Hirdetés

  • Megbírságolták a Razert a Zephyr maszkok miatt

    ph A cég elég olcsón megússza az ügyfelei félrevezetését, de az üdvözlendő, hogy az Egyesült Államok hatóságai nem siklottak el az ügy felett.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Új hozzászólás Aktív témák

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz DavidDay #150 üzenetére

    ja, még annyi, hogy hostapd.conf - ban a titkosításon módosítottam, hogy csak egy chiper-t használjon. (CCMP)

    ez a sor:
    wpa_pairwise=CCMP

    korábban a
    wpa_pairwise=TKIP CCMP -t használtam de mivel úgysem használok TKIP-t ezért kivettem és mintha ez is segített volnaa stabilitáson. Bár lehet, hogy ez már csak placebo...

    szerk. továbbá nekem szinte sohasem volt 'deauthenticated due to inactivity' üzim.
    Ennek érdemes lesz utánaolvasnod google-ban. Ez is tipikusan kliens oldali problémának néz ki.

    [ Szerkesztve ]

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #150 üzenetére

    No, megcsináltam mindent, van kapcsolat, Internet is volt a régi iptables paranccsal, de... sajna csak 4 megabitet (400-500 KB/s) ad át a szerver a kliens laptopnak. Ennyi a max letöltési sebesség. A felöltés pedig 2 megabit (~200 KB/s). Szépen lekorlátoztam magam. :F
    Amúgy a szerver megkapja a full 25 megabitet a router-től, kipróbáltam wget-el.

    szerk: A te POSTROUTING-os parancsoddal is ugyanez az eredmény. Furcsábbnál furcsább, hogy csak a konfig fájlokkal való matatás útján ilyeneket lehet elérni.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    A munkahelyi gépemen - amelyikben 300 megabites wi-fi kártya van - a következőket mértem: letöltés 13 megabit/s, feltöltés 4 megabit/s. Ez sem a max, de sokkal jobb, mint az előző eredmény, amit az itthoni laptopommal mértem 54 megabites kártyával. Halvány lilám sincs, hogy mi történik...

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    Forró a wireless kártya... Leállítottam a gépet, és rátettem az egyik ujjam... 5 másodpercnél tovább nem is tudom rajta tartani, mert, bár nem éget, elég rossz érzés. Vajon van szenzorja? http://pastebin.com/gXYrPY6n

    Az lehet gond, hogy túlmelegszik?

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #154 üzenetére

    Úgy látszik ezen még van mit javítani. Próbáld ezt:

    Interfaces

    # The loopback network interface
    auto lo
    iface lo inet loopback

    # The primary network interface
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp
    pre-up iptables-restore < /etc/iptables.rules

    # Wifi
    auto wlan0
    iface wlan0 inet static
    address 192.168.1.1
    network 192.168.1.0
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 192.168.1.255

    # LAN
    auto eth1
    iface eth1 inet static
    address 192.168.2.1
    network 192.168.2.0
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 192.168.2.255

    dnsmasq.conf

    dhcp-lease-max=51
    dhcp-leasefile=/tmp/dnsmasq.leases
    dhcp-authoritative
    dhcp-range=wlan0,192.168.1.10,192.168.1.15,255.255.255.0,1440m
    dhcp-range=eth1,192.168.2.10,192.168.2.15,255.255.255.0,1440m
    bogus-priv
    filterwin2k
    local=/localnet/
    interface=wlan0
    interface=eth1
    expand-hosts
    read-ethers

    # For debugging purposes, log each DNS query as it passes through
    # dnsmasq.
    #log-queries

    # Log lots of extra information about DHCP transactions.
    #log-dhcp

    Nálam bevállt. A kártya elég meleg, igen, néha forró. Nem foglalkoztam vele, mert eddig nem okozott gondot. A letöltés wifin 8-9 MB/s a feltöltés 5,5 MB/s. Ennél jobbat én még nem tudtam öszehozni az Nlite kártyával. Win7 gyorsabb mint az XP.

    XP-n 1GBs file letöltése 2:09mp, feltöltése 3:16mp
    Win7 - be 1GBs file letöltése 18mp ... a feltöltésre nem emléksze, valamivel jobb, mint az XPn

    vsftpd - t használok a szerveren, a kliensen pedig csak total commandert.

    [ Szerkesztve ]

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz DavidDay #155 üzenetére

    "XP-n 1GBs file letöltése 2:09mp, feltöltése 3:16mp
    Win7 - be 1GBs file letöltése 18mp ... a feltöltésre nem emléksze, valamivel jobb, mint az XPn"

    ezeket elcsesztem. a helyes adatok:

    XP-n 1GBs file letöltése 2:09 perc, feltöltése 3:16 perc
    Win7 alatt pedig nem tudom, mert nem mértem meg a wifit, de valamivel gyorsabb.

    Ha kábelen mérem mindezt, akkor
    XP 1GBs file letöltés 30mp, feltöltés kb 50mp
    Win7 1GBs file letöltés 18mp, feltöltés kb 40mp

  • birrbert

    tag

    DavidDay, kipróbálnám én is a Debian-t. Mi alapján állítottad be? Van valamilyen tutorial vagy magadtól? Ugyanazok-e a beállítások, mint Ubuntu alatt?

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #157 üzenetére

    innen lehúztam az 50x debian install anyagból az első CD-t, kiírtam lemezre és erről telepítettem a base system-et.

    ha felment az alap rendszer, akkor a /etc/apt/sources.list fileba írd bele a köv sort : (ha nem lenne benne) Az egész sor kell, nem csak a link!

    deb http://ftp.us.debian.org/debian squeeze main contrib non-free

    A cd-rom bejegyzését pedig kommentezd ki. Így adod meg, hogy a csomagokat a netről húzza le és ne a cd-n keresse.
    Mivel én úgy telepítettem, hogy nem volt a gép rákötve a netre és a telepítés közben skippeltem a háló kártyákra vonatkozó dolgokat, ezért itt be kell írni az interfaces file-ba a következő két sort:
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp

    - Nálam az eth0 - án jön be a net.

    Aztán jöhetnek a programok.

    - apt-get update
    - apt-get install wireless-tools (az iwconfig debian alatt külön csomag és így instalálod)
    - apt-get install dnsmasq
    - apt-get install bridge-utils (tedd fel, hátha ez lesz mégis)
    - apt-get install hostapd

    ha megvagy, akkor nézz be a /etc/sysctl.conf fileba és aktiváld a net.ipv4.ip_forward=1 sort, különben nem lesz neted

    Ha minden felment szépen, akkor másold be a konfig file-okat. (amiket már korábban lementettél)
    - copy dnsmasq file to /etc/default
    - copy dnsmasq.conf to /etc
    - copy ethers file to /etc
    - copy hostapd file to /etc/defaults
    - copy hostapd.accept file to /etc
    - copy hostapd.conf to /etc/hostapd
    - copy interfaces file to /etc/network
    - copy iptables.rules to /etc

    ennyi

    [ Szerkesztve ]

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #157 üzenetére

    Mi az ami most nem megy egyébként? továbbra is lassú a fel/letöltés a szerver és a kliens között? FTP? Mit használsz a kliensen? Mennyire lassú?

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #159 üzenetére

    Az Internettel van baj. Nagyon rossz a kapcsolat. Amint írtam, a saját laptopommal 4 megabit a max letöltés és 2 a max feltöltés. A munkahelyivel sem sokkal rózsásabb a szitu: 10 mega a letöltés, 5 a feltöltés. Wireless kapcsolatról beszélek. Kipróbáltam kábelen, úgy jó. Direkt a szerverről is húztam át cuccokat, az FTP FileZilla kombóval, és az is jó volt. Szóval a WI-FI az, ami szarakodik. Komolyan, mintha valami Quality of Service-t vagy traffic shaping-et állítottam volna be... :(

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #158 üzenetére

    Kicsit megelőztelek, mert letöltöttem és telepítettem a Debian netinst verziót. Sajna gondok voltak a hostapd.conf beállításokkal. Ilyenek, hogy: a ctrl_interface_group=0 sorban valami baja volt a nullával, aztán a hw_mode=g sorban pedig a g-vel. Nem igazán értettem, hogy miről van szó, neten keresgéltem, de nem találtam rá a hibaüzenetekre sehol.

    Na de végül feltettem ezt a CD-s változatot, és müxik. Konfiguráltam, és elsőre ment. Egyelőre bridge nélküli módban van, és jónak néz ki.

    - copy dnsmasq file to /etc/default <- itt nem tudtam, hogy mit kellene csináljak, mivel eddig nem matattam ilyen fájllal... szerencsére most sem kellett.

    Figyelgetem a rendszert, a syslog-ot, DotA, lag, stb. és holnap jelentkezem. Köszi nagyon - ismét - DavidDay. :)

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    Több helyen találkoztam hasonló hibaüzenetekkel, mint ami az én syslog fájlomban van, de megoldást még sehol. A sebesség jó, de játék közben lagol most is:

    Első log részlet: http://pastebin.com/r4trc6fm
    Második log részlet: http://pastebin.com/MxaakcPu

    Ez a 10 percenkénti handshake dolog elég sokszor bakizik.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    A jelszót és a titkosítást deaktiváltam, és elmúlt minden gondom. Jelenleg csak a MAC filter működik. Elvileg ez is elég kellene legyen, nemde? Nincs ahonnan kiderüljön, hogy mely MAC címek vannak megengedve, így klónozni nem tudják. Mondjuk egy hacker biztos megtalálná a rést, de remélem nincs ilyen szomszédom. :)

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • ZCoyote

    őstag

    Ehhez a mac filter dologhoz: [the-six-dumbest-ways-to-secure-a-wireless-lan]

    Nem kell túl nagy hacker-nek lenni hozzá elég egy kis rosszindulat is.

    Romani ite domum.

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #163 üzenetére

    Örülök, hogy jó lett a sebesség.

    A MAC szűrés könnyen kijátszható, nem kell hackernek lenni hozzá. A MAC szűrés nem helyettesíti a wireless security dolgait.

    Van körülötted más wifi is, amit látsz? Ezt most a MAC témától függetlenül kérdem, a deauth üzik miatt. Nekem Win7 alatt sikerült kiküszöbölnöm és most próbálom WinXP alatt is és van egy 'elméletem', de még kísérleti stádiumban..

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #165 üzenetére

    Hát akkor csak a MAC cím szerinti szűrés felejtős. Visszakapcsoltam a WPA titkosítást. Nem ér annyit az a játék. Ettől függetlenül jó teszt környezet, és, amikor lag mentesen fog az menni, akkor fogom tudni azt mondani, hogy jó a WI-FI. :)

    DavidDay, a laptopom 6 WI-FI ap/router-t lát. Elfoglalt csatornák: 1, 2, 4, 5, 6, 7. Ebből a 4-es a szerver, az 5-ös pedig a routerem, ami mögé most be van dugva a szerver is (egymás mellett, mint ezen a fotón). Muszáj menjen az is, mert a lakótársaimnak kell a stabil kapcsolat. A probléma fennáll akkor is, amikor a router ki van kapcsolva.

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    Lehet, hogy új kártya után nézek. Talán egy egy antennás vagy két antennás is elég lesz, és talán azokkal kevesebb a baj. Esetleg más márkát, mint Atheros. Kutakodok még egy kicsit.

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #167 üzenetére

    Igen! Kutakodni nem árt, ugyanis nálam volt próbálkozás intel és broadcom téren is, de egyik sem tudta az AP módot!!
    Ha van időd és pénzed rá, bele lehet merülni! Nekem is hónapok és tízezrek kérdése volt, de legalább pár kártyát már ki tudsz zárni ami tuti nem működött..
    (Nem rosszul, hanem sehogy sem!! )
    Esetleg lehet pont nem is a tipussal van, hanem pont azzal az 1db kártyával... :F

    Egyébként amit a netbook-omba rendeltem 2 antennás 1sávos half méretű Atheros AR5B97 (AR9287) az is elindult, de sebességet-stabilitást nem teszteltem.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • birrbert

    tag

    válasz Laca 012 #168 üzenetére

    Az biztos, hogy van még mit fejlődnie az - ehhez a kártyához Linux alá írt - illesztőprogramnak.

    Van egy pár kifejezés, amit segíthetnétek megérteni. Pédául mi az az ath9k? És az nl80211 meg a mac80211?

    Légyszi olvassátok el ezt az e-mailezgetést, ha időtök engedi. Ez a második üzenet. Alul a Previous Message by Thread: és a Next Message by Thread: linkekre kattintva lehet olvasni a levelezést. A lényeg, hogy Pat Erley és Jouni Malinen (a hostapd készítője, ha nem tévedek), e-mailezgetnek egy bizonyos patch-ről és nohwcrypt parancsról. Az érdekes az, hogy Pat-nél is feltűnik az a hibaüzi, amely véleményem szerint nálam is bekavar:

    WPA: received EAPOL-Key 2/4 Pairwise with unexpected replay counter

    Aztán valahányadik üzenetnél kiderül, hogy Pat elgépelt egy karaktert a "wpa jelszóban", és a hwcrypto-nak meg a patch-nek nincs köze a dologhoz. Az a gondom ezzel a sztorival, hogy túl sok benne az angol technikai kifejezés, és nem értettem pontosan, hogy mikor miről számolnak be. Tekintsétek meg, hátha rájövünk valamire.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #169 üzenetére

    Nem csak az illesztőprogram lehet hibás!
    A kártyán levő firmware is lehet rossz, vagy hiányos..stb.

    Mint pl. az én esetemben az először rendelt atheros ar5bxb72 kártyák esetében, ahol ugyebár win alatt még csak-csak rá lehetett bírni, hogy kliensként működjön (és ha hozzáerőltettél egy jó drivert, akkor ment is, még stabilabban és jobban mint bármelyik másik), de linux alatt csak az lspci-nál láttad, hogy ott a kártya, de működésre még kliens módban sem volt képes.. Fizikailag pedig detto ugyan olyan az a 2db kártya is, mint ami most tökéletesen működik több mint 1 éve, csak az árnyékoló fedlapon levő szöveg különbözik..
    Azt is el tudom képzelni, hogy mivel ezt a kártyát önmagában még nem láttam, hogy árulnák (rendes boltban), valószínűleg alap esetben csak komplett gépekkel kerül forgalomba (főleg apple gépekkel mint "APPLE Airport Extreme") és ebben az esetben amikor a gyártók rendelnek 1-1 szériát, lehetséges, hogy az adott géphez "igazítják" a firmware-t..

    Minden lehetséges..

    Ez a titkosításos dolog is lehet, mert nálam pl az AIRIS PDA ami elvileg tudja a WPA2-PSK-t, nem tud csatlakozni, csak ha kikapcsolom a titkosítást. (A WL500gProuterhez ugyanilyen titkosítással vígan csatlakozott). A laptopjaim meg mégis csatlakoznak.
    A legjobb eredmény pedig akkor volt, amikor a szerverbe és a laptopban is ugyanolyan kártya volt.
    Azzal mértem anno a 180mbit/s körüli átviteli sebességet FTP-n névleges 300mbit/s kapcsolat mellett és soha nem volt bajom vele.
    Ehhez képest most a netbookomban ez a szutyok bluetooth + 72Mbit/s Wifi kombó kártya folyamatosan (2-3-4 naponta) csinálja azt, hogy eldobja a kapcsolatot. Az óra mellett a kapcsolatot jelző pálcikás ikonon megjelenik egy piros x és hiába tiltom le, aztán engedélyezem a kártyát, vagy csinálhatok bármit, csak a netbook újraindítása segít és egy darab hálózatot sem lát addig, pedig itt a lakóparkban van dögivel.. Ki is cserélem a kártyát egy rendes (nem kombó) kártyára amit vettem, csak időm legyen rá..

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #167 üzenetére

    Ne kapkodd el.
    Nálam pl win7 alatt nincs gond. Érdemes lenne kipróbálnod.
    Ezen kívül még a hostapd beállításokban sem vagyok teljesen biztos. Nézzük meg a WPA-t közelebbről.

    írd ezt hozzá a hostapd.conf-hoz

    wpa_gmk_rekey=600

    a pairwise sor alá mehet. Írd meg, hogy változott e bármi.
    Továbbá nekem azóta jóval stabilabb az XP, mióta a roamingot letiltottam.
    network connections/jobb gomb a wifire/properties/configure

    Itt nekem van sok beállítási lehetőség. power management, ahol mindent maxra kell tenni
    Aztán roaming aggressiveness ha jól emlékszem.. (de tuti vmi roaming) ... Nálad is kell, hogy legyen valami hasonló. Kapcsold le.

    Mivel te a wireless zero configot használod, - ha jól tudom, - az eleve a roamingra van kitalálva, ami nem egészséges olyan környezetben, ahol sok ap van és te eleve nem akarsz roamingolni. WinXP wireless troubleshootingban elsők között ajánlják, hogy ne ezt használd.

    A WPA-hoz van több beállítási lehetőség is de haladjunk egyesével ha van még türelmed.

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz DavidDay #171 üzenetére

    közben valakinek van ötlete, hogy ftp-n a feltöltés miért nem megy 26MB/s fölé?
    A letöltés rendben van, 65MB/s.

    vsftpd-t használok, gigabites kártya a klinensben és a szerverben is és cat6-os kábel.
    a hdd 5400rpm mindkettő.

    ftp klinesnek total commandert hasnálom. Win7 alatt a filezilla nekem nem megy, elindul ugyan a transfer, de fél nap lenne egy 1GBs file feltöltése.

    Érdekes ugyanakkor, hogy wifivel jól működik a filezilla csak akkor nem megy, ha kábelen vagyok.

    próbáltam NullFTP - t is kliensnek de az még a 15MB/s-t sem érte el

    [ Szerkesztve ]

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #173 üzenetére

    Én bedobnám szívesen, ha bármit is módosítottam volna rajta, de nem. Minden alapbeállításon van, és jól megy. Kellene így is? :)

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #171 üzenetére

    Megtaláltam a beállítási lehetőségek listáját. Be kell valljam, hogy nem tudtam erről. Szóval, Power management Highest-re, míg Roaming Aggressiveness Lowest-re van most húzva. Jelentkezem a tapasztalatokkal hamarosan.

    wpa_gmk_rekey=600 <-- ezt azt csinálja-e, hogy a handshake nem 10 percenként, hanem nagyobb időközönként történik? Ha nem, akkor mit?

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #175 üzenetére

    Elszúrtam, nekünk a wpa_group_rekey kell.
    Szóval wpa_group_rekey=600
    Ez határozza meg, hogy milyen gyakran legyen megújítva a group key. Másodpercben értednő, szóval a 600sec=10min, Ez a default is, ezért látod 10 percenként a rekey üziket.

    Amit eddig észrevettem az az, hogy ha a power management és a roaming nincs rendesen beállítva, akkor a rekey nem 10percenként történik, hanem rendszertelenül.
    Ha jól belövöd a fentieket, akkor pontosan 10 percenként kell mennie. Ilyenkor a következő probléma az, hogy a rekey nem mindig sikerül és helyette jön a deauthenticated üzi. Ilyenkor ha szerencséd van, akkor a rendszer 1sec alatt újra kapcsolódik és észre sem veszed az egészet. De az is előfordul, hogy nem megy a re-authentication és ledob a wifi.

    Még azt lehet megtenni következő lépésként, hogy a wpa_group_rekey=600 helyett egy nagyobb értéket használsz, hogy ritkább legyen a rekey és így kisebb az esély a dropout-ra.
    pl beállíthatod, hogy óránként legyen csak rekey. Ha a wpa_group_rekey=0 - át használod, akkor pedig egyáltalán nem lesz rekey és a kapcsolat ugyanazt a key-t fogja használni végig.

    Azt nem tudom, hogy miért nem megy rendesen a rekey winXP alatt viszont Win7 alatt hibátlan. talán majd megpróbálok egy trace-t winxp alatt, hátha kiderül belőle valami.

  • Mahesa

    tag

    válasz DavidDay #173 üzenetére

    ez talán a legegyszerűbb - hozzá kell tennem, hogy nincs sok tapasztalatom proftpd-vel

    ServerName "szervernév"
    ServerType standalone
    Port 21
    User proftpd
    Group proftpd
    DefaultRoot ~

    <Anonymous ~ftp>
    User ftp
    Group ftp
    UserAlias anonymous ftp
    MaxClients 30
    <Limit WRITE>
    Deny all
    </Limit>
    </Anonymous>

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #176 üzenetére

    Köszi. Erre gondoltam én is. A hátulütője az, hogy csökken a biztonság szintje. Jobb szeretnék valami olyasmit megpróbálni, ami nem a szimptómát szünteti meg, hanem a probléma forrására hat. Muszáj működnie, mert a 6 éves Broadcom alapú román routeremmel, sőt, igazából minden egyes routerrel (amihez valaha csatlakoztam) hibátlanul ment a laptopom. Valami triviális dolog biztos elkerüli a figyelmünket.

    Keresgéltem a neten például egy olyan lista után, amely tartalmazza a lehetséges hostapd funkciókat, de nem találtam, csak minta hostapd.conf fájlokat. Talán közületek valaki több szerencsével járt.

    Milyen lenne például, ha feltennék egy OpenWRT-t a szerverre? Meg lehetne lesni, hogy ottan hogy zakatol a hostapd (vagy más izé, amit használ a WI-FI-hez). Van x86-os verzió is belőle, de vajon hogy kell telepíteni? Túl sok fájl van a listában, és összezavarodtam, amikor megláttam. :)

    Ha segítetek telepíteni, akkor vállalom, hogy letesztelem, és leírom a tapasztalataimat.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • quby

    őstag

    Szal akkor itt teszem fel a kérdést!

    1. Az atomos topik #5813-ban a 3. képen mi szerepel? Az érintő?? ez nem világos. :F Ha igen azt mért kellett szétszedni?
    2. Végül üveg lett a touch felület, vagy fólia? Ha üveg milyen vastag? az enyém 1mm és LEHETETLEN összepattintani, még "izomerővel" sem.
    3. Azóta sikerült a telepitéseket reprodukálni?? Képet, érintőt? Kép duál+clone mód, vagy megy elsődlegesen is?

    Én nem szeretem a gnome-ot és windowmaker irányba mentm el eddig, de azzla nem hiszem hogy összejön. Mostanában parkoltattam ezt a projektet, és XP-vel ment a kijelző versenyszimulátorban telemetriának ;] ;]

    Amúgy gratula, Ismét amolyan Lacás precizitással elkészített cucc.......

    A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

  • Laca 012

    őstag

    válasz quby #179 üzenetére

    Szal több privátot kaptam ahol hasonlóan ezek a kérdések szerepelnek.. :)

    1. Igen a gyári érintő panel ami a ki-bekapcsolást és a fényerőszabályzást vezérli, nem fért vissza a helyére, mert mint az első képen látszik a touch panel kilóg a kijelző alól és nem fér oda az eredeti helyére,mert szélesebb kb 1,5mm-rel..
    Ferdén beragasztva pedig már nem érzékelte a műanyag borításon keresztül az érintést, ezért egy keskenyebb "pót NyÁK"-ot faragtam hozzá és ráültettem az eredeti panelre.
    Azt hozzá teszem, hogy sokkal jobb és használhatóbb lett mint eredeti állapotában, mert most ha a felső peremét érintem a műanyag kávának, ott is érzékel, nem kell keresgélnem, és odapasszírozni az ujjam a szimbólumhoz, hanem már kb. az érintés kontaktusa előtti tized mm-ekben már kapcsol!!!! Ennek ellenére a "gombok" jól elkülönülnek és biztos jó kapcsolást eredményeznek.
    Eredetileg volt egy olyan hiba is, amit nem értettem.. Ha a fényerőt "nyomvatartva" maximumig állítottam (ekkor ugye a bekapcsolást jelző kék led villogva jelzi, hogy elérte a maximumot) akkor ha nem engedtem el elég gyorsan akkor "beragadt" és a led tovább villogott és nem reagált egyik "gombra" sem, amíg meg nem szakítottam a monitor USB-jét, de akkor meg visszadugás után teli zöld képernyő fogadott, úgyhogy az egész gép újraindítása volt a megoldás. Néha ha hagytam beragadva akkor önmagától is rendbejött pár perc múlva, de elég idegesítő volt. Nos ezzel ez a hiba is megszűnt!! :C

    2. A touch panel végül 1,75mm vastag üveg lett! Épp ennyit engedett még az elektronika, és az alu keretet ennyivel kellett áthajtogatnom, hogy az egész közelebb kerüljön a hátlaphoz. "Babra" munka volt, és igaz hajszál híján, de épp engedett annyit minden.
    A vastagsághoz hozzá jött nálam egy kétoldalas ragasztó is, amivel körben ráragasztottam a touch panelt a display-re, hogy por véletlenül se juthasson be a kettő közé.. kb ezzel együtt 2mm lehetett a plusz vastagságom.. A gyári fülek pont összepattantak, meg a csavarok is jól összehúzták az egészet, és pont elég szoros lett ahhoz, hogy a tokban meg se moccanjon semmi. A touch panel érintő felületét ha nagyon közelről nézi az ember, lehet látni, hol van az érzékeny felület határa, ez nálam pont a keret szélein fut végig, tehát nagyon pontosan sikerült rátenni. (ezért is lógott be a gyári ki-bekapcsoló és állító panel helyére.)

    3. A telepítést Touch panelnél sokadjára úgy sikerült megoldani, hogy hagytam a fenébe a hozzá adott eGalax illesztőprogramot és annak forgatását, hanem a szoftverközpontban rákerestem a xinput calibrator -ra és azt futtatva helyesen működik.
    Annyi bajom van vele(m) , hogy a kalibrálás végén kiírja a kalibrálási értékeket, meg azt, hogy valamelyik X fájlba ami idul a géppel együtt el kellene menteni, de ezt még nem tudtam kisakkozni, úgyhogy sajnos reboot után kalibrálhatok újra. Könnyítésként a kalibrációs programot hozzá rendeltem a win billentyűhöz, így csak egy gomb nyomás és már kalibrálok is.
    A képernyő beállítása is csak az "éppen működik valahogy" státuszban van, mert telepítettem minden csomagot ami diplaylink és xorg szavakat tartalmazott, meg a komplett /etc -met is átmásoltam (már amit engedett), aztán elindult. Az xorg.conf fájl (amit neked is átküldtem anno) azzal is az a bajom, hogy ha át próbálom írni átláthatóbb logikusabb elrendezéssel, akkor nem működik. (persze ez User error sajna, bele kellene merülni)

    Most úgy működik, hogy ha csak az Ubisync van rádugva akkor rendesen főképernyőként működik egymagában és hiába dugok rá menet közben d-sub -on vagy DVI -n másik monitort nincs rajtuk kép. Ha úgy indítom, hogy rajta van az is, akkor is a bejelentkezést és mindent ugyanúgy a kis monitoron látok, csak a másikon is megjelenik egy asztal tálcákkal.. A két kijelző az egér számára átjárható, mint egy kiterjesztett asztal, de áthúzni semmit sem enged. külön-külön mindegyik ablakban lehet futtatni mindent (akár egyszerre), eddig a firefox az egyedüli, ami ha az egyik ablakban fut, akkor a másikban nem enged újat nyitni, amíg az előzőt be nem zárom..

    Szóval ezen van még mit csiszolni...

    [ Szerkesztve ]

  • quby

    őstag

    válasz Laca 012 #180 üzenetére

    Úristen, nem hiszem el hogy áthajtogattad az alumínium burkolatot??? Nekem is megfordult ugyan a fejemben, de az első hozzányúlásra rögtön nagyon csúnya lett úgyhogy letettem róla. Még ara is gondoltam, hogy kihagyom belőle az egészet de aztán valamiért (már nem emléxem miért) letettem arrol is. Nekem most nincs összepattintva, hanem jó feszesre össze van celux-al ragasztva :DDD igen profi lett, a ragasztás, egyáltalán nem látszik. De lehet nem is lesz öszerakva, mert be akarom épiteni egy előszobai szekrény oldalába és nem fog elférni a háta. Persze ehhez először a stabil telepitését kell megoldani. De sebaj hamarosan itt a 11.04 hátha abban már teljesen plug&play lesz :D (meglepne)

    Ez a kalibrálás dolog nekem is ugyanigy ment. Bár én debian alatt próbáltam de a gond ugyanez volt.Minden boot után kalibrálás - ezek szerint ez sem megoldott. Most még egy ideig telemetria monitor lesz de majd tuti a szervert fogja szolgálni.

    Még az a kis virtuális billentyűzet érdekelne, hogy az melyik csomagban van? Lehet méretét állitani ugy hogy ne kelljen hozzá stylus, hanem csak kézel taperolni? Még azt nem is próbáltam hogy esetleg multitoush megy e vele (billenytyűzetkombókhoz). Most ebbe vagyok beleszeretve. Nagyonnagy..még ctrl+alt+del is van rajta :C

    [ Szerkesztve ]

    A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #178 üzenetére

    Csökken a biztonság, de a plain MAC szűrésnél jobb. Sajnos kifogytam az ötletekből. Nálam működik az XP is rendesen. Na nem olyan jól, mint a win7, mert az hibátlan, míg az XP időnként ledob. Most pl ment 22órát hibátlanul, majd utána ledobott. A Win7 ezzel szemben 3 napja aktív, gond nélkül. Ha teheted, próbáld ki a Win7-et. Az XP-hez még annyi, hogy ha a tűzfal be van kapcsolva, akkor kevésbé stabil a wifi.
    Tűzfal nélkül ment 2 napig is stabilan.

    hostapd-ről sokat olvastam, de fullos man page nem volt.
    open-wrt... hát ez már régen volt és csak routeren használtam. sohasem mentem bele igazán.

    Más. Torrent kliensnek mit javasolsz? Ha utorrentet használsz, öszedobnál egy gyorstalpalót vmi használható konfiggal?

    Köszi
    D

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz Mahesa #177 üzenetére

    Szia Mahesa, köszi, közben megoldottam, már jó az FTP speed

  • Laca 012

    őstag

    válasz quby #181 üzenetére

    Hát pedig áthajtogattam.. Nem azt mondom, hogy olyan szép mint gyárilag, de azért megteszi és összerakva különben sem látszik.. Tudtam volna hozzá pár célszerszámot, hogy még szebb legyen, de ez ennyi energiát és pénzt ért meg. Szerintem így sem csúnya végülis..
    11.04-re nem hiszem, hogy váltok, max kipróbálom, mert nem LTS... A frissítésekkel úgyis jön minden ami kell..

    "Minden boot után kalibrálás - ezek szerint ez sem megoldott."

    De megoldott, csak mi nem értünk hozzá. A kalibrálás után le van írva, hogy valami olyan fájlba ell kellene menteni az értékeket, ami az X után indul. Na most tulajdon képpen az X-ről (mint olyan) is csak sejtem, hogy talán a grafikus megjelenítéshez kapcsolódik és talán az Xorg.conf fájl amit buzerálni kell a képernyő beállításához, talán az is kapcsolatban van vele.
    Az is lehet, hogy ezeket az értékeket pont oda kellene beleintegrálnunk.. :F
    Egyszer remélem lesz időm beleásni magam..

    A virtuális billentyűzet az onBoard csomag.
    A sarkát megfogva szabadon nyújthatod, vagy akár teljes képernyőre is teheted. Tud más színsémákat és ugyan numerikus nélküli, de funkció és egyéb billentyűket is tartalmazó normál kiosztást is. Teljes képernyőn 9mm széles és 16mm magasak a betűk billentyűi.

    Most szakdolgozat írás és egyéb utolsó féléves beadandók vannak soron, de május-június-tól elvileg kicsit fellélegezhetek és ha a főiskola mellett ennyi dolgot meg tudtam oldani, remélem utána még gyorsabban haladok majd.. :U
    Sőt! Közben remélem lesz még egy Linuxtábor/Linuxakadémia Szerencsen, na az sem hátrány.. ;]

    Az a mini billentyűzet tök jó, meg jó árban is van elvileg..
    Az egyik multiban láttam 20eFt-ért kicsit nagyobbat Trust márkában én azt nézegettem, de annyit nem ér, meg így nincs is rá szükségem végülis..
    Ahogy elnézem azért meg lehet azt venni olcsóbban is.. :C
    Ja! és a magyar kiosztás sem hátrány.. :K

    [ Szerkesztve ]

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #182 üzenetére

    Szia!

    rtorrentet használok a szerveren. Szerintem ez egy jó kis kliens, és ahhoz képest, hogy szöveges felületű, pár alkalom után megszokható és átlátható.

    A telepítése könnyű: apt-get install rtorrent. Létre kell hozni a /home/felhasználó mappában egy .rtorrent.rc fájlt, amelynek tartalmaznia kell a program konfigurációját. Minta fájl van a neten is, de megtalálod valahol az /usr/share/doc/rtorrent/examples mappában is.

    Szóval ajánlom kipróbálásra. Vannak hozzá webes/grafikus kezelőfelületek is, de én azokkal nem szoktam komplikálni magam, mert sosem sikerül rendesen a telepítés. Majd idővel. :B

    Szívesen megosztom a konfig fájlt, ha emellett döntesz.

    ui: 7 napja megy a szerver, szépen, stabilan, de a lag még mindig aktuális. Amúgy minden OK, nem dob le a hálózatról, csak néha a 10 percenkénti handshake nem sikerül. Létezik olyan, hogy 64 bites WEP kódolás? Ha igen, mennyire biztonságos? Annyit tudok, hogy a sima WEP már régóta elavult, mert feltörhető 2 perc alatt.

    szerk: ezzel a hozzászólással lettem azt hiszem Kvázi tag; komolyság :D

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #185 üzenetére

    Jó az a grafikus felület! :K
    Anélkül kicsit kényelmetlen.. Persze az xml-rpc-t is forgatni kell, de van jó leírás itt Brogyi tollából..
    Igaz nem apache-ot használ, de nem sokat kellett vele játszanom, hogy azon is menjen.. :C

    Még annyi gáz van vele, hogy a uTorrent kliensek állítólag szívesebben kapcsolódnak másik uTorrent kliensekhez ha tehetik. :Y
    Ez ha valóban így van, akkor véleményem szerint unfer dolog, és lehet ugyanúgy unfer módon érdemes átállítani az rTorrentet, hogy azt mondja magáról, hogy Ő is uTorrent.. ;]
    Persze ezt már csak saját felelősségre! Nem tudom, hogy a trackerek mennyire haragszanak érte, avagy egyáltalán ki tudják-e deríteni, vagy érdekli-e őket? :F

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #185 üzenetére

    Sziasztok, köszi az infót.
    Megpróbálom az rTorrentet.

    Közben egy kis FTP/Samba speed info, hátha vkinek hasznos.

    A gondom az volt, hogy a feltöltés nagyon lassú volt mind FTP mind Samba alatt - gigabites kártyák és cat6-os kábellel. - Az ftp szerver vsftpd.
    Kliensnek megpróbáltam a NullFTP - t és a FileZillát is de a NullFTP 15MB/s volt maxon, a FileZilla pedig elindulni ugyan elindult de rögtön be is állt és 1,5MB/s - t produkált. Maradtam a Total Commandernél, bár az is lassú volt, max 9-10 MB/s.

    A megoldás az lett, hogy a TC-nek van egy wcx_ftp.ini nevű fileja, aminek a [General] szekciójába beírtam a UploadBlockSize=150000
    sort. Ez a megoldás a TC helpjében is benne van. Az 150000 pedig az én Win7-es gépem MTU-jának a 100x-osa. Így végre a feltöltés is kiválló.

    3,8gig letöltés: 1:22, feltöltés: 1:31.
    1,1gig letöltés: 16sec, feltöltés: 17sec

    WEP 64-ről nem tudok. Mindenki a WPA-ra esküszik, ha már wifi security, de utána kell olvasni, hátha van ilyen.

    Valakinek van ötlete/javaslata, hogy mit érdemes használni direkt file letöltéshez?
    Torrenthez oké az rTorrent, de nekem valami olyasmi kellene, mint win alatt az IDM, amivel pl hotfile-os dolgokat tudok könnyedén letölteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz DavidDay #187 üzenetére

    Letöltésvezérlőnek a WL500gP routeren ADOS-t használtunk. Azt hiszem tudott megaupload-ról és rapidshare-ről is letölteni, akár ha van jelszó, akár ha kivárásos..
    Már sajna halványodnak az emlékek..

  • birrbert

    tag

    ERROR! :( :((( :O

    Újabban a vinyóval, vagy a swap partícióval is baja van. Annyit csináltam, hogy a net kábelt direkt a szerverbe dugtam be, tehát kiiktattam a router-t, és elindítottam egy letöltést az rtorrent-el. Két perc múlva a rendszer összeomlott. Amikor rákötöttem a billentyűzetet, a Caps Lock és a Scroll Lock LED-ek vadul villogtak.

    Türelmes embernek ismernek a haverok, de ezt hajszál tartja, hogy hagyjam a fenébe. És a legnagyobb hülyeség az, hogy nincs amiből rájöjjek mi a baj! :F

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #189 üzenetére

    A leírás alapján hdd error, bad sector?

    nézd meg ezt a két linket

    http://www.linuxquestions.org/questions/slackware-14/swap-device-error-572523/

    http://pj.freefaculty.org/blog/?p=8

    elég nagy a swap partíciód?

    [ Szerkesztve ]

  • quby

    őstag

    válasz birrbert #189 üzenetére

    Ez biza lemezhibának néz ki. Vinyón van a rendszer vagy flash meghajtón?

    A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

  • birrbert

    tag

    Helló. Vinyón van, természetesen. Köszi a linkeket DavidDay! Egyelőre leállok a szoftveres kínlódással. Előbb rendbe teszem a hardvert, megcsinálom a félkész részeket, és majd utána ismét szoftverezek.

    szerk: a swap partícióm 3 GB, telepítési alapérték.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    Sziasztok. Jelentem alásan, nem álltam le a homeserver projektemmel, és még nem is adtam el. Sőt, most épp róla pötyögök. Windows 7 Enterprise 64 bit van rajta, minden frankó, kivéve amikor YouTube videókat akarok nézni. Lejátszás közbe ha csak az egeret is megmozdítom, már akad a videó. Na de mindegy.

    Leteszteltem a merevlemezt HDTune-al, ami másfél óra volt, de egyetlen bad sector-t sem kapott. Ez azért nyugtató hír.

    Elkészítettem a merevlemez tartóját négy vinkliből, plusz fúrtam lyukat a tápegység adapter való csatlakozójának. Hardver szinten még a PCI hálókártyát kell stabilizáljam, hogy ne lötyögjön jobbra-balra.

    Érdekes észrevétel: most például egyik antenna sincs felszerelve a három közül, és mégis tudok kapcsolódni a router-hez. Lehidaltam, amikor erre rájöttem. Persze nem teljes a jel, de az 5-ből 4 pálcika megvan, és hibátlan. Na erre varrjatok gombot. :)

    A miniPCIE wifi kártya továbbra is nagyon forró. Ha két másodpercnél tovább tartanám rajta az ujjam, akkor simán égési sérülést szereznék. Szerintem ez is befolyásolja a működést. Ennek ellenére Windows alatt soha, de egyetlen-egyszer sem, sőt még egy másodpercig sem volt baj vele, pedig már majd' egy hónapja használom.

    Lassacskán visszateszem az Ubuntu LTS Server-t, és újra nekifogok a konfigurálásnak.

    A ti gépecskéitek hogy ketyegnek? :)

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #193 üzenetére

    "Érdekes észrevétel: most például egyik antenna sincs felszerelve a három közül, és mégis tudok kapcsolódni a router-hez. Lehidaltam, amikor erre rájöttem. Persze nem teljes a jel, de az 5-ből 4 pálcika megvan, és hibátlan. Na erre varrjatok gombot. "
    :O
    Én elég sokáig cb és egyéb rádiók szervizelésből (is)éltem..
    Itt ajánlom elolvasni a második bekezdést
    Ez a dolog minden rádióadóra vonatkozik. Így nem is csoda ha még annál is jobban forrósodik a wifi kártya, mint egyébként szokott, jó esetben nem döglik meg elsőre, csak a végfok egyre zajosabban sugároz a rá visszajutó ellenirányú rádiójeltől, melegszik és előbb utóbb zárlatos lesz a végfoka...

    Egyébként valószínűleg lehetne valahol állítani a wifi teljesítményt is, hiszen országonként régiónként eltérhet a megengedett max teljesítmény és a routerek custom firmware-jeibe általában azonnal meg is jelenik ez az állítási lehetőség.
    Hozzá teszem, hogy a nagyobb teljesítmény nem feltétlen arányos a nagyobb távolsággal és gyorsabb átvitellel, ugyanis ha a kimenő teljesítményt növeljük, a vételi zaj is növekszik, ezzel romolhat a kapcsolat minősége. Az ideális talán az, ha a két rádió kb. azonos teljesítménnyel sugároz (AP/kliens), Ugyanis ha az erős teljesítménnyel rontjuk az amúgy is gyenge kliens vételét, az negatív befolyásoló tényező..

    Persze a legdurvább ami nálam volt, hogy 2db egyforma kártya a kliensben é a szerverben is max teljesítménnyel.. Volt is 180Mbit/s valós átvitel 5m-en belül.. Ha a half méretű AR9280 kártyát lesz időm végre betenni a nettopba és nem tudja ugyan ezt, akkor valahogy beleműttöm inkább egy miniPCIe flexi toldóval az AR5008-at szerintem..
    Sajnos van rá esély, hogy nem fog menni, mert az AR9280 csak MIMO2x2 2antennás cucc..

    Egyébként hibátlanul megy a rendszerem.
    Amióta a párom gépére Vista helyett Win7 ment fel, azóta megszűnt még az a néha előforduló dolog is, hogy én már nem tudtam csatlakozni, csak korlátozott kapcsolat volt, és hortapd restart kellett neki.
    Illetve a nyomtatás is nyűgös volt, mert Win7-ről max 1-2 másodperc után indul, míg Vista-val volt olyan, hogy 1-2percig is várt.. (Tudnám mire)
    De most minden stabil.. :C

    Megint kisregény született, holott beadandóim és szakdolgozatírás van.. Na mindegy.. :O

  • birrbert

    tag

    válasz Laca 012 #194 üzenetére

    Köszi az infót, megtanultam a leckét. :)

    Laca, a következő "küldetést" (telepítés, beállítások, stb.) szeretném úgy megcsinálni cakkom-pakk, ahogy nálad van. A beállításokat nagyjából vágom, de telepítés terén az alapértelmezetten kívül egyebet nem tudok. Például: hogyan érdemes felosztani a partíciókat, mekkora méretűek legyenek, mit hova érdemes telepíteni, mire kell figyelni, mi az amit nem érdemes alapértelmezetten (úgy ahogy a telepítő ajánlja) hagyni?

    szerk: Még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a wifi kártya túlmelegedése is közrejátszik a problémában. Legutóbb titkosítás nélkül hibátlanul működött minden, teljes N kapcsolat, jó sebesség, semmi nem akadozott. Ezen is lesz majd mit finomhangolni, de egyelőre maradjunk a helyes telepítésnél és alapbeállításoknál.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #196 üzenetére

    Nekem 2db Raid1 es kötetcsoportom van az egyik 512MB ami a /boot (bőven sok)
    A másik a maradék, ami LVM-mel van felosztva úgy, hogy 2GB swap, 2GB /var 10GB system (először 5GB volt ami betelt), és 400GB /home..
    Ha valami kicsi lenne, bármikor menet közben növelhető az LVM miatt a maradék 50-60GB-ból
    Ezt a raid1-et akkor is belőttem amikor még csak 1 HDD volt a rendszerben, aztán amikor meglett a második lemez, csak beraktam, aztán "rátükrözött" mindent..
    Ez azért is jó volt, mert amikor később megvettem a 7200-as fordulatú Scorpio Black HDD-ket, akkor csak egyet leválasztottam, kicseréltem, tükröztem, kicseréltem a másikat, azt is tükröztem és úgy kicseréltem a 2HDD-t, hogy le sem állítottam a gépet.. :C
    Ez jól is jött, mert van egy pár olyan dolog amit nem tudatosan sikerült feltelepíteni működőképesre, hanem csak "véletlenül sikerült" (valószínűleg sok más felesleges művelettel-csomagtelepítéssel együtt), és így azok is működőképesek maradtak. (pl. a 7"-os érintő képernyő elindítása és beállítása elsődleges kijelzőnek..meg egy csomó dolog, amit így kapásból tuti nem tudnék beállítani, de lehet nem is órák, hanem napok kérdése lenne..)

    Az eredeti telepítésnél pl. azt tudom, hogy csak az OpenSSH csomagot telepítettem, a többit már csak a működő rendszeren, mert a pppoe netet nem tudta beállítani, és szeretem volna egyből a friss csomagokat feltenni a tárolóból. Minden alapbeállítással települt.
    Miután a rendszer felment, akkor kapásból a pppoe beállítás (pppoeconf), aztán apt-get update / apt-get upgrade..
    Ezután a többit azt már mindent oda tesz, ahova akarja, sok választás nincs.

    Az egyébként ebben a qva Linuxban (is) a gázos, hogy amikor hetekig kínlódtam valami szolgáltatás, vagy csomag beállításával, akkor a végére tök jól vágtam (majdnem) mindent, de nemrég próbáltam egy másik gépen feltenni pár hasonló dolgot és órák kérdése volt mire bevillantak azok a bökkenők-bakik, amikkel anno is szívtam. :O
    Mert ugye miért is ne lenne pl. az rTorrentnél az, hogy felrakod apt-get tel az rtorrent csomagot, bemásolod a /www -be a rutorrent állományait és megy?
    Ehelyett egy bizonyos xmlrpc verziót kellett beleforgatni a kernelbe, hogy a webes ruTorrent felülettel is menjen...stb. :W :W :W

    És a legtöbb szolgáltatással sajnos volt ilyen (rutinosbbaknak nyilván bagatel) szívásom... :O
    Szóval az ember vagy napi szinten buzerálja a dolgokat és van rutinja, vagy nagy eséllyel szívás ez a dolog. Nálam legalább is így néz ki a dolog. Még az a jó, hogy néha akad rá időm, meg legtöbbször sikerélmény a vége, de ez minden, csak nem hatékonyság..

    Mondanám egyébként, hogy meg lehetne próbálni feltenni egy XP Home servert pl. , de nem hiszem, hogy a Wifi router funkciót tudná, vagy egyszerűbb lenne belőni.

    Viszont lehet érdemes lenne kipróbálni pl.a Zential nevű kisvállalati szervert, ami elviekben webes felületen mindent szerver funkciót tud, csak a Wifi router funkciót nem. Ez is Ubuntu LTS serverre alapul, így max a torrentet és a wifit kellene belőni, minden mást (ftp, samba, tűzfal...stb.) webes felületen lehetne kezelni..
    Egyébként nem akarom elhinni, hogy nem volt még olyan "elvetemült kolléga", aki írt valami php-s gui-t ami a wifi beállítását megoldaná.. :U

    Érdekesség képpen:

    A céghez most (2hete) különben pont ezek miatt inkább vettem egy TP-Link WR1043ND routert, meg egy D-Link DNS-320 NAS -t!
    A kettő került együtt 34.000Ft-ba, és összedugtam-működik.. :C

    Bár ez sem igaz teljesen, mert a TPlink a nyomtatómegosztást, csak az után tudta, miután lecseréltem a firmware-ét OpenWRT-re, de ezen kívül, hogy egyszer beállítottam, nem kellett hozzányúlnom. Az egész az utánaolvasással együtt max 1órát vett igénybe. ( a firmware frissítés és a beállítás kb 10percet)

    A D-link NAS-nál is szívtam először (már szinte megszokásból), hogy a fájlmegosztást beállítsam, de ott is hamar rájöttem, hogy csak a nagybetűket és esetleg ékezeteket is tartalmazó felhasználó- és csoportneveket nem díjazza, ezután ott is webes felületen kapásból ment minden. Csak beledugtam 2 1TB-os WD Green HDD-t, belőttem a raid1-et, aztán már másolhattam is rá a megosztani kívánt anyagokat. :C Van beépített torrentkliense is, ami rendesen vissza is tölt, de 10 perc alatt simán pár fájl felmásolásával "kinyitható" a dolog és SSH-n egy Debian rendszerben találjuk magunkat, amivel már lehet "játszani" (pl. egy webszervert felrakni ha kell, bár valamilyen abból is van fent hisz webes felületen konfigurálható)
    A router fogyaszt 8W-ot, a NAS 2db noti HDD-vel állítólag 7W-ot. Én a DNS-320 NAS-nál 2db 1TB-os 3,5"-os HDD-vel 18-20W-ot mértem másoláskor.
    Ha anno ilyen árban lettek volna ezek az eszközök(a DNS-320 elődje a DNS-323 még 40.000 körül mozgott,ez meg most 22e ) , most tuti nem a GSEJT-em lenne!
    Bár így utólag nem bánom, hogy így belemélyedtem a linuxba, mert jó kis hobby ez, de éles rendszernek laikusok számára sokkal jobb (és srtressz mentesebb ;] ) ez a router+NAS kombó!! :K

  • birrbert

    tag

    Azon gondolkodtam, hogy milyen lenne, ha a wireless kártyára kis hűtőbordákat tennék, egyet vagy kettőt?

    - Zalman ZM-RHS1
    - Zerotherm ZH100
    - Xilence XP-RAM

    A kártya fém borítója 30 mm x 15 mm, szóval akár kettő is elfér rajta ezekből. Vagy nem szabad ilyent csinálni?

    Nagy a gyanúm, hogy a szoftveres nehézségek mellett túlmelegedés miatt is szenved a kártya. Fekete pont a plexi háznak, mivel átengedi az antennák által sugárzott rádiójeleket, és így az alaplap is kap egy jó adagot belőlük.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #198 üzenetére

    Bordákat meg lehet próbálni, Én anno a WL500gP hűtéséhez használtam a Zalman-t.
    Nem azért mert hibázott vagy túlmelegedett volna nélküle, hanem a CPU órajelét 264MHz-ről 300-ra emeltem, meg 32MB ram helyett 128MB-ot forrasztottam bele és a hosszú élettartam érdekében (bár másnak üzemelt enélkül is évekig) úgy voltam vele, hogy ezen már ne múljon.

    Ártani biztos nem árt, bár igazán azért gondolom, hogy nálad nem melegedhet túl, mert ha nekem úgy, hogy a fölötte lévő gigabites hálókártya, meg a felette elhaladó előlapi vezetékek szinte teljesen elzárják a felszálló hő útját és mégsem melegszik túl, akkor nálad a függőlegesen beépített vezetékes hálókártyával kicsi az esélye, hogy ilyen problémáid legyenek.

    Max ideiglenesen fordíts oda egy ventilátort, aztán kapásból kiderül.

    Műanyag házról már beszéltünk, nincs jelentősége... A routerek, 99%-ának full műanyag háza van, sőt némelyik laptopnál-netbooknál (pl. az enyémnél) még fóliázva sincs, vagy fémgőzölve a műanyag belső fele, mégsem zavaró nekik a "rádiójel".
    Ez annyira kis teljesítmény, hogy egy pár méterre levő 800-1200W-os mikrohullámú sütőből lényegesen nagyobb dózis szivárog ki ugyanúgy 2-3GHz körül és mégsem lehet tőle baja.. Nagyon jól le vannak árnyékolva-szűrve-hidegítve az alaplapok, abszolút nem érzékenyek ilyenre, de még a mellette nem 100mW-tal, hanem néha 1-2W-tal sugárzó kínai video és audio jelátvivőre sem. Utóbbinak annyi hatása van az egyik ismerősömnél, hogy mikor be van kapcsolva, a router egyébként 30-40m-es hatótávolságát kb 10m-re szűkíti,annyira erős és szélessávú a kisugárzott, szintén 2,4GHz-es jel, hogy elnyomja a router jelét. ;]

  • birrbert

    tag

    válasz Laca 012 #199 üzenetére

    Én valahol azt olvastam, hogy a professzionális routereket nem hülyeségből vagy a látszat kedvéért teszik fém házba. Lehet, hogy ezek a kínai monstrum antennák, amik nekem vannak, is közrejátszanak a kártya melegedésében. Kár, hogy nincs szenzorja, hogy szoftveresen meg lehessen nézni a hőmérsékletét. Olyan hőmérő nincs kéznél, amivel kívülről mérhető lenne...

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    Újratelepítettem a rendszert, mindent beállítottam, elsőre sikerült, de az új Intel Wifi Link 5100-as kártyával csak 800-900 KB/s sebességgel másol FTP-n. :(
    A kapcsolatot az óra mellett 300 Mb/s-nak jelzi, legújabb FileZilla a kliens, a szerveren proftpd fut.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    válasz birrbert #201 üzenetére

    Az Atheros-os laptop dettó.

    Az agyam eldobom. Gép-szerver között a sebesség sose volt probléma, de hogy változzon, most már ez is az. :(((

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    Helló. Tudna valaki segíteni telepíteni az új hostapd-t? apt-get-el Ubuntu alatt csak a 0.6.9-es verzió telepíthető, amely két éve volt kiadva. Azóta van 0.7.3-as stabil release. Köszi.

    ui: igazából addig eljutottam, hogy letöltöttem és kicsomagoltam tar-al, de hogyan tovább? :)

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Szenty

    tag

    válasz birrbert #203 üzenetére

    Szia!

    Miért akarod az újabb verziót felrakni? Van benne olyan funkció, ami a 0.6.9-esben nincsen benne? Ha nincs, akkor SZVSZ felesleges kísérletezned a csomag lefordításával (nyilván a forráskódot töltötted le).

  • birrbert

    tag

    válasz Szenty #204 üzenetére

    Megnéztem azt az alap hostapd.conf-ot, amely Jouni Malinen, vagyis a hostapd hivatalos honlapján van fent, és valami sántít az enyémben, mert nem teljesen egyezik a kettő.

    Egész pontosan arról van szó, hogy Ubuntu Server alatt próbálgattam a hostapd konfigurálását. A .conf fájlban kísérletezgettem sok-sok órát annak érdekében, hogy elérjek egy stabil wireless N (elméleti 300 Mb/s) módot. G módban (elméleti 54 Mb/s) pár timeout-féle syslog hibaüzenetet elnézve minden rendben volt, a kliensek 2 napon át nem vesztették el a wireless kapcsolatot, és a sebesség is elfogadható volt (20-21 Mb/s).

    Na most, eddigi tudásom szerint, ahhoz, hogy N módba kapcsoljon a kártya, a hostapd.conf-nak tartalmaznia kell az alábbi két sort:

    wme_enabled=1
    ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]

    A poén pedig: amikor meg akartam nézni a wme_enabled paraméter leírását a hostapd honlapján, nem találtam meg. Találtam viszont valami mást, egy bizonyos wmm_enabled paramétert, amit ha beteszek az én hostapd.conf fájlomba, akkor a hostapd nem indul el. Kiírja, hogy ismeretlen parancs.

    Ráadásul találtam egy 2011 januári beszélgetést a neten Jouni Malinen és Ben Greear felhasználó között. ITT OLVASHATJÁTOK. Érdemes elolvasni Jouni válaszát a Next message: Any idea why hostapd won't send wmm_param elements? -ra kattintva. Én azt vettem ki belőle, hogy a wme_enabled egy régi paraméter, és felváltotta a wmm_enabled. Ha pedig a wmm_enable paraméter nincs megadva, akkor a ht_capab HT40 paraméter nem működik jól, ergo a wireless N mód sem fog jól működni.

    Laikusként ez jött le nekem belőle. A másik dolog meg az, hogy a 0.6.9-es verzió két éve volt kiadva... szerintem lazán meg lehetne próbálni a 2010-es kiadású 0.7.3-as verziót, amely már a wmm_enabled paramétert használja, a jobb stabilitás érdekében. De ennek a telepítéséhez sajnos nem értek. :(

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    válasz birrbert #205 üzenetére

    Meg amúgy is, az én esetemben szerintem élesben kipróbálni a legtutibb. Szvsz nem elég a changelog-ot elolvasni, és csak az alapján dönteni, hogy érdemes-e kínlódnom vele, annál is inkább, mert nincs semmi amit veszíthetnék.

    Bizakodó vagyok! Csak annyit kérek, hogy segítsetek telepíteni. :)

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    válasz Szenty #204 üzenetére

    Amúgy a csomag neve, amit letöltöttem: hostapd-0.7.3.tar.gz. Innen!

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • GandC

    tag

    Sziasztok!

    Melyik distribution a legjobb & legbiztonságosabb firewall/server/nas célokra? Ubuntu, Debian vagy esetleg valami teljesen más? (Asus Atom alaplaphoz lenne, pendrivera telepítve.)

    Köszönöm szépen a választ előre is:
    GandC

  • sziasztok, föltenném itt is a kérdést, mert látom itt pont ez a téma:
    Gsejt atheros problem

    Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

Új hozzászólás Aktív témák