Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Szék vásárlás előtt állok, [a jelenlegi székem] borítása sajnos több helyen is elkezdett szakadni, a kerekei gyakran kiugranak a helyükről, a gázrugója is gyengélkedik, és egy ideje olyan irányba is képes dőlni, amerre gyárilag nem kéne neki (félek hogy egyszer szétesik alattam). Kb 2 év alatt jutott ide, a Kikás színvonalhoz képest ez annyira nem rossz, de amúgy szerintem az.

    Viszonylag nagy vagyok, ~200 cm és 110 kg, ezért ami számomra a legfontosabb :
    - Bírjon el (de tényleg, és ne kezdjen el recsegni, ropogni 2 év után). A mostanira 120kg van írva, de 110-et is úgy bír el, hogy éppen csak nem esik szét. Ha jól láttam, van amire 150-et, 200-at is ráírnak, elsősorban ezek érdekelnek.
    - A fejtámlája a fejemet tartsa, és ne a hátamat, legyen kifejezetten magas a szék, az alacsony támlájúak nekem sajnos elég kényelmetlenek.

    Ezen felül :
    - Legyen tartós, ne szakadjon el, ne törjön el, ne engedjen el a gázrugó (vagy legyen rá garancia).

    Elsősorban a "gamer" székek terén keresgélek, ezekről szeretnék egy kicsit bővebb, elsősorban valós tapasztalatokból származó infót kérni tőletek.
    - Úgy általánosságban tényleg jók ezek, vagy parasztvakítás ? Nem sajnálom rá a 100 ezret, nagyon sokat használom a székemet, ha ennyit kell kiadni érte, hogy jó legyen, akkor ez nem probléma, de tényleg ezen a téren érdemes keresnem, vagy ebben az árkategóriában van a fenti paramétereknek megfelelő "nem gamer" szék, amivel jobban járok ? Kétszer annyi pénzért tényleg kétszer annyira jók is, vagy előbb-utóbb ugyanazok a problémák lépnek fel ezeknél is, és csak rádobtak +50 ezret, mert "gamer" ?
    - Melyik gyártó az ajánlott közülük ? Nagyon sok fajtát látok, nekem így ránézésre az AkRacing és a Vertagear tűnik szimpatikusnak, de sose ültem egyikben se (sajnos Pécsen ezek a lehetőségek korlátozottak, DxRacert és Arozzit láttam talán kiállítva), felhasználói tapasztalatokra lenne szükségem. Melyik a jó, melyik a gagyi ?

    Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    [DX Racer] vs [AK Racing] témában mit tudtok nekem mondani ? Egyikbe se ültem még soha, a DX-ről eddig feltételeztem, hogy gagyi, mert a Kika árulja, az AK-ról meg azt, hogy a leginkább ajánlott "gamer" szék gyártó, mert nagyon sok helyről csak jót hallottam róla, de kicsit alaposabban körülnézve számomra kezdenek szimpatikusabbnak tűnni a DX-ek.

    Tartósság / anyagminőség szempontjából hol helyezkednek el egymáshoz képest ?
    Árban ahogy nézem, a DX még jóval drágább is, mint az AK. Indokoltan ?

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Új széket keresek egy ideje, de nem találom a megfelelőt. A segítségeteket szeretném kérni a választáshoz.

    Ennek kéne megfelelnie :
    - 200 cm vagyok, tartsa meg a fejemet, legyen magas a háttámla.
    - 110 kg vagyok, bírjon el (minimum 150kg teherbírást írjanak rá).
    - Legyen tartós, masszív ne menjen tönkre pár év alatt, ne szakadjon el a borítása sem.

    Egyaránt kerestem "gamer" és "sima" székek között, de eddig egyik sem látszik megfelelni az igényeimnek.

    Amik majdnem jók, de mégse :
    - AKRacing Premium V2 : Túl keskeny az ülő része (útban van az oldalsó "fala").
    - AKRacing ProX : Túl keskeny az ülő része (útban van az oldalsó "fala").
    - DXRacer King : Túl alacsony a háttámla.
    - DXRacer Boss : Nem találok magyar forgalmazót, kicsit túl drága is.
    - DXRacer Tank : Nem találok magyar forgalmazót, kicsit túl drága is.

    100-150 ezret nem szívesen, de ráköltök, ha rá kell, persze nyilván ha ennél olcsóbban is meg tudom úszni, annak csak örülök. A lényeg, hogy legyen rám méretezve, és ne kelljen 2 év múlva lecserélnem.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz koxx #621 üzenetére

    44cm-t ír a weboldalukon az ülés belső szélességére, azt ha rámérem így ülve a lábamra mérőszalaggal, az egyik lábam felénél vége van. Szigorú katonás vigyázülésbe még csak-csak elég (szűkösen), de én szeretek fókásan szétterülni.

    Bele kéne ülni kipróbálni, de arra itt (Pécsen) nincs lehetőség. Így pusztán a számok alapján nekem kevésnek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz koxx #625 üzenetére

    Hát, azon azért jóval kisebb a hupli, gondolom azért nincs annyira útban.

    [Egyik]
    [Másik]

    Én inkább olyan széket keresek aminek az ülése oldalra nyitott, nem szeretek ilyen egyenesen ülni. Nem is feltétlenül "gamer" szék a cél, igazából csak azért lyukadtam ide ki, mert mást nem találtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Ikea Markus-ban ült már közületek olyan, aki 110 kg körül van ? Elbírja hosszútávon a névleges terhelhetőségének felső határát, vagy ez -20 kg-al értendő ?

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Egon #692 üzenetére

    Én 200 cm és 110 kg vagyok, átérzem a problémát. :D Én is kb fél éve keresek széket, de egyszerűen az átlag méret / súly felett nincs normális. Amint szóba jön, hogy "extra teherbírás", vagy "extra méret", azonnal dörzsöli a tenyerét a sok szrházi, és "+100 ezer, mert nincs más, és úgyis meg fogod venni".

    Néztem a "gamer" székeket, van 1-2 ami úgy-ahogy megfelelne, de az 150.000 Ft, és igazából egyáltalán nem jobb székek mint az 50.000 Ft-osak, helyenként ugyanolyan durva konstrukciós hibáik és igénytelen alkatrészeik vannak azoknak is.

    Random külföldi gyártók weboldalait nézegettem, szerintem talán itt van a legnagyobb esélye annak, hogy véletlenül belefut az ember egy normális székbe, de itt sem találtam eddig igazán jót, plusz kb 0 felhasználói véleményt találok róluk. Itt van pl [ez], ami lényegében egy Markus 2.0, nagyon hasonló, csak kicsit masszívabb (+ pár alkatrésze cserélhető, pl kérhetsz hozzá más fajta karfát, stb..). Az [Antares] székei között is van félig-meddig normális, de ott se találom az igazit.

    Keresni kell a legeldugottabb helyeken, aztán hátha.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Egyébként ha már szóba jött, a [Velo] nevezetű székkel találkozott esetleg valaki ? Adnak rá 3 év garanciát, viszonylag sok benne a fém, hálós, szövetes, néhol 100, néhol 130 kg teherbírást írnak rá, és némi túlzással rámondható, hogy magas (kb 80 centis) a háta (szakszerűen belefókázva akár fejig is érhet).

    90.000-ért látom legolcsóbban, ami elég sok, de valszeg van ez valahol ennél olcsóbban is. Vajon gagyi, vagy normális ?

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Alg #698 üzenetére

    Persze, néztem. Az ülés szélén lévő oldalsó "falakkal" van problémám. Maga az ülő rész sokkal keskenyebb mint a mostani székemé, szigorú vigyázülésben még kb beleférnék, de ha kényelmesen ülve az ölembe rakom mérőszalaggal azt az x centit amit a weboldalon írnak, az látványosan kevés. Plusz én eléggé keresztbe fekszek random irányokban a székemen, ez a körbefalazott "racing" konstrukció nem nekem való.

    Élőben beleülnék, ha lehetne, de itt a környéken (Pécsen) erre sajnos nincs lehetőség.

    A DX-eknek van kevésbé zárt, szélesebb ülőrésze, de az meg már a 150.000 Ft-os árkategória, ami nekem sok.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Az AK Racing "PU leather"-jével (konkrétan ami a ProX-en van, de sztem ugyanaz mindegyiken) milyen hosszútávú tapasztalataitok vannak ? Tök ugyanaz, mint az összes többi műbőr széken, és ugyanúgy elszakad két év után, vagy tényleg normális, az átlagnál strapabíróbb anyag ?

    Plusz ha valaki esetleg meg tudná nekem mondani, vajon rárakható-e szabvány 11mm-es csappal csatlakozó görgő, azért hálás lennék. Vettem ugyanis nem rég külön spéci (bazinagy, extra puha) görgőket, amiket örülnék, ha tudnék használni rajta.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    [Wiki]

    Az alapra elvitt bevonat leggyakrabban PVC, klórozott PVC, vagy PVC-viniléter kopolimer. A PVC társításával a cél mindig az, hogy a bevonat kellőképpen lágy, hőstabil és szilárd bevonatot alkosson. Az eredetileg kemény PVC-t lágyítóval teszik a műbőrgyártásra alkalmassá. Erre többnyire ftalátot használnak, de mivel ez az egészségre ártalmas lehet, egyre jobban terjednek a más eljárással készült, ftalátmentes műbőrök.

    A PVC mellett egyre nagyobb szerepet tölt be a poliuretán (PUR), amely igen nagy kopásállóságú, jól tisztítható, nagyon hajlékony, a környezetnek jól ellenálló bevonatot képez. A poliuretán bevonat nagy szerepet kap a kárpitosipari, egészségügyi és cipőipari alkalmazásokban, mert az ilyen műbőr vízzáróvá, de ugyanakkor légáteresztővé tehető („lélegző műbőr”). Hátránya, hogy drágább a PVC bevonatnál. Ha a filmképző anyag PVC és PUR keveréke, ez puha, bőrszerű fogású műbőrt eredményez, de egyben tartós és vízzáró is.

    Gondolom a PVC lehet az átlag középkategóriás székeken, és a PU a drágábbakon ? De ezt csak tippelem.

    Nekem most pl [ilyenem] van, és ez 2 év után több helyen is elszakadt, pedig semmi extra bánásmódnak nem volt kitéve. Jó lenne tudni, melyik melyik.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Alg #720 üzenetére

    [Itt] meg azt magyarázzák, hogy PVC / PU tök mindegy, sokkal több múlik azon, hogy a gyártó hogyan használja. Ha betartják a felhasználás szabályait, akkor tartós lesz, ha spórolnak, akkor nem. A PU műbőr jobb, vagy rosszabb is lehet az igazi bőrnél, egy jól felhasznált PVC jobb, mint egy rosszul használt PU, stb... Szóval ebből önmagában nem derül ki sok minden, bár elkopott AK Racing székről én még nem hallottam (de még megpróbálok rákeresni).

    Esetleg ha valaki addig megtenné, hogy szikével végigvágja a székét, és feltöltene pár közeli fotót. :D Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz mgoogyi #722 üzenetére

    Igen, pont ilyen kerestem AK-sban, csak nem találtam. Ezen látszik, hogy ott van az a fehér hálós cucc, szerintem ez az, amiről abban a PU vs PVC topicban beszélnek, ott olvastam, hogy ezt a réteget hajlamosak a gyártók kihagyni, és egyből a szivacsra nyomni a borítást, attól lesz szakadós (a noname szétvágásban látszik is, hogy annál hiányzik).

    Gyanítom, hogy az AK-nál is szinte biztosan ott van az a réteg, de ennek azért még megpróbálok utánajárni.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Casoli #724 üzenetére

    Azt én se tudtam eldönteni.
    - Egyrészt egy olyan áruházban árulnak az eredeti áránál olcsóbban egy széket, ahol mindent minimum 30%-al drágábban adnak, mint máshol.
    - Másrészt nem tartják szükségesnek, hogy a konkrét típust megnevezzék, így hogy a millió fajta Dx Racer szék közül amúgy melyik lehet az, az nyitott kérdés marad.

    Amekkora s*ggfejek a Kikások, szerintem biztosan valami kamu hamisítvány. De nem jártam utána egészen, ez csak sejtés.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Egyre közelebb kerülök egy AK Racing Pro X vásárlásához, de honnan érdemes megrendelni ?

    A [saját weboldalukon] azt írják, 2 év garanciát kapok, ha a hivatalos partnereiktől veszem meg, ami Magyarországon egyedül a Pixel.

    Ők viszont már csak [egy évet] állítanak a webáruházukban, és az összes többi forgalmazó (Aqua, 220, stb...) is ír 1 év garanciát, hiába nem hivatalos partnerek.

    Esetleg be tudom ezt szerezni valami más forrásból (külföldről ?) ennél olcsóbban is, garanciával ?

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz koxx #727 üzenetére

    Mondjuk szállítással együtt €404.95 árat ír, ami 125.000 Ft. Magyarországon a legolcsóbb pedig 114.000 Ft (és arra még szerintem rájön a szállítás is). A Pixelnél 119.

    A 2 éves gyártói garanciát tényleg elveszítem, ha mondjuk a Pixeltől rendelem meg ? Mert akkor lényegében +5 ezerért kapok +1 év garanciát. Rákérdezek azért náluk e-mailben.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Nem sikerül értelmeznem ezt az Ak Racing vs Dx Racer egymáshoz viszonyítást.

    - Az AK egy év garanciát ad, a Dx kettőt.
    - A Dx jóval drágább (főleg a nagy méretű székei, King, Tank, simán +30-50%)
    - Mindenféle random Youtube review-k között elég könnyű olyat találni, ahol panaszkodnak a Dx-re, elszakad, elgörbül, jóval kevesebb súlyt sem bír el, mint amit ráírnak, eltörik a karfa, nyekereg a szék, stb... Ak-s székről ezzel szemben kb egyetlen ilyen videót / véleményt sem találtam (bár maga a review is sokkal kevesebb).

    Lehet ez egyszerűen annak a következménye, hogy Dx-et sokkal többen vesznek (Amerikai gyártó, ha jól tudom, az Ak pedig Európai), és több vásárló között nyilván több az elégedetlen, vagy tényleg jobb az Ak ? De akkor miért fele annyi garanciát adnak a székükre, és miért olcsóbb ?

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Írtam levelet az AK-nak, hogy most akkor a [ProX] pontosan milyen széles is, mert az ábrán ez nem teljesen egyértelmű. Mint kiderült, még keskenyebb mint a képen, a 44 cm ugyanis az ülés max szélessége az elülső végén, a háttámla felé már kevesebb, mint 40 cm (!!!). Pontosan 39 egész valamennyi. Ehhez képest a full kommersz normál méretű székek kb 50 szélesek (és nincs fal a szélükön). Fel nem tudom fogni, miért gondolták ezt jónak.

    Emellett a steam fórumon is ezt olvasom : "If your normal build or smaller, id consider it, if you have larger than average legs stay clear of this chair!"

    Szóval ennyit a "king size"-ról, ez kicsi. :( Vagy lehet úgy kell érteni, hogy IV. Lajos 7 évesen már király volt, szal végülis... Pedig amúgy tök jó szék lenne, de ez a 2 hülye "uszony" az oldalán tönkreteszi.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Keresgéltem kicsit.

    [Dx Racer egyik] (8:20-tól) Szakad, törik, szétesik

    [Dx Racer másik] Rendelt vagy 4-et a srác (mindig visszaküldte, és kért cserét), zsinórba 3-4 (!) szakadt, törött, vagy gyári hibás volt

    [Dx Racer harmadik] Hajlik, görbül, nyekereg, közel sem bírja el azt a sújt, amit ráírnak

    Szal ja... biztos lehet találni tízszer ennyi pozitív véleményt is róluk, de ezek után nekem elég egyértelműen ajándék szék fanboyság, meg kamu marketing az egész. Arról nem beszélve, hogy random külföldi keresgéléssel 50-60 ezerért látok full fém vázas, 150kg-t röhögve bíró székeket (normális karfával és huzattal). Nem hogy 150 ezret nem érnek meg a Dx-ek, de még annak a felét se. Tartós műbőr, meg masszív fémváz a nagy francokat, kétszeresen túlárazott pofátlan kamu az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz hulp01 #764 üzenetére

    "Szívem szerint fognám az autóm ülését és azt használnám irodai széknek is, mert az számomra tökéletes anyagában, keménységében, formájában, de még színében is."

    Pontosan ! Én is gondoltam már erre, még utána is jártam, hogy úgy mégis mibe kerül egy normális autóülés. 20-30 ezer ft. :D Oké, lába nincs, azt valahogy rakni kell rá, de a többi tulajdonsága kb lekörözi akármelyik irodaszéket.

    A másik a fotel. 100-ért olyat lehet venni, amiben masszírozós elektronika van (nem mint ha kéne, csak hogy azért az árért ilyenek járnak). Ugyanúgy forgathatóak, csak a magasságuk és a karfájuk nem állítható. 60-ért kapsz olyan fotelt, amiből fel se akarsz állni, olyan kényelmes.

    Elmehet az egész irodaszék piac a francba. 50-60 ezer felett nettó parasztvakítás az egész. Annál többet nem ér egyik szék sem. Főleg az "XL" kategória. Extra teherbírás címszó alatt kb 2 csavart kicserélnek, és simán rádobnak +50 ezret az árra. A magyar forgalmazók termékleírásaiban (az 50-100 ezres kategóriában) akkora kamu szövegeket olvasok, hogy az ember esze megáll. Egészen elképesztően pofátlanul verik át az embereket. Nagyon óvatosan kell választani.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz koxx #772 üzenetére

    [Normál] - 65.000

    [XXL] - 133.000

    Itt is minden bizonnyal csupán a látvány megtévesztő, a becsületes szakemberek rendkívül alapos munkát végeztek azért a +20 kg teherbírásért. Minden kétséget kizáróan megéri a más színű lábkereszt a +70.000-et. Sőt, ez baráti ár, most akciós. Parasztvakításnak nyoma sincs.

    Ugyanezt csinálja az összes. XL = lehúzás.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz negoro #795 üzenetére

    Köszi a tippet, Mester !

    Akkor a 200 centimmel lefogyok 80 kilóra, meg ha már úgyis ki fog látszani tőle a csontom, akkor le is vágok a gerincemből pár centit, hogy a magas háttámlával se legyen probléma.

    Menjek a francba a 49-es lábammal is, kéne tartani azt a fogyókúrát, nem cipőboltokat járni a hájas lábfejemmel...

    A jelenleg hatályos jogszabályok szerint az ember 180 cm és 80 kg. Mindenki más dögöljön meg, mit különcködnek meg lázadnak itt a méreteikkel.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz negoro #813 üzenetére

    Mi a gond ezzel? Az ehhez való széket, ruhát, egyéb cuccot bőven meg kell fizetni. Nincs ebben semmi rossz.

    Ezzel az a probléma, hogy ezt úgy hívják, lehúzás, és az ember nem szereti, amikor teljesen nyíltan és pofátlanul megpróbálnak (némi parasztvakítással árnyalva) kicsalni belőle mondjuk jelen esetben ~100.000 Ft-ot.

    Ha mondjuk holnap a boltban azt mondják neked, hogy másnak 200 Ft a liter tej, neked meg 1.200, mert kék a szemed, és vagy kifizeted vagy nem lesz tejed, mehetsz haza szárazon enni a müzlit, akkor biztos vagyok benne, elég hamar megérzed, mi ezzel az üzletpolitikával a probléma.

    Én pl szoftverfejlesztőként nem mondok olyat, hogy ha valaki rövidlátó, 80% felárért megnövelem neki a programban a betűméretet, mert nem vagyok egy paraszt. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy fillérekből megoldható probléma, és nem verem át a vásárlót. Az irodaszékek piacán ezek a normák pl láthatóan nem léteznek. Mint irodaszék vásárlót, ez engem zavar.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz salytmasztor #859 üzenetére

    :K :( Én se találok semmit már vagy egy éve. Katasztrófa ez a piac.

    A munkahelyemen pl [ilyenen] ülünk, jelenleg ez az abszolút vésztartalékom, ha semmit nem találok. A fejtámla lehetne párnás, mert annak a széle így nettó kemény műanyag (csak a közepe kényelmes), de amúgy egész jó szék, 200 centivel megtartja a fejem (már amennyire, egy kicsit bele kell hozzá fókásodni), és a 110 kilómat is gond nélkül tartja már vagy 3 éve (van benne fém bőven). Kényelmes is, tartós is, de egy kicsit ez is túl van árazva.

    A másik az olcsó kínai "kamu" csing-csang gamer székek (random ebay, amazon, stb...), azok többsége ugyanis a marketingen kívül az ég világon semmiben nem különbözik az Ak / Dx / stb... vonaltól, viszont negyedannyiba kerülnek. Konkrétan van amelyiket ugyanabban a gyárban gyártják, mint a Dx-et, csak nem 120-ért adják, hanem 30-ért (+ nyilván jön rá valamennyi szállítás). Ezek közül is ki lehet fogni jót (van ami tényleg gagyi, de azon látszik is). Nekem olyat még nem sikerült találnom, aminek az ülő részén nincs az a retardált "oldalfal", de ez nem csak ezekre igaz, hanem az összes "gamer" szék általános problémája.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz SkyS1gn #862 üzenetére

    Épp ez az, hogy a flashy, meg a szar között annyi a különbség, hogy a flashy jó időben, jó helyen meg tudta lovagolni a parasztvakítás-hullámot, a másik meg csak utólag próbált csatlakozni ehhez a piachoz. Ugyanazok a 100 Ft-os tróger alkatrészek van a 150.000 Ft-os Dx-en, és a 30.000 Ft-os 示連仕対知-en (nem tudom mit jelent, google random chinese), ugyanúgy el tudnak szakadni, görbülni, lazulni. Szó nincs arról, hogy 10 évig fogsz rajta ülni, ugyanúgy tönkre mennek mint bármelyik másik szék. Persze, adnak hozzá x év garanciát, és ha kell, nagylelkűen kipostáznak egy 2.000 Ft-os alkatrészt, de gyakorlatilag +50-100 ezer Ft-ért teszik ezt, amiből 3 normálisan beárazott komplett széket vehetnél helyette. A magyar boltokban csak a flashy-vel fogsz találkozni.

    Nem rossz székek, nem arról van szó, én is ülnék szívesen Dx-en, meg Ak-n, de ezeknek a reális értéke max 50.000 Ft, az ár fennmaradó része nettó, gátlástalan parasztvakítás. Ha valakit ez nem zavar, annak simán jó választás, de én nem vagyok hajlandó ezt az üzletpolitikát támogatni. A 15.000 Ft-os csúszásgátló elektrosztatikus saválló Razer zokni kategóriája.

    A flashy szék review-k torzítják a képet, mert 90%-uk hardcore fanboy, akinek a gyártó ingyen kiküldte a széket (így reklámozza magát a streamereken keresztül), és 2 nap használat után fülig szerelembe esve kijelentik, hogy ennél jobb fej gyártó a világon nincs. Nagyon nehéz olyan értékelést találni róluk, ami ér is valamit.

    A random kínai meg rizikós, van köztük ami teljesen jó, és van ami használhatatlan. De az ember nem is jókedvében kényszerül rájuk, hanem mert máshol 180 centi felett tényleg nem találsz semmit. Ez egy ilyen legvégső "B-terv".

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz LógaGéza #864 üzenetére

    Nem gyenge az ? Nem volt lehetőségem még kipróbálni, de egy videón egy 50 kilós kis nádszál kínai gyerek dőlt benne hátra (rögzített "módban"), és látszólag nem sok ellenállást fejtett ki rá a szék.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Whaazzup #868 üzenetére

    Ez érdekelne, bennem is felmerült már, hogy autóülést alakítsak át.

    Pontosan mit szereltél rá, hogyan ? Mennyibe került az egész ? Tartanál erről egy kis bemutatót ? :U

    [Ez] pl autóülés volt eredetileg. Ha valami hasonlót össze tudok hozni 60-70 ezerből, az nekem tökéletes lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Szerintem ez a megoldás, autóülést kell átalakítani irodaszékké. Egy normális ülés nem olyan drága, max 50 ezerből szerintem simán tök jót lehet venni (használtan látok 10-ért is), egy full fém lábkereszt 6-7 ezer Ft, 10--15 körül biztos van ami elég nagy teherbírású, aztán ezeket már csak el kell vinni valami ügyes bútorasztaloshoz / bádogoshoz, hogy rakja össze. Ráhackel valami fém lapot az ülés aljára, aztán arra lukat fúr, rácsavarozza és kész. Gázrugó nem tudom kell-e egyáltalán bele, szerintem simán kihagyható, úgyis méretre készül, karfa meg vagy van alapból az ülésen, vagy max azt is rászereled (amin most ülök, annak pl simán csak 6 csavar tartja alul a karfáját).

    50-100 ezerből szerintem megoldható, és az aztán tényleg tartós és kényelmes lesz. Full szövet, full fém, ha rendesen meg van csinálva, ezzel 10 évig tényleg nem lehet baj.

    Azt mondom, én ebbe márpedig belevágok. Lesz ami lesz. :) Az irodaszék piac meg bekaphatja. Várom nagyon Whaazzup beszámolóját, biztos többet tud erről. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz }{3@Đ$}{0ot #882 üzenetére

    Ez még akár jó is lehet. Kérdés, hogy a fejtámla milyen magasan állítható. Így a leírás szerint 73 cm-t tud a háttámla, ha erre még rájön 5-10 cm, akkor már egész közel van egy emberi használatra alkalmas magassághoz.

    A lábtartó nyilván retardált baromság, de valszeg leszerelhető. Amúgy meg szövet, fém, párnás karfa, normális ülőfelület, nem hangzik rosszul.

    Írok én ezeknek e-mailt, kérdezősködök egy kicsit.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz micafighter #884 üzenetére

    [Itt] vannak jobb képek róla. A borítása szimpatikus, a fejtámla magassága viszont ha jól látom, egyáltalán nem állítható, tehát a 73 cm háttámla magasság fix.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Írtam levelet a fenti székkel kapcsolatban a forgalmazónak, de ők se tudnak róla többet mondani, új modell, sose látták még összeszerelve, nincs náluk kéznél, nem tudják megnézni.

    Szóval marad a képek alapján saccolás, ehhez csináltam egy rendkívül precíz [képet]. Az ismert max ülésmagasság, és max teljes magasság alapján 73 cm hosszú a háttámla az ülőfelület tetejétől a fejtámla tetejéig. Az ülőfelület 50x50-es, ezt a háttámla mellé téve látszik, hogy valóban max 75 cm lehet a háttámla, fejtámlástul, mindenestül. Meg úgy eleve a képen is látszik, hogy nagyon töpszli az egész. Az amazonos képen látszik a fejtámla hátulja, ott van ugyan valami kis csík, amin talán csúszni tud valamennyit fel-le, de nem biztos (sok leírásban "állítható" = "dönthető"), és még ha arra szolgál is, akkor is max +5 cm nyerhető ki belőle.

    Szóval a háttámla kb 75 cm magas (+/- 1-2 cm), az pedig nagyon kevés. :( Összehasonlításképpen a [jelenlegi székem] háttámlája az üléstől mérve 70 cm, tehát annál max 5 centivel magasabb ez, fejtámlával együtt, holott az egy fejtámla nélküli szék. Ami azt is jelenti, hogy a fejtámla nekem pl a hátam közepén lenne, ami nem egy kényelmes dolog.

    Kár, mert amúgy szimpatikus szék, főleg azzal a hálós szövetborítással, de ezek alapján ~175 centi testmagasság felett halál. Gyerekméret. :( Illetve gyanítom, hogy ezt a csuklóval megoldott karfát nem nehéz egy alapos rátehénkedős felállással eltörni, de az még egy kis odafigyeléssel kivédhető dolog lenne.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz SkyS1gn #889 üzenetére

    Igen, ez ekkora. Nézd az oldalnézeti képet.

    Holnap hozok be mérőszalagot, már pusztán kíváncsiságból lemérem a [munkahelyi székem] magasságát. Ezen 3 fokozaton állítható a fejtámla, maxra kihúzva már alig kell belefókázni ahhoz, hogy a fejemet tartsa.

    [Itt meg] random belebotlottam egy 90 centisbe. Mindössze 250.000 Ft-ot kérnek érte... tisztességes üzletemberek. :D Perzsa uralkodók sípcsontjából faragták ki azt a +20 cm-t, vagy nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Ja, meg amúgy visszatérve az (Antares ?) Oklahoma-ra :

    - [Egyik forgalmazó] - 65.000
    - [Másik forgalmazó] - 110.000

    Amelyiken én ülök, azt meg kb 50.000-ért vette a cég, majd rákérdezek, hol. Valószínűleg abban van valami kedvezmény is (vettek vagy 10-et egyszerre). A reális értéke 40-50 ezer lehet. Ehhez képest 70-ért, meg 110-ért látom... :D Teljesen elmebeteg a székek árazása úgy általában. Kb mint ha az egyik boltban 120-ért adnák a Snickers csokit, a másikban meg 400-ért.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Songo #899 üzenetére

    Ja, én is azt néztem, hogy a legnagyobb "king size, premium, XL" AK széknek pl 39 cm az ülőfelületének szélessége. A 30 ezres kommersz alap székemé meg 50. Szal ezt vagy a 12 éves középkori gyerek uralkodókról nevezték el "king size"-nak, vagy náluk van valami növési rendellenessége az országuk vezetőinek, de én ezt a megnevezést ezzel a mérettel nem tudom párba rakni.

    A dx-nél amúgy [black friday] van, de még leakciózva is minimum másfélszeres áron adnak mindent. 10-20 ezret lehet "megspórolni", de az édeskevés.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Egy kicsit irigylem a kamionosokat, milyen üléseik vannak már. [Ez] pl valami random Scania-é. Tök magas, órák után is kényelmes, légrugó, full komfort. Kár, hogy az extrái miatt 200.000 Ft felett van egy ilyen. Ha meg lehetne venni csak az ülés részét, azonnal erre szerelnék valami kereket. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Casoli #937 üzenetére

    Én már teljesen lemondtam a klasszikus irodaszékről, nem is keresem tovább, autókereskedéseket járok. :D

    Egyszerű, alap, de kényelmes, nagy, szövetborítású ülés max 50.000-ből (pl az Audi ülések eddig kényelmesnek tűntek, Suzukiban is találtam jót, a Volvonál még nem voltam, sokak szerint nekik vannak a legjobb üléseik), arra asztalossal / lakatossal valami minél masszívabb fém láb, az aljára meg 5-6 db ~60kg teherbírású rendes bútorgörgő, és max 100 ezerből kész a 300kg teherbírású, soha el nem szakadó, 90 centi magas háttámlás, minimum 15 év várható élettartamú ülésed. Semmi gázrugó, semmi elkopó kommersz mechanika, semmi szakadós sz*r műbőr, és nem gyerek, hanem felnőtt méretben.

    A megfelelő alap választása esetén a háttámla és az ülés dőlése az ülésbe eleve beépített tekerőkkel állítható, az ülésmagasság állíthatóságát valami retesszel / csavarós elemmel meg lehet a lábban oldani, ezen felül opcionálisan akár ülésfűtéssel és biztonsági övvel is bővíthető. :D Forgónak talán nem is kell lennie, elég ha a kerekei jók, és azokon képes fordulni.

    Csak nagyon jól be kell lőni a láb pozícióját és szélességét, hogy ne tudjon eldőlni a szék. Elmegy rá vagy fél év tökölés, meg meló, de a végeredménnyel egy sima irodaszék szerintem nem is versenyképes. Árban meg... három ilyet legyártok egy "felső kategóriás" irodaszék árából.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz MarciKING24 #943 üzenetére

    Tényleg [így] nézett ki élőben is ? :D Én is voltam a Mómaxban (Pécsen), ott van egy Dx, de az rendes, igazi, ugyanaz mint a Kikában. Gondoltam akkor csak elb*hatták a netes képet. De ezek szerint nem. :D Fotózd már le légyszi ha legközelebb arra jársz.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Frozzy #955 üzenetére

    Fú, emag... elállási jogod és garanciád gyakorlatilag nincs, ha pedig egyáltalán kézhez kaptad amiért fizettél, érezd magad szerencsésnek. Ettől még lehet, hogy éppen tök jó vétel volt, és ezzel kivételesen jól jártál, de azért az tényleg mindannyiunk érdeke, hogy azoktól a tetvektől inkább soha semmit ne rendeljünk. Nem is értem hogy vannak még egyáltalán szabadlábon (érdemes pl elolvasni a facebookos posztjaik alatti kommenteket), nettó csalás és átverés amit művelnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz hétalvó #961 üzenetére

    A kis csap átmérője és hossza számít.

    [Itt] pl írnak mindegyikre rendes méretet, meg van egy kis útmutató is, hogy mire kell figyelni. Ha egyet kiszedsz a székedből, pontosan leméred, az alapján be tudod lőni, milyen kell neked.

    Én nem rég 5.000 Ft-ért cseréltem a régi székem görgőit (eltörött az egyik), de az újak kegyetlen rosszak. Szorulnak, alig forognak, és 2-3 hónap után már van ami kezd szétesni. Nekem abból az jött le, hogy nagy átmérőjűt nem szabad venni, a kicsik sokkal masszívabbak, és fele is annyiba kerülnek.

    A legjobbak a bútorgörgők, azok aztán tényleg meg se nyekkennek, és kétszer akkora súlyra vannak tervezve, de ahhoz sajnos barkácsolni kell, más a csatlakozójuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz hétalvó #963 üzenetére

    Ja, nem kell ehhez fúrni. 10 és 11 mm-esből is van egy csomó fajta görgő, simán tudsz válogatni. Az előző előtti székem Ikeás volt, annak a görgőit gond nélkül átraktam az azt leváltó székre, simán kompatibilisek. Csak ne [ilyet], mert ez pl egy szar. [Ez] nagyságrendekkel jobb. A [dx gyári kerekei] is jók, a kiállított darab legalábbis nagyon halkan és simán gurult.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz flashpointer #982 üzenetére

    Szerintem keress egy jó asztalost, találd ki milyet akarsz, tervezd meg, és gyártasd le. Én egy 180*250-es bazinagy sarokasztalt csináltattam, fél évig rajzolgattam, milyen legyen. Drágább volt, mint ha készen vettem volna (~ +20%), viszont 100%-ig az igényeimhez igazított, és kb stabilabb, mint a terminátor. Szépen elvezetett kábelek, beépített LED-es billentyűzet világítás, dupla vastag lap, hozzá passzoló kis monitor állvány, az én esetemben még fölötte polcok is, stb... boltban én ilyesmihez hasonlót sem találtam. Szerintem bőven megéri az árkülönbséget (ha találsz jó asztalost).

    Az emelősnek csak akkor van értelme, ha felváltva akarod ülve / állva használni. Ha csak be kell lőni a magasságát, amiatt nem érdemes (kegyetlen drága). Az enyémen pl utólag kb 2.000 Ft-ból emeltünk 10 centit (a lába eleve teleszkópos, két kis bútorlap kockát kellett hozzá kicserélni nagyobbra).

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz scream #984 üzenetére

    150 körül jöttem ki végül mindennel együtt, de az eléggé full extrásan értendő. Nyilván attól függ, mit kérsz, és ki csinálja. Ennek van mindkét oldalon fiókja, azok szélén kis polca, ahova pakolni lehet, kihúzható billentyűzet tartója (direkt extra nagy az is), monitor állványa, kábeltálcái, dupla vastag lapja, stb... meg eleve kétszer akkora, mint egy átlag sarokasztal, és egy kifejezetten jól összerakott, masszív, igényes munka. Lehetett volna spórolni több részén is, pl az alja, és más, szem előtt nem lévő részei lehettek volna sima fehérek, lehetett volna olcsóbb lábakat kérni rá, lehetett volna olcsóbb színt választani az egésznek, még a fiók fogantyúin is lehetett volna spórolni, de én eleve úgy álltam hozzá, hogy nem sajnálom rá a pénzt, csak legyen jó. Kicsit lebutítva szerintem 120 körül is meg lehetett volna oldani (pláne fiók nélkül), de nem arra törekedtem. Valszeg lett volna olcsóbb asztalos is, de nem biztos, hogy ilyen szépen dolgozott volna.

    A legközelebbi viszonyítási pont a Kika sarokasztala, az 110-ből lett volna lényegesen kisebb, vékonyabb, gyengébb, alacsonyabb, fiókok nélkül, polcok nélkül, billentyűzet tartó nélkül, és az lényegében 2 asztal lett volna simán derékszögben összecsavarozva, míg az enyémnek egy egybefüggő elem a lapja, szépen lekerekítve, középen 45 fokban kanyarodva, több helyet hagyva, stb... Mondjuk a Kika eleve egy mindent erősen túlárazó bolt, szóval ez nem annyira mérvadó, de a két asztal kb össze sem hasonlítható. Én azóta semmilyen bútort nem is vettem készen, mindent csináltatok.

    A dedikáltan irodabútorokat forgalmazó webáruházakban meg szerintem körül sem érdemes nézni. 200 alatt nem adnak hasonlót, 3-szoros szorzó van minden irodabútoron / kelléken, mint ahogy a székeken is. Ott teljesen elmebeteg árak vannak. 10-20 ezer egy műanyag monitor állvány (!!!), én meg 5-ből csináltam egyet fából, fémből.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz LógaGéza #986 üzenetére

    Ilyen :
    [link]
    [link]
    Jó magas, lábtartó puff is befér alá, lehet fókásodva használni.

    Monitorállvány :
    [link]

    A két szélén fiókon áll, lábai csak középen vannak :
    [link]

    Billentyűzet tartó (1 méter, ne kelljen nyomorogni) :
    [Világítás nélkül]
    [Világítással]
    Ez amúgy filléres kiegészítés, két sima 500 Ft-os LED egy 200 Ft-os kapcsolóval, házilag felszerelhető akárhova.

    Az alján pedig ilyen kábeltálcák tartják a cuccot, hogy ne a padlón fusson 600 kábel :
    [link]
    Ezt valszeg ennél csak kulturáltabban lehetett volna igénybe venni, de a célját így félkészen is eléri. 1-2 kábelt hosszabbra kell cserélnem, hogy rendesen elrendezhetőek legyenek. Egyébként sima Ikeás tálcák, kb 2.000 Ft darabja, szintén felcsavarozható bármilyen asztalra.

    A lap mélységét így utólag nagyobbra vettem volna 10-20 centivel, hogy a hangfalak ne legyenek olyan közel a falhoz (30 centit javasolt tartani, nekem így 10-et sikerül), de ezzel együtt lehet élni. Ez az egy kis tervezési hibája van, mást nem is változtatnék rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Ispy #1057 üzenetére

    Van róla egy [elég gáz] videó, de azon a gazdája is jól láthatóan egy igénytelen paraszt (8:16-tól a lényeg). Lehet, hogy csak a nem megfelelő felhasználástól lett ilyen, de szerintem nem ez a modell az erősségük.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Ispy #1060 üzenetére

    Én egyébként elveimmel szöges ellentétben végül kalandosan, de hozzájutottam két hete egy DxRacer Sentinel-hez (új, rendes, dobozos, kaptam hozzá egy kis hátszelet, 50.000 volt az én részem).

    Az alapanyagok többsége, amikből a széket összerakják, jó minőségűek, a műbőr vastag, és teljesen más elven van felhasználva, mint a 40-50 ezres random székeken (sokkal tartósabb), a váz erős, minden alkatrésze dögnehéz, anyag az van benne. Magához az irodaszék tervezéshez viszont egyáltalán nem ért a gyártó, és a gyártás során nagyon sok amatőr hibát is elkövetnek. Szimmetriát nem találsz benne, mindenhol csámpás egy kicsit, a szivacsa kőkemény (egy 900 Ft-os kis ülőpárnával kiegészítve már tök jó, és még nem is néz ki hülyén), a deréktámaszt rögzítő pánt gyilkosság a bőrre nézve (én szerencsére eleve anélkül használom), a fejpárna hátsó része cipzáros, hogy ki tudd venni a szivacsot, de ez a hegyes cipzár full erővel van belenyomva a műbőrbe, ha azt házilag le nem feded valamivel (én ezt kb 100 Ft-ból megoldottam), a mechanikát takaró lapok sarkát vagy lereszeled magadnak, vagy kivágják bőrt (szintén, 5 perc reszeléssel megoldottam), stb...

    Plusz ezen felül rengeteg a gyári hibás példány, aminek rossz a mechanikája, el van szakadva, rosszul van varrva, stb... de szerencsére a garanciával jó fejek, nem bújnak ki alóla, küldesz egy képet / videót, és jön a csere. Az enyémnek amúgy pl a háttámlát döntő mechanikája gyanúsan gyári hibás (van egy kis játéka, pár centit lehet előre dönteni, de csak az egyik oldalon engedi), de igazából használat közben észre se veszem, ezért (még) nem írtam nekik erről. Az is lehet, hogy nem hiba, hanem gyárilag ilyen az összes.

    Összességében az árától eltekintve egy jó szék, kényelmesen ülök benne, egy hangot nem ad ki magából, nagyon masszív, tartósnak tűnik, és jól néz ki. Stabil középkategória, semmi extra, az alapokat tudja, de azokat jól. 160.000 Ft-ot egyértelműen nem ér meg. 50.000-ért örülök, hogy hozzájutottam, 80-at mondjuk adnék érte simán, de annál többet nem ér a szék. Meg persze XXL, bazinagy, ami ritkaság (én eleve kizárólag emiatt vettem ilyet).

    + infó :
    - Ha veszel hozzá külön egy kis fejpárnát (az enyém a nagyobb fajtával jött gyárilag), minden előzetes jelzés, vagy indoklás nélkül küldenek hozzá egy deréktámaszt is. Egyébként ugyanitt vadonatúj DxRacer fehér deréktámasz eladó, rendkívül jutányos áron.
    - Ha a gyárilag belecsavart csavart kicsavarod, hogy a háttámlát fel tudd szerelni, bele fogod ejteni az anyát, amit roppant praktikusan a bőr mögé rejtettek, hogy mindenképpen besz*pd. Az enyémben egy anya azóta is kering valahol, remélem jó helyet talált magának (kiszedni lehetetlen).

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Ispy #1063 üzenetére

    Én attól nem félek, hogy kiszakad. Az előző, random Kikás székem 2 év után kezdett el szakadni úgy, hogy a műbőr borítása közvetlenül a szivacsra van ráfújra kb hajszál vékonyan. Na ha az 2 évet kibírt, akkor ez 10-et minimum. A csavaroknál ki van vágva a bőr, ott meg lehet nézni belülről, ez tényleg egy tízszer masszívabb borítás.

    A fent linkelt videón viszont rommá van szakadva az ülés. Hogy ezt hogy sikerült elérni, vagy hogy a Classic modell különc felépítése mennyire járult hozzá (az enyémen az ülés 3 külön borított részből áll össze, a Classic-nál ez 1 "egység"), azt nem tudom. Kerestem használattól elszakadt borítású DxRacer panaszokra, nem igazán találtam ilyet.

    Én max a háttámlát döntő mechanika miatt félek kicsit. Ha az romlik el, az csak az ülés komplett alsó felével együtt cserélhető. Gázrugót lehet hozzá külön venni, kerekeket is, karfát is, még a komplett alsó hintamechanikát is, de az az egy bele van építve a székbe, és sokan panaszkodnak rá, hogy beállt egy fix pozícióba, és azóta meg se mozdul, vagy elkezdett nyikorogni, random elengedni, stb... eleve necces, hogy ott a háttámla alján az a két kis 20 centis fém lap azzal a 2x2 csavarral tartja kb a fél súlyomat, amikor jobban hátradöntöm a támlát, és maszívan belefókásodok. Eddig tartósnak bizonyul az is, csak maradjon is így.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák