Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eami

    addikt

    válasz raven12 #222 üzenetére

    Hali,

    én is épp nézelődök és nekem IKEAból ajánlották a MARKUS és VOLMAR székeket. Utóbbi 80 ezertől felfele kezdődik az nyilván kiesett, viszont a MARKUSból van kettő 40 ezer körül:
    egyik és a másik

    Illetve találtam egy bejegyzést hupon is az egyikről.

    Jó kis széknek tűnik és ahogy hallottam elég strapabíró is. Én csak azért töröm még rajta a fejem mert a háttámla hálós és nem tudom két kisgyerek mellett mennyire jó ötlet hálósat venni. Azon kívül tuti ezek közül választanék most azonnal :K (és eléggé esélyes hogy a háló ellenére is ez lesz)

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz eami #223 üzenetére

    Jé, ki gondolta volna, hogy kapok választ! :D

    Köszönöm! Én is amúgy ezeket néztem ki, igaz, kicsit megdrágultak a bejegyzés óta :Y

    Ezt a Markus-t elég nagyra tartják külföldi oldalakon is, kinéz egy út az IKEA-ba! :))

  • eami

    addikt

    válasz r6man123 #231 üzenetére

    a korábban említett MARKUS szerintem jó vétel ebben az árban. IKEA ráadásul 10 év garanciát is vállal rá.

  • Cheesy

    őstag

    Jelentem ma hoztam haza és szereltem össze az Ikeás MARKUS széket. (sötétszürke, szövetes)

    23KG és ami kell, az fém. Nem a karfák tartják a háttámlát az ülőlaphoz, eddig az tört el amikor tönkrement egy székem. Határozottan úgy tűnik és olyan érzés, hogy "van benne anyag".

    www.vakbelmutet.hu

  • feggef

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni, hogy az IKEA MARKUS -nál jobb szék kapható 45 -ért? Érdemes keresgetni?
    kösz

  • Tin

    veterán

    válasz koxx #247 üzenetére

    köszi!

    végülis vettem egy bőr markust az ikeában, 35-ért vétek lett volna otthagyni.

    ezt ki tudtam próbálni, hogy viselkedik az asztalnál, becsúszik-e alá, és egész jónak tűnik. az én méreteimhez megfelelőnek tűnik az ülőlap és a hátlap is, a fejtámasz pont a vállam fölött kezdődik, egyedül a deréktámasz idegesítő benne, és nem is állítható/kiszedhető, de gondolom az majd kipuhul, mert ott is volt olyan szék, amiben nem volt zavaró.

    szóval most elodáztam a dolgot, vettem egy B széket, és majd ha nagyon nem jó, később rászánom az időt, és keresek egy frankót. de addigis kell ülnöm valamin:)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz dances #285 üzenetére

    Nem ismerem, de ránézésre egy szinttel jobb, mint a hagyományos "húszezres" székek (a szinkronmechanika stabilabb dolog, mint a hagyományos hinta, ráadásnak nincs az az érzésed billenéskor, hogy le akar dobni magáról a szék). A bőr/műbőr borítást nem viselem, nem szellőzik... pláne nyáron kellemetlen. Idővel kirepedezik, a műbőr ki is keményedik, vágja az ember combját, hátát.

    Esetleg ha van alkalmad kipróbálni, akkor alternatívaként ott az ikea markus is, nekem az lett, és teljesen meg vagyok vele elégedve. A mechanikája hasonló lehet, mint a linkeltednek. Annyi, hogy ezek a fémlábú székek egy picit magasabbak szoktak lenni, mint a műanyag csillagtalppal szerelt legolcsóbbak, de ha nem vagy 170cm alatti, vagy van lábtartód/cipőben ülsz rajta, akkor jó lesz. Érdemes összenézni a mostani széked magasságát az újéval. Koppra nem illik leültetni a széket, kis rugózást érdemes hagyni a gázrugónak.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Geri8 #291 üzenetére

    Székvásárlás előtt nekem is versenyben volt az akracing. Lehet, hogy maga a szék jó, kényelmes, tart, a gázrugó erősebb benne, de a hintamechanika ugyanaz az ötezerforintos lityilötyi vacak, mint az olcsó székekben (persze rútul túlárazva). Erről meg is kérdeztem őket fészbukon:

    2.10.2015 21:16
    Révai Péter

    Dear AKRACING!

    Could you please tell me which kind of seat mechanism do you use for your chairs? On your homepage, there's a cheapo mechanism (it can be obtained about €16-17) as spare part. As far as I can see, this is that kind of stuff which used in every chinese chair and becomes noisy after some months:

    http://akracingeurope.eu/product/seat-mechanism/

    ...but in this video, the guy showing a much better mechanism that tilts a different way and can be locked in tilted positions (FF to about 2 minutes) -- in a Hungarian webshop this kind of mechanism is priced about €56-57):

    https://www.youtube.com/watch?v=q4S7idMhbLw

    Thank you forward for your help, have a nice day,

    Peter

    ----------------------------------------------------------------

    6.10.2015 12:10
    AKRacing

    Hello Révai Péter!

    We use the mechanism which you link first.

    We do not have the mechanism which you refer to in that Youtube video, it is an very old video and it is from a dsitributor in Poland (neogear). And is no longer up to date.

    I think these sort of parts are pretty much universal so if you buy from the Hungarian webshop I think it may fit, but it is not a promise.

    ...hozzátenném, hogy a mechanikáknak random egyedi lyukosztásuk van, más típusból ugyanolyan, vagy átfúrható osztásút nehéz találni. Ha le lehet venni az ülőlapról a borítást (szövet, szivacs), akkor át lehet fúrni máshova az anyákat, de ez már erősen diy kategória...

    Nekem ez a Markus teljesen bejön: hagyományos székhez képest sokkal keményebb, erősebb szivacsa van (kb. mint egy autóülésnek, csak nyilván nincs akkora dinamikus igénybevétel, így jóval vékonyabb), és korrekt vasalat van benne. Gumírozott (parkettához való) görgője van, de elballag szőnyegen is, a görgők fékezősek, de mivel a szék húszkilónyi, így nem sokat befolyásol.

  • dances

    tag

    válasz spidersoft #290 üzenetére

    Néztem a Markust én is, de az Ikea csak nagyon drágán szállítana hozzánk, az Omnifutár pedig egyáltalán nem (170 km Pesttől).
    Lehet, hogy ezzel a kedvezménnyel bepróbálom ezt a széket.
    Köszi az infót / tanácsokat.

    Only the Good die young.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Hapi18 #304 üzenetére

    Lehet venni székhez fix talpat is. Ez a neve: fix talp :D 2-5.000Ft egy szett. Csere előtt meg kell vizsgálni a görgő tengelyét: hosszirányú bordás? hengeres? milyen átmérőjű?

    Nekem sokkal jobb a gurulós, mert egy húszkilós szék önmagától már nem nagyon megy sehova, de kis erővel azért odébb tolható. Például van, hogy hanyatt dőlve vagyok a gép előtt, meg van, hogy hátratolom a széket, a térdemre könyöklök és előrehajolva, homorú háttal ülök itt... van, hogy így esik jól. És nem kell hozzá felállni a székből, csak odébb noszogatom a gurulóján :) Továbbra is elégedett vagyok a Markussal, annyi, hogy rátettem az jüszkös utazó nyakpárnát erre is (valami ilyesmi, csak sárga, még régebben vettem, bele kellett toldani a gumijába), mert görbe a hátam és ehhez képest eléggé hátul van a fejtámla.

  • batagy

    őstag

    válasz spidersoft #306 üzenetére

    Ez a fix talp mekkora ötlet!! :C

    Nekem se jutott eszembe, hogy a görgők helyett ilyet is bele lehet rakni.

    Én viszont 1 hete vettem a Jysk-ben "Stenderup" széket, 50eFt helyett 35eFt-ért. De csak tegnap este raktam össze. Készítettem fotókat is, úgyhogy nemsokára beszámolok róla. Szövet borítás, karfa független a hátlaptól és állítható. A gáz emelést és a hinta funkciót külön kar állítja, így stabilabb, nincs annyi holtjátéka mint a többi olyannak, amelynél 1 közös kar van.

    Amit utólag vettem észre, hogy a műanyag szövet borítás miatt az ember elektromosan feltöltődik és aztán ha valamihez hozzáérsz akkor szikra jön létre... Ez más székeknél is előfordul, pl. a Markusnál?

    Viszont csak sikerült egy félresikerült példányt kifognom, mert a hátlap nincs középen és ráadásul félre is áll. Csöppet mérges vagyok hogy az ember vesz egy35eFt-os széket, ettől már elvártam volna hogy hibamentes legyen. Most vissza kell mennem úgy tűnik.

    Amúgy Dec 2-tól 25eFt akcióban lesz a Jysk Stenderup.

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    Jysk-es Stenderup szék beszámoló

    Saját fotók:
    stenderup_01
    stenderup_02
    stenderup_03
    stenderup_04
    stenderup_05
    stenderup_06
    stenderup_07
    stenderup_08
    stenderup_09
    stenderup_10
    stenderup_11
    stenderup_12
    stenderup_13

    Tulajdonságok:
    - Szövet borítás
    - Karfa független a hátlaptól, stabil és állítható magasságú
    - A gázemelő szabályzó és a hinta funkció kikapcsolását két külön kar állítja, így stabilabb, nincs annyi holtjátéka.
    - A dobozon 17.8 kg tömeget ír, de lehet hogy a csomagolással együtt ennyi (?)

    Első benyomások:
    - Fura a biztonsági görgő, meg kell szokni. Terhelés nélkül nem gurul. Már leszállás közben sem tudod úgy hátralökni, mint a teljesen gurulósat.
    - A szövet borítás először nagyon vonzónak tűnt a vásárlás előtt, de most hogy megvettem, már kissé tartok tőle. Két dolog: túl műszálas érzést ad, ráadásul én nem bírom a műszálas ruhákat, csak a pamutot. Ezt nem gondoltam át rendesen. Másrészt úgy tűnik, mindig elektromos feltöltődést és kisülést okoz. Persze lehet hogy a ruházattól is függ.
    - Ebben a példányban félre áll a hátlap és nincs is középen. Ez kicsit kiábrándít.
    - A hátlapot egy vastag vaslap tartja, mely az ülőlap aljához csavarozódik 4 db csavarral. Fogalmam sincs, hogy ez mennyire lesz stabil hosszú távon, vagy hogy az ülőlapból az anya része kihúzódik-e.
    - A csavarozásnál szerintem túl nagy lyukak vannak a vas alkatrészeken és nehéz pontosan bepozícionálni, hogy hova kell esnie a ráerősített vasnak.
    - Amúgy kényelmesnek tűnik és stabilnak is, nem is nyikorog, vagy ropog. De csak fél napja van összerakva.
    - Az ülőlap viszonylag sík, ami szerintem nem baj, lehet rátenni ékpárnát is mondjuk.

    Kérdés:
    - Vélemények róla?
    - Hogyan viszonyul az Ikea Markushoz?
    - A hátlap ferdesége miatt cseréltessem? Látszik a fotókon?

    SZERK: Én 35k-ért vettem. Dec 2-től 25k lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz batagy #311 üzenetére

    Erőst látszik, hogy csámpás :DDD Viszont a háttámla cipzárját kicsit felhúzva lehet megtalálod az okát (sanszos, hogy ott is csavarozva van, és hagyított a kínai szeme, amikor benézte a derékszöget). A 8-as képen látszik az a rögzítés, ami zavar téged: szerintem emiatt nem kell aggódnod, az összes ilyen... pedig ha már megcsinálják azt a süllyesztést az ülésvasra, akkor csinálhatnák olyanra, hogy ez a vastag derékszögű lemez beférjen alá, és feküdhetne mindenhol, nem kéne ilyen hülyén állnia. Eddig még nem találkoztam olyan székkel, ahol ez problémát okozott volna, de időnként ránézhetsz, szerintem írja a papírja is, hogy néha ellenőrizd a csavarokat, nem lazult-e meg valamelyik (inkább az ülésvasat tartó négy csavar szeret meglazulni).

    A markus vasalata ettől jóval masszívabb hatást kelt, igaz ez szinkronmechanikás, így a hátlap nem fixen az ülőlapra van szerelve, hanem a mechanikára: ha billensz hátra, akkor az ülőlapot csak gyengén, a hátlapot sokkal inkább billentve fektet lefelé, és nem derékszögben tartva a combodat emelve ejt hanyatt, mint a tied. Nekem ez jobban tetszik, bár gondolom ahány ember annyi fajta etéren is. Biztosan műszálas ennek is a kárpitja, de olyan farmerhoz hasonló sűrű anyag, nem az a nagyszemű, mint a tiédnek.

    A Markus háttámlája vagy 10 centivel magasabb, tehát normál magasságú embernek felér a fejéig (középen, belül az ülőlap síkjától mérve kb. 83cm magas).

  • LógaGéza

    addikt

    Üdv!
    Én is gondolkodok most egy szék beszerzésén, kinézetre az AKRacingek tetszenek, csak a pénztárcámnak nem...
    Szóba jött még a Markus is, azzal az a baj, hogy Békés megyétől kicsit messze van bármely IKEA...
    Most melóba JYSKes BILLUM van, az se rossz, csak egy nagy baj van vele (el is érkeztünk a válóokhoz), hogy alacsonyra emelkedik fel. Mondjuk ez a Stenderup se rossz első blikkre.
    Az asztalom olyan 95cm magas (ha jól rémlik, még nem mértem le), és jó lenne, ha a karfa felé érne, vagy legalább közel hozzá.
    Valaki tud ilyen magas karfájú széket?

    [ Szerkesztve ]

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • spidersoft

    senior tag

    válasz LógaGéza #313 üzenetére

    A céges székhez szereztettem olyan gázliftet, aminek hosszabb az útja. Összemegy a szokásos méretre, így kényelmes a gép előtt is, de egész magasra fel lehet emelni, úgy meg ha valami magasabb dolog van a mikroszkóp alá téve azt is jól felérem róla. Ha stabilan magasabb székre van szükséged, akkor viszont érdemes lehet egy lábtartó gyűrűs ülésmagasítót beszerelni, mert az rövid távon is kényelmetlen, ha nem ér le a lábad... A Markust maximumra felemelve a karfa 85cm magasan van, az ülőlap meg kb. 54cm-en. Nekem erről már nem ér le jól a lábam, 175cm körül vagyok.

    Szerintem kérdezősködj ismerősök között, biztos lesz aki segít neked elhozni az ikeás széket, vagy bármi mást Pestről. Ha más nem, akkor egy kis díjazásért cserébe :) Ha úgyis arra megy el, akkor annyiért, amennyit egyébként a futárnak adnál még meg is éri neki beugrani a boltba.

  • batagy

    őstag

    válasz spidersoft #317 üzenetére

    A Stenderup visszavíve. Nem gáncsoskodtak semmit. Egyelőre csak jegyzőkönyvet vettek fel, amire ráírta a panaszt (hátlap balra dől) , illetve hogy a vételárat kérem vissza. Megvizsgálják és telefonon értesítenek majd.

    A lábat, gázrugót és a felső vasrészt egyben hagytam (nem tudtam szétszedni WD40-nel sem, és nincs itthon gumikalapácsom sem), és azt az eredeti doboztól külön szedve vittem egy nagy OBI-s szatyorban.

    Szeretném jelezni, nehogy valaki félreértse, a Stenderup szerintem jó szék, én csak azért vittem vissza, mert ez a példány hibás, gondolom ez csak egyedi probléma volt.

    Ellenben az Ikeába ki fogok menni és megnézem a NILSERIK ülőkét és a MARKUS széket is.

    Asztalból a BEKANT-ot meg fogom nézni, csak az a bajom vele, hogy valszeg a lába nekem rossz helyre esik, a gépet nem tudom hova tenni. A másik variáció, hogy magam tervezek egyet és asztalossal összerakatom.

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    Sziasztok!

    Nos ma szabin voltam és rászántam a napot, hogy az Ikeában szétnézzek. Jó egy órát eltöltöttem és megnézegettem ezt a 3 széket.

    Előre leszögezném hogy én elfogadom supercow véleményét arra vonatkozólag, hogy a karfára nincs szükség! Nekem legalábbis ugyanez a tapasztalatom a régi székkel is, hogy akaratlanul is az ember oldalra dőlve könyököl rajta és ez nem jó.

    MARKUS
    Szerintem ultra jó. A Jysk-es Stenderup-pal összehasonlítva, a Markus sokkal stabilabbnak tűnik. A konstrukciója is sokkal jobb a hátlap rögzítését tekintve. Kényelmes és tényleg jó érzés beleülni. A magassága miatt olyan érzése van az embernek hogy tartja a hátat. Felér egészen a fejig. A másik nagy különbség a szövet anyaga, ez is sokkal jobb a Markus esetén. Ahogy spidersoft mester említette, ez egy ilyen farmer vagy vászon szerű anyag, nekem kellemes pamut érzést adott. A Stenderupnál nagyon műszálas/műanyag érzésem volt rajta. A Markusnál ha jól láttam, a hátlapot egy vas keret adja, szóval a csavarozás nem a faanyagba történik. A hátlap viszont hálós, de ez valahogy nem tűnt hátránynak. Nekem így üzletbeli megtekintés alapján nagyon tetszik, és azt mondanám sokkal jobb a Stenderupnál.

    A csomagja 97 x 60 x 22 cm, 23 kg.

    FLINTAN
    Ezt is néztem, megmondom őszintén, nekem ez is tetszik. Mivel a karfa nem érdekel, szerintem ez is szóba jön. Ez is kényelmesnek tűnt. Markushoz viszonyítva, a hátlap jóval alacsonyabb, nem tart annyira, kb lapocka vagy vállig ér. Szintén egy vas keret tartja a hálós háttámlát. Ennek 1 db karja állítja a hinta és a gázrugó funkciót, nem külön, ennek ellenére relatíve stabilnak tűnt. Ugyanolyan vászon szerű anyagú ülőlap. Az ülőlap lejtése nem állítható! Alapból előre lejt enyhén, ezt figyeltem meg. Amennyire tudom, ez éppen így ergonomikus, mert az alsó lábszárra is kell egy kis terhelésnek esnie. Érdekes hogy a speckó szerint ez max 60 cm magasra állítható, míg a Markus csak max 57 cm magasra. Nem rossz szék, a Markusnál kevesebbet tud, viszont fele annyiba kerül.

    A csomagja 75 x 49 x 15 cm, 14 kg.

    NILSERIK
    Ez az gázrugós ülőke, amit supercow mester említett. Adott célra biztos megfelel, és nagyon hozzá kell szokni, de talán a legfontosabb különbség a többihez, hogy nagyon kicsi az ülőfelület (35 cm átmérő), és nagyon púpos felfelé. Azt mondanám, hogy prosztata, farokcsont fájósoknak vagy aranyereseknek nem igazán ajánlott, mert éppen középen nyom. Amúgy nagyon könnyű az egész cucc, az aljában sincs semmi súly, szóval könnyen borul. A láb ráér a talpra, szóval azt sem érzem annyira stabilnak, hogy a talpunk nem tud megtámaszkodni, de ez csak az első benyomásom.

    Most így még az is eszembe jutott, ha valaki háttámla nélküliben gondolkozik, akkor egy FLINTAN is megfelel, csak a hátlapot nem kell felszerelni rá. Akkor van egy kicsit stabilabb ülőlap, ami nem nyom középen :D

    BEKANT asztal
    Megnéztem, nem rossz. Egy vas alvázra van szerelve a felső lap, baromi stabilnak tűnt. A láb kb 16-17 cm helyet vesz el a szélétől számítva. Ha nálam ilyen lenne, akkor a gépet valszeg az asztallapra kell tennem. De mivel 80 cm mély, még az is felmerült hogy a gépet esetleg hosszában a hátuljhoz tudnám tenni, akkor még mindig nagyobb az asztal, mint a mostanim, amely mindössze 56 cm mély.

    Én szerintem a Markus vagy a Flintan közül fogok választani, még alszok rá kicsit. A Jyskből amúgy visszakaptam a pénzt, totál rendesek voltak. Összerakták, a ferdeséget nem ismerték el, szerintük nincs baja, meg is néztem, de továbbra is ferde volt, ezért aztán nem variáltam tovább.

  • Exom

    tag

    Megvettem a Markus forgószéket. Abszolút meg vagyok elégedve.
    Több mint 100 forgószéket néztem meg az elmúlt időszakban, és azt tapasztaltam, hogy 50 eft alatt ez a legstrapabíróbb. Kényelmes, nem cseklik - nyuklik.
    Annyi probléma van vele, hogy alacsony testsúllyal (<60) nem lehet vele hátradőlni, mert nem lehet annyira kilazítani a rugót. Egyébként jó, ajánlom másoknak is.

  • LógaGéza

    addikt

    Na tegnap véletlen eljuttottam az IKEAba, és elszórtam egy kis aprót. Vettem magamnak egy MARKUSt és asszonynak egy FLINTANt (neki nem kell karfa) - eddig az utóbbit raktam össze, és meglepően jó élményem van vele - a csillag fémből van, az egész szerkezet elég masszív, a hintázással emeli az ülőlapot is, deréktámasz tökéletes helyen van, a csillaghoz a lábakat dupla csavar fogja, az ülőlaphoz a támlát 1x3 és 1x4 csavar rögzíti. Abszolút pozitív véleménnyel vagyok eddig róla.

    A MARKUS ma esti program lesz :)

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • batagy

    őstag

    válasz LógaGéza #336 üzenetére

    Szuper!

    Akkor várjuk majd a Markus véleményt is.

    Én ma másodjára jártam az Ikeában, még mindig csak megtekintettem, inkább az asztalt, nem is annyira a széket. A BEKANT azért nincs annyira stabil, mint a GALANT, mert előbbinél az állítható magasság miatt a lábnak van egy kis holtjátéka. A GALANT-ból viszont csak fehér asztallapos van, ami nálam kizáró tényező, továbbá annak a sarka nincs lekerekítve.

  • batagy

    őstag

    Ha valaki tudja, hol lehet kapni fix talpakat (görgők helyett tappancsokat) (pl. ez vagy ez) , de 11 mm helyett 10 mm-es csappal, az ne fogja vissza magát.

    Lemértem, az Ikea Markus görgőinél a csap 10 mm-es, és a csaphossz 20 mm.

  • batagy

    őstag

    Ikea-s MARKUS szék mellett döntöttem én is. Már megvan kb 2 hete.

    Saját fotók, de figyelem, a karfát nem szereltem föl!

    markus_03
    markus_04
    markus_05
    markus_06
    markus_07
    markus_08
    markus_09
    markus_10
    markus_11
    markus_12
    markus_13
    markus_14
    markus_15
    markus_16
    markus_17
    markus_18
    markus_19
    markus_20
    markus_21
    markus_22

    Végül is már leírtam korábban is a gondolataimat, akkor még csak áruházi megtekintés alapján. Most is csak megerősítem azokat.

    - A szövet anyag nagyon jó, vászon vagy farmer szerű anyag, nem műanyag érzetű.
    - A hátlapot egy vas keret adja, ill a közé kifeszített háló. Deréktámasz is van.
    - A hátlap rögzítése tízszer stabilabb mint a Stenderup. A csavar helyek pontosabban illeszkednek. A hátlap az alsó fémtartóba csavarozódik, nem az ülőlapba.
    - Talán a legfontosabb számomra, hogy az ülőlap nagyon jó kemény, nem süpped bele az ember. (A süppedés nem jó, mert a fenékizmok nem dolgoznak, hosszú távon elgyengülnek. Ezen kívül süppedés esetén bemelegszik az ülepünk, ami prosztatagyulladáshoz vezet.)
    - A gázrugó is kellemesen kemény.
    - Stabil az egész.
    - Amúgy az ülőlap enyhén hátrafelé lejt. Ezt állítani nem lehet.
    - A karfát nem szereltem föl, szerintem csak bajt okoz, így jobb a gerincnek, kicsit jobban motivál hogy egyenesen tartsam magam.
    - A biztonsági görgő is sokkal használhatóbb, nem annyira blokkol mint a Stenderup.
    - Amúgy az Office Depot-ban vettem 10 mm-es csapos fix talpat hozzá, de végül azt nem szerelterm fel rá, hanem az eredeti görgőt.
    - Ha hátradőlés ki van kapcsolva, akkor is van egy kis hátradőlési holtjátéka, de nem tűnik zavarónak, mert elég keményen tart a rugó.

    Azért ezt választottam és nem a FLINTAN-t, mert a FLINTAN-nak puhábban tűnt az ülőfelülete. Elégedett vagyok, szuper szék.

  • Tin

    veterán

    válasz supercow #357 üzenetére

    hát nemtudom. az aeron nekem kifejezetten nem jött be (használtam pár hétig), de biztos ergonomikus. negyedmilliót nem ér. az egyik olcsóbb modelljén (az asszem akkor 100-as tételben csak 150e volt) lehúztam közel egy évet, attól sem dobtam hanyatt magam - szép, jó, de ennyi. a sima 50e-s kategóriájú irodai szék ugyanazt tudta.
    steelcase? asszem egynek kitört a kereke, egynek széttört a támla állító karja, meg még egy lesérült a kb 30-as rendelésből az egyik ügyfélnél nemrég, ezeket alig pár hónapig használták.
    ikea markust használok itthon. 10 év gari, ez sem rosszabb, mint a többi, és valami 35e volt akciósan. csak azért vettem meg, mert mondom ennyiért még "csak úgy" is belefér, de semmi gondom nincs vele. ha meg lesz, még mindig vehetek másikat. igaz ugyan, hogy a "hálót" én nem szeretem, mert huzatban kicsinálja a derekad, így ráterítettem egy plédet a hálóra, és kész.

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    Sziasztok, jöttem egy kis élménybeszámolót tartani. Én is már hetek óta kerestem asztalt és széket, láttam is több ígéretes jelöltet a neten, de legtöbbet ez az aprócska fórum segített, utólag is köszi mindenkinek a saját beszámolókat. A forgószék dilemmája oldódott meg leghamarabb, Batagy kolléga tapasztalatai alapján én is ellátogattam az Örs Vezér téri Ikeába háztűznézőbe. Korábban nézegettem székeket is, de 80-100 ropi magassága volt az a kategória, ami képek alapján a 40k árú Markus-szal összemérhető egyáltalán. Lehet hogy többet tudnak, nem tudom, de a Markus igencsak meggyőzött. Súlyos, stabil szék, vastag, közepesen kemény ülőpárnával, jó sűrű szövésű huzattal. A háttámla elasztikus háló, ezt korábban képek alapján vékony fémlemeznek gondoltam. A derék és a fej magasságában ki van párnázva, így aki benne ül, annak a hátával betartatja többé-kevésbé az S-alakot. Egyedül ami nem annyira jó szerintem, hogy a hátradőléshez kényelmetlenül nagy erőt kell kifejtenie az embernek. Hozzáteszem, a kiállított darab jobban rugózott, valószínű nem árt egy kis bejáratás neki. A saját darabom egyelőre keményen rugózik. Odahaza nem okozott gondot a szerelés, elég hülyebiztos útmutatót raktak be hozzá. Szöveg szinte nincs is benne, mindent jól értelmezhető képeken mutatnak be. És a drágaság:

    Én a bézs színt választottam, annak ellenére, hogy valószínűleg ezt lesz a legnehezebb tisztítani. Legpraktikusabb ilyen szempontból a bőrbevonatos, de szövetpártiként inkább a szövetesek közt őrlődtem, mivel a világosszürke is nagyon elegáns. A szoba viszont szét lesz bombázva, így a jövőbeni környezetéhez ez a világos szín fog jobban illeni. Nagyon elégedett vagyok a székkel, másnak is meg tudom erősíteni, hogy ez alkalmi vétel ennyi pénzért.

    A történet másik fele az, hogy asztalom sem volt, így azt is néznem kellett. Először ehhez hasonló kétoldalas modelleket kerestem, lehetőleg 160cm széleset és min 70cm mélyet. Ilyen a régi, kisebb fenyő asztalom is, de aztán letettem róla, mert mai szemmel nem tartom már annyira praktikusnak. Nehéz mozgatni, takarítani körülöttük és a szék sem fér sokszor rendesen oda, így inkább a szellősebb, moduláris asztalok felé fordultam. Egy ideig ezzel szemeztem, de a fórumba tévedve láttam szintén Batagy beszámolóját az általa vásárolt Bekant asztalról. Mikor a székért voltam, megnézegettem alaposan az asztalokat is. Mit tesz isten, éppen volt összerakva egy ilyen Bekant asztal egy Markus forgószékkel együtt. Tetszett az asztal konstrukciója, nagyon masszívnak tűnt a váza, egyedül az asztallap nem nyerte el a tetszésem. A lap 160x80cm, tehát elég nagy kiterjedésű, viszont ahhoz képest nagyon vékony. Nem mértem meg, de olyan másfél centi vastag lehet. Lényegében szimpla faforgács lemez, egy sima felületű fóliával bevonva. Egy ekkora asztalhoz nem találtam valami meggyőzőnek, ezért felálltam és csak úgy találomra lézengni kezdtem. Korábban felmerült már bennem, hogy lehet asztalossal fogok asztallapot gyártatni, lehetőleg bükkből, vagy más világos fából. Ekkor jött a másik szerencsés véletlen, az Ikeának is van bükk asztallapja, pont az általam preferált méretben. Gerton a neve és több másik lappal együtt egy tárolóban sorakoztak, ez volt a leges legalján. 155 cm széles, 75 cm mély és 3 centi vastag, hossztoldott bükkfából van, ami az egyik kedvenc megoldásom, mert tetszik az eltérő színű faelemek mozaikos textúrája. A felülete lehetne simább, de jól összerakott, masszív darab. Örömmel láttam, hogy a Bekant asztal vázát külön is meg lehet vásárolni, így gyakorlatilag már meg is volt, amit mindig is szerettem volna. Tulajdonképpen csak a székért mentem, de lett egy nagyon komoly asztalom is. :)

    Elnézést a képek minősége miatt, de nagyon sötét, borongós idő van. Kicsit műteni kellett idehaza, mert a vázba illeszthető műanyag tipliknek nincs furata az asztallap alján, ami a csúszkálást megakadályozná. Ezért a lapot aljával felfelé lefektettem a padlóra, majd akkurátusan kimértem a váz helyét, amit szintén fejre állítva ráfektettem. A súlya miatt nem is kellett rögzítenem, egyszerűen a váz lyukaiba illesztve továbbfúrtam fúrógéppel a falapba. A tiplik ~1centi mélyen mennek bele és egy betolható műanyag csappal feszíthetőek neki a lyukaknak, így tartva biztosan a lapot. Ez inkább a csúszkálást akadályozza meg, a lapot alapvetően a saját súlya tartja a helyén. A váz nagyon masszív, összesen 6 csavarral összerakható, de ezek elegendőek is hozzá. Nem billeg, nem tekereg, apró fémfülek is segítenek, hogy a lábak a helyükön maradjanak. Leszállt a tököm is, mire egymagam talpra állítottam a kész szerkezetet. Amiért alapvetően jobb választás szerintem ez a bükkfalap a gyári forgácslemeznél (ha valaki szintén ilyen asztalt nézeget):

    1, Kábé 10%-kal kisebb a felszíne, így keresztirányban közelebb kerül a két széle a váz központi tengelyéhez. Ez egy kicsivel már önmagában is stabilabbá teszi
    2, A súlya 25 kiló körül van, egy tizessel több, mint a forgácslemezé. Ez az egyik legnagyobb fegyverténye, mert a stabilitáshoz elsősorban tömegre van szükség, az pedig megvan. A vázzal együtt több mint 40 kg az asztal, nem inog, nem billeg, még ha a szélén könyöklök is stabil.
    3, A bükkfalap 3cm vastag, közel a duplája a forgácslemeznek. Nincs meghajolva, nem banán alakú, teljesen jól rásimul a vázra. Még inkább a váz volt enyhén elhajolva, de szerencsére nem a lapra merőlegesen, így nem zavar semmiben.
    4, Igazi fa, és szerintem szebb is a fóliás megoldásnál, de ez már szubjektív vélemény.

    A szék félig betolható az asztal alá, ott beleütközik a vázba. Elvileg az asztal magassága állítható (ezt még nem próbáltam ki, nekem a gyári magasság is jó), két centit emelve rajta a Markus egészen a háttámláig alá tolható. Ez jól jöhet annak, aki helyhiánnyal küzd otthon.

    Elnézést, hogy kicsit hosszúra nyúltam, de úgy gondoltam, van akit érdekelhet. Néhány hete még álmomban sem gondoltam volna, hogy százezer alatt ilyen asztalom és székem legyen, ilyen minőségben. Egyben cáfolnám azt a mendemondát is, hogy az Ikeában csak szemetet kapni, igenis lehet találni minőségi árut, csak ismerni kell az igényeket és nyitott szemmel kell járni. Köszönöm a szíves figyelmet.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • batagy

    őstag

    válasz Dr.F.E.R.I. #366 üzenetére

    Szia!

    Nagyon jól tetted hogy megírtad az élménybeszámolót!
    Köszönjük szépen, ez másnak is hasznos lesz! :R

    Gratula a székhez és asztalhoz is, szerintem is jól állítottad össze, és tényleg kiváló ötlet a Gerton asztallapot rárakni! Nem rossz!

    "A háttámla elasztikus háló, ezt korábban képek alapján vékony fémlemeznek gondoltam"
    Igen, a vaku fénye valahogy úgy verődött vissza a Markus fotóimon, hogy annak tűnt.

    Teljesen egyetértek vele, hogy az asztal alatt kell a hely. A széknek és a lábaknak ergonómiai okokból el kell férniük. A két oldali fiókos asztaloknál általában valóban szűk a szélesség ahhoz hogy a szék beférjen alá.

    "A szék félig betolható az asztal alá, ott beleütközik a vázba. "
    Igen, ha felszerelted a karfát. Nálam a karfa nincs felszerelve.

    Az asztallap magassága valóban állítható, de eléggé macera. Nekem a múltkor egy erősebb "rátehénkedéstől" megsüllyedt jobb oldali asztalláb, és muszáj volt újraállítanom. Van hátul 1-1 (gondolom) kúpos végű csavar, ami megszorítja a belső vascsövet a külső vascsőben. A gond az, hogy - úgy vettem észre - hogy "analóg" módon állítható, azaz nincsenek fixen előre berögzített sávok, hanem bárhová állítható a magasság. Tehát nagyon nehéz eltalálni, hogy mm-re ugyanolyan magasan rögzüljön be a két láb. Nálam ráadásul nem sík a parketta sem. Aládúcolni nem tudtam mert nem találtam pont olyan magasságú gerendát vagy bármit. Úgyhogy aztán alábújtam, és miközben a hátammal tartottam a lapot, úgy próbáltam közben a magasságot tartani és közben a csavart meghúzni. Persze ha leszedem a fedlapot és fejre állítom, az is egy módszer csak nem akartam újból borigatni.

    Azt javaslom, hogy a lábmagasság állító csavarokat húzd meg!

    "A váz nagyon masszív, összesen 6 csavarral összerakható, de ezek elegendőek is hozzá." Hát talán ez az egy dolog, ami lehetne jobb is. Én ahhoz képest picit instabilnak találtam olyan értelemben hogy erőhatásra enyhén inog, de persze nem kell rajta táncolni sem, az igaz. A Gerton asztallappal biztosan stabilabb lett a tied. Az enyém amúgy is csak a kisebb 120 cm széles változat, tehát annak még annyi súlya sincs.

    Mégegyszer köszi a beszámolót és gratula!

    PS: Látom Nokia 6310-es is megvan. Én is használtam régen. Ragaszkodok a butatelefonokhoz én is.

    [ Szerkesztve ]

  • LógaGéza

    addikt

    válasz DigitXT #365 üzenetére

    Tartósságról annyit, hogy voltam a Csepeli Honda bontóban tegnap, és ott is két Markus van. Igaz nem kérdeztem meg mióta, de az egyik bőrnek a fejpárnája már ki van kopva alul. Ott folyamatosan használják, ülnek bele, ugranak le róla, stb, még se láttam, hogy a kopáson kívül más bajuk lett volna. Ha náluk bírja a folyamatos mozgatást. akkor nálam se lesz baja :)
    Meg hát mondjuk a 10 év gari is meggyőző :)

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • kstcsk

    tag

    válasz LógaGéza #375 üzenetére

    Messze van a főváros :)
    Praktiker viszont van: Monza?

    (#376) Dr.F.E.R.I.

    Nem fontos a jysk-ből vennem, csak nálunk Nyíregyházán viszonylag korlátoltak a lehetőségek, a webshopban ezek pedig szimpatikusnak tűntek. A praktikeres Monza-ról vélemény?
    Laikusként is úgy tűnik, hogy minőségibb darab. Tudom hogy innen már nem kellene sokat rápótolni hogy valamivel nívósabbat vegyek (pl. a sokat emlegetett Markus-t), de ez a lélektani határ egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

  • LógaGéza

    addikt

    válasz hulp01 #383 üzenetére

    Nálam a mechanikában az etalon a MARKUS, ennél jobbat még nem láttam, de nem is várom el, hogy jobb legyen :K Lehet csak én vagyok szűk látókörű, de ár/értékben szerintem a legjobb választás.

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • idegen lény

    őstag

    válasz hulp01 #380 üzenetére

    Az egyik képen látszik, hogy csak a térdhajlat alatti rész PVC: [link] Nyilván azért, hogy védje a kopástól. Ebben a 90 ezres árkategóriában ilyesmiken már nem aggódnék.

    LógaGéza

    Szerintem akkor lenne jó az IKEA MARKUS ár/érték aránya, ha 30 ezerért árulnák, nem pedig 45 ezerért.

    [ Szerkesztve ]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • hulp01

    senior tag

    válasz LógaGéza #384 üzenetére

    Sajnos a Markus a teherbírása miatt kapásból kiesett. Nézegettem az 50k-s kategóriát is (boltban annyiba kerültek), az itt fellelhető bútorboltokba is elmentem. Amit először kinéztem szék pl nem bizonyult megfelelőnek. Ez volt az:

    [link]

    Sajnos csak egy meghatározott pozícióban volt jó, egyébként nem. Ez már sokkal kényelmesebb volt:

    [link]

    Viszont mindkettőnél a karfa tartja a háttámlát és a jelenlegi székemnél is eltörtek a csavarok az egyik karfánál. Szerencsére ennél egyben van az ülőlap és a háttámla, szóval még használható. Meg a mechanikája is tönkrement és a gázrugó is ereszt valamilyen szmötyit.

    De egyelőre úgy néz ki, hogy a DXRacer lesz a befutó. Csak kicsit hezitálok még, mert azért mégis egy kisebb vagyonba kerül.

    [ Szerkesztve ]

  • run4fun

    tag

    Sziasztok!

    MARKUS vagy Arozzi Enzo? Vásárlás előtt állok, JYSK-es 8000 ft-os székemet lelaktam 3 év alatt, még így is megérte. Már eszméletlenül recseg minden mozgásra, nem akarom, hogy alattam törjön szét. :D
    Melyik széket ajánlanátok ezek közül? Esetleg ha van még valami best buy 50e ftig, akkor szívesen meghallgatom. :)

    Köszi előre is!

  • Sz_Imre

    senior tag

    válasz run4fun #408 üzenetére

    Szia!

    Én magam részéről tudom ajánlani az Arozzi Enzo széket. "bár kinek mi a kényelem".
    Egy negatívuma van eddig, hogy az ülepen egy idő után zsibbad.
    Bár a Markus szék is elég jónak néz ki.

    [ Szerkesztve ]

  • LógaGéza

    addikt

    válasz run4fun #408 üzenetére

    Pont múlt héten ültem egy Enzoba, egy dolog tetszett benne, hogy bárhol le tudtam fixálni a dőlés szögét. Minden másban inkább MARKUS.
    Nem szinkronmechanikás, kevésbé stabil, és nagyon nem tetszett, hogy "zárt", nyáron tuti bele lehet izzadni, mint a fene...

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • run4fun

    tag

    válasz LógaGéza #410 üzenetére

    Már egészen meggyőztél, MARKUS mellett döntöttem (volna), de látom, hogy IKEA nem szállít, Székesfehérváron pedig nincs üzletük. :(
    Valami hasonló jó, mint a MARKUS esetleg és elérhető fehérváron vagy szállítanak?

  • espada99

    csendes tag

    válasz Szevam #417 üzenetére

    Én múlt héten cseréltem széket, szintén minimum napi 8 órát munka miatt benne töltök. Ikea Markus lett a választás, 10 év garancia van rá, hihetetlenül kényelmes, szvsz jól is néz ki és 45k a bolti ára :)

    Egyedül azt bánom, hogy nem korábban vettem meg...

  • LógaGéza

    addikt

    válasz Valaki87 #427 üzenetére

    Én ültem ilyenben nemrég, szerintem a MARKUS még mindig jobb

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • idegen lény

    őstag

    válasz szlibud #426 üzenetére

    Ez nem gyerekszék. Ha belegondolsz, az IKEA Markus széke negyvenezerért sem sokkal drágább, ha a tíz éves garanciát is figyelembe veszed, mégis egy remek szék.

    Original01 [120 kg]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • Valaki87

    senior tag

    válasz LógaGéza #428 üzenetére

    azt mondod jobb a Markus ? - kérdés mennyire tölt fel a szövet anyag....

    idegenlény: köszi, pont annyi vagyok :DDD ( 183 cm )

    [ Szerkesztve ]

  • LógaGéza

    addikt

    válasz Valaki87 #430 üzenetére

    Nem jó pont kiszámolni...
    Markus engem a 3-4 hónap alatt most először rázott meg a héten - ha olyan pólóban vagy, akkor minden meg fog úgy is rázni.
    Van amúgy bőrrel is, de nekem nyárára nem kéne...

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • gulac12

    tag

    Olvasva a fórumozók tapasztalatait igen megtetszett az IKEA MARKUS szék. A gondom viszont az, hogy a jelenleg használt székem ülésmagassága mindössze 44 cm és még ez is egy kicsit magas, lábalátét kell, hogy kényelmesen üljek. A Markus legalacsonyabb ülésmagassága viszont 46 cm, ez már nekem túl sok. Szeretném megkérdezni, hogy a talpból a görgők beszerelését el lehet-e hagyni, ezáltal a Markus ülésmagasságát lehet-e csökkenteni és így talpgörgők nélkül mennyi lenne a minimális ülésmagassága. A képeket nézve attól félek, hogy görgők nélkül a légrugó alja alacsonyabban lenne, mint a szék görgők nélküli lábai és nem lehetne beilleszteni a helyére. Jelenleg nem érhető el számomra IKEA áruház, megköszönöm a válaszotok.

  • batagy

    őstag

    válasz gulac12 #443 üzenetére

    Szia!

    Lemértem neked a Markust.

    A gyári görgő magassága 63 mm, tehát ha a görgőt kihagyod, ennyivel lejjebb kerül a szék.
    A gázrugó alja a földtől (a gyári görgő használata esetén) 57mm.

    Azaz valóban jogos az aggodalmad, a görgőt csak így simán nem tudod kihagyni, mert a gázrugó lejjebb érne.

    Viszont, az a megoldás, hogy veszel olyan fix talpat, ami alcsonyabb.
    Nekem konkrétan van ilyen, még le is fotóztam anno, csak ezt a képet nem raktam ki. (5 db helyett 6-ot vettem).

    Ennek a magassága 35-37 mm. Azaz a gyári görgő helyett ezt rakva, a szék 63 - 37 = 26 mm-rel alacsonyabbra kerül. Ennél még a gázrugó nem ütközik bele a földbe, viszont nyertél kb 2.5 cm-t.
    Office Depot-ban kapható, az ára 600 Ft/db . 10 mm-es csapos fix talp néven kell keresni.
    A fix talp megnevezés egyébként annyiból csalóka, hogy eléggé csúszik a földön, sima a felülete, főleg szőnyegen, állítom jobban csúszik mint a görgő. Ezenkívül kicsit kotyog is, szóval hangokat adhat ki ha izegsz mozogsz rajta.

    Remélem segít.

    [ Szerkesztve ]

  • gulac12

    tag

    válasz batagy #445 üzenetére

    A Markus görgői helyett berakható csapos fix talpra szeretnék még rákérdezni. Azt írtad, hogy 10 mm-es kell, de ez kicsit kotyog. Nem lehetséges hogy 11 mm-es lenne az igazi? Például itt kapható tappancs forgószékhez, 11-es csappal, vagyis fix csúszótalp görgők helyett, 11 mm-es csappal.

    [ Szerkesztve ]

  • Nova96

    őstag

    Olvasgattam itt, hogy az Ikea Markus széket, de miutab külföldi oldalakat olvastam mindenhol azt olvastam jo, jo de a dereket nem tamasztja rendes ulesnel ami nalam nagy baj mert nagyon durvan meggorcsol a hatam tole. Es jobban olvastam hogy pl. Azok a jok ahol derek alla van támasztva. Pl.
    http://www.amazon.com/dp/B0046H56JS/?tag=t10br-20
    (linkert bocsi, telefonrol vagyok)
    A texas lattam, de zart nem levegozik. Van valakinek ilyesmi szekrol velemenye es otlete megkoszonem.

  • idegen lény

    őstag

    válasz Norbbika1985 #493 üzenetére

    IKEA Markus is megvolt? Ugyan drágább, viszont tíz év a garanciája. Tíz év nyugalom. Nem tudom, hogy a TAMDRUP kibírja-e addig.

    (#496) szimcsi válasza szimcsi (#495) üzenetére
    Szerintem ez minden forgószéknél így van. Ez nem fotel. Inkább ez, meg egy kis nyikorgás, mint hogy törjön.

    [ Szerkesztve ]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Zedz #518 üzenetére

    Próbáld ki őket és döntsd el te :) Vakon elég nagy lutri, legyen szó akármilyen prémium márkáról. Én ma vettem egy szürke Ikea Markust (40ért) és első blikkre meg vagyok vele elégedve. :) Ár/értékbe szerintem elég jó.

    Egyébként anyagminőség, gari, support, ahogy a kolléga is írta. A kényelem egy az, hogy szubjektív, kettő, hogy egy olcsóbb széken is lehet fejleszteni adott esetben.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Fitzgerald

    veterán

    Hali!

    30-40k között otthonra szeretnék kényelmes, karfás széket. Lehetőleg olyat, amiből nem repülnek nyolc méter sugarú körben repeszek szanaszét a lakásban, mert nem törik ki három lába egyszerre ha véletlenül hátra találnék dőlni benne. 110 kilót bírjon el.
    Egy nagyon szutyok emagos román ipari hulladékot vált, ami nem bírt ki 8 hónapot alattam.
    Annál az Ikeás hröllfjarrgwgwh (Markus, oké) széknél még mindig nem nagyon van jobb választás 40 ezerig?

    [ Szerkesztve ]

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Fitzgerald #522 üzenetére

    Markus szerintem teljesen jó ennyiért és hát ott a 10 év garancia amivel nem sok egyéb szék tud versenyezni, pláne nem ebben az árkategóriában. :) Én is kb ilyen súllyal használom és rendben van teljesen.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák