Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    válasz And #2284 üzenetére

    Igen, elnézést kérek, hirtelen kijött, mielőtt elolvastam volna a hsz-t, már akkor is rossz kedvem volt.

    "Ezek nem tranzisztorok, amik elállnak a polcon, ameddig csak akarjuk"

    De azt se felejtsd el, hogy nem tök mindegy mivel van töltve!
    Lehet, ha a sima fehér Sanyo töltőjével töltögetném, fél év után már csak 1700mAh-eket tudna teljesíteni, netán még kevesebbet!
    IPC-vel meg valószínű, hogy évekig el fog működni, és szerintem meg az akkumulátor élettartama, nagyban nem a gyártási idő befolyásolja, hanem, hogy mivel, HOGYAN van töltve, és mennyi időnként!

    Egy példa:
    Ha pl. ezek az Eneloopok bírják még 2 évig, heti töltögetéssel, ez ugye került 2300Ft-ba az ebay-en.
    Ha bemegyek a boltba, és megveszem a 2009.xx.xx dátumú Eneloopot és a fehér töltővel töltöm, akkor az pedig heti töltögetéssel, mondjuk működik 3 évig.
    Számoljuk csak ki?
    Ki járt jobban?
    Én!
    Miért?
    Mert mialatt én 8 darabot vettem 4600Ft-ért és ezeket használom 4 évig, és ráadásul van 4 pót aksim amit vészesetben bármikor használhatok!
    Míg a MO-on vásárolt 4 darab 2009-es aksi meg elműködik ~3 évig, és nincs pót aksi, vagyis azon kell izgulnom, hogy csak kibírja addig amíg kell.

    eBay-el kapcsolatban:
    Vigyázni kell, mert ez eBay-en rengeteg olyan cuccot árulnak, ami hamisítvány, vagy éppen nem a leírtaknak megfelelő minőségű.
    Nem szabad bedőlni a túl olcsó, de mégis a leírásban magas minőségűnek leírt terméknek.

    [ Szerkesztve ]

    undefined

Új hozzászólás Aktív témák