Az Acer régóta gyárt PC-ket az üzleti szegmensbe és a játékosoknak egyaránt. Utóbbi termékcsoport a Predator nevet viseli, ami többek számára ismerős lehet, hiszen korábban is mutattunk már gépet ebből a családból, illetve a gyártó a gamer monitorokat is ezzel a névvel illeti, de ha máshonnan nem, a narancssárga és fekete színkombinációjú, kissé "gameres" házdizájn láttán valószínűleg sokaknak beugrik, miről is van szó.
Most egy újabb Predator PC-t kaptunk mutatóba az Acertől, amit csak érdekességként szeretnénk megmutatni, mert idehaza a Predator sorozatból csupán monitorok kaphatóak, a piac sajátosságai miatt a PC-k sajnos nem. Persze aki ellenállhatatlan birtoklási vágyat érezne egy ilyen masina láttán, annak érdemes a tőlünk nyugatabbra eső országok kínálatában kutakodni. A szóban forgó modell egyébként a G3-605 típusjelzést viseli, és a szokásos, narancssárgával megbolondított fekete színű álló ATX miditorony házban érkezik, ami szubjektív megítélésünk szerint egészen jól néz ki, és jóval visszafogottabb, mint amelyet a hír elején linkeltünk.
Ennek jellemzője a színén túl a kissé döntött pozíció, az alsó légbeömlő nyílás, az egészen jó elrejtett optikai meghajtó, valamint a lefele csúsztatható előlap, ami mögött fejhallgató akasztót és egy SATA Racket is találunk.
Pofásra sikeredett az előlapi I/O részleg is, ahol a szokásos USB-b és jack csatlakozók mellett SD-kártyaolvasó is fellelhető. De ugyanitt említésre méltó a háromszög alakú bekapcsológomb is, aminek három szögletében egy-egy LED található, amelyek a HDD-aktivitás mellett a Bluetooth és Wi-Fi állapotát is jelzik. Továbbá megjegyeznénk, hogy a bekapcsológomb és az I/O részleget tartó borítás alá hátulról be tudunk nyúlni, és itt megmarkolva a ház viszonylag könnyen cipelhető.
Ami a belsőt illeti, van 1-2 érdekesség. A házat kinyitva azonnal feltűnik az NVIDIA GeForce VGA, amely egy referencia GTX 770. A két helyet elfoglaló VGA extra stabil rögzítéséről is gondoskodtak egy kihajtható műanyag elemmel, ami az oldallap felhelyezésekor megtámasztja a szlotban a kártyát.
A jellemző zöld színű alaplapon az Acer felirat olvasható, de tovább kutakodva hamar kiderül, hogy az OEM gyártó nem más mint az MSI. A B85 vezérlőhídra épülő példány nem alkalmas a benne található Intel Core i7-4790 processzor tuningolására, viszont felszereltsége egész jónak mondható, hiszen a négy DDR3 foglalat révén van memóriabővítési lehetőség, noha a mi példányunkban 2x8 GB SK Hynix modul dolgozott, ami egy ideig elég lesz még. Hasonló a helyzet a SATA tárolók terén is: a négy SATA foglalatból hármat ugyan elfoglal egy Matshita Blu-ray kombó, egy 1 TB-os WD merevlemez és a HDD-rack, de egy hely további csatlakozó szabadon használható.
Az alaplapon egyébként két darab mini-PCIe is helyet kapott, amiből az egyik mSATA-ként funkcionál és található benne egy 128 GB-os Kingston SSD, míg a másikban egy IEEE 802.11 a/b/g/n Wi-Fi vezérlő trónol gyárilag. A tápellátást az 500 wattos, 80Plus Gold minősítéssel rendelkező FSP500-50AGAA tápegységre bízták.
Teljes körűen nem teszteltük a masinát, hiszen nem lesz idehaza kapható, de néhány játékot kipróbáltunk és használtuk egy darabig a konfigurációt, így gyűjtöttünk vele némi tapasztalatot. Például azt, hogy az összeállítás meglehetősen halkan működik, csupán a merevlemez búgását erősíti fel egy kissé a ház, míg a hűtés hozza azt, amit a referencia megoldástól elvárhatunk; se nem halk, se nem hangos különösebben, de azért hátra elfért volna még egy házszellőztető ventilátor.
A sebességgel sem volt gond, persze a GTX 770-nel nem érdemes a 4K-ban játszani, hacsak nem akarjuk a grafikát nagyon lebutítani. Az SSD sokat lendít a használhatóságon, még akkor is, ha szekvenciális írási teljesítménye nem kiemelkedő (511/187 MB/s lineáris olvasási és írási teljesítmény). Ami az árat illeti, hajszálra pontosan ugyanezzel a konfigurációt nem találtuk az interneten, de nagyjából 1250-1300 euró körüli árral lehet számolni, amiben egy alap billentyűzet és optikai egér, plusz a Windows 8.1 operációs rendszer is benne foglaltaik. Hogy ez sok vagy kevés, arról nem igazán érdemes vitázni, hiszen hazánkban nem pörög úgy az előre összeszerelt, egyedi külsejű, márkás gamer PC-k piaca, mint tőlünk nyugatabbra, ahol hajlandóak a felárat megfizetni.