Hirdetés

2014. november 25., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-08-29 17:23:01

PROHARDVER!

TP-Link WR1043ND V1 és V2 router topik
Első hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#54501) rsf válasza rsf (#54492) üzenetére

rsf
(fanatikus tag)

Sikerült!
A megoldás:
- A gépnek fix IP, de ez önmagában nem elég
majd átállítottam az ethernet adapter alábbi paraméterét:
- Local Area Connection Properties/Advance tab
◾Speed & Duplex
◾change value to 10mbps/half duplex

Igy már egyből felment az uj fw.
Üdv.

(#54502) tacsk0

tacsk0
(fanatikus tag)

Sziasztok

nemreg irtam vlan ugyben, most tudtam csak konfigot csatolni. tplink 1043v2 openvrt (Stable Barrier Breaker)
sajnos valamit elkonfigolok mert reboot utan kizar a router... valakinek valami otlete?

config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'

config interface 'vlan1-lan'
option ifname 'eth1.1'
option force_link '1'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.1.1'
option netmask '255.255.255.224'

config interface 'vlan2-wan'
option ifname 'eth0'
option proto 'dhcp'

config interface 'vlan4-lanp'
option ifname 'eth1.2'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.3.1'
option netmask '255.255.255.252'

config switch
option name 'switch0'
option reset '1'
option enable_vlan '4'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '1'
option ports '0t 1 2'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '2'
option ports '5 6t'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '3'
option ports '0t 3'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '4'
option ports '0t 4'

(#54503) siddis válasza tacsk0 (#54502) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Nem kell még minden VLAN-hoz egy option vid 'x' -is.?

(#54504) juhasz.jozse

juhasz.jozse
(kvázi-tag)

Sziasztok!

WR1043ND v2 routerem van. Feltettem az alap openwrt BB-t.
Sajnos olyan hibajelenséget produkál a router, hogy iszonyatos pingidők vannak kifelé (1000ms<)
Illetve a sávszélességem is olyan mint a jóidő...
Mind vezetékes, mind WiFi felülelten jelentkezik a hibajelenség.

Visszaálltam gyári fw-re és semmilyen hibajelenség sincs. -> Szolgáltatói hiba kizárható.
(csak a gyári fw nem tudja azokat a szolgáltatásokat amik majd kellenének)

Esetleg valakinek valamilyen javaslat?

(#54505) Intruder2k5 válasza juhasz.jozse (#54504) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Szia!

Gargoyle firmware a javaslat! Igaz, ez még nem BB hanem AA, de egy próbát megér...

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#54506) juhasz.jozse válasza Intruder2k5 (#54505) üzenetére

juhasz.jozse
(kvázi-tag)

Köszönöm, megpróbálom...

(#54507) siddis

siddis
(fanatikus tag)

Frissítettek a lengyel srácok rel.43321 -re...

(#54508) Gyurka6

Gyurka6
(tag)

Szevasztok!

V2-őn a Poli27 1.3.2 r39208 / LuCI Trunk (svn-r9948) verzió van fent. A beépített formázóval (3.pont) készítettem (1GB sd kártya) el a külső tárolót. Meg is csinálta, csak nem csatolja fel, sőt a swap-ot, ha hozzáadom nem jegyzi meg, a luci oldalán sem írja ki. Tehát egyik partíció sincs mount-olva. Mit kellene tennem?
Köszi.

Gyurka

(#54509) suste

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha jár erre olyan valaki, aki használja az én buildemet, akkor kipróbálná az új mentésben a 8081-en lévő crontabos wifi időzítést és a WPS wifi kapcsolást: [link]
WIFISCHEDULE-T LE KELL TILTANI A LUCIBAN!!!

3600-ason jól működik, de nem tudom jó-e az egy (2,4Ghz) frekvenciás eszközön is

köszi!

suste

[ Szerkesztve ]

(#54510) chipi89

chipi89
(tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Szeretnék VPN -t beállítani hálózatomon, hogy az itthoni rendszemet, fájlokat elérhessem a bárhonnan.
DD-Wrt -m van és hogyan kell beállítani, mit kell kiengedni?

Köszönöm szépen!

(#54511) rsf válasza suste (#54509) üzenetére

rsf
(fanatikus tag)

Hali,
ha jól látom akkor te otthon vagy a témában.A minap ráizgultam a wifi időzítésre.
Milyen crontabos parancsokat lehet használni ami a wifi-t befolyásolja?
Én dd-wrt-t használok, de a parancsok chipset(atheros) függőek, nem fw függőek.
A problémám:
a root /sbin/ifconfig ath0 down parancs hatására lekapcsol a wifi. Ténylegesen.
a root /sbin/ifconfig ath0 up parancs hatására visszakapcsol a wifi. De valójában nem.
Azt, hogy lekapcsol és visszakapcsol a Wifi azt a status fülön látom.
Lekapcsolás után a TX power nem változik. De lehet, hogy nem is kell neki.
Olyan, mintha vmi kiakadna a routerben a kikapcsolás hatására. Ezért bekapcsoláskor nincs jel.
Létezik-e vmi parancs amivel initializálni lehetne a wifi részét a routernek, vagy vmi ilyesmi?
Előre is köszi.

(#54512) Gusi

Gusi
(újonc)

Sziasztok, egy ismerős kért meg hogy továbbítsam

"van V2 -es wr1043nd routere, felraktam rá a openwrt-t mivel alig tudta tejesíteni mind madzagon mind wifi-n a sebességet, viszont most egy érdekes dolog áll fenn.
A net 100/50 digi-s , letöltési sebesség éppen csak eléri a 30MBit et, kábelen és wifin egyaránt, bár wifin kicsit kevesebb , viszont a feltöltés 47MBIt környékén mozog, van e valami csoda beállítási módi ami helyrerakja a lelkivilágát, mennyit kellene tudnia ennek a routernek igazság szerint openwrt vel?

Az alap beállítások közül egyedül a wifi adó teljesítményt vettem vissza, 250mW ra, de talán még az is felesleges hiszen 5-6m nél távolabb nem kerülnek az eszközök tőle, tablet, laptop, telefon...

2 napja a fórumot böngészem és nem igazán találtam választ erre a problémára, vagy elkerülte a figyelmem, ha valami okosságot tudtok légyszives osszátok meg. "

még egy kérdés, hátha valaki tudja, az ismerős próbálna regisztrálni ide, de a regisztrációs lap kitöltve az OK ra nyomva üres lapot kap, én is próbáltam neki, nekem sem ment... vajon mi lehet ennek az oka?

(#54513) suste válasza rsf (#54511) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

annyira nem vagyok otthon benne, csak most próbálkoztam
openwrt-ben van
1: /sbin/wifi amit lehet down meg up -olni
2: a config fájlba lehet beirogatni uci paranccsal (pl: uci set wireless.radio0.disabled=1)
3: a "wifi" paranccsal meg újraindítja a wifit

ddwrt-ről fogalmam sincsen:(

(#54514) suste válasza Gusi (#54512) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

wifi adó teljesítményt vettem vissza, 250mW

biztos hogy megy is annyival? feljebb az állapotnál mennyi dBm-et ír?
egyébként 5-6m-es távolságnál még sokkal jobban is vissza lehetne venni, persze sokminden más is beleszólhat ebbe...

(#54515) Gusi válasza suste (#54514) üzenetére

Gusi
(újonc)

Hirtelen passz, de 1000mW al is ugyan ez volt a helyzet, ha a routertől 1 m-re voltak az eszközök akkor is...

(#54516) suste válasza Gusi (#54515) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nézd márg az állapotot is!!!
az az 1000 az csak kiválasztható, de nem megy annyival...

(#54517) poffsoft válasza Gyurka6 (#54508) üzenetére

poffsoft
(PH! addikt)
LOGOUT blog

próbáld pc-n particionálni/formázni...

"... ha nincs rajta smink és két copfban van a haja akkor 'teen', egyéb esetben 'milf'; az életkor tök lényegtelen..." By DeltaPower

(#54518) Gyurka6 válasza poffsoft (#54517) üzenetére

Gyurka6
(tag)

Hali!
Köszi a válaszod! Azonban a formázást, másolást megcsinálja, csak nincs mount.

Gyurka

(#54519) suste válasza Gyurka6 (#54518) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

póbáltad a pivot root verziót is?

(#54520) Gyurka6 válasza suste (#54519) üzenetére

Gyurka6
(tag)

Hali!
Köszi a válaszod!
Nem írtam az elején, de mind a kettőt megcsináltam. Most húzom újra, szerinted megy úgy, hogy egy kártyára a root verziót a másikra az overlay-t teszem. Nyilván egyszerre csak az egyik kártya van benne? Ill. ezt, hogyan lehetne megoldani? (Ezzel a cél az volna, hogy lenne egy alap verzió, mondjuk ez, és egy frissítésnél csak a kártyán írná át. Közben elindult a cucc mindjárt nézem...,)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#54521) vargalex válasza Gyurka6 (#54520) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

Mivel az, hogy a külső partíciót a /-be, vagy a /overlay-ba mountolja a flash-ban tárolódik, így kártya csere esetén ezt először mindenképpen módosítani kell.

Alex

(#54522) Gyurka6 válasza vargalex (#54521) üzenetére

Gyurka6
(tag)

Szevasz!
Az fstab tartalmára gondolsz? (Az, hogy verzió módosításkor csak a kártyán kerüljön módosításra megoldható?)

Gyurka

(#54523) vargalex válasza Gyurka6 (#54522) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

Igen, az fstab config-ra gondoltam. Nem megoldható, hogy csak a kártyán módosítsd, mert ahogy írtam, az extroot csatolási pontja (azaz, hogy root, vagy overlay lesz) az a flash-ban lévő fstab config-ban dől el. Máshol nem is tud. A további partíciókat lehet már a kártyán lévő fstab config-ban definiálni.

Alex

(#54524) Gyurka6 válasza vargalex (#54523) üzenetére

Gyurka6
(tag)

Szevasz!
Köszi! Biztos nem értem teljesen, úgy gondoltam, hogy a flash-ban indul a "suste" féle, a kártyán meg van a "poli" által buidelt verzió kb. (mivel, ha újra töltök egy másik verziót, kétszer-háromszor kell megismételnem mire jó lesz. Hibás a flash?) Ezek szerint ez nem járható? Vagy egy külső meghajtóról tudna indulni, valahol olvastam/mintha ment is volna, választani lehetett, hogy honnan induljon, nem emlékszem már sajnos. Most néztem, a jelenlegi usb hub-on nem indul el a kártyáról.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#54525) vargalex válasza Gyurka6 (#54524) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

A kernel, az usb eszközhöz szükséges csomagok, a filerendszer csomagok, illetve a block mount mindenképpen a flash-ba kell, mivel az u-boot (legalábbis ez a verzió) nem tud USB-ről boot-olni. Ez természetesen azt is jelenti, hogy a flash-ban és a külső eszközön lévő verziónak egyeznie kell. Olyan ez, mint pc-s verzió esetén a boot patríción lévő vmlinuz, initrd és a /-en lévő kernel.

Alex

(#54526) Gyurka6 válasza vargalex (#54525) üzenetére

Gyurka6
(tag)

Szevasz!
Köszi, értem.

Gyurka

(#54527) Gusi válasza suste (#54516) üzenetére

Gusi
(újonc)

Oké hogy esetleg nem megy 1000mW al az adó teljesítménye, de ügye ez a kisebbik probléma, fő probléma az hogy sem madzagon sem rádión nem lehet még mérésre sem elérni a 100/50-et, erre van e valami magyarázat? A készülék ( V2.1 ) jobb lett az openwrt után ez tény, de hogy még így sem megy , pláne hogy a feltöltési sebesség jobb mint a letöltési na az meg végképp érdekes....

(#54528) vargalex válasza Gusi (#54527) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

Router nélkül megvan a sebesség?

Alex

(#54529) Gusi válasza vargalex (#54528) üzenetére

Gusi
(újonc)

A kérdés jogos, sajna ez kimaradt, jövőhéten pótolva lesz, mert úgy kerek a kerek, elvileg ahogy nézem 122mbit ig a vasnak tudnia kellene, wifin mondjuk nem tudom mennyit kellene neki vinnie...

(#54530) vargalex válasza Gusi (#54529) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

A v2 jóval többre képes 122 Mbps-nél.

Alex

(#54531) Lokids

Lokids
(senior tag)

Sziasztok. Van egy v1-es routerem. Most vettem egy Dell notit és azt tapasztalom, hogy a letöltés 2-5 Mbps között ingadozik, míg az upload megvan 30 (bár ez is ugrál 20-30 között). Gyári firmware.

Valószínű a notbook wifije szar,de gondoltam megkérdem, hátha:
Van bármi olyan a routerben, ami okozhatja ezt? (3 másik eszköz tökéletes.)
QOS beállítás ha jól tudom nincs ezen routeren.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#54532) chipi89

chipi89
(tag)

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy VPN kapcsolathoz hogyan kell kiengedni a Gre 47 protokollt?
1723 portot kell forwardingolni?

A másik, hogy a routerem előtt van még egy router (T -s kütyü).

(#54533) kovy79

kovy79
(őstag)

Hali!
A lakásunk felső szintjére bekötöttem egy második 1043ND v1 routert (DD-WRT build 21061). Ez alapján beállítottam (itt is hasonló), LAN kábelen keresztül csatlakozik a "fő" routerhez (DD-WRT build 15704). Minden működik, kivéve a fenti wifi. A wireless mód az elsődleges routerben AP-ra, a másodlagoson Client Bridge (Routed)-re van állítva. Van ötletetek, hogy mi a gond, mit nem állítottam jól be?
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#54534) Gyurka6 válasza kovy79 (#54533) üzenetére

Gyurka6
(tag)

Hali!
Azt is ap módba kellene.

Gyurka

(#54535) suste válasza kovy79 (#54533) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ráadásul sokkal jobban járnál WDS beállítással, és akkor egy nagy hálózatod lenne
de azt nem tudom, hogy DDWRT-ben ez hogy állítható be
openwrt-vel az én buildemben pár kattintás, és a Gargoyle-ban is állítolag ilyen egyszerű...

(#54536) kovy79 válasza Gyurka6 (#54534) üzenetére

kovy79
(őstag)

Köszi a gyors válaszokat.

Pedig bizisten' próbáltam úgy is, de nem ment. Bezzeg most... Nyomtam egy resetet az új routeren, újra állítgattam és megy. Lehet, hogy előtte valamit rosszul állítottam be. Mindegy.

(B)(#54535) suste(/B), mit értesz "nagy hálózaton"? Bocsi, most nincs időm utánaolvasgatni.
Egyébként ilyen WDS beállítási lehetőségek vannak: [link] [link].

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#54537) siddis válasza kovy79 (#54536) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

(#54538) kovy79 válasza siddis (#54537) üzenetére

kovy79
(őstag)

Huhh, nekem ez most kínai, meg hosszú, de azért köszi!
Jövőhéten majd megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

(#54539) bizi990

bizi990
(senior tag)

Sziasztok!
V1 routerem van, wifin van 2 notebook, 5 androidos kütyű, 1 ebook reader; gigabit hálón két linuxos pc egy gigabites switch-el.
Telefonomon (Note2, Android: 4.4) többször megjelenik, hogy csatlakozott a wifi hálózathoz, azaz csomószor eldobja a hálózatot erős jel esetén is. Feleségem telefonján is hasonló furcsaságok vannak.
Router firmware-hez nem nyúltam: 3.13.12 Build 120405 Rel.33996n
Igazából nem is tudom mire keressek a neten. Szerintetek mi lehet a gond, merre induljak?

(#54540) siddis válasza bizi990 (#54539) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Nézd meg hogy mennyire foglalt az a wifi csatorna amire éppen beállítottad..

(#54541) bizi990 válasza siddis (#54540) üzenetére

bizi990
(senior tag)

Erre gondoltál, ugye?
Néha bejön még 1-2 nagyon gyenge jel. Lehetne arrébb rakni, de házon belül máshol meg ott jön be egy másik gyenge jel. Ez elvileg nem okozhatja az állandó leszakadást, nem?

Szerk: Ja, piros az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#54542) suste válasza kovy79 (#54536) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha szerencséd van, akkor DDWRT-n is működik az, hogy kábelen ősszekötöd a két routert LAN-LAN (a 2. switch-nek konfigurálva, tehát nincsen dupla NAT!!!), és a 1. eszközön a wifit AP+WDS-nek állítod be, és ugyan azokat a titkosítási paramétereket adod meg, mint az 2-nál, de ottcsak sima AP.
Ilyen beállítással openwrt-n egy nagy közös hálózat jön létre, és mint normál wifis WDS-nél, a kliensek ide-oda mászkálhatnak szakadás nélkül, attól függően, hogy hol jobb nekik.

(#54541) bizi990
ha látnál normális linuxos logot, akkor szerintem tele lenne DMA hibával
vagyis valamelyik kliensedet nem szereti a router
próbáld meg tesztelni, hogy melyik eszköz okozza a hibát

[ Szerkesztve ]

(#54543) siddis válasza bizi990 (#54541) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Igen, de miért ilyen alacsony a Te jeled, hol méreted.? Nekem otthon ha mérem inkább -30 dBm de sokszor még -28 is megvan..

[ Szerkesztve ]

(#54544) bizi990 válasza suste (#54542) üzenetére

bizi990
(senior tag)

Milyen logot kellene nézni, fájlt vagy parancsot tudnál írni?

(#54543) siddis
Egy szinttel feljebb vagyok a routertől, 1 m-re tőle ~23-at mutat.

Elfelejtettem még, hogy gyárinál erősebb antennák vannak rajta, két normális és egy kínai vacak illetve vezetéken van még egy NAS is a hálón.

(#54545) Headless válasza siddis (#54543) üzenetére

Headless
(lelkes újonc)

neked is 1043-ad van? vagy valami komolyabb? Nekem is -55 dBm körüli a jelerősség átlag felhasználáskor. Másfél méterre a routertől van -40 dBm: És konkrétan rátéve a routerre a telefont meg elérem a -1 -2 dBm-et.
Kliens pedig egy iphone 4s.

(#54546) siddis válasza Headless (#54545) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Sima mezei 1043nd v1.10, openWRT-vel, de firmware-cserétől még nem szokott megtáltosodni.. -40 dBm-nél még a szomszédom is erősebben tolja..

[ Szerkesztve ]

(#54547) Headless válasza siddis (#54546) üzenetére

Headless
(lelkes újonc)

nekem v2 suste verzió van fent azt mondjuk hozzá kell tenni, hogy panel és rajtam kívül kb 15 másik hálózat van...

Más: van egy Tenda A6 mini routerem ami kliensként csatlakozik a hálózathoz olvasgattam hogy lehetne már tenni openWRT-t de sajnos csak sorosporton illetve olvastam máshol de szintén openwrt forumon, hogy valaki csinált egy patch-et amivel elvileg két lépésben feltehető megbontás nélkül is. Csak azt nem tudom hogy kell patchalni a bin fájlokat esetleg ebben tudna nekem segíteni?

Hi,
we are working in patch to support Tenda A6. You can find patch to Barrirer Breaker and Trunk (Chaos Calmer) in https://github.com/agustim/openwrt-hardware/tree/master/tenda_a6
You can install without connect serial to TP1 and TP2. You need make a initramfs and sysupgrade versions. And install ram version from web interfaces (in original firmware).
After initramfs is installed you can install sysupgrade version with sysupgarde -n ...

[szövegben lévő link]

[forrás]

Szóval kivitelezhető lenne? és fel ehetne konfigurálni rendszert hogy kliensként működjön mint most?

[ Szerkesztve ]

(#54548) siddis válasza Headless (#54547) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Én olyan 26-30 AP-t látok, és még csak most jönnek a Wi-Free-k..
Mondjuk a panel az eléggé agyon tudja vágni, szó se róla..
A patch-elésől meg annyit hogy ahhoz saját build-et kell fordítanod, amibe beleforgatod ezt a patch-et..
Kábelről már azért is célszerűbb felrakni a cuccot, mert ha valami gebasz van akkor nekifuthatsz elvileg többször is..

[ Szerkesztve ]

(#54549) Headless válasza siddis (#54548) üzenetére

Headless
(lelkes újonc)

mindenképp lan kábellel végezném van rajta RJ45-ös port. Csak nem soros porton szeretném mert ahhoz megkéne bontani a szerkezetet... :D
Esetleg tudsz adni pár infót hogy kéne saját buildet csinálni? Sajnos kezdő vagyok még :D de ha már belejövök lehet leforgatok egyet 1043-ra is mert van pár dolog amit nem használok suste-éban :)

(#54550) siddis válasza Headless (#54549) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Sose csináltam még, de valami ilyesmi mint a kernel-fordítás, gondolom..

(#54551) suste válasza bizi990 (#54544) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

gyári fw-n nem fogod látni
kivéve ha soros porton mész rá...de akkor meg inkább tegyél rá valami másik fw-t

(#54552) PainKiller13

PainKiller13
(senior tag)

Sziasztok. 1 hét után végre megint van net. Le is kopogom nehogy megint elmenjen. Megjött vargalex-től a megjavított routerem, be is konfigoltam nagyon jól szuperál, őt már nem szeretném nyaggatni ezért ide írok inkább :D Beraktam egy 256-os pendriveot hogy kipróbáljam a transmission, bepartícionáltam hogy 128 swap, a maradék meg tárhely.

A tárhelyet

fájlrendszer: /dev/sda2
csatolási pont: /mnt

ként jeleníti meg, ezt transmissionbe hogy adjam meg?

Gondolom érdemes a beállítási fájl könyvtárát, meg a letöltési könyvtárat is erre módosítani, illetve még a befejezetlen fájlok könyvtárát is erre magadni. (erre lennék kíváncsi hogy ezt hogy írjam oda be)

Illetve az RPC-nél és maga a transmissionnél állítsak még valamit?

Nanoxia_Deep_Silence_II+Seasonic_G550+AsusZ87A+ADATA256GB MSITF770N2GB+i5-4670k+ScytheNinja+2x4GBCorsair

(#54553) vargalex válasza PainKiller13 (#54552) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

A /mnt-n belül lévő könyvtára(ka)t érdemes beállítani a tranmission config-ban.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#54554) PainKiller13 válasza vargalex (#54553) üzenetére

PainKiller13
(senior tag)

Akkor az /mnt lényegében a pendrive gyökere? Ugye jelenleg üres a pendrive, de ha úgy adom meg hogy /mnt/transmission akkor gondolom létrehoz a pendrive könyvtárában egy transmission mappát és oda rakja a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Nanoxia_Deep_Silence_II+Seasonic_G550+AsusZ87A+ADATA256GB MSITF770N2GB+i5-4670k+ScytheNinja+2x4GBCorsair

(#54555) vargalex válasza PainKiller13 (#54554) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

Igen. (Az én build-emben létrehozza a nem létező könyvtárat, a többiben nem tudom. Ugyanis én módosítottam a transmission init script-jét.)

Alex

(#54556) PainKiller13

PainKiller13
(senior tag)

Elismerésem, pont úgy működik ahogy én szeretném, sajnos ritka az ilyen dolog :DD

Köszi mindent :R

(#54557) csimpas

csimpas
(tag)

sziasztok

lehet hogy volt róla szó, de nem találom
switch módban használom a 1043nd-t (vargalex v1.1.7 r35342), azt szeretném kérdezni, hogy van-e rá mód, hogy tudjam valahogy ip vagy mac cím alapján limitálni a le és feltöltési sebességet?

köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.