Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #12516608 #78155 üzenetére

    2 modullal is annyin ment csak, hiába adtam több voltot a cpura stabil akkor se volt, a gyári hűtő meg azért lett cserélve mert zajosnak találtam, a most rajta levőn (thermaright macho rev.a) a ventilátor nem forog 1000-se, ezzel nem tud hangszintben versenyezni a gyári (még ha a hőfokja jó is)..
    Lehet, hogy ki lehetne többet hozni ebből, de annyira nem érdekel (jelenleg), előbb cserélem másra a cpu-t mert a sokszálas teljesítménye azért kevés a korábbi 2678v3 cpu-mhoz képest (az egyszálassal meg nem tudok igazából mit kezdeni, nekem a teljes teljesítmény ami számítana).. mondjuk egyenlőre nem volt olyan melóm ami miatt számítana (egy fél éve), így nem szántam rá magam, hogy cseréljem a cpu-t valami 8-12 magosra (a 2678v3 turbo unlock után kb. a 2700X teljesítményét hozta).

    M0ng00se:
    A CPU memóriavezérlője a Phenomoknak régebbi konstrukció az FM2-es modellekhez képest (így több manuális finomítást igényelhet). Magasabb órajelet sokszor a memóriavezérlő tuningjával értek el sokan (anno nekem is "csak" 1866Mhz CL9 volt amit stabilan tudtam 2db 8GB-os kingstone 1600Mhz CL11 ramokkal, de azt a ram 1.34V-on is bírta, a gyári 1.5V helyett, de felette semmit nem tudtam stabilizálni extra feszültség nélkül a memóriavezérlőre, az extra 2 modul okozhat további időzítésbeli csúszást, ami miatt lassabb tempót kell beállítani neki).

    Hogy én mennyire kiestem a "tuning" dolgokból ... anno AM2-nél mindent kiszedtem a CPU és ramjaimból... FX esetében is majdnem a végéig elmentem... 2011-v3 rendszeremből is a turbo unlockot megcsináltam, még saját biost is csináltam a laphoz, hogy az én configomnak megfelelő legyen a "default settings" :DDD ... de ennél az AM4-nél, kb. csak az van amit az AMD és az alaplapgyártó az overdrive-val kihoz (ami a 3.5Ghz helyett a 3.8Ghz)... Igaz, VGA lenne amit leginkább fejleszteni szeretnék, de már 2 éve csak várok valamire, mert 200eFt felett nem akarok venni semmit... de 100eFt-ot se szívesen adnék ki érte (így marad még a RX470, a nem gyári ventijeivel.. de legalább az is halk így)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák