Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Berci77

    tag

    válasz Piftuka #13016 üzenetére

    Kezdem azzal, hogy szerintem te kevered a 300 ciklusos ReCyko-t az általam firtatott ReCyko+ Pro 2000-rel, melynek még a csomagolásán és az általam linkelt tesztben is 1500-as töltésciklust írnak.

    “Én kérek elnézést, hogy segítettem! :)

    A fentiek miatt, illetve mivel személyes, konkrét tapasztalatra lettem volna kíváncsi, így valójában nem segítettél, bár ettől függetlenül nem kell elnézést kérned.

    “Leírtam, hogy egy korrekt aksiról van szó. Semmi "extra" nincsen az árában, ami arra kellene ösztönözzön, hogy "hú, ezt most rohanok megvenni"... Azt hittem, ez egyértelmű. :K

    Egyertelmű, hogy még csak nem is az adott akksiról írtál, pláne nem saját tapasztalatot.
    Az árat meg pont nem akartam magyarázni, de látom mégis kell:
    A ReCyko+ Pro-t 589-ért vettem/db.
    Ha Laddát rendelek egy csomagot, akkor az 2290+1490 posta/4 db= 945/db.
    A Tronic, ha lehet kapni 300-350/db, ha jól rémlik, cserében legalább pont jó szar.
    A környékünkön más típus legalább 1000/db, Eneloop legalább 2000.
    Tehát de igen, ez olyan ár, amiért én szívesen kipróbálom ezt a ReCyko+ Pro-t, hacsak nem jön szembe 2-3 olyan vélemény, ami az ellenkezőjét sugallja személyes tapasztalat alapján.

    “A döntés nyilván a Tiéd, de ha elolvasod a külföldi, vonatkozó fórumokat, láthatod, hogy teljesen jó a megállapítás. Ez egy "korrekt" aksi. Se több, se kevesebb.
    Többen használják több féle eszközben rég óta, többen elentették, hogy 50 töltés után drasztikusan romlott a teljesítménye.”

    Pont az ilyen tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, de ilyet sehol nem olvastam. Ha linkelnél 1-2 hasonlót, akkor az valóban hasznos lenne. Mármint még mindig a + Pro-ról beszélünk!

    “Az 1500 ciklust hol olvastad? 300-ról írnak az összes fórumon, amin anno utánaolvastam.”

    Kifejtettem. Nem ennek olvastál utána. Másról írsz, ráadásul nagy általánosságban.

    “(Én is gondolkodtam, hogy bővíteni kellene a palettát, aztán rájöttem, hogy ár/érték arányban a LADDA fehér aksiknál nincsen jobb. Az bevált; teljesen felesleges más márkákkal kísérleteznem. Azt megtettem korábban, az ilyen-olyan ALDI, LIDL, Varta és egyéb aksikkal.)
    Ha és amennyiben mégis vették egy adaggal, akkor kérlek, írd meg a tapasztalataidat! Hasznos lehet mások számára!”

    Szerintem meg még mindig érdekes lehet másról is tapasztalatot gyűjteni. Megvettem tehát egy csomaggal az említett GP-ből. A SkyRC 3000-es töltőmben 1A-rel merítve 1 voltig, 1 mV-os -dV beállítás mellett 2 ciklust lefuttatva mind a 6 akksi 2050-2100 mAh kapacitást teljesített. A belső ellenállásukat 40-80 mOhm közé mérte a töltő.
    Ha lesz rengeteg időm, lefuttatom a teszteket 2A terhelésen is, de azt csak egyesével tudja a töltőm.
    Ha van igény rá, írhatok tapasztalatokat NiZn akksikról és RAM cellákról is, vagy akár magáról az MC3000-es töltőről.
    Egyelőre viszont ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák