Hirdetés

2016. május 1., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-04-26 11:19:35

PROHARDVER!

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

(#63151) madle válasza szatocs1981 (#63150) üzenetére

madle
(őstag)

Én is ezzel küzdöttem, folyamatosan eldobálta a jelet, bár nálam ez akkor jelentkezett ha ráadtam valami letöltést, felszökött a maximumig utána random megszakadt a kapcsolat és teljesen újra kellett indítani a routert vagy várni 5-10 percet hogy magától észhez térjen. Nagyon idegesítő tudott lenni napi többször.
Nekem a megoldás a firmware frissítés volt, mellé teljesen újrakonfiguráltam a routert és azóta egyszer sem jött elő a probléma.

(#63152) szatocs1981 válasza madle (#63151) üzenetére

szatocs1981
(tag)

Köszi a választ!
Firmware frissítés nem játszik, mert a legujabb van fent. DDWRT-t csak legvégsö esetben próbálnám. Factory Reset lesz a követezö, ha megint elöjön a probléma.

(#63153) NewmanHD válasza suste (#63149) üzenetére

NewmanHD
(PH! addikt)

libreCMC supported Hardware

TL-WR1043ND
Supported Versions:
v1.x
v2.x

Ezek szerint nem tamogatott a v3-as routerem.

(#63154) pivot válasza Ranagol_5 (#63135) üzenetére

pivot
(lelkes újonc)

Pont ezzel kínlódtam, nálam így ment:
Először a gyári FW letöltése, és előkészítése (a boot kód levágása):
a terminálban:
dd if=wr1043ndv3_en_3_16_9_up_boot_150514.bin of=fw/wr1043nd_v3_correct.bin skip=257 bs=512
Ezután a felületről a módosított gyári FW fel-flash-elése, SIKER -> örülés :)
Üdv!

''A program az a software, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.''

(#63155) siddis válasza szatocs1981 (#63150) üzenetére

siddis
(senior tag)

Csak tipp.. Nézz szét a környéken, hátha valaki privatizálta a kabhegyi adótornyot aztán beköltözött vele a szomszédodba és most ezer watt-al tolja a te csatornádon..

(#63156) suste válasza NewmanHD (#63153) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Téma összefoglaló!
v3=v2
Vagy szólsz neki hogy tegyek be a v3 supportot ( owrt ticketek között ott a megoldás, ami pofon egyszerű).
Vagy átflasheled v2-re.

[ Szerkesztve ]

Openwrt fw-k --> http://logout.hu/bejegyzes/suste/openwrt_barrier_breaker_14_07_sajat_verzio.html --> README.TXT!!!

(#63157) suste válasza pivot (#63154) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Tok felesleges vagdosni, amikor már milliószor linkeltuk a vagottakat...

Openwrt fw-k --> http://logout.hu/bejegyzes/suste/openwrt_barrier_breaker_14_07_sajat_verzio.html --> README.TXT!!!

(#63158) NewmanHD válasza suste (#63156) üzenetére

NewmanHD
(PH! addikt)

Nem kovettem az esemenyeket az utobbi idoben. Minden jol mukodott. :) Arrol a ticket-rol volna egy linked? Nos, ha jol ertem, fel kell flashelnem a v3-ra a gyari v2 firmware-t, utana feltehetem akar a Chaos Calmer 15.05.1-t vagy akar a libreCMC v2-hoz szant firmware-t a v3-amra?

[ Szerkesztve ]

(#63159) suste válasza NewmanHD (#63158) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Most milyen fw van fent?

[ Szerkesztve ]

(#63160) NewmanHD válasza suste (#63159) üzenetére

NewmanHD
(PH! addikt)

openWRT trunk v3 kerult fel luci-val a gyari v3-ra.

(#63161) suste válasza NewmanHD (#63160) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ha a miénket felrakod, akkor ott egyből webes felületen tudsz váltani. Úgy mint ahogy az osszefoglaloban a v2->v3 átállás van...

(#63162) suste válasza NewmanHD (#63158) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

trunk support

CC support

(#63163) NewmanHD válasza suste (#63161) üzenetére

NewmanHD
(PH! addikt)

Ertem. Gondolom nem hiaba van benne ez a feature. De mi van akkor, ha en csak siman flashelek v2-es fw-t a v3-ra? A router mehet a temetobe, vagy tftp-vel vissza flashelheto barmi megfelelo fw? Erdekessegbol kiprobalnam igy is a kozeljovoben valamikor.

(#63164) suste válasza NewmanHD (#63163) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Gondolom nem hiaba van benne ez a feature.

Ezt mire értetted?

Ha rossz fw van fent, akkor nem bootol be, mert nem azonosítja jól a hardvert.

Ha most müködik a TFTP, akkor amig nem raksz fel boot-os gyári fw-t amiben nincs TFTP, addig működni is fog. De nincs értelme kísérletezned szerintem.

Ha v2-es custom fw-t akarsz feltenni, akkor:
1: v3 openwrt fw, amiről MTD-vel flashelsz gyári vágott v2 fw-t
2: v2 gyári fw-ről frissítesz v2 boot-os gyári fw-vel (bootloader csere)
3: v2 boot-os fw-ről frissitesz v2 custom factory openwrt-vel.

Az lenne a legjobb ha a v2 boot-os gyári fw is tartalmazná a TFTP lehetőséget!
De nem tudom feljegyezte-e valaki, hogy melyik ilyen :(

[ Szerkesztve ]

(#63165) suste válasza suste (#63164) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Lehet, hogy túl bonyolítottam :).
Próbáld ki, hogy MTD -vel felrakod azt a v2 fw-t, amit használni szeretnél.
Persze csak akkor, ha működik a tftp-s élesztés.

A sima sysupgrade -et nem fogja megenni, mert más a hardver azonosító!

(#63166) vargalex válasza suste (#63165) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Pont ezt akartam írni, hogy feleslegesen bonyolítod (de közben tovább gondoltad). Ha már OpenWrt van rajta, akkor mtd-vel sima ügy.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#63167) suste válasza vargalex (#63166) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

az hw azonosítás és a bootloader együtt járt a fejemben :)

(#63168) ll-kobe

ll-kobe
(PH! kedvence)

Üdv!

V3-as 1043nd-re simán felmegy az utolsó dd-wrt ugye? :R

Keresek Antec NSK-3480-as házat! Ha van és eladnád, keress privátban!

(#63169) pivot

pivot
(lelkes újonc)

Üdv Mindenkinek!

Végignéztem amit tudtam, de eddig nem leltem megoldást, így segítséget kérek: szeretném a nyomtatószervert használni egy Konica Minolta Magicolor 1600W-vel. Mindezt a TP-Link WR1043ND v3-as routeremen Openwrt Barrier Breaker (suste) féle FW alatt. A p910nd beállításainál maradt a 9100-as porton a /dev/usb/lp0 eszköz. De nem működik a nyomtatás (Ubuntu alól, socket://192.168.1.1:9100 -ként telepítve a megfelelő driver-el), hogy tudom életre kelteni a nyomtatómat?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63170) suste válasza pivot (#63169) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

sajna vannak nyomtatók, amik nem mennek simán a p910nd-vel :(
esetleg android telefonnal a "Konica Minolta Print Service" -zel próbáltad?

(#63171) pivot válasza pivot (#63169) üzenetére

pivot
(lelkes újonc)

Még annyit hozzá, hogy a dmesg idevágó kimenete a következő:
usblp 1-1.3:1.0: usblp0: USB Bidirectional printer dev 5 if 0 alt 0 proto 2 vid 0x132B pid 0x208C
viszont sehogy se kel életre, gondolom kellene a kernelben támogatás...de nem tudom hogyan...

(#63172) pivot válasza suste (#63170) üzenetére

pivot
(lelkes újonc)

köszi a választ... most épp nyomtatót keres a droidos "konica minolta print services", de már vagy 5 perce keres és semmi (szerintem csak a bizhub-okat támogatja). Ubuntu alól tudok nyomtatni foomatic driverrel (a foo2lava is ígéretes, bár még nem próbáltam), ezért gondoltam hogy valahogy megoldható az openwrt alól is...

[ Szerkesztve ]

(#63173) suste válasza pivot (#63172) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

az owrt wikit nézd még meg esetleg
pl lehet be kellene tölteni a drivert owrt alá....

(#63174) sto1911

sto1911
(PH! kedvence)

Sziasztok, fw upgrade utan luci wan felol connection refused-ot ad, mi tortenhetett? 15.05-re frissitettem, emiatt:

Thu Apr 28 18:11:55 2016 daemon.info pppd[16762]: Remote message: Too many sessions^J
Thu Apr 28 18:11:55 2016 daemon.err pppd[16762]: PAP authentication failed
Thu Apr 28 18:11:55 2016 daemon.notice pppd[16762]: Connection terminated.

(#63175) Tesztelo.hu

Tesztelo.hu
(senior tag)

Leírom az esetem, hátha más is jár így:

Egy TP-Link TL-WR1043ND V2 routerhez csatlakozik a 7270-es Fritz!Box, ezen keresztül használjuk a VOIP-ot (ePhone). Újabban állandóan megszakadt a kapcsolat, és ilyenkor a Fritz nem is tudott újra kapcsolódni. A router és/vagy a kábelmodem (Digi) újraindításával megoldódott a probléma, úgy 20 percre, amikor újra előjött.
Másik Fritz-cel is ugyanezt tapasztaltam, a Digi és az ePhone pedig jelezte, hogy náluk nincs semmi hiba. Kicseréltem a routert is egy másik ugyanolyanra, erre megjavult a dolog. Viszont észrevettem, hogy ezen nem a legfrissebb (150910) firmware van, ezért frissítettem.
És ekkor újra előjött a fenti hiba! Visszatettem az előző fw-t (140613), és azóta minden tökéletes... Szóval az újabb fw okozta a problémát (a másik routerben is az volt, és valószínűleg a frissítés után jött elő először a hiba, csak akkor már a frissítés nem jutott az eszembe), pedig abban elvileg csak a Wifi-vel kapcsolatos gyorsítás az újítás.

(#63177) Pinocchio23

Pinocchio23
(lelkes újonc)

Mennyivel erősebb, és stabilabb egy wr1043nd v2 egy wr842nd v2-höz képest, ha ugyanaz a firmware van rajta, és ugyan azokat a szolgáltatásokat futtatjuk, smb, minidlna, transmission? (adódott egy csere lehetőség)
A 842-ön simán fut a smb megosztás és a dlna egy 1tb-os vinyón, ami a routeren lett formázva. A transmission lekorlátozva is elég jól megtudja fogni.
Amit a transmissionnal, az a csekély 15/1 Megás nettel letölteni kb hetente 1-2 filmet (aminek van ideje lejönni), és vissza seedelni. Erre mennyire lenne alkalmasabb egy 1043-as?
Válaszokat, eddigi tapasztalatokat előre is köszi! :)

(#63178) suste válasza Pinocchio23 (#63177) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ég és föld a 2 router.
Vagy mondhatnám trabant/ferrari :).
CSERÉLD!

(#63179) Pinocchio23 válasza suste (#63178) üzenetére

Pinocchio23
(lelkes újonc)

Köszi
Ha a 1043-as router meglesz, a vinyót újra kell formázni? Jelenleg a 3 partíciós formázással meny. Exroot, swap, és a maradék ext 4.

[ Szerkesztve ]

(#63180) suste válasza Pinocchio23 (#63179) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

ha a 1043-ast is megfelelően kordában tartod mint a 842-őt (és marad a netsebességed), és nem kell feltétlen az extroot, akkor elég simán átdugnod a hdd-t (feltéve ha a mi fw-nk lesz rajta:) ), és még az autoswap-ot is kikapcsolnám (dupla ram miatt)

ha kell az extroot mindenképpen, akkor a 9092-n a 3.1-gyel elég az extroot partíciót fromázni

késöbb, ha mégis kevésnek bizonyulna a ram, akkor visszakapcsolhatod az autoswap-ot

(#63181) pivot válasza suste (#63173) üzenetére

pivot
(lelkes újonc)

Hááát, nézegettem, de mivel nem vagyok szaktekintély ebben, szeretnék segítséget kérni, hogy esetemben (Konica Minolta Magicolor 1600W) mi lenne ennek a menete?

(#63182) nimfas

nimfas
(őstag)

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy nekem még a legelső széria van a routerből és mivel az Adsl kb 8 Mbit-et tud nálunk így gondolkodom a mobil kártyás netben. Flottas vagyok és egész emberi áron lehetne kérni netes mobil korlátlan sim kártyát.
Kérdésem hogy ezt hogy tudnám összehozni a routerrel hogy az legyen a wan oldalon és annak a netjét ossza tovább lan és Wi-Fi részen?

Előre is köszönöm az ötleteket, megoldásokat.

(#63183) Pr3s válasza nimfas (#63182) üzenetére

Pr3s
(fanatikus tag)

Szia!

Mindenképp váltanod kell 3rd party firmware-re, valamelyik openwrt-re, mondjuk amihez most a legjobb supportot kapod az suste firware amit HeadLess-el kooprodukcióban követtek el, keresd meg suste egyik bejegyzését itt, a neve alatt pedig ott találsz egy linket a cikkekhez és a letöltésekhez ami a 1043nd routerhez is való OpenWRT firmware-re mutat, elptte mindenképp olvasd el a readme-ket, nem véletlen készítette el suste.Ha valami nem világos kérdezz, mielőtt kinyírod a routered. Mindig van itt valaki aki tud segíteni.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.