Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboj

    tag

    válasz #16729600 #46490 üzenetére

    Ez egyébként alapvetően nem baj szerintem, amíg a véleményt meg tudja alapozni logikus dolgokon alapuló érvekkel (amik persze nem vonják kétségbe a már többféle módon egymástól függetlenül bizonyított tényeket - lásd lapos föld, stb.). A probléma ott kezdődik, hogy nincs normális vitakultúra (elég csak megnézni a jelenleg futó szálakat a topicban), valamiért mindig úgy érzik a felek, hogy egy vitában valakinek mindig "győznie" kell, és nyilván ki más legyen a győztes, ha nem ő maga. Pedig a normális vita, a társadalmi közbeszéd ott kezdődne, hogy mindenki tiszteletben tartja a másik véleményét, megpróbálja meggyőzni a másikat a saját igazáról, de adott esetben akár képes módosítani is véleményét a másik érveinek hatására.

    Szerintem engem is a "rettegők" közé sorolna be a két szekértábor, mert úgy gondolom, hogy nagyobb veszélyeket tartogat, illetve megengedhetetlenül sok ember halálát okozná a vírus szabadon engedése és az intézkedések hiánya, de azért elképesztő olyanokat olvasni, hogy akik elvileg szintén ugyanezt gondolják, és a minél több emberélet megóvása mellett kampányolnak, azok másokat meg ájulásig ütnének/fejbe lőnének, csak mert másként látják a világot.

    Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

Új hozzászólás Aktív témák