasz DarthSun #54536 üzenetére

    Jó tudni... mondjuk ilyen gondom sztem soha nem lesz, hogy GUS-hoz kelljen Ramot vadásznom. :O :DDD :DDD

  • alvaro

    senior tag

    válasz DarthSun #55015 üzenetére

    Á, erre a verébre nem kell ilyen ágyú :D
    Mondom, hogy full pöpec 486SX33-mal.

    Ha meg brutál DOS kell, Tualatin vagy Palomino, Riva128-assal, hogy jó legyen az LFB sebessége is (nem tudom, miért sz@r@kodik a Radeon, pedig a legjobb BIOS abban van...).

    Blood alá meg 3066-os Northwood, de ISA slottal, szigorúan NOLFB-vel, és sajnos GUS nélkül, mert az egy csomó chipseten (pl. TX, Aladdin5, i845) vagy 30% teljesítménycsökkenés ha streamel... (A Blood sajnos nem komálja a P35+Vortex2 kombót, pedig rettentő szépen folyik bármilyen Core2-vel 1600x1200-ban, és még szól is, csak elég sűrűn fagy :()

    Apropó Cyrix. Nemrég futottam bele egybe, ami labilis volt 83MHz-es FSB-vel, pedig hivatalosan bírnia kellett volna. Szép lila kupakos MII 333+. Nagyon megnéznék egy ilyen 2.2V-os darabot, sajnos még soha nem találtam...

  • arn

    félisten

    válasz envagyok #55031 üzenetére

    A cuccok ara egy alatt elegge valtozhat. A masik, hogy ok, hogy van erteke, es van ra igeny, de lehet a vilag masik felen kellene eladni, es sok csak ahhoz kepest draga, amilyen idos, amugy egy modern kutyuhoz kepest meg mindig elenyeszo az ara. Egy gyaszolo, erdektelen embernek minden jobban hianyzik, mintsem egy ilyen gyujtemennyel kinlodjon.

    Szvsz max olyanokkal lenne erdemes foglalkozni, amik onmagukban is megernek par szaz eurot (mittomen regi roland midi, esetleg gusok). Amugy beazonositani is nehez egy laikusnak.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Ganz-[HUN] #55060 üzenetére

    Az Awe eddig ment minden gépemben, ha PnP- s akkor ne felejtsd hogy a CTCU/CTCM setup is kell. A GUS már problémásabb lehet, némely alaplapon ha minden tuti szabad, akkor sem talál DMA- t.

    (#55061) RexMaximus : a 486 DX VLB- s volt, a K5- től meg PCI. A 486- ot és a Cyrix MII- őt már klónoztam, a K5- höz is van minden, de abból régebbi klónozás volt, melyet szétszedtem, most nincs aktív K5.

    Más : az AM2- ben a PhenomII próbának volt, visszakerült az AthlonII X2 :

    Nyárra jó lesz, viszonylag jó teljesítmény, akár Win10 is elmegy rajta, de nem melegszik jelentősen, az AthlonII és a 8600GTS is kisebb fogyasztású relatíve.

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • nakos1212

    senior tag

    válasz DarthSun #55062 üzenetére

    A GUS-sal erőszakoskodni kell.
    DOS alatt állítgatni, win alatt meg ígyis-úgyis szopóroller.

  • arn

    félisten

    válasz Ganz-[HUN] #55060 üzenetére

    Es awen ill guson hogy lenne jobb, mint adlibon? Az emulaciok semmire se valok, foleg mt32hoz.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz nakos1212 #55069 üzenetére

    2x ev gus hasznalat utan tisztaban vagyok a kepessegeivel :) koze nincs az mt32 hangjahoz, talan meg a gmidi resze hasznalhato ugyahogy.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • nakos1212

    senior tag

    válasz DarthSun #55081 üzenetére

    Van mellette egy telepített GUS PNP, az bármilyen módon összeakadhat vele?

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz nakos1212 #55082 üzenetére

    Ezt a kettőt együtt még nem próbáltam, elvileg menniük kéne egymás mellett, GUS PnP+Awe32, Classic+Live, MAX+AweGold van dualokban, de menni kell több kártyának is együtt, itt pld egy gépben, az egyik Phenom2- esemben 4 hangkeltő : [link], itt meg az egyik PIII- asomban 3 hkártya : [link]

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • nakos1212

    senior tag

    válasz jokeph #55091 üzenetére

    Mit értesz irq-bunyó alatt? lehet nekem is irq problémám van; gus irq 11, dma 5-7, livenak csak irq-t tudok állítani biosból, mire?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák