Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz SzlobiG #58292 üzenetére

    Ha pozitív PCR-tesztet produkálsz akkor édesmindegy TE mit gondolsz és miről, akkor az NNK látókörébe kerülsz. :) Magyarán mész alsó hangon 2 hét karanténba, szabadulás csak negatív PCR-teszttel.

    Ha nega tesztet produkálsz akkor nem fog baszogatni az NNK.
    Első két hétben szerintem fertőzől, sajnos még akkor is bejátszhat ez - bár nem valószínű - ha negatív PCR-tesztet produkálsz. Én ezért maradtam itthon 10 napot, hiába voltam negatív. (mondjuk gyenge is voltam mint a harmat, tehát eleve nem mászkáltam volna)

    A munkahelyed viszont kötelezhet tesztre.
    Ha már jobban vagy és nem kötelez a melóhely, akkor a helyedben kifeküdném a betegséget de nem teszteltetném magam. Ha annyira izgat mi volt a bajod akkor majd később saját költségen csináltathatsz szerológiai tesztet. :)
    A PCR-teszt baromi érzékeny, szomszéd srácék 4 hetet dekkoltak karanténban, kb nulla tünettel.

    Ha 1 hete kezdődött az egész akkor ne parázz, maradj otthon.
    Ha légszomjad van, vagy érzed, hogy ráment a tüdőre akkor kérj segítséget.

    Asszony nem mehetett dolgozni amíg én nem produkáltam PCR-negatívot. :)
    Szóval bonyolult a helyzet, még azt is el tudom képzelni, hogy mindenki másképp értelmezi.

    Ha PCR-t csináltatsz és pozitív akkor a labor lejelenti az NNK-nak az eredményed.
    Ebből kell kiindulnod.
    A helyedben szépen kifeküdném a betegséget és amennyiben a melóba nem kell nega teszt, nem csináltatnék. Feleslegesen ne pakoltasd magad plusz két hét karanténba.
    De mindenképpen várd meg amig meggyógyulsz... tünetektől számítva 2 hét tuti kell hozzá.

    Nekem azért kellett tesztet csináltatnom mert beparáztam és mentőt hívtam.
    Onnantól kezdve csak sodródtam az eseményekkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák