Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • piny

    tag

    válasz DeadMeat #1782 üzenetére

    Oooo, ez egy kicsit kapkodósra sikerült ;) De kiindulásnak jó! :)
    Pontosítás:

    1. Szerezzük be az új firmware-t: kiindulási alapnak a google.hu-t tudom javasolni, de elöbb utóbb úgyis itt kötünk ki: [link] . Töltsük le a megfelelő ROM-ot, pillanatnyilag a I5700XEIL5-t, ne tévesszük össze a telefonunkat a 7500-assal (nekem egyszer sikerült :) )

    2. Tömörítsük ki a ROM-ot,két speciális könyvtár van, ezekben a driverek vannak, ezeket szintén tömörítsük ki:
    new-shrewsbury-V4_50_7_0-WHQLed-with-ADB-customer-free (normál üzemmód driverei)
    Swallowtail_v4440_WHQL_Certified (firmware üzemmód driverei)
    Indítsuk el mindkettőből a setup.exe-t, és járjuk végig a szokásos procedurát.
    Mindkét driver létrehoz egy-egy könyvtárat a c:\program files\samsung dirben, ide kerülnek végülis a driverek.

    3. Távolítsuk el a telefonból a SIM és SD kártyát (nem feltétlenül kell, de jobb a békesség). Ha már itt vagyunk, rakjunk egy félbehajtott papírdarabot az aksira, a későbbi nyekergés elkerülése végett (HITECH! :) )

    4. Ha eddig nem is, most mindenképpen húzzuk ki az USB csatlakozót! Ez viszont KELL, nem elkerülhető.

    5. Kapcsoljuk ki, majd indítsuk el a telefont firmware letöltés üzemmódban (volume down+kamera+power gombokka).

    6. Egy-két pillanat, és a telefon átkerül fw download üzemmódba, amit nem túl bőbeszédűen, de közöl velünk.

    7. Nagy valószínűséggel a gép vagy rossz drivert, vagy egyáltalán semmilyent nem tölt fel. Az eszközkezelőben lesz egy új USB eszközünk, ennek adjuk meg a Swallowtail drivert a c:\program files\samsung dirből. Pár pillanat, és minden kész is, mindenki ismer mindenkit.

    8. Nagy levegő. 2x

    9. Indítsuk el rendszergazdai üzemmódban az Odin Multi Downloader v4.03 programot.

    10. Ha esetleg a program hibát üzen, akkor másodszorra tényleg rendszergazdaként indítsuk el...

    11. Adjuk meg OPS, BOOT, PHONE, PDA, CSC fileok helyét (ha nem kavartunk, az Odin mellett lesznek)

    12. Figyeljünk rá hogy a REBOOT és a PROTECT OPS kapcsolok be legyenek állítva.

    13. Piszok nagy levegő. 2x (Ez főleg a szerencseszám miatt kell, hogy ne csináljunk semmi értelmeset a 13. lépésben)

    14. Start gomb

    15. Kb. 1 perc alatt megtörténik a fw letöltése és írása. Ezek után a telefon újraindul (2x), ez további fél percet vesz igénybe.

    16. SD, SIM be, minden OK, telefonunk új fw-el rendelkezik. Telepíthetjük újra a kedven programot, konfiguráltunk be újra mindent. Frankó.

    Az adatok mentését elvégezhetjük valami backup programmal, van pár belőle a Marketen, igy kis időt spórolhatunk meg magunknak.

    A hálózat beállításához itt találunk pontos adatokat, mindegyik szolgáltatóhoz:
    [link]

    Jön még a szokásos duma, természeten semmilyen felelősséget nem vállalok ha valaki telefonjából téglát csinál, vagy esetleg menet közben megrázza az áram, meg úgy általában semmiért.

    [ Szerkesztve ]

    Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

Új hozzászólás Aktív témák