Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sanyixXx #4378 üzenetére

    Na igen, elhiszem, hogy aki komolyabban tolja, annak már könnyen kezelhető, én is használom teljesen alapszinten már egy ideje, de NEKEM akkor is egyszerűen túl bonyolult. Többnyire elég hamar ráérzek a programokra, rájövök a lehetőségekre, de itt olykor a legegyszerűbb dolgok sem kézenfekvőek... Nyilván mindent egyszer meg kell találni, onnantól vágod, mi hol van, de néhány alapművelet elvégezhető lehetne egyszerűbben is.
    De ha napi/heti szinten foglalkoznék vele, biztos más véleményen lennék.

    A PNG esetében azon csodálkoztam, hogy ha relatíve kevés szín van a képen, akkor jóval kisebb helyet foglal a jpegnél a jobb tömörítése miatt, viszont ha pl. a teljes képernyőről csinálok egy képet képlopó programmal, akkor már akár többszöröse is lehet a képméret. Számomra ez elég zagyva. Nyilván valami módon a tömörítési módszerből következik (amivel nem vagyok tisztában), de kicsit furcsa a dolog. :D

    A radíros problémánál az volt a célom, hogy egy képet (pl. avatart, ahol ez kritérium) transzparenssé tegyek, tehát ahol törlöm a kép adott részletét, ott a "Grid"-et mutassa, azt a "skót kockás szövet" hátteret. :D De ehelyett a radír használatakor pl. a fekete pixelek csak simán szürkültek, a sötétszürkék világosabbszürkék lettek, nem eltűntek, szóval olyan volt, mintha csak elmosná... És igen, BIZTOS, hogy a radír eszközt használtam. :P

    A többi témára meg nagyon köszönöm a válaszokat, kimerítőek voltak az információk! :R :R

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák