Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lee56 #618 üzenetére

    A következő lépcsőt leghamarabb 2013-ban tartom lehetségesnek. Ahogy tudom az új vezetővel az AMD ütemtervei némileg formálódtak. Mivel nem voltak nyilvánosak, ezt sosem fogják megerősíteni, de a logika ezt diktálja. 2013-ban csak az év második felére lehet 22 nm, és az év elejére is kell valami, így a Trinity utáni lapka, ami a Kaveri lesz már 28 nm-es megoldás. Ezt a szerver útiterv is alátámasztja, ahol a Steamroller modul 28 nm-re készül. Valószínűleg így könnyebb lesz majd a GCN implementálása, mivel a Llano is a SOI-val küzd az IGP oldalán. Itt valószínű, hogy a 22 nm túl nagy rizikó, hiszen a olyan lépcső ez, amit egy ismert gyártástechnológián könnyebb kivitelezni. Túl sok az új dolog benne, ráadásul ennek az APU-nak már FSA-kompatibilisnek kell lennie, hiszen jönnek az új konzolok.
    Ez alapján a logika szerint az architekturális integrálás lépcsőjét az AMD 2013-ban meglépi. A 28 nm miatt az év első felében is lehetséges ez. A New York-i GloFo gyárba már a gyártósorokat telepítik, így 2012-ben lehet rá építeni.

    Nem feltétlenül szükséges jelenleg az APU. A DiRT 3 a fizikai számításra minden DC 5.0-s GPU-t fel tud használni. A Shogun 2-nek szükséges Llano, vagy Brazos az extrákhoz, de ebből szerintem egyáltalán nem lesz rendszer. Ez az AMD-nek sem jó, mert a kód direkten van írva, vagyis a Trinity már nem képes használni, hacsak nem patchelik rá a játékot, de örökké nem lehet ezt továbbfejleszteni. Egy idő után ez a támogatás megszűnik. Persze később megoldható, hogy az FSA-ra építik a kódot, és akkor a támogatás állandó lesz a 2013-as APU-któl. Sőt bárki elérheti, aki FSA-kompatibilis chipek készít, például az ARM tuti, és feltehetően az IBM. Bár az IBM nem számít, mert ők úgy sem fognak a PC-be visszatérni, csak a nextgen konzolok miatt kell a támogatásuk. Nekik ez fontos, hiszen most is Power architektúra van mindhárom masinában, és gyanítom, hogy ez nem változik meg a CPU oldaláról. A Wii U már biztos, hogy IBM, és az új Xbox-ről is ez a pletyi. Szerintem a Sony-nál is így lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák