Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalaboy

    őstag

    válasz nRu3 #41 üzenetére

    Ezt en eddig eszre sem vettem! A biosra gyanakszom. Tegnap este orakat keresgeltem a neten a memoriaproblemaval kapcsolatban, ami teged is jocskan erint. Ezzel a korai biosverzioval (2 Gb-os ramokat kerestem) 1 Kingston KVR400X64C3AK2, 1 OCZ DDR PC-3200 Value Series, 1 Patriot PSD1G400E, 2 Corsair TWINX2048-3200C2, TWINX 2048-3200C2PT memoriat talaltam, ahol a gyartonal szerepel az AT8 a kompatibilitasi listaban. A tobbi neves gyarto ATI chipszetes alaplapja (DFI, ASUS, SAPPHIRE) is hasonlo memoriaproblemakkal kuszkodik, ami a crossfire mobok gyerekbetegsegere utal, mivel ezek az alaplapok meg nagyon frissek, ellenben az SLI-nek mar volt ideje beerni, igy a memoriatamogatasuk (foleg biosfrissites utann) jobb. Igy ket lehetosegunk maradt, ha tovabbra is ezt a mobot akarjuk birtokolni.
    1. Ha a win. stabil (a tesztprogikat leszamitva) kivarni a biosfrissitest, esetleg egy moddolt bios letoltese.
    2. Kicserelni a ramokat olyan tipusura, amit a gyarto is ehhez az alaplaphoz kompatibilisnek tart.
    Az 1. hosszadalmas es nem garantalt, hogy az elso frissites orvosalja a bajt. Nem akarok markanevet felhozni, de tudok olyan alaplaprol, amelyiknel a negyedik frissites sem hozta meg a problemak megoldasat. A legnagyobb gond (legalabbis szamomra) hogy nem erzem jol magam azzal a tudattal, hogy a rendszer instabil!
    A 2. ut sikerrel kecsegtet, de nem a penztarca szamara. Gondoltam megrendelem a Corsair TWINX 2048-3200C2PT memoriat, de mit csinalok a draga Mushkin memoriaval? Eladni nagyon nehez, mivel csak fanatikus szamitastechnika-rajongok tudjak ertekelni, de nem megvenni. Sokan nem is hallottak rola.
    A lenyeg, hogy ha a rendszert rovid idon belul stabilnak szeretnem tudni, akkor melyen kell a zsebbe nyulni sajnos. Kivarom az elso normalis frissitest, ha nem oldja meg a stabilitasgondokat megveszem a Corsair memoriat a gepbe. Eddig meg komolyabb programom nem fagyott ki szerencsere (DVD Workshop 2, Photoshop, stb.) de ha valamelyik kifagy kicserelem a memoriat!

Új hozzászólás Aktív témák