Hirdetés

2016. május 24., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-04-26 11:19:35

PROHARDVER!

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

(#63301) suste válasza rdavid89 (#63299) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

ha tényleg csak vezetéken kapcsolódnak majd a kliensek a 2. routerre, akkor elég a "client-relayd" is, és így biztosan meg lesz a teljes sávszél

ahogy headless is írta, elég feltenned a "wifiextra.tar.gz" mentést, és már mehet is a webes config a 9092-es porton...

[ Szerkesztve ]

Openwrt fw-k --> http://logout.hu/bejegyzes/suste/openwrt_barrier_breaker_14_07_sajat_verzio.html --> README.TXT!!!

(#63302) rdavid89 válasza Headless (#63300) üzenetére

rdavid89
(újonc)

köszönöm, meg is csináltam, részben működik is
a 2. router (openwrt cc) LAN portjára csatlakoztatott eszköz az 1. routertőll kapja a címet, és az 1. router dhcp táblájában látszik is

viszont a 2. router mögötti eszközökön nincs internet

(#63303) rdavid89

rdavid89
(újonc)

azt hiszem megtaláltam a problémát
https://dev.openwrt.org/ticket/21817

az itt megtalálható .patch file-al mit kezdjek?

(#63304) suste válasza rdavid89 (#63303) üzenetére

suste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

szerintem a legegyszerűbb, ha leszeded a relayd csomagot, és a BB repoból teszed fel
azt tuti jól működik

de az sem biztos, hogy CC alatt rossz a relayd
hogy csináltasd a beállítást?
a mi webfelületünket nem akarod kipróbálni?

Openwrt fw-k --> http://logout.hu/bejegyzes/suste/openwrt_barrier_breaker_14_07_sajat_verzio.html --> README.TXT!!!

(#63305) BigBajusz

BigBajusz
(újonc)

Sziasztok!
1043ND v1.11
Open-WRT vargalex féle van rajta.
Nem megy a wifi. Hogy lehet életre kelteni?
Vagy ha nem lehet sehogy sem, akkor hogy lehet gyári FW-t visszapakolni rá?
Előre is köszi.

BigBajusz

(#63306) siddis válasza BigBajusz (#63305) üzenetére

siddis
(senior tag)

Nincs letiltva esetleg az /etc/config/wireless -fájlban.? Vagy a webes felületen mit látni.?

(#63307) Intruder2k5 válasza BigBajusz (#63305) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Szia!

Próbáld ezt SSH-ban:

rm -f /etc/config/wireless; wifi detect > /etc/config/wireless

(#63308) hcl válasza BigBajusz (#63305) üzenetére

hcl
(PH! nagyúr)

Most tetted rá? A gyári OpenWRT-ben ki va kapcsolva a wifi, be kell kapcsolni.

Veszek hibás LCD monitorokat ------ Mutogatni való hater díszpinty

(#63309) siddis

siddis
(senior tag)

LAMP -szerver beállítása openWRT-re (sajna lengyelül, de persze van kuglifordító).. Nyilván az extroot alap ilyen esetekben már..

[ Szerkesztve ]

(#63310) vargalex válasza siddis (#63309) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Hasonló van a wiki-ben is.

Alex

(#63311) siddis válasza vargalex (#63310) üzenetére

siddis
(senior tag)

Na de lengyelül.?! Mert akkor BAKFITTY.!!!!!négy!!!

(#63312) chros válasza siddis (#63311) üzenetére

chros
(senior tag)

:D

(#63313) doberman

doberman
(senior tag)

Szervusztok.
Linkelne valaki egy 1043v1-hez egy gyári firmware-t, amivel Vargalex v1.1.7 -ről visszaállítható a gyári?
Bevallom őszintén már elfelejtettem, hogy melyik a jó hozzá.... :F vágott - nem vágott.... nem vágom... :W

(#63314) Intruder2k5 válasza doberman (#63313) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

(#63315) doberman válasza Intruder2k5 (#63314) üzenetére

doberman
(senior tag)

Köszönöm!

(#63316) goccer

goccer
(újonc)

Sziasztok! Egy v2 routerem van és a következőt szeretném csinálni. Veszek egy ASUS RT-AC1200G+-t a TP-Linkemet pedig leköltöztetném a földszintre wifi repeater(?) módban, és a LAN portjára rá szeretnék dugni egy eszközt. Az elsődleges célom a lenti eszköz kábeles kapcsolathoz juttatása, nem feltétlenül a földszinti wifi-jel erősítése. Kábelezés direktbe sajnos nem megoldható, csak a wifi-s szakasz közbe iktatásával. Ez így megvalósítható és ha igen, milyen firmware tud ilyet és hogyan? Sajnos 0 tapasztalatom van custom firmware-ekkel :(
Köszi a segítséget!

(#63317) Intruder2k5 válasza goccer (#63316) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Szia!

Amit szeretnél az a wireless kliens (brigde) mód, és OpenWrt-vel megoldható. Akár suste és Headless buildjével, akár a vargalex által készítettel, de Gargoyle is megfelelő a célra.

[ Szerkesztve ]

(#63318) goccer válasza Intruder2k5 (#63317) üzenetére

goccer
(újonc)

Köszi! A héten ha megjön az új router még lehet, hogy jelentkezem konfigra vonatkozó kérdésekkel.

(#63319) Feree13

Feree13
(PH! addikt)

Sziasztok!
1043nd v1 adott, most kötötték az 500-as netet. A routerrel lehet valami, mert 109Mbps-nál nem megy feljebb a sebesség. Ötlet hogy hol induljak el?
Ha közvetlen dugom a gépbe megvan az 500, a kábelekben megvan a 8 ér, egyik portján sem ad 109Mbps-nál többet...

[ Szerkesztve ]

A felnőtt férfit egy dolog különböztet meg a gyerektől, ... ...a játék ára...

(#63320) Headless válasza Feree13 (#63319) üzenetére

Headless
(senior tag)

Milyen verzió/ milyen fw?

V1 ennyit tud natolni kb gyári fw-vel openwrt-vel valamivel többet.

V2,V3 ha gyári fw, akkor hardveres nat legyen bekapcsolva, openwrt-vel nincs hardveres nat pppoe net esetén BB-vel reális is a sebesség.

Röviden v1 csere, v2/3 csak gyári fw+hw nat.

Szerk: v1 akkor amit írtam. Próbálhatsz egy régi vargalex fw-t azzal több lesz, de 500 biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#63321) P1eTr0

P1eTr0
(tag)

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a 1043-as TP-Link router használókhoz. Jelenleg nekem egy sima (talán v1-es) változatom van, ami szépen teszi a dolgát, de ha minden jól megy, akkor lehetőségem lesz a Digi-nél nagyobb csomagra előfizetni, aminek sebessége magasabb lesz, mint 100Mbps. Mivel - tudomásom szerint - ennek a routernek "csak" 100Mbps-es WAN portja van, így javasolt lesz a csere, ha szeretném a teljes sávszélességet kihasználni. A TP-Link cuccokkal nincs bajom, így maradnék ennél a típusnál. Ebből most melyik a legújabb, amit érdemes megvásárolni? Láttam v3-as, és v4-es változatot is az összefoglalóban.

Ugyan AC-s routert is néztem, de annak az ára jóval magasabb, a lakásban - lehetőség szerint - mindent kábelen szeretnék megoldani és csak a mobil/notebook menne WiFi-n. A routert "mókolni" nem szeretném, a sima FW eddig is bevált, amire nekem kell, arra elég.

Viszont egy másik fontos kérdés, hogy a 4 LAN port nem lesz elég. Mit ajánlotok mellé? Egy 8 portos - szintén - TP-Link switch-ben gondolkodnék. Az úgy már bőven elég. Illetve egy olyan kérdésem maradt még, hogy ezeket csak "simán" összedugom? Eddig ilyet nem csináltam, de most rendesen szeretném összerakni a dolgokat :)

Előre is köszönöm a válaszokat, meg az ötleteket is.

Üdv.
P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#63322) Feree13 válasza Headless (#63320) üzenetére

Feree13
(PH! addikt)

Értem, köszönöm a segítséget.
Átmegyek a milyen routert topikba... :D

A felnőtt férfit egy dolog különböztet meg a gyerektől, ... ...a játék ára...

(#63323) Headless válasza P1eTr0 (#63321) üzenetére

Headless
(senior tag)

V1 wan portja is gigabites csak a SoC nem tud NATolni annál többet, de pl switchként használva ugyanúgy megy a gigabit.

V2/v3 ugyanaz, v4 újabb,erősebb, de hogy lehet-e kapni valahol az nagy kérdés.

Igazából gyári fw-vel és hw-es nattal a 3közül bármelyik jó ~940 mbps-t tud natolni gyári mérések alapján. Itt inkább tényleg az a kérdés mit tudsz venni.

Switch csak bedugod és kész.

Am ha switchnél tartunk ha a v1-el nem tudsz mit kezdeni, akkor abból tudsz csinálni egy 5 portos switchet+wifi extendert és akkor nem kell venni switchet plusszba.

[ Szerkesztve ]

(#63324) P1eTr0 válasza Headless (#63323) üzenetére

P1eTr0
(tag)

Köszi a választ. Hirtelen azért lett még kérdésem, mert sok okosat leírtál, de nem minden jött át teljesen :)

Tehát akkor a V1 Wan portja gigabites, de a router belseje nem enged 100Mbit-nél nagyobb sebességet onnan? Én így értettem :), ezért kell akkor V2 v. V3 v. V4.

A switch bedugása milyen kábellel történik? Sima UTP, vagy crosslink kábellel? Gondolom simával, de jobb rákérdezni :)

Az alap ötlet az, hogy a 8 portos switchbe dugnám az eszközöket, a router "maradék" 3 portja pedig üres maradna. Így biztosítható a maximális sebesség minden eszköz között.

A routert nem tartom meg, azt tesóm megkapja, mert neki nincs, de kelleni fog :), neki elég a 4 port. De az ötletet köszönöm, később még jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#63325) Janusz001

Janusz001
(tag)

Firmware frissítés előtt ha csinálok a system toolsban egy configuration backupot, akkor frissítés után ha ezt a filet betöltöm visszaállnak a beállításaim?

(#63326) siddis válasza Janusz001 (#63325) üzenetére

siddis
(senior tag)

Azért az jó ha nincs túl nagy verzióugrás a két firmware csomagjai között, de amúgy elvileg igen..

(#63327) stagenull

stagenull
(újonc)

Sziasztok!

Jelenleg egy v1-es van nálunk használatban, de lassan időszerű lesz az upgrade. Maradnék a márkánál, és a tipusnál is ha lehet.
Tud esetleg valaki infót arról, hogy beszerezhető-e már a v4-es nálunk Magyarországon valahol, sikerült már valakinek valahol venni? Ha már pénzt költök rá, érdemes lenne a legújabbat venni, nem?
Előre is köszi, ha tud valaki tippet adni :)

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.