Hirdetés

2014. szeptember 2., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-08-29 17:23:01

PROHARDVER!

TP-Link WR1043ND V1 és V2 router topik
Első hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#52301) suste válasza r3dsnake (#52300) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

igen jól érted
akkor legideálisabb a helyzet, ha a mostani router és a lehetséges legtávolabbi kliensek közötti távolság feléhez tudod tenni a WDS-t (persze egyéb zavaró tényezők eltolhatják a távolságot valamelyik irányba, pl fa, fal, szomszéd wifi, stbstb)

és mindezt én openwrt-re tudom csak biztosan mondani, gyári fwnem tudom mit tud

A 841-re miért esett a választás? A 300Mbit miatt?
Ha csak webezéshez és kis netforgalmat bonyolító dolgokhoz kellene az udvarra a wifi, akkor én a helyedben inkább a kompaktabb eszközöket nézegetném (710, 750, 850).
Ezeknek tényleg csak egy konnektor kell -akár egy hosszabbító végén. A normál doboz+táp -os routereket macerásabb lehet elhelyezni az ideális helyen, persze ez a helyi adottságok fügvénye.

A nyáron csináltunk ilyen udvari WDS-t ismerősnek a 710-essel, és az elmodása szerint tökéletesen teszi a dolgát: web + xvid-DLNA.
Az még fontos lehet, hogy DLNA -t csak a 710-essel (vagy másik USB-ssel) lehet megoldani, mert valamiért a wifi továbbszórás nem engedi át a DLNA-t, így csak külön DLNA szerverrel oldható meg.

(#52302) r3dsnake válasza suste (#52301) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

A sima konnektoros és a router is ugyanúgy villanyóraszekrénybe menne (fa ajtós), úgyhogy ilyen szempontból tökmindegy. Ez viszont 300megás és 2 antennás, amivel talán többre megyek, egy sima kis konnektoros cuccnál. Szomszéd wifi nincs, mert szomszéd se. :D

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#52303) Plehboj

Plehboj
(lelkes újonc)

Sziasztok,
Hp laserjet m1132-es nyomtató szkenner részét sikerült már valakinek életre kelteni openwrt alatt ?
(a nyomtató USB-vel kapcsolódik a routerhez). A sane+hplip kombináció elég lenne hozzá ?

(#52304) r3dsnake válasza r3dsnake (#52302) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a nem WDS-t használó universal repeater funkció (pl gargoyle fw alatt) miben különbözik a WDS-től? Van bármi féle hátránya hozzá képest? OpenWRT alatt nem lehetne ilyen egyszerűen megoldani?

Erre gondolok:

[ Szerkesztve ]

(#52305) suste válasza r3dsnake (#52304) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ezt olvasd el: [link]

szerk:
JA! A Gargoyle is openwrt!:)

[ Szerkesztve ]

(#52306) r3dsnake válasza suste (#52305) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

Köszi! (Bár az még mindig nem világos, hogy openwrt alatt WDS nélkül hogyan lehetne megoldani az extendet, natolás nélkül. Ahogy elnéztem a gagyi routerek is tudnak WDS nélküli támogatást ilyen esetben, és kvázi switchként működik olyankor a router wifije, de a DHCP ugyanúgy a main routerről jön. Vagy rosszul értelmezem?)

Pl. ENNÉL nem így menne? (WDS nélkül.) Ilyen megoldás nincs OpenWRT alá? Úgy tűnik gargoyle esetében is így működne, mert ott van konkrétan scan gomb a már meglévő hálózatokra.

Köszi!

(#52307) vargalex válasza r3dsnake (#52306) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szia!

LuCI-ban is ott a scan gomb. A suste által linkelt megoldások közül neked a repeated relayd kell.

Alex

(#52308) suste válasza r3dsnake (#52306) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

openwrt WDS nélküli repeater ugyan abban az alhálóban = repeater relayd
ez is benne van az elöbbi irományban....fuss neki mégegyszer (nem cikizés, tudom, hogy aki nincs benne a témában, annak nem egyszerű átlátni elsőre...)
nézd a példa IP-ket!

ha jól gondolom, akkor a WDS-en csak azt értették régebben/mások, hogy 2 wifis eszközt összekötsz a wifin keresztül
ilyenkor a 2. eszközön kábelen van internet
de ilyen esetben másra nem lehetett használni a 2. eszköz wifijét (repeater-nek)

arra én is kiváncsi lennék, hogy a Gargoyle-ban melyik verzió van, de én még nem használtam ezt az fw-t
egyébként arra tippelek, hogy a sima repeater

(ha valaki használja, akkor megnézhetné repeater módban az interfészeket és a beálításokat SSH-n)

(#52309) r3dsnake válasza suste (#52308) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

Azért nem tűnik ennek a megoldásnak a Repeater relayd, mert itt SSID váltásról beszél, ami ugyanúgy nem azt hozza, amit kellene. Amúgy igen, számomra a WDS fogalma alapvetően a két router közötti kapcsolat, ami kábelen megy tovább, mert eddig így használtam,

De akkor marad a két OpenWRT-s router és a WDS megoldás, köszi!

(#52310) suste válasza r3dsnake (#52309) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ha jól tudom, akkor a Gargoyle-ban is 2db SSID-vel megy a repeater

(#52311) r3dsnake válasza suste (#52310) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

A screenshot alapján nem úgy tűnik, mivel ott is csak keres és arra csatlakozik. Ahogyan a TP-s konnektoros range extender is kétlem, hogy két SSID-vel szórna tovább (hisz így az alapvető értelme veszne el a dolognak.)

(#52312) jbauer05

jbauer05
(lelkes újonc)

Ajánlom mindenkinek, hogy tegye fel a legfrissebb gyári firmwarét. Nekem ezzel megszűntek a napi újraindítgatások.

(#52313) suste válasza r3dsnake (#52311) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

de ilyen használat közben elvileg: [link]

viszont az írja,hogy látják egymást az eszközök...
és kérdés, hogy lehet-e ugyan azt az SSID-t adni mindkét wifinek?

[ Szerkesztve ]

(#52314) suste válasza r3dsnake (#52311) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

a gyári range extenderek szerintem az általam WDS-nek hívott dolgot csinálják
pont ezért is szidják őket, mert nem mindennel működnek együtt....
szóval ilyet csak akkor szabad venni (gyári fw-s használatra), ha a már meglévő router is ugyan olyan gyártótól származó wifit használ
de ilyet meg semelyik gyártó nem fog kommunikálni:)

(#52315) r3dsnake válasza suste (#52314) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

Köszi szépen, azt hiszem így már minden világos. :)

Amúgy ha esetleg később azt szeretném, hogy a második routeren ne feleződjön a sebesség (tudtommal ebben az esetben így megy, mivel két felé kommunikál), megoldható, hogy kábelt húzok ki a két router közé, de ugyanúgy továbbosztja a wifi jelet? (A kettő köztit meg kábelen "lebeszélik" egymással.)

Köszi!

(#52316) Nataniel válasza Nataniel (#52294) üzenetére

Nataniel
(fanatikus tag)

Senki?

LG Optimus G Pro - E986 | 2db. TP-LINK 743nd OpenWrt-vel.| TP-LINK 1043nd v2 OpenWRT-vel. | ASUS EEE 1000H BLK104X | PS2 Soft-moddal,chippelve | A mérkőzéseket a SofaScore nevü appal követem nyomon...

(#52317) r3dsnake válasza Nataniel (#52294) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

OpenVPN-t én is próbáltam, de csak felcsesztem magam rajta és inkább meggyőztem magam, hogy nincs rá szükségem. :D

(#52318) suste válasza r3dsnake (#52315) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

persze
a kábeles megoldás a legeslegjobb, mert ilyenkor mehet ua SSID, ráadásul lehet különböző csatorna, és így még csak nem is zavarják egymást
ezt is próbáltam itthon, és szépen roamingolt a telefonom a 2db AP között (nem fagyott egyik router sem), észre sem vettem, hogy mikor váltott
csak luci wifi felületén volt látható, hogy mikor melyiken van

(#52319) r3dsnake válasza suste (#52318) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

Ebben az esetben miben különbözik a config a fentebb írt WDS-től?

Jelenleg nálam úgy van, hogy két router, a másodlagos csak switchként, de sima AP-ként van beállítva a wifije ugyanarra az ssid-re és jelszóra, amire át is mászik minden kütyü, de megszakad pl skypeolás közben ha vándorol a két wifi közt. (A hálózatoknál csak egyetlen egy SSID látszik.)

Köszi!

(#52320) suste válasza r3dsnake (#52319) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

és a wifi részen a mód mi?
-AP
-AP+WDS

(#52321) Nataniel válasza r3dsnake (#52317) üzenetére

Nataniel
(fanatikus tag)

DE NEKEM KELL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :C

LG Optimus G Pro - E986 | 2db. TP-LINK 743nd OpenWrt-vel.| TP-LINK 1043nd v2 OpenWRT-vel. | ASUS EEE 1000H BLK104X | PS2 Soft-moddal,chippelve | A mérkőzéseket a SofaScore nevü appal követem nyomon...

(#52322) r3dsnake válasza suste (#52320) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

Sima AP minden. (Két különböző márka.)

(#52323) suste válasza r3dsnake (#52322) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nem ez volt a kérdés
openwrt van fent?
ha igen, akkor a luciban a wifi fülön milyen mód-ba van állítva a 2. eszköz (switch)?
próbáltad AP+WDS ként a SWITCH-be kapcsolt eszközön?

(#52324) r3dsnake válasza suste (#52323) üzenetére

r3dsnake
(PH! addikt)

Csak a fő routeren van az.

Amúgy most azt csináltam a másodlagos eximax routerrel, hogy wifin megy a WAN, ott a fő routerre csatlakozik, és másik SSID-vel AP-ként szórja tovább. Elég szar megoldás, de több, mint a semmi, amíg nincs még egy router openwrt-vel meg WDS-sel. Static routinggal a belső hálózatot is elérem a 2.x-ből (bár fordítva valamiért nem, de nem is lényeg).

(#52325) suste válasza r3dsnake (#52324) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

az a normális, hogy kifelé látsz:)
hiszen a routeren is a LAN-ból kilátsz a WEB-re
viszont alapból a WEB-ről befelé nem látsz, csak ha forwardolsz -és ez így a jó:)

(#52326) Síngörbítő

Síngörbítő
(újonc)

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, sikerült-e már valakinek itt a fórumon egy 1043DN v2.1-est DDWrt-ről gyári FW-re visszaállítani? Kipróbáltam ugyanis a DDWrt-t, de voltam olyan óvatlan, hogy nem néztem meg előre, hogy van-e hozzá webrevert, hát mindenesetre sehol sem találok, a gyári stripped meg nem megy rá vissza...

(#52327) suste válasza Síngörbítő (#52326) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

keress vissza, volt aki megoldotta
sajna nem emlékszem, hogy mit csinált, de részletesen leírta....

(#52328) Intruder2k5 válasza Síngörbítő (#52326) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Szia!

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_50379-50380.html

Mondjuk eléggé orosz rulettes megoldásnak látszik, de neki bejött!

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#52329) Síngörbítő válasza suste (#52327) üzenetére

Síngörbítő
(újonc)

Rajta vagyok, de szégyenszemre már másodszor megyek végig, és ezek szerint átsiklottam..

(#52330) Síngörbítő válasza Intruder2k5 (#52328) üzenetére

Síngörbítő
(újonc)

Nagyon szépen köszönöm, már kezdtem megijedni hogy végleg DDWrt-n ragadok! :R

(#52331) Síngörbítő válasza Intruder2k5 (#52328) üzenetére

Síngörbítő
(újonc)

Bocsánat, átolvastam, de a hogyan az még kérdés, se a putty, se a winscp nem enged be a webes felület felhaszálónév / jelszó párosával :F . Valamit nyilván nem jól csinálok..

(#52332) Intruder2k5 válasza Síngörbítő (#52331) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

PuTTY-ban a root felhasználónevet próbálod?

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#52333) Síngörbítő válasza Intruder2k5 (#52332) üzenetére

Síngörbítő
(újonc)

Köszi, igen, azzal beengedett, addig ok, de onnan viszont már segítségre lenne szükségem, mert gondolom a .bin-t be kell másolnom valahová..

(#52334) betyarr

betyarr
(PH! addikt)

ip cím szerint ha beállítom a qos-t a v2-ben,akkor szépen lekorlátozza a sebességet.azonban,ha a szabályban megadok egy portot is mellé,akkor olyan,mintha be sem lenne kapcsolva a bandwidth control.ti értiek :F

[ Szerkesztve ]

(#52335) layerke

layerke
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Nyilván elhangzott már valahol, de rá kell kérdeznem, mert a google által kidobott találatok első 3 oldala mégse talált. Nem tudok belépni webuin keresztül ddwrt-be, most raktam újra a rendszert. Telneten megy a bejelentkezés,de én szeretném látni böngészőn keresztül, jobban eligazodok benne. Vagy esetleg rakjam fel a gyári fw-t és le van tudva? Köszönöm a válaszaitokat!

(#52336) Intruder2k5 válasza Síngörbítő (#52333) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Így van! A /tmp mappába...

(#52337) Intruder2k5 válasza layerke (#52335) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Szia!

Mi az, hogy nem tudsz belépni? Nem fogad el jelszót? Nem is kéri esetleg? Hibaüzenet? Egyéb infó?

(#52338) layerke válasza Intruder2k5 (#52337) üzenetére

layerke
(lelkes újonc)

Semmi nem jön be a böngészőbe, bármit írok be localhosttól kezdve ip címig semmi. Pedig pingelni lehet parancssorba és putty is megy telnettel.

(#52339) Intruder2k5 válasza layerke (#52338) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

reset-et nyomni próbáltál már neki, áram alatt 10mp-ig?

Esetleg telnet-en írd be ezt...

erase nvram
reboot

...vagy ezt!

mtd -r erase nvram

[ Szerkesztve ]

(#52340) G^zC^mp€r

G^zC^mp€r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A tegnapi fw frissítés óta (legújabb gyárit raktam fel) nem tudok belépni a router settingsbe. Hiába nyomom be a 192.168.1.1-et, vagy a tplinklogin.net-et, sehogy sem működik. Próbáltam három böngészővel, próbáltam közvetlen újraindítás után, sehogy sem enged... :F

Független iPhone 4-et keresek (főleg fehéret)

(#52341) layerke válasza Intruder2k5 (#52339) üzenetére

layerke
(lelkes újonc)

Volt a 30-30-30as reset is, beírtam már mindkét általad javasolt sort, mégsem változott semmi.

Az a baj, hogy működik a cucc, ha nem menne, akkor rádugnám az FTDI-t és már töltenék is rá valami más firmwaret, de sajna beindukl és így nem tudok a soros porton ugyanúgy ténykedni, mint amikor újraindulgat a router.

[ Szerkesztve ]

(#52342) The7up

The7up
(tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

wr1043nd v2, vissza akartam rá tenni a gyári firmware-t és lúzer módon :W nem vágtam le az elejét (nem lehet elég sokat olvasni, na). Se kép, se hang, látszik rajta, hogy folyamatosan bootol.

Soros kábel elő, de ha azzal elindítom, akkor csak ennyi van :Y :

U-Boot 1.1.4 (Sep 25 2013 - 08:43:53)

ap135 - Scorpion 1.0DRAM:
sri
Scorpion 1.0
ath_ddr_initial_config(211): (16bit) ddr1 init
tap = 0x00000002
Tap (low, high) = (0xaa55aa55, 0x0)
Tap values = (0x8, 0x8, 0x8, 0x8)
4 MB

aztán megáll. Ha lehúzom róla a soros kábelt, akkor bootolgatna újra és újra a világ végéig.

Valakinek ötlete esetleg a kukán kívül? :O

Köszi előre, The7up

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#52343) Intruder2k5 válasza layerke (#52341) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

A tpl-t ilyenkor is ugyanúgy be tudod írni szerintem, és akkor megszakad a boot folyamat!

Még esetleg azt tudod megnézni, hogy a ps paranccsal hátha látható a http szerver portja, vagy a netstat -lt is megmutathatja, de egyéb ötletem sajnos nincsen!

(#52344) Intruder2k5 válasza The7up (#52342) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Szia!

Esetleg meg lehet próbálni ezt...
http://itcafe.hu/tema/tp_link_router_ujraelesztese/hsz_1-50.html

(#52345) layerke válasza Intruder2k5 (#52343) üzenetére

layerke
(lelkes újonc)

Meg fogom nézni a tpl-t, de majd csak délelőtt, kezdek begolyózni a monitor előtt mostmár, köszönöm a válaszaid, mindenképpen visszajelzek, hogy mi sikerült és mi nem.

(#52346) Síngörbítő válasza Intruder2k5 (#52336) üzenetére

Síngörbítő
(újonc)

Hát nagyon köszönöm neked, sikerült !! :R :R
Megizzasztott a linux, elgépeltem egy kötőjelet, és jó sokára jöttem rá hol csesztem el, :B
A napokban valószínűleg még jelentkezem, mert OpenWrt alatt a PPTP, L2TP, IPSec, passtrough, sehogyan sem akar összejönni, már egy hónapja bénázok vele, de kellene a Tunngle-hoz a hálózatos játékhoz..
Mindenesetr nagyon köszönöm az eddigi segítséget, nélküled nem ment volna!

(#52347) The7up válasza Intruder2k5 (#52344) üzenetére

The7up
(tag)
LOGOUT blog

Köszönöm!

Nézegettem ezt korábban, de ubuntu csak virtualboxon itthon éppen, usb bootnál pedig kernel panic van :(
Telepítek egy ubuntut és kipróbálom. Maximum bejön :)

Köszi mégegyszer!

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#52348) Síngörbítő

Síngörbítő
(újonc)

TL-WR1043ND V2.1 visszaállítás DDWrt -ről webrevert file hiányában

Összefoglaltam hogyan sikerült visszatérnem DDWrt-ről a gyári szoftverre Intruder2k5 kolléga hathatós segítségével. (2x megcsináltam, biztos ami biztos), gondoltam leírom, hátha valaki hozzám hasonlóan nem túl képzett fórumozónak segít, nekem így sikerült.

Azért kérlek óvatosan, nehogy tégla legyen!!!

Lépj be a router webes felületére:
A router IP címét állítsd 192.168.1.1 -re
(Lehet érdemes egy Factory Default)

(A hálókártyád IP címét ahová a routered csatlakozik, is állítsd fixre, pl: 192.168.1.10)

Állítsd be a felhasználónevet, és a jelszót:
- User: root
- Jelszó: root

Services/Services/Secure Shell
SSHd - engedélyezni az SSH elérést

Services/USB -
Engedélyezni az USB-t
-Core USB support
-USB storage support
-Automatic drive mount (Disk mount point /opt)
(/mnt-vel nem láttam az NTFS pendrive tartalmát)

Egy pendrive-ra másold rá a TL-WR1043ND-V2-FW3.15.31-stripped.bin-t,
majd csatlakoztasd a routerbe, a webes felületén
látnod kell hogy felcsatolja

Putty
IP - 192.168.1.1
Connection type: SSH
User - root
Password - root

cd /opt
ls -la (látnod kell a bemásolt TL-WR1043ND-V2-FW3.15.31-stripped.bin-t)
cp -r /opt/TL-WR1043ND-V2-FW3.15.31-stripped.bin /tmp/TL-WR1043ND-V2-FW3.15.31-stripped.bin
cd /tmp
ls -la (látnod kell az átmásolt TL-WR1043ND-V2-FW3.15.31-stripped.bin-t)
mtd write -r TL-WR1043ND-V2-FW3.15.31-stripped.bin linux

Ezt kell látnod:
Unlocking linux ...
Writing from TL-WR1043ND-V2-FW3.15.31-stripped.bin to linux ...
[e]Erasing mtd failed: linux

Ha készen van,

A hálókártyád IP címét ahová a routered csatlakozik,
állítsd át: 192.168.0.10 -re

És ott a gyári felület!

Ha valami hülyeséget írtam, kérlek szóljatok !

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.