Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fenyő

    őstag

    válasz #95904256 #13813 üzenetére

    Értem, legjobb mégis egy ilyen feszkó adapter lenne, mivel abba akármilyen 3-3,6 v cpu-t betehetnék, ui van egy 100-as Cx5x86-osom is. 2 db ilyen vlb-os lapom van immár;
    1. Qdi: opti895 chipset, 256kb l2 kess (bírja a legszorosabb időzítést 40Mhz-en is), Cx/Am5x86 támogatás (de előbbit csak write trough módban), 5/3,3v tápfeszt is támogat, gombelem stb.
    2. Asus: Sis471 chipset (512kb L2 jófajta kess, amit sajnos nem tudok a Qdi-be átpakolni, mivel 8db 32 pines felállásban van, abban pedig 4-4 28/32 pines foglalat van), am/cx5x86 támogatás mindkettőt write back módban is viszont csak 5v-os cpu feszt tud leadni, gombelem stb...
    Szóval az Asus lap jobb lenne valamivel, különösen a Cyrix procihoz, amd-nél csak a dupla l2 cache számítana kb +5-6%-ot.
    Nézegettem az upgrade procikat is, Kingston Turbocsip mégcsak elérhető, csak ez az egyetlen amelyik csak write trough kess only módban működik, másfajtát konkrétan nem is láttam, úgyhogy nem hiszem hogy sokkal olcsóbbak lennének az adapternél, márha ezekszerint egyáltalán találok...

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák