Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz balojazz #98768 üzenetére

    "Vissza az allegóriához. A 15-25 éves kamasz-kisfelnőtt nem ül a csónakban, másik csónakban ül, őt ez az egész nem érdekli. A kisgyerekes családok egy része (mi és az ismerősök) másik csónakban ülnek, őket sem érdekli az egész; bár oltást akarnak, abból is mRNS-t, és meg is kapják így vagy úgy. A többieket sajnáljuk, de ezt az egész történetet egy csomó ember nem érezte a sajátjának. Ez van. Nem evezünk egy csónakban, nem vagyunk közös sorsú társadalom."

    Bármennyire is utáltam a hétfői osztályfőnöki monológot, annyiban mindenképp igazuk van a tanároknak is, hogy minden család helyzete más és más, ezért nem érdemes olyan szabályokat hozni amely az egész osztályra érvényes.
    Voltak akik szavaztak – holott rendelet mondta ki, hogy jelenléti oktatás van alsósoknak. :)
    Aki nem akarta a gyerekét vinni, megtehette. Nálunk 75% azért megjelent.

    Egyébként pedig azért mégiscsak van egy rakás védett ember. (tudom második dózis bla bla bla persze)
    Ők miért ne mehetnének ki az utcára büntetlenül...

    [ Szerkesztve ]

  • Sped

    aktív tag

    válasz balojazz #98768 üzenetére

    :R

    Nem ti vagytok az egyetlenek, akik nem ebben a csónakban ültök.
    Járványok, betegségek korábban is vitték el az embereket, az élet viszont nem áll meg. Az élők élni akarnak. Négy fal között ülni... ez pár hétig buli, elolvas az ember pár könyvet és felhozza magát néhány sorozattal, de aztán nagyon uncsi. Én nagyon árérzem a 20-as korosztályt ilyen szempontból, visszatekintve 10-15 évvel ezelőtti önmagamra, ugyanígy reagálnék. Ez a felnőttek problémája, foglalkozzanak vele ők.
    Most amit lehetett, csináltam, ahova lehetett menni, mentem és ezután is így lesz. Legjobban az edzőterem hiányzik, ill. nyáron utazni akarunk ezért regisztráltam oltásra. Antitest tesztet egyébként nem csináltattam egyszer sem, igazából tökfelesleges pénzkidobásnak érzem. Mivel lennék beljebb ha tudom, voltam Covidos? Lehet voltam, lehet nem. Semmi nem változik.

    IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

  • pw12345

    aktív tag

    válasz balojazz #98768 üzenetére

    Ettől a demagóg "szerencsétlen fiataloknak elment 1 (+ lehet még pár, ha így nyomják! :U ) éve szocializálódás alkoholizálás egymás szájába hányás nélkül" dumától kíméljük meg egymást. Egyrészt mindenkinek elment, van, akinek az élete és a családja is.
    Másrészt NEKEM A FÉL FIATALSÁGOM ELMENT AZ ÁTKOSBAN, HIDEGHÁBORÚ, CSERNOBIL, SE INTERNET, SE MOBIL, BRÜHÜHŰ :O
    ...ez már nagyon kikívánkozott, köszi, hogy sajnáltok, együtt éreztek. :K ;] Ugye, hogy senki?

    Átment rajtad? Örülj neki, sokakon átment, kolléga, haver, azok sem vették észre, munkaügyi tesztig, aztán pár hónap, fél év múlva nem bírnak felmenni a lépcsőn, meg időnként le kell dőlniük (megállóban, buszon jó lehet). :K

    #98773 Nikaré
    Lehetünk kevesen, de, aki most nagy pofával tömegeskedik, akkor kisebb pofája legyen, amikor félárva lesz, vagy Mis-C-vel ápolgathatja a kölykét életfogytiglan
    és még orvoshoz sem jut, mert a doki épp a covid osztályon talpal. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Stanlee

    őstag

    válasz balojazz #98788 üzenetére

    Egyetertek veled, kb. 25 eves korig ez ami most van az bezartsag. Az ide irok tobbsege ennel joval idosebb, aki fiatalabb es nem artott neki a bezartsag, az nem a tobbseget kepviseli.

    Belegondoltam, hogy mekkora bulik voltak a golyataborban, meg utana egyetem 1-2 eveben. Na ezt sokan nem elhettek at. Ismeretsegi haloban akkoriban rengeteg minden kialakult.

    Majd 20 evvel kesobb engem nem igazan erintett rosszul a virus, de a fiatalok helyzetet igy oregkent (lassan negyven) en aterzem es nem itelem el oket.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Karmko

    tag

    válasz balojazz #98808 üzenetére

    A forgatókönyv:
    Míg az emberek ~90%-a be nem lesz oltva, addig jönnek az újabb és újabb mutánsok. Természetesen mindegyik mutánsról kiderül, hogy a mostani oltások kiválóan védenek, különben csak elbizonytalanítaná a népeket, hogy mi értelme van az egésznek. Aztán ha már csak 500 millió és 1 milliárd közötti ember nem oltatta magát köszönhetően a médiának és az oltás nyújtotta többletjogoknak, akkor jönni fog egy ultimate vírusmutáns, ami
    1. valamilyen okból csak az oltottakat támadja...
    2. amihez már szükség lesz egy újfajta oltásra, ami az előzőekkel együtt közelebb hoz mindenkit Istenhez...
    Globális felmelegedés, légszennyezettség, élővilág pusztítás, környezetpusztítás, túlnépesedés stb stb. Pipa, pipa, pipa.
    Én így csinálnám, ha ott lennék a felső 0,001%-ban. ;]

  • pw12345

    aktív tag

    válasz balojazz #98806 üzenetére

    Lehet, hogy nem annak szántad, de maga a mantra az.
    Mert mi, amúgy tök úgy érezzük magunkat, ahogy szeretnénk, álmom volt a maszk mindig... rémálmom. Orrot nem bírok fújni, király.
    Telitalálat! Pont így xarja le más (pl. akinek egy éve csúszik műtétje, na mennyire ki lehet a faxa a járvánnyal, képzelheted, na mondd), hogy ő bulizni akar 200+-os halálozás közepette,
    meg majd téged a gyerekeddel, ha nem juttok orvoshoz. Erre akartam kilyukadni. :K
    Sokkal jobban sajnálom a kisebb kölyköket az OT miatt (így is mind funkcionális analfabéta), meg, hogy lehet most visszaterelték őket a halálba, mint, hogy a nagy lovaknak kimaradt pár behányós szelfi. :N
    Őket másért sajnálom: xar élet, xar meló, xar főnök, xar kapcsolatok, kb. minden xar: ezért isznak. Rahedli hitel, 0 kilátás, amelyik nem csókos.

    #98807 Sped
    Aki megtehette, hogy HO-zon, én meg pont kerültem a plázákat, tereket, amennyire lehetett, csak, ugye minden xart oda költöztettek a nagy pláza őrületben.
    Pfizert, ja, azt mi is, de nem azt kínálják...
    Te, aztán bízol az oltásban, én, akkor sem tenném rá az életem, ha már a karomban lenne a Pfizer, pláne a Moderna, amit halandó nem kapott még a környezetemben. :(
    Mák, vagy szüleid versenysportolók, esetleg futballisták? Akire átesés után ráoltottak ismeretségben (főleg szputnyik/SP), hát, fogalmazzunk úgy nem lett jobban.
    Olvass már vissza: nincs nálunk terasz (neked valami terasz érdekeltséged van, vagy teraszt építesz?), nincs bulikázó fiatal, aki frusztráljon: buliból jövő/menő, bedrogozott, semmit nem vásárló, de fertőző fiatal (már, amelyik fiatal) van, abból, viszont egy rahedli.
    Szemét emberként, járványon kívül sem bírom a részegeket, pláne a drogosokat. Aki kedveli, az akassza a nyakába...
    ...de, eddig nem zavart a terasz (nincs is), ám most, hogy így leírtad megjelent egy kép az ittas viháncolással már kezdem megutálni. :DDD
    Akkor lepihenhetsz: legkésőbb jövő szerdán kinyit a kondi terem és lehet menni gyúrni, meg lassan ezer Ft-os KV-t venni (de van a tetején firkálmány a habban), ha már otthon nem sikerült
    megfőzni. :U
    Próbálj meg felénk kinyitni éjszakára: az összes kocsma megszűnt (némelyik nem volt rossz) már a járvány előtt (az alkeszek nem, a téren nyomják, a "korlátozások" alatt is ott nyomták), helyette cukrászda, KV-zó, kínai, arab, meg bezárt üzlet van, de, ezek is zárnak legkésőbb 9-kor, a legtöbb meg 6-kor. :U 6-7 óra után lófaxt se tudok venni, hiába lehet kint fertőzni 11-ig. :W

Új hozzászólás Aktív témák