Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz kbyte1024 #40532 üzenetére

    Nem írtad, hogy milyen tartalomfogyasztási szokások mellé, milyen helyiségbe keresed, de...

    Az alapokat illetően két hasonló tévéről van szó.

    Azért az LG palettáján a 7xxx sorozat lett a "belépő" szint, míg a Hisense palettáján a 7xxx egy stabil középkategóriát jelent.

    A fő technikai paramétereket illetően alapvetően hasonlóak (Direct LED-es, 60 Hz-es, 8+2 bit-es VA panelt használnak), de a Hisense kontrasztja jobb.

    Általánosságban az LG VA paneles megoldásai kevésbé szoktak jó eredményt produkálni az utóbbi időben. (Bár az UH635v tévéjük, még 2016-ban egészen kiváló volt.)

    Az LG esetében pozitívum az ismerten jó hazai szervizháttér, valamint a WebOS is a legjobb televíziós operációs rendszer.

    A Hisense viszont éppen ebben a kategóriában erős; remek ár/érték aránya van, és a plusz 5 col képátló is számít. És immár van hazai importőre, a Media Markt és az Euronics pedig hivatalos forgalmazói lettek a márkának.

    Főleg előbbi miatt az esetleges garanciális ügyintézések kapcsán nem aggódnék.

    A Hisense előnye, vagy hátránya (attól függ, hogy preferálod-e) az Android operációs rendszer.

    Mindent összevetve a kettő közül én a nagyobb képátló, és elvileg jobb képminőség miatt a Hisense modelljét választanám.

    Hovatovább... mivel árban nem szignifikáns a különbség, én a HISENSE 65A7500F mellett döntenék.

    A nagyobb képátló, az elméletileg jobb képminőség, jobb kontraszt miatt. Egyébként a szériában ez a modelljük az újabb VIDAA OS-t kapta, támogatja a Dolby Vision HDR szabványt is, és állítható interpolációval rendelkezik. Ennek mozgásmegjelenítéskor van szerepe.

    Nem mellékes, hogy a burkolata jobb minőségű, és középpontos talapzatot kapott. (Ez jó dolog. Keskenyebb állványon is beüzemelhető, használható.)

    (A 7100 mozgásfinomítására vonatkozóan nem találtam adatot; könnyen elképzelhető, hogy a TCL egyes készülékeihez hasonlóan nem kapott a mozgásmegjelenítés finomítására szolgáló opciót.)

    Itt találsz egy, a technikai paramétereik alapján történő részletes összehasonlítást: Comparison

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák