Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agentJ

    tag

    Üdv mindenkinek :)

    Most tervezek összeállítani egy AM1-es miniITX konfigot ASROCK AM1H-ITX alaplappal,Athlon 5350 APU-val,egy SSD-vel vagy egy HDD-vel (ez még nem dőlt el),illetve maximum egy PCI wifi kártyával.

    Mindehez elég egy 2000 forintos Akyga AK-ND-01 65W Toshiba notebook adapter (19V),vagy itt is ugyanilyen szigorúan kell venni a táp márka dolgot ahogy a nagyfogyasztású asztali platformoknál?

  • agentJ

    tag

    válasz radi8tor #984 üzenetére

    [link]

    Erre gondoltam például.

    Időközben találtam egy régi Fujitsu Siemens tápot.

  • agentJ

    tag

    Üdv!

    Tapasztalataimat szeretném megosztani az AM1-el,illetve az Athlon 5350-el és a köré épült konfigurációval kapcsolatban.

    Bányász gép mellé vettem kb 3 hónapja,azzal a céllal hogy ,nem tudom :DD

    Egyszerűen megfogott az asztali kis fogyasztású APU,illetve az Asrock AM1H-ITX lap nyújtotta előnyök.

    A konfig:
    Asrock AM1H-ITX
    Kingston HyperX 4GB 1600MHz CL9
    Kingston V300 120GB SSD
    Toshiba 2TB 7200rpm S3 (külső házban,USB 2.0)
    Tápellátást pedig egy 13 éves elfekvőben lévő laptop töltő adja.
    1db 19' 1440x900-as és egy 24' 1080p monitort hajt meg

    Amibe a leginkább beleszerettem,az AM1H lap nyújtotta előny,miszerint nem kell batár nagy ATX táp ehhez,elég egy egyszerű 65W-os 19V-os DC notebook táp,ami helyigény és zaj szempontjából pont illik egy ilyen jellegű géphez.

    Eleinte csak filmnézésre terveztem,abban sem bíztam hogy komolyabb (több ablakos) böngészésre elég lesz.

    Ellenben nagyot tévedtem,úgy kb 2 hónapja ez az egyetle gépem,ezt használom mindenre,kivéve komoly játékokhoz,az értelemszerűen nem menne az IGP-vel.

    Viszont átlag otthoni felhasználásra,office,20 füllel böngészés,közbe film,illetve torrent,ezekre mind kivállóan alkalmas.Mindezt tényleg alacsony fogyasztással.

    Játékok terén én eddig csak a San Andreas-al (az ment max felbontáson és max grafikán),illetve a Gird Autosporttal próbáltam,ami viszont csak 1240x1024-en low-on ment,de akadásmentesen.
    Engem ez nagyon meglepett,elég szép egy 13 ezres 25W-os HTPC APU-tól :Y

    Amikor még meg volt a Raider 650 és a HD7870XT,akkor kipróbáltam vele a Battlefield 3-t,ment szépen fullHD-n,viszont ha medium-nál magasabbra raktam a grafikát,akkor nehézkesen töltött be a textúra,de ez szerintem részben az x4-es PCI-E sáv miatt lehetett.

    A gyári hűtő silent módban egyébként hangtalan,maga az alaplap,illetve az SSD csak az asztalon hever,semmi ház.
    Leszedett CPU ventivel sem melegedett túl Prime95 alatt egyébként,tehát mondhatni passzívan is elviszi a gyári hűtő.

    Nekem abszolút pozitív csalódás volt,brahiból vettem meg,de jelenleg a 'hardcore' játékot leszámítva nekem mindenre elég,mindezt kis fogyasztással,kis helyigénnyel,illetve néma csöndben teszi.

    Bátran ajánlom mindenkinek,akinek hasonlóan kicsik az igényei,főleg az AM1H alaplapot,a DC táp miatt :R :R

Új hozzászólás Aktív témák