Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Dluinet #11852 üzenetére

    És akkor még durrognak, ha valaki ír egy felhomályosító cikksorozatot a fotózás alapjairól, ha már egyszer úgy hozta a sors, hogy minden vaknak lehet fényképezőgépe, azzal olyan fotót csináljon, ami megüt egy bizonyos szintet… „Most mit kell itten sznobkodni? Van rajta automatka, azt' csók!”

    Csak a user error ellen semmilyen automatika nem véd. Lásd ellenfény, kevés fény, képkivágások, nagylátószögű torzítás.

    Múltkoriban egyik haver küldte el a saját portréját, hogy szedjem már kicsit ráncba, mert önéletrajzhoz lesz. Mondanom sem kell, úgy nézett ki rajta, mint egy karikatúra. Visszaírtam neki, hogy küldjön inkább egy olyat, ami normál objektívvel készült, mert ezzel a nagylátószögűvel úgy néz ki, mint egy jóllakott napközis. Persze megpróbálhattam volna kihúzni Lens Correction-nel, de nem akartam kockáztatni, hogy miattam legyen esetleg még torzabb a kép, hiszen nem ismerten a torzítás fokát, más elem meg nem volt a képen.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák