Hirdetés

2014. október 21., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-08-29 17:23:01

PROHARDVER!

TP-Link WR1043ND V1 és V2 router topik
Első hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#53751) Silent77 válasza Intruder2k5 (#53750) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igen áram alatt, de áramtalanítás után is megnyomtam.
Mindjárt megnézem amit írtál. megnézve: Nincs válasz. :(
Jelenleg ez van:

[ Szerkesztve ]

Xbox One Gamertag: Roterhu

(#53752) Silent77 válasza Silent77 (#53751) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A sys led 120/perccel villog kb.

(#53753) Intruder2k5 válasza Silent77 (#53752) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Véletlenül nem volt lenyomva a reset gomb, amikor visszakapcsoltad a routert? Próbáltad már azóta megint újraindítani? Ez olyan, mintha failsafe módban lenne a router!

Ha megint csak ugyanígy megy, akkor állíts be fix IP címet a gépeden, a helyi kapcsolatnak!

IP: 192.168.1.10
Maszk: 255.255.255.0

Más egyebet megadni nem szükséges! Aztán a PuTTY programmal próbálj meg telnet-en csatlakozni a 192.168.1.1 IP címre! Ha sikerült, akkor írd be ezeket a parancsokat sorban egymás után...

mount_root
firstboot

Majd indítsd újra egy reboot paranccsal!

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#53754) Silent77 válasza Intruder2k5 (#53753) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem volt. Már sokszor volt ki-bekapcs.
Nem jött össze, de nem tudom jól csináltam-e.
Letöltöttem innen a For Windows on Intel x86 PuTTY: putty.exe-t

[ Szerkesztve ]

(#53755) Intruder2k5 válasza Silent77 (#53754) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Igen, így jól csináltad!

Na most még azt nézd meg, hogy ha így marad fix ip-n, és megpróbálod pingelni a 192.168.1.1 címet, illetve ha Te más címen használtad előzőleg a routert, akkor azt is, és ezekre kapsz választ?

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#53756) Silent77 válasza Intruder2k5 (#53755) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Úgy nézem a pingelés most jó: [link]
Ha visszaállítom automatikusra, akkor nem érem el.

(#53757) Intruder2k5 válasza Silent77 (#53756) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

OK, az biztató, ha a router adja az életjelet! Ugye közben nincs összekötve más eszközzel, mint pl. szolgáltatós router? Csak a gép a routerrel...

Ha PuTTY-al próbálod SSH-n elérni a 192.168.1.1 címet? Tehát nem telnet, hanem SSH, 22-es port!

(#53758) Silent77 válasza Intruder2k5 (#53757) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nincs szolgáltatós router, csak a modem+ router.
Routerbe van még a TV kábelen bedugva.
Próbálom! :R

Ugyanúgy network error. :(

[ Szerkesztve ]

(#53759) Silent77 válasza Silent77 (#53758) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Lejárt az idő.

Most a fix ip van beállítva:
IP: 192.168.1.10
Maszk: 255.255.255.0

(#53760) Intruder2k5 válasza Silent77 (#53759) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Hát ez így érdekes, nem nagyon van több ötletem, mert gondolom azt hiába is írnám, hogy nézz rá soros kábelen... Elvileg a gyorsan villogó power led a failsafe mód visszajelzése, mégsem éred el semmilyen módon, egyetlen életjel a pingre kapott válasz! Reset nem hozott megoldást, ezt így látatlanban én passzolom!

(#53761) Witya

Witya
(kvázi-tag)

Üdv fórumlakok!

Történetem eme remek rúterről (1043ND V2.1) szólna. A mai nap hozzájutottam egy ilyen kütyühöz (nem boltból) és elvileg eredeti firmware lett volna rajta. De egy OpenWrt-ét találtam helyette. Bárhogy próbáltam konfigurálni a 'vi etc/config/network' fájlt sehogy se akart net lenni. Digis netem van, és segítségül ezt a cikket választottam

Nos van-e lehetőség net nélkül felrakni egy olyan OpenWrt-ét, amin alapból van webes felület vagy elmondjátok, hogy mit csinálhattam rosszul.

Várom a válaszaitokat.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#53762) Silent77 válasza Intruder2k5 (#53760) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Olvastam a soros kábeles dolgot, de arra nincs lehetőség. :(
Több mint valószínű én rontottam el, nem gondoltam, hogy ártalmatlanítás után rögtön szolgálató hiba lesz, és nyomkodtam mindent. :(
Remélem mindent úgy csináltam ahogy kell, mert ehhez tényleg analfabéta vagyok.
Azért nagyon köszönöm! :R Remélem lesz még vkinek ötlete.
A failsafe módot miért nem lehet simán eltüntetni... :(

(#53763) Intruder2k5 válasza Witya (#53761) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Szia!

Igen van lehetőség! Először is letöltöd a szükséges fw-t, majd WinSCP-vel bemásolod a router /tmp mappájába, és onnan már mehet az md5sum ellenőrzés, majd a flashelés!

cd /tmp
md5sum /tmp/firmware_neve.bin

Ha minden rendben, akkor mehetsz tovább...

mtd -r write /tmp/firmware_neve.bin firmware

A képen látható második lépés kimarad, mivel nincs neted, így WinSCP-t használsz!

[ Szerkesztve ]

(#53764) Witya válasza Intruder2k5 (#53763) üzenetére

Witya
(kvázi-tag)

Királyság. Köszönöm a válaszod. Te melyiket ajánlod, vargalex vagy openwrt? Linkelsz nekem egy tökéletes verziót? Előre is köszönöm.

(#53765) Intruder2k5 válasza Silent77 (#53762) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Hát ez az, hogy a failsafe módnak nem kellene önállóan indulni, csak akkor, ha valamelyik gombot nyomva tartva indítod a routert! Sima áramtalanítás, majd visszakapcsolás után nem indulhatna failsafe-ben! Ha meg mégis valami miatt úgy indul, akkor illendő lenne elérhetőnek lennie telnet-en...

(#53766) Intruder2k5 válasza Witya (#53764) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

A vargalex build is OpenWrt! Mire szeretnéd használni? Ha csak alap feladatokra, tehát mondjuk nem kell torrentkliens, akkor én többnyire Gargoyle-t szoktam ajánlani a LuCI-s OpenWrt-vel szemben!

[ Szerkesztve ]

(#53767) Witya válasza Intruder2k5 (#53766) üzenetére

Witya
(kvázi-tag)

Hopp, linuxban nem vagyok valami otthonos, ciki. Szóval kellene torrent kliens, ftp, apache, tűzfal es ennyi, semmi több.

(#53768) Silent77 válasza Intruder2k5 (#53765) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Lehet rögtön bekapcs után nyomtam a qss-t, nem tudom, ideges voltam. :(
Igazából azt se tudom az mire jó.

(#53769) Intruder2k5 válasza Witya (#53767) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Legjobb tudomásom szerint vargalex build nem készült még a 1043NDv2 típusra, Gargoyle-ban viszont nincsen sem Apache, sem pedig torrent kliens, így marad a suste féle fw, de Apache abban sincs, azt magadnak kell feltenni!

http://suste.besaba.com/Openwrt_Barrier_Breaker/

(#53770) siddis válasza Intruder2k5 (#53769) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Van benne Transmission, nem.?

(#53771) Witya válasza Intruder2k5 (#53769) üzenetére

Witya
(kvázi-tag)

Köszönöm a válaszod. Viszont utolsó kérdésem. Melyik fájlra lesz nekem szükségem a factory.bin vagy a sysupgrade.bin?

(#53772) mumtaz

mumtaz
(tag)

Újabb baromság, ami nem is annyira tűnhet hülyeségnek.

Korábban írtam, hogy windows osztotta a netet a router felé, illetve azon keresztül a lakásban. Mivel a netem is wifin érkezik és a netre egy jelszóval csak egy eszköz csatlakozhat, ezért volt az, hogy a gépemben lévő wifi kártya vette a netet és a routeren keresztül osztottam meg az itthoni más eszközök között, mint pl laptop, telefon.

Az itteni infók és suste leírása alapján repeater módban összejött, hogy a router vegye a netet és szintén wifin ossza is tovább. Viszont nem volt valami stabil. Amiről a netet kapom, annak a 'routernek' eléggé a hatótávjának a peremén vagyok.
Viszont adódott még valami. Van egy másik szolgáltatói router is.

Jelenleg a következő a felállás. Beüzemeltem a régi WA901ND-met is és kiderült, hogy az még mezei antennával is erősebben veszi a jelet a szolgáltató routeréről, mint a 1043-as irányított antennával. Viszont a WA901-es eléggé gyengécske pl memória és egyebek terén, ezért alap luci-n meg néhány apróbb dolgon kívül sok mindent már nem lehet rápakolni. Ezért most úgy kötöttem be a dolgokat, hogy a WA901 veszi wifin a netet. LAN-on csatlakozik kábellel a WR1043 WAN csatijára és utóbbin van beállítva az itthoni wifi hálózat.

Mivel a szolgáltatónak van egy gyengébb jelű, de stabilabb routere is, így a következőt kellene valahogyan megoldanom a WA901-en. Be lenne állítva rajta mindkét szolgáltatói router és attól függően, hogy melyik elérhető, arra váltana. Meg lehet ezt oldani valahogy OpenWRT alatt? A multiwan-t úgy néztem, hogy az főleg fizikai kábeles kapcsolatokra van. Nomeg ahogy néztem a routerem, ha be van állítva mindkét szolgáltatói AP, akkor mindkettőre felkapcsolódik és a csatornát az egyikre állítja be. De az is gond, hogy nem is egy csatornán vannak.

Magyarán mondva valami olyat kellene megvalósítani, mint a wifi kezelése windows alatt:
Van több előnyben részesített elmentett wifi hálózat és az egyik elérhetetlensége esetén csatlakozna fel a másikra.

Hogyan lehetne ezt megoldani?

=- ASUS M4A785TD-V EVO - PhenomII X4 925 - PowerColor ATI HD6870 1GB -=- Opel Vectra B X20XEV -=- Motorola Defy SOC -=- -=

(#53773) Intruder2k5 válasza siddis (#53770) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Mármint melyikben?

(#53774) Intruder2k5 válasza Witya (#53771) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

A factory fw más rendszerről való váltáshoz kell, meglévő OpenWrt-t mindig sysupgrade-el flashelj!

(#53775) siddis válasza mumtaz (#53772) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Watchcat.?

(#53776) siddis válasza Intruder2k5 (#53773) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

A legújabb Suste-félében van Transmission a 9091-es porton.. [Link]

(#53777) Intruder2k5 válasza siddis (#53776) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Ez így van! És hol írtam olyat, hogy nincs benne?

(#53778) siddis válasza Intruder2k5 (#53777) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Valamikor az Életben nem írtál ilyet sosem.? Emlékezz vissza :D

(#53779) Headless

Headless
(újonc)

Sziasztok a probléma adott a kérdés, hogy meglehet-e csinálni, van egy digi-s ZTE modem router ebben beállítani kb semmit nem lehet port forward az megy enny. ezután van kötve a 1043 V2 Suste BB firmware-el kívülről szeretném elérni az FTP-t dyn dns-t még csak csak beállítóm, de miket kéne beállítani, vagy egyáltalán így második routerként nem is lehet?

(#53780) Intruder2k5 válasza siddis (#53778) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Basszus, most barkochbázunk? :)

Fogalmam sincs! ERRE a hsz-emre válaszoltál, én ebben nem látok ilyet!

(#53781) Intruder2k5 válasza Headless (#53779) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Szia!

Van DMZ a DIGI-s cuccban? Ha igen, akkor a legegyszerűbb oda betenni a TP-LINK WAN IP címét!

(#53782) Witya válasza Intruder2k5 (#53774) üzenetére

Witya
(kvázi-tag)

Köszönöm.

Egyébként a képen, ami a hozzászólásodban volt, abban OpenWrt alól factory-val flashelnek, akkor az is hibás?

(#53783) siddis válasza Intruder2k5 (#53780) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Nehéz napom volt, na.. De az is lehet hogy dikleksziás vagyok.. :)

(#53784) Headless válasza Intruder2k5 (#53781) üzenetére

Headless
(újonc)

Nincs nagyon le van butítva a digis... csak port forward van...

a pontos típusa ZTE ZXHN H218N

[ Szerkesztve ]

(#53785) mumtaz válasza siddis (#53775) üzenetére

mumtaz
(tag)

A watchcat maximum abban segíthetne, hogy újraindítja a routert. De ettől a router még nem fogja tudni, hogy mire csatlakozzon.
Ha meg felveszem mindkét kapcsolatot, akkor kiütik egymást.
Itt valahogyan be kellene állítani a preferált hálózatokat, valahogyan meg kellene adni a prioritást, hogy melyik az elsődleges kapcsolat. Ha jelen van, akkor az elsődlegesre kapcsolódna, ha ahhoz nem tud kapcsolódni, akkor csatlakozna a másikhoz.

=- ASUS M4A785TD-V EVO - PhenomII X4 925 - PowerColor ATI HD6870 1GB -=- Opel Vectra B X20XEV -=- Motorola Defy SOC -=- -=

(#53786) Intruder2k5 válasza Witya (#53782) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Az még egy nagyon régi kép, azóta úgymond változott a trend! :)

De egyébként működik a factory-s flashelés is, az elvileg mindenre jó, mégis az az alapszabály, hogy meglévő OpenWrt-re sysupgrade verziót használnak!

(#53787) Intruder2k5 válasza siddis (#53783) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Semmi gond, csak azt hittem tényleg én vagyok vak, vagy nem emlékszem mit írtam 5 perccel ezelőtt! Amikor meg jöttél ezzel a soha az életben nem írtam-e ilyet szöveggel, már kezdtem végiggondolni a ~35000 hozzászólásomat, de akkor sem ugrott be ilyen! :)

(#53788) siddis válasza mumtaz (#53785) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

A multiwan-on kívül nincs valami más load balancer.? Esetleg virtuális wan-okkal.?

(#53789) Intruder2k5 válasza Headless (#53784) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Akkor marad az, hogy forwardolod a szükséges portokat! Ez alap esetben FTP-nél a 20, 21, de itt ugye a 21 helyett kintről 2221 kell, ha jól rémlik!

(#53790) Headless válasza Intruder2k5 (#53789) üzenetére

Headless
(újonc)

A Digis routerben Wan felől a második router ip-jére? aztán a tplinkben szintén "wan"--> digi önmagára?

(#53791) Intruder2k5 válasza Headless (#53790) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Nem! A TP-LINK-ben a suste féle fw-ben feltehetően megvannak a szükséges forgalmi szabályok, ahhoz nem kell nyúlnod! Annyit kell tenni, hogy a DIGI-s kütyüben a TP-LINK WAN IP címére, amit kapott a HGW-től, forwardolni a fentebbi portokat!

(#53792) suste válasza Intruder2k5 (#53791) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

1: nálam nincsen + átirányítás a 22xx portokra
2: az alap átirányítások fel vannak véve, de a biztonság kedvéért nem aktívak
aktiválni kell amit használni szeretnénk a hálózat/tűzfal/forgalmi szabályoknál (SSH-WAN, FTP-WAN ->pipa, mentés alkalmazás)

(#53793) Silent77 válasza Intruder2k5 (#53753) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem volt failsafe módban, most raktam abba. :K
Megcsináltam amit írtál, de vmi nem jó:[link]

(#53794) Headless válasza Intruder2k5 (#53791) üzenetére

Headless
(újonc)

Tehát akkor így elvileg működőképes?

[ Szerkesztve ]

(#53795) haliho0

haliho0
(lelkes újonc)

Sziasztok!
1043ND V2-es routert használok suste-OpenWrt-vel.
Hol, hogyan tudom beállítani az ftp csatolási ponto(ka)t?
Az ftp elérés működik, de csak egy üres könyvtárat látok, ami nem tudom, hova csatlakozik.

(#53796) CloZee

CloZee
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Melyik OpenWRT build-ot ajánljátok feltenni egy otthoni v2-es routerra? A cél az lenne, hogy stabil legyen és tudjam távolról menedzselni, ha valami gond lenne. (3000 kilométerre leszek otthonról, a szüleim routerje lenne, akik digitális analfabéták).

(#53797) Silent77 válasza Silent77 (#53793) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem lehet ,hogy nálam ez a gond? Nem azonosított hálózat. Ha nincs rajta a router se tudom pingelni, csak akkor ha átírom 192.168.1.10-re, tehát routertől független. :F

[ Szerkesztve ]

(#53798) siddis válasza Silent77 (#53797) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Nem lehet hogy még mindig failsafe-módban vagy.?

(#53799) Silent77 válasza siddis (#53798) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Eddig se volt abban, most villog a sys, de nem olyan gyorsan mint failsafe módban, este előhoztam azt, fentebb írtam is. :K
Felhívtam a szolgáltatóm hátha tudnak vmit mondani, de semmi.
Most ezt a ip-t osztja ki, de ha bedugom a routerbe sem vált át, 192.168... pedig akkor át kéne, ha jól értettem az ügyfélszolgálatost. :B

szerk: Közben kipróbáltam másik gépről is, de ott is ugyanez. :( Gondoltam egy win reinstall megoldja, de így nem.

[ Szerkesztve ]

(#53800) siddis válasza Silent77 (#53799) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Ez csak sima privát IP-cím, nem megy a DHCP-d..
Be tudsz lépni SSH-n vagy Telnet-en a router-re, miután beállítottad magadnak a fix IP-címet.?

(#53801) Silent77 válasza siddis (#53800) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igen ilyesmit is mondott.
Nem, network error.
Este sikerült, de akkor failsafe módban voltam, fentebb linkeltem, hogy akkor sem jó vmi.
Itt is a kép estéről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53802) siddis válasza Silent77 (#53801) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Lépjél már be légyszi failsafe-ben és add ki a mount parancsot, hogy mit lehet látni a kimenetén..

[ Szerkesztve ]

(#53803) Silent77 válasza siddis (#53802) üzenetére

Silent77
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek segítséget!
Alex segítségével sikerült összehozni.
mtd -r erase rootfs_data, csak ezt kellett kiadni, és működött is az admin felület.
:R
Nagyon rossz volt wifi nélkül. :D

(#53804) siddis válasza Silent77 (#53803) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Halleluja..

(#53805) JaniS

JaniS
(senior tag)

WR-1043ND v1 routerem van jópár éve, gyári firmware-rel használtam idáig. Van viszont két wifis eszközöm (egy notebook és egy ip kamera), amelyek folyton leesnek a netről. Minden más eszköz, akár vezetéken, akár wifin kapcsolódik, teljesen stabil és a router is az. Másik routerrel szintén rendben volt a két kérdéses eszköz. Gondolom ez azt jelenti, hogy valami a routeren hibádzik vagy ezekkel az eszközökkel nem szeretik egymást valamiért. A lekapcsolódásuknak nincs semmi köze ahhoz, hogy történik-e adatforgalom vagy sem, 10-15 perc után lepotyognak. Jelerősséggel sem lehet gond, 2 méterre vannak a routertől. Idáig nagyon nem idegesített a dolog, mert tudtam nekik kábeles netet adni, most viszont szeretném wifi-re kapcsolni őket. A bőség zavarától szenvedek, annyiféle firmware van itt. Kérdésem, melyikkel érdemes próbálkoznom? Linuxhoz nem vagyok túl hülye. A routert nem tervezem sem NAS-ként használni, sem torrentezni nem akarok vele és igazából egyéb extra feature-ök sem kellenek, de a wifi szélesebb beállításai lehetőségei talán megoldanák a két eszköz baját. Vagy sem. De hátha. :)

(#53806) siddis válasza JaniS (#53805) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

jópár éve = táphiba / elfáradás.?

Amúgy a legfrissebb most Suste-é, de ha nem kell semmi extra bele akkor Gargoyle..

[ Szerkesztve ]

(#53807) JaniS válasza siddis (#53806) üzenetére

JaniS
(senior tag)

Köszi.

Szerintem kb. 3 éves a router, valamint lóg még rajta jónéhány wifi-s eszköz és mindegyik tök stabilan. Nem hinném, hogy éppen ennél a két eszköznél jelentkezne csak a probléma. Másrészt azon kívül, hogy a csatornát állítgattam, mást nem nagyon csináltam a probléma megoldása érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#53808) siddis válasza JaniS (#53807) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Akkor azt mondanám, hogy előbb próbálj ki valami új firmware-t, aztán az állítgatás vagy a táp tesztelése, az újabbakban már stabilabb a wi-fi.. Az első hozzászólásban találsz segítséget a flash-eléshez és mindig csak KÁBELEN..

[ Szerkesztve ]

(#53809) Dzsolo

Dzsolo
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Most vettem egy 1043nd v2-t. Mit tanácsoltok, hogy milyen drivert telepítsek fel rá? A lényeg a minél nagyobb hatótáv és a sebesség. Nem akarok extra funkciókat használni, a házon belüli jelerősség és átvitel-sebesség a lényeg.

Köszönöm a válaszokat! :R

(#53810) siddis válasza Dzsolo (#53809) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

driver = firmware

Ha nem kell semmi extra, akkor Gargoyle vagy sima OpenWRT.. Mindkettőből a v2 factory kell neked..

(#53811) vargalex válasza Dzsolo (#53809) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

Az is egy fontos információ lenne, hogy mekkora net sebességhez kell. Ugyanis az alternatív firmware-ok nem tudnak hw NAT-ot, így jóval kisebb átviteli sebességre képesek (500 Mbps-es digi net esetén már hátránya van a cserének) .

Alex

(#53812) Dzsolo válasza vargalex (#53811) üzenetére

Dzsolo
(fanatikus tag)

Szia!

Köszönöm a gyors hozzászólásokat. Nálunk csak 12/2-es a net sajnos ... :C
Inkább a belső hálósebesség a lényeg. Pl. wifin DLNA-n keresztül nézek a NAS-on levő filmeket.
A legmesszebb szobában levő TV-hez már elégé legyengül a jelerősség, a többin jól megy minden wifi-n keresztül is. Sajnos a kábelezés jelenleg nem megoldott, mert nem akarom újra csatornázni-festeni a falakat. Majd talán egyszer egy következő felújítás alkalmával.

Csak azért kérdeztem, mert többen írtátok, hogy a nem gyári firmware-rel jobb "összhatás" lehet elérni.

Köszönöm!

(#53813) siddis válasza Dzsolo (#53812) üzenetére

siddis
(fanatikus tag)

Nem baj az, majd kevesebbet adózol :C

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.