Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Berci77

    tag

    válasz And #11820 üzenetére

    Komoly tapasztalatom van a conrados NiZn AAA és AA akksikkal. Kifejezetten olyan készülékekbe vettem őket, amiknek kevés a NiMH 1,2 volt feszültsége.
    A tapasztalatom röviden: lesújtó.

    Részletesen:

    az összes tönkrement 1-2 ciklus után, pedig olyan készülékekben használtam, amiknek nem olyan alacsony a kikapcsolási végfeszültsége, ugyanis nagyon nem bírják ezek az akksik a "mélykisülést", ami ezeknél jellemzően 1,2 volt. Ekkora fesznél pedig a legtöbb fogyasztó még nem kapcsol ki. önkisülésük kb mint a nem LSD NiMH akksiknak, töltési mód hasonló a Li-ion cellákéhoz, azaz először konstans áram, majd a megfelelő feszültséget elérve konstans fesz és csökkenő áram. ezek miatt kell neki a spec töltő, sima NiMH töltővel nem megy. Amúgy a hirdetetthez képest sokkal magasabb, kb 1,9 voltos az üresjárati kapocsfeszültségük, vágtak haza nekem ledes zseblámpát, izzósat is. Amik jellemően jobban bírják a magasabb feszt, azok a motorikus cuccok, pl. elemes borotva. ezek tényleg jobban "pörögnek", és annyira nem árt nekik a dolog. igazából jó ötlet lenne, de sajnos nem vált be a technológia:

    - spec töltő kell
    - magas önkisülés
    - rendkívül érzékeny az alacsony feszre való kisütésre, ami 1,2 volt
    - a hirdetetthez képes sokkal magasabb fesz: 1,9 volt
    - veszélyes és káros számos eszközre, ami sokszor csak akkor derül ki, ha már kész a baj.

    Egyáltalán nem ajánlom a használatukat!

    Eneloopot most hol érdemes venni? Lehet még japán gyártmányt találni?

  • Berci77

    tag

    válasz And #11826 üzenetére

    Nekem az első conradtól rendelt készletből (8-8 AAA és AA) több, mint a fele hibás volt. Egyszer sem lehetett feltölteni, a hozzájuk való töltő (Voltcraft Charge Manager 410) hibásnak jelezte ki őket, illetve fel sem ismerte. Ebből csere lett, amiből szintén hasonló arányban voltak rosszak. visszaküldtem az egész pakkot. fél év múlva gondoltam, hogy hátha csak egy rossz készlettel volt dolgom újra megrendelem a szettet. hasonló eredmény. szóval nem egyedi esetről beszélek és kifejezetten a hozzá való töltővel lettek töltve. amiely akksik elsőre jók voltak, ott is pár hét állás után már nem volt bennük töltés.

    A magasabb feszt igenis problémának érzem. addig, amíg egy jobb fajta NiMH üresjárati kapocsfeszültsége 1,3-1,4, az pontosan megfelel a fogyasztóknak. az LSD NiMH típusok a terhelés alatt is tartják az 1,2 voltot. Itt viszont a Conrad 1,6 voltosnak reklámozza a cumót, miközben a terhelés alatt is feltöltve tudja az 1,7-1,8 voltot. igazából ez a sok, nem is az 1,9 üresjárati kapocsfesz. ha ezeket olyan eszközben használtam volna, ami 4 elemmel megy, akkor az már ,8-1,6 volt túlfesz. ugyanúgy gond lehet, mint fordított helyzetben a NiMH pár tizeddel alacsonyabb feszültsége. csak ott az eszköz legfeljebb kikapcsol és nem megy tönkre.

  • Berci77

    tag

    sziasztok!
    GP ReCyko+ Pro 2000 mAh akksiról vélemények, tapasztalatok esetleg? 600 Ft/db alatti áron. Laddákat használok főleg, de még kéne pár darab, postaköltséggel viszont már sok lenne.

  • Berci77

    tag

    válasz Piftuka #13000 üzenetére

    No várj csak. Azt én is ki tudom számolni, hogy ezt megrendelnem mennyivel olcsóbb, mint postaköltséggel a Laddákat, tehát nem ez a kérdés.
    Inkább általánosságban az, hogy évek óta kiemelten arról szól a diskurzus, hogy sokan veszik fillérekért az Aldi/Lidl akksikat, amik azért hullanak és merülnek rendesen, illetve csúcs az eneloop vonal, meg a Ladda, de nem nagyon esik szó az egyéb márkás LSD akksikról, mint akár pl. a GP Recyko+ Pro. De van az összes nagy és neves gyártónak is hasonló. Ezekkel kapcsolatban nem túl sok tapasztalatot oszt itt meg a nép, mintha beragadt volna a lemez a Laddáknál, pedig előfordulhat, hogy valaki jó áron tudna hozzájutni más típushoz, ami nem eneloop, de nem is feltétlenül a szenny Tronic/Activenergy. Személy szerint ha lesz egy kis időm, lehet, hogy írok pár sort az eddigi tapasztalatomról akksi és töltő ügyben, ebből a GP Recyko+ Pro-ból meg berendelek 6-12 db-ot. Elég ígéretes a lygte-info.dk szerint. Leginkább a klasszik eneloop vonalra hajaz: 1500x töltésre vagy 6 év élettartamra van garancia, ami lényegesen több, mint a Ladda 500 ciklusa. Valószínűsítem, hogy jobban bírja a túlmerítést is, ami azért gyerekjátékokban előfordulhat. Ezekbe túlzásnak érzem a fehér Ladda/eneloop pro akksikat, a barna Laddát meg kevésnek (azokat távirányítóban használom).

    [ Szerkesztve ]

  • Berci77

    tag

    válasz Alex91 #13002 üzenetére

    A Vartát úgy általában szutyok gyártónak tartom, csak gondom volt vele, a Panával nem tudom mi bajod van, korábban, míg meg nem vették a Sanyo-tól az eneloop márkanevet és magát a japán gyárat, addig sem volt rossz a saját Infinium szériájuk LSD vonalon. Aztán átkerült a gyártás kínába, miután eladták a gyárat és a licencet a Fujitsunak, ha jól rémlik. Aki tehát “eredeti” eneloopot akar, az most Fujitsut vesz. Hacsak azok is tovább nem adták már azóta. :)
    Sonyval nem volt dolgom, meg a Laddán és Panán (Sanyo-n) kívül más LSD NiMH akksival sem (a Tronicot meg az Activenergyt említettem, de azokat valóban hagyjuk).
    Szóval nem az a kérdés még mindig, hogy ki mit gondol mondjuk más márkákról, hanem kinek mi a tapasztalata.
    Biztos van köztes út az eneloop Pro (fehér Ladda) és a Tronic között. Nem mindenkinek éri meg pár darabért Ikeából rendelgetnie. Nekem pl. most éppen tök más cuccokra van szükségem, amiket egy adott webshopból meg tudok rendelni, ahol jelenleg 600 alatt van a GP ReCyko+ Pro darabja. Ha ezt hozzácsapom a megrendeléshez, akkor gyakorlatilag innentől ingyen van a posta, hiszen amúgyis innen rendelnék. Na ezért kérdeztem rá, nem azért, mert elvárás, hogy jobb legyen, mint a Ladda. Mondjuk a 6 év vagy 1500 töltés gari azért bátor dolog :)

  • Berci77

    tag

    válasz Piftuka #13016 üzenetére

    Kezdem azzal, hogy szerintem te kevered a 300 ciklusos ReCyko-t az általam firtatott ReCyko+ Pro 2000-rel, melynek még a csomagolásán és az általam linkelt tesztben is 1500-as töltésciklust írnak.

    “Én kérek elnézést, hogy segítettem! :)

    A fentiek miatt, illetve mivel személyes, konkrét tapasztalatra lettem volna kíváncsi, így valójában nem segítettél, bár ettől függetlenül nem kell elnézést kérned.

    “Leírtam, hogy egy korrekt aksiról van szó. Semmi "extra" nincsen az árában, ami arra kellene ösztönözzön, hogy "hú, ezt most rohanok megvenni"... Azt hittem, ez egyértelmű. :K

    Egyertelmű, hogy még csak nem is az adott akksiról írtál, pláne nem saját tapasztalatot.
    Az árat meg pont nem akartam magyarázni, de látom mégis kell:
    A ReCyko+ Pro-t 589-ért vettem/db.
    Ha Laddát rendelek egy csomagot, akkor az 2290+1490 posta/4 db= 945/db.
    A Tronic, ha lehet kapni 300-350/db, ha jól rémlik, cserében legalább pont jó szar.
    A környékünkön más típus legalább 1000/db, Eneloop legalább 2000.
    Tehát de igen, ez olyan ár, amiért én szívesen kipróbálom ezt a ReCyko+ Pro-t, hacsak nem jön szembe 2-3 olyan vélemény, ami az ellenkezőjét sugallja személyes tapasztalat alapján.

    “A döntés nyilván a Tiéd, de ha elolvasod a külföldi, vonatkozó fórumokat, láthatod, hogy teljesen jó a megállapítás. Ez egy "korrekt" aksi. Se több, se kevesebb.
    Többen használják több féle eszközben rég óta, többen elentették, hogy 50 töltés után drasztikusan romlott a teljesítménye.”

    Pont az ilyen tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, de ilyet sehol nem olvastam. Ha linkelnél 1-2 hasonlót, akkor az valóban hasznos lenne. Mármint még mindig a + Pro-ról beszélünk!

    “Az 1500 ciklust hol olvastad? 300-ról írnak az összes fórumon, amin anno utánaolvastam.”

    Kifejtettem. Nem ennek olvastál utána. Másról írsz, ráadásul nagy általánosságban.

    “(Én is gondolkodtam, hogy bővíteni kellene a palettát, aztán rájöttem, hogy ár/érték arányban a LADDA fehér aksiknál nincsen jobb. Az bevált; teljesen felesleges más márkákkal kísérleteznem. Azt megtettem korábban, az ilyen-olyan ALDI, LIDL, Varta és egyéb aksikkal.)
    Ha és amennyiben mégis vették egy adaggal, akkor kérlek, írd meg a tapasztalataidat! Hasznos lehet mások számára!”

    Szerintem meg még mindig érdekes lehet másról is tapasztalatot gyűjteni. Megvettem tehát egy csomaggal az említett GP-ből. A SkyRC 3000-es töltőmben 1A-rel merítve 1 voltig, 1 mV-os -dV beállítás mellett 2 ciklust lefuttatva mind a 6 akksi 2050-2100 mAh kapacitást teljesített. A belső ellenállásukat 40-80 mOhm közé mérte a töltő.
    Ha lesz rengeteg időm, lefuttatom a teszteket 2A terhelésen is, de azt csak egyesével tudja a töltőm.
    Ha van igény rá, írhatok tapasztalatokat NiZn akksikról és RAM cellákról is, vagy akár magáról az MC3000-es töltőről.
    Egyelőre viszont ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Berci77

    tag

    válasz peter889 #13009 üzenetére

    Szia!
    Hasonló (vagy pont ugyanilyen) Varta elemek nekem egytől egyik kifolytak pár év tárolás után, gyakorlatilag használat nélkül dobtam ki vagy 50 db-ot!
    Szerintem a Varta igen vacak.
    Olyan készülékbe, ami igen keveset fogyaszt de könnyen tönkremehet, ha belefolyik az elem (pl. tv távirányító) vagy olcsó, nem folyós szén-cink elemet szoktam javasolni, vagy Eneloop Lite-ot (barna Ladda).
    Ha másba keresel alkáli elemet, akkor vagy baromi olcsón Aldi/Lidl saját márkás (kb 75 Ft/db), vagy Duracell Procell.
    Varta szerintem a legrosszabb választás. Drága, de legalább szar.

    [ Szerkesztve ]

  • Berci77

    tag

    válasz Piftuka #13021 üzenetére

    Tévedtél, beláttad, továbbléptünk, szerintem nem kell a dráma. Senki nem leckéztetett, csak pontosítottalak, miután elkommunikáltunk egymás mellett. Inkább írj a tapasztalataidról, szívesen olvasnám. Komolyan! 👍

Új hozzászólás Aktív témák