Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • piny

    tag

    válasz bandrew #2884 üzenetére

    Lockolt telefonokon ne nagyon próbálgassatok főzött ROM-okat. Kiszámíthatatlan lesz a telefonod bootja. Igazából ez a provideren múlik, hogy milyen módon védte le a telefont.

    Firmware lementeni pedig a következő parancsokkal tudod:
    dd if=/dev/bml4 of=/sdcard/bml4
    dd if=/dev/bml5 of=/sdcard/bml5

    Valamilyen terminál emulátor programmal tudod kiadni őket, és kb. 160M lesz a végeredmény.

    Firmware+ROM-okból több féle van:
    főzött (cooked): jótét lelkek által készített custom ROM, semmiképpen nem hivatalos, és nagyon nem szeretik a szervizek, viszont álltalában ezek a leghasználhatóbbak
    gyártói: igazából ezek az 'eredeti' verziók, ezeket a gyártó (jelen esetben a Samsung) adja ki, a szervizesek nyammognak rajta ;)
    szolgáltatói: ezeket a GSM szolgáltató adja ki, valamelyik gyártói verzióból dobják össze, a szervizesek ezeket tekintik eredeti verziónak, sajnos nagyon ritkán van igazán jó verzió ebből, általában csak logo/hang/egyebeket cserélnek rajta, az arculathoz illeszkedően

    Én úgy tudom hogy a Pannon Magyarországon a I5700XXIK2 verzióval adja a telefonokat.

    Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

Új hozzászólás Aktív témák