Hirdetés

2014. április 25., péntek

(#37351) Dorian

Dorian
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Előszedtem a fiókból a régi Spica-mat, másnak odaadnám. Viszont nem működik a korában beállított email fiókom törlése. Azt írja, hogy "néhány alkalmazás használja és csak gyári beállítások visszaállításával lehetséges" Ok, goto adatvédelem/ gyári visszaállítás. A telefon újraindul és nem történt semmi, ugyanúgy ott van rajta minden.
Mi ilyenkor a teendő?

Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!

(#37352) Khan13 válasza Dorian (#37351) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Bekapcsolód "telepítő módba" és ott nyomsz rá, ott működni fog.

Neumann (szki) -->Petrik TISZK --> Neumann (ÓE) :D | Lumia 920 - Windows Phone 8

(#37353) Dorian válasza Khan13 (#37352) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Újra indítottam recovery és bootloader módban is, de ugyanaz a helyzet. De gyanítom, hogy újraindításnál hiába választom ki az akármilyen módot, csak a sima jön be megint.

Már régen foglalkoztam ilyesmivel, csak találtam a fiókban és pont kéne vkinek telefon.
Ezt találtam az infojában:

CyanogenMod-7-20121020-unofficial-spica
Gingerbread
Android 2.3.7
i570EXXJD1
3.0.44-ahb166sync+tom3q@flatron #1120

Sajnos már gőzöm sincs mi mit jelent :U

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!

(#37354) Kristof14 válasza Dorian (#37353) üzenetére

Kristof14
(fanatikus tag)

alap rom van rajta? az kavarhat még be? vagy root vagy ilyesmi. osinnal rakd újra az egészet akk tuti ki lesz pucolva a teló. :)

"The battle is over. We have won!!!"

(#37355) Tomaaasz válasza Dorian (#37351) üzenetére

Tomaaasz
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

recovery > wipe /data

Oda mentem, ahol vagyok!

(#37356) Dorian válasza Tomaaasz (#37355) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Ez mit jelent? Nem értek hozzá.

(#37357) Kristof14 válasza Dorian (#37356) üzenetére

Kristof14
(fanatikus tag)

van recoweryd??
mert abba bemédz és ott van egy ilyen menüpont, hogy wipe data/cache factory reset ha azt választod akk kidarál mindent a telóról visszaállítja olyanra mint amikor felraktad az új romot.

(#37358) Dorian válasza Kristof14 (#37357) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Nem tudom, hogy van-e. Hol találom? Ez a ROM-ozást is annak idején Khan leírását szolgaian követve csináltam, szóval mint tyúk az ABC-hez...

Van olyan alkalmazás, hogy ROM menedzser, abban recovery setup és reboot into recovery

[ Szerkesztve ]

(#37359) Dorian válasza Dorian (#37358) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Rebootoltam recovery-ben, de pont olyan bootolás után az egész, mint eddig. Különbözik ez a mód megjelenésében a simától? Mert ha igen, akkor vmiért nem tud ilyen módban bootolni a telefon.

(#37360) Khan13 válasza Dorian (#37359) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Ez az újraindítás recoverybe nem fog menni. Amúgy a recovery úgy néz ki, mint a DOS, szóval észre fogod venni. De ha a telepítési útmutatómat használtad már, és telepítettél ROM-ot, akkor ismerős lesz. Oda kell indítani a telefont kikapcsolt állapotból, és ott megtalálod majd a wipe menpontot.

Neumann (szki) -->Petrik TISZK --> Neumann (ÓE) :D | Lumia 920 - Windows Phone 8

(#37361) Dorian válasza Khan13 (#37360) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Köszi mindenkinek!
Kikakpcsolt állapotból tényleg simán belépett a recovery módba (de mire kigugliztam a megfelelő billentyűkombinációt :D ) és most tényleg semmi nincs rajta.
:R

(#37362) syler123

syler123
(őstag)

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem. Van nekem is régebbről egy spicám. Jó régen nem lett bekapcsolva, mert nem használtam. Nagy ritkán raktam csak rá töltőre. Tegnap bekapcsoltam és feltöltöttem. Az akksi nem az igazi, de nem ez a legnagyobb gond. Amikor újraindítom visszaáll az idő 2005-re. Ha automatikusra állítom az időt akkor is, meg ha kézzel beállítom akkor is. Ezekben is van egy kis gombelem, ami tárolja az időt és a beállításokat? Mert gondolom az mehetett akkor tönkre, de ötletem sincs, szóval várom a javaslatokat.

Több okból is érdekes a dolog, mert amíg nem állítom be az időt, addig nincs net :D

[ Szerkesztve ]

Két rövid hosszabb, mint egy hosszú, ha a két rövid egyforma hosszú és egy rövid hoszabb, mint az egy hosszú fele :)

(#37363) T_chris válasza syler123 (#37362) üzenetére

T_chris
(fanatikus tag)

dettó így jártam én is.

- - - - - - - - - - - - -

(#37364) Khan13 válasza syler123 (#37362) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Már nem emlékszem mit írt erre Tom3q a samdroidon. Anno sokan panaszkodtam erre, és tudom, hogy mondott rá okosságot. Szóval itt próbáld visszakeresni.

(#37365) katalin888

katalin888
(fanatikus tag)

Melyik a legutolso stabil custom rom a spicara ami gyorsan mukodik??
Lehet, hogy nincs ilyen...:)

(#37366) Khan13 válasza katalin888 (#37365) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Attól függ, mit szeretnél használni. Ez az utolsó stabil minősítésű ROM. Itt le van írva, hogy mik vannak implementálva, és mi nincs. A tudásához és a hardverhez mérten gyors.

(#37367) Speedhs

Speedhs
(őstag)

Abban tudna segíteni valaki, hogy szelektáljam az automatikusan futó programokat? Pl google play áruház, Dsp manager, Rom manager állandóan mennek, lelövöm cleanmasterrel, de fél óra és megint előjönnek.

[ Szerkesztve ]

Minél nehezebb a harc, annál édesebb a győzelem. By..Geza the big.

(#37368) bocsika válasza Speedhs (#37367) üzenetére

bocsika
(senior tag)

A Titanium backup proval fagyasztgattuk annak idején a programokat.

(#37369) Speedhs válasza bocsika (#37368) üzenetére

Speedhs
(őstag)

Már eladtam, 8.000 Ft. :C

(#37370) qqcqqc válasza Speedhs (#37369) üzenetére

qqcqqc
(fanatikus tag)

mázlista.
én elajándékoztam. :)

(#37371) Kristof14 válasza Khan13 (#37366) üzenetére

Kristof14
(fanatikus tag)

ebben van kamera meg minden féle jó?
felrakni ezt is mint az összes 2.3-at, szal flaskernel rebuild minden zöldség és akkor úgy megy fel?

(#37372) Speedhs válasza qqcqqc (#37370) üzenetére

Speedhs
(őstag)

Az is szép gesztus. Nem fűztem hozzá sok reményt. Vaterán ennyiért vitték, egy próbát megért. De sokkal nyugodtabb vagyok mióta nincsen.

(#37373) Kristof14 válasza Speedhs (#37372) üzenetére

Kristof14
(fanatikus tag)

vaterán mennyiért menne el szted egy régi még az első időből való samsung omnia?

(#37374) Speedhs válasza Kristof14 (#37373) üzenetére

Speedhs
(őstag)

Passz. Fel kell rakni minimál árral. Én így csináltam. 1 ft-ról indult, 6.000-es minimálárral.

(#37375) Kristof14 válasza Speedhs (#37374) üzenetére

Kristof14
(fanatikus tag)

akkor majd megnézzük, valami ócskásnak csak el lehet nyomni xD

(#37376) Speedhs válasza Kristof14 (#37375) üzenetére

Speedhs
(őstag)

Arabokkal sem érdemes próbálkozni.. 4-et adtak volna a spicáért.

(#37377) Khan13 válasza Kristof14 (#37371) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Fényképező igen, filmezés nem biztos. Telepítés kb minden ROM-nál egyezik, és attól függ, mi a kiindulási alap. Leírások a linkelt helyen és az első hozzászólásban linkelt helyeken.

(#37378) Kristof14 válasza Khan13 (#37377) üzenetére

Kristof14
(fanatikus tag)

igen azt tudom, márjáratos vagyok benne :D

(#37379) chris94

chris94
(tag)

Sziasztok!

1 hsz-ben van egy link a telepítés segédlettel stb.
konkrétan ez: [link]

A leírás alapján 2.3.7-es alapú CM 7 testbuild 8.0 a legfrissebb- viszont nem nagyon tudok erről a ROM-ról bővebb infót, így hát érdekelnének a vélemények :))

Szóval melyik lenne a legfrissebb és leg bug mentesebb ROM erre a készülékre?

Én Z4 Root-tal rootoltam a gyári rendszert, meg is jelent a Superuser app szóval sikeres volt,tehát ezzl már nem kell majd foglalkozni, a többi menni fog :DDD

Köszi a segítséget előris :R :)

Vodafone 858 Smart (Huawei U8160) @ CyanogenMod 7.2.0 RC1 v1.5 by psyke83

(#37380) Khan13 válasza chris94 (#37379) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Ott a samdroidon le van írva minden a ROM-ról. Bugok kimondottan "nincsenek", de nyilván ez is egy Android. Pár funkció nem érhető el, mint például a videó rögzítés, de cserébe sokkal több technológiát támogat, mint az alap ROM, és gyorsabb is.

(#37381) chris94 válasza Khan13 (#37380) üzenetére

chris94
(tag)

más kamera app-al se lehet videózni?

a forum linkjét ahol levan írva áttudod linkelni ha nem probléma? :))

[ Szerkesztve ]

(#37382) Khan13 válasza chris94 (#37381) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Firmware / oprendszer szinten nincs a videó kódolás implementálva a zárt függvénykönyvtár miatt. Minden, ami nyílt forrású volt, újraírt/feldolgozott a fejlesztő. Lejátszani persze tud, de nyilván figyelembe kell venni a hardver elavultságát.
Link.

(#37383) chris94 válasza Khan13 (#37382) üzenetére

chris94
(tag)

Nálam még valamelyik telómnál anno volt egy ilyesmi hiba a ROM-ban, azt meg lehetett oldani egy másik app-al és működött utána minden.

Ha jól értem azt mondod,hogy nincs beleírva a forráskódba a videó funkció, illetve ahogy olvastam a blogon a camera app is néha összeomlik.

Nincs lehetőség beleírni valahogy ezt a kódot?
vagy valaki nem dolgozott ki hozzá a legutolsó release óta bugfix-et vagy valami más megoldást erre?

Alapjában véve működnie kéne a videózásnak, hiszen az alap ROM-on is működik, illetve szerintem még a 2.2-es főzött ROM-okon is, csak a pár verzióval újabbakon lehet hiba, ez általános minden készüléknél, ugye attól függ milyen verziónál szűnt meg a gyári támogatás. :D

A legutolsó hsz-ben megemlíti hogy a 8.0 stabil lett.

Illetve említ egy ilyet:

Flash_kernel.zip fails with "cannot mount TMP:" error. Flashing other .29 kernel (like latest VOKU's) before applying flash_kernel.zip should help.

Vagyis lehet probléma a kernellel?
Nemlehet olyan módon felrakni a ROM-ot hogy minél kisebb legyen a valószínűsége valamilyen hibának telepítés közben?

Akár régebbi verzió vagy 2.2-es vagy 2.1.-es 2.6.29.-es kernelű ROM telepítésével,majd utána az új vagy pedig frissítés a 8.0-ra?

Jelenleg stock 2.1-es ROM van rajta Z! Root-al rootolva - nem ideiglenesre

Köszi a segítséget előre is és sry a sok kérdésért csak amíg egyszer min 1x nem csináltam egy adott készüléken ROM felrakást inkább utánakérdezek mindennek :DDD

(#37384) Khan13 válasza chris94 (#37383) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Ahogy írtam, újra lett írva a teljes ROM gyakorlatilag, ezért nincs mód külső programmal megoldani a felvétel problémát. Az a baj, hogy a Spica hardvere ezen a téren nincs jól dokumentálva és zárt forrású a függvénykönyvtár is, ami ezt végezte. Dolgozott rajta a fejlesztő, de aztán félretette a feladatot, és azokat kódolta először, aminek van értelme, és ami megoldható.

Nem a kernellel van a gond, hanem a telepítővel, de a leírásomat, vagy Tom3q leírását követve nem futhatsz ilyesmi hibába. Le is van írva, hogy alap 2.1-es gyári rootolt ROM-ról nem lehet a frissre upgradelni, kell a köztes lépés.

A fényképező nekem nem omlott össze, viszont a beépített galériát célszerű lecserélni másik alkalmazásra, mert nem mutat előnézeti képeket, illetve egyéb hibái is vannak.

Nagyon jól csinálod, hogy előbb nézel utána, és csak akkor ugrasz neki egy ilyen feladatnak, és nem utólag mérgelődsz :K

(#37385) MaxTorque válasza Khan13 (#37384) üzenetére

MaxTorque
(tag)

Anno én is ezt a romot használtam. Videó nem megy, csíkoz a kamera, opengl driverek nem teljesek, de teljesen használható, pörgős, stabil ROM.

(#37386) Khan13 válasza MaxTorque (#37385) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Én is használtam, és folyamatosan követtem a fejlesztését :) A kamera csíkozódás nekem nem nagyon jelentkezett, inkább a galéria volt rossz. Gépen nézve minden képem szép volt. OpenGL driver még így is jobb volt, mint az alap ROM-ban, amiben semennyi sincs.

(#37387) chris94 válasza Khan13 (#37384) üzenetére

chris94
(tag)

és esetleg más olyan 2.3-as -esetleg 2.2-es- ROM nincs amiben minden működik és van hozzá OC kernel?

Hiába tudom utána már azért fejből is megcsinálni, tehát nem kell követnem a leírást csak legyen meg minden info biztosra :DDD

(#37388) Khan13 válasza chris94 (#37387) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Ez a legfejlettebb 2.3 alapú ROM, 2.2-ből is az az ajánlott amit linkelek a leírásban, persze vannak mások is. Kernelt kb. mindegy melyiket melyikhez társítod.

(#37389) chris94 válasza Khan13 (#37388) üzenetére

chris94
(tag)

fejlesztői leírás nincs a 2.2-esről?
Mert azt nem találtam :F

(#37390) Khan13 válasza chris94 (#37389) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Samdroidot túrd fel, biztos, hogy van többről is, és arról is, amit linkeltem. De Google vagy tetszőleges keresővel is megtalálható. Annó elég sok időt rászántam, amikor ilyenekkel foglalkoztam, de az már "régen" volt.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.