Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wopi

    aktív tag

    válasz Brogyi #6743 üzenetére

    Valószínűleg igazad van, ennyire még nem ástam bele a témába, csak kerestem, hogy mi a DXVA megfelelője, és ezt írták... De mindkettő be van kapcsolva, az a biztos. :)

    Most, hogy élesben kipróbáltam, feltettem a win2008 helyett, felvetődött pár kérdés. Hátha valakinek van ötlete. Sőt, biztos vagyok benne :)

    1. Jelenleg a legnagyobb problémám. Tegnap még minden működött rendesen, simán játszott le akár fullHD-s filmeket is. Viszont ma már valami miatt nincs hang. Eddig "default" néven szerepelt a rendszerbeállításoknál, most mindenképpen ALSA alapú hangeszközt szeretne használni (eltűnt a default lehetőség), és ez által nem játszik le semmit. Amit csináltam: Telepítettem Samba kiszolgálót, létrehoztam egy új felhasználót, beállítottam az fstab fájlban, hogy mindig mountolja az NTFS partíciót. Hangbeállításokhoz nem nyúltam. Ha a Live verziót bootolom, akkor minden oké, ismét default-ként szerepel a hangeszköz, és tökéletesen megy.
    2. Ez már a kezdetektől fennáll. Bizonyos HD filmek lejátszásánál a gyors mozgásoknál picit csíkozódik a kép felső része. Nem vészes, olyan éppen zavaró. Ha pause-olom a filmet, újra elindítom, akkor egy kis ideig oké, majd ismét. Melyik beállítás lehet az oka?
    3. Gyakorlati kérdés. Nálam 24/7-ben üzemel a kis masina. Win alatt állítottam be ütemezett újraindítást minden hajnalra. (Ugyan így a routeremnél, mert egy idő után elkezd érdekességeket csinálni, és ezzel kiküszöböltem a dolgot.) Szerintetek van erre szükség, ti állítottatok be ilyet?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák