Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    A velemenyem a dologrol hogy nagyszeru hogy az MS ilyen lepesre szanta el magat kenyszerult. Ez azt jelenti hogy vegre kokemeny verseny van!

    Tobb mint 10 ev wintel monopol helyzet utan ugy gondolom hogy az MS nem jofejsegbol keszit tobb platformos .NET-et vagy adtja hihetetlenul olcson az Office365-ot + 1TB hellyel illetve most a diakoknak ingyen. 10 eve ha internetezni akartal akkor a legtobb ember azt PC-n tette. Most mar van alternativa, nem csak a meregdraga Apple termekek.
    Ez csak nekunk jo.

    Az iskolaban szerintem egyreszt a legelterjedtebb szoftvercsomag olcso, _ALAP_ valtozatat kellene tanitani (kikenyszeriteni a gyartot hogy adjon oktatasi olcso verziot - nem csak az office-ra gondoltam itt cad etc)
    Masreszt egy ingyenes alternativat.
    Sokan mondjak hogy nincs ido ra. Egyetertek, ilyen rossz hatasfokkal nem is lesz :) tudom, mert sztech tanar voltam. Miutan mar 2 masik orszagban is huzamosabb idot toltottem, csak azt tudom javasolni hogy minel tobb ember utazzon ki kulfoldre munkatapasztalatot szerezni. Nagyon hasznos.
    Rajottem hogy kulfoldon kevesebbet tanitanak a gyerekeknek de sokkal jobb modszerekkel, csapatmunkat, egyuttmukodest tanitanak itt pl Daniaban mar egeszen kiskorban.
    Teljesen mas a tanar - diak viszony. Nincs az a tavolsag tartas, amit Mo-n megkoveteltek meg a kollegak is! Itt a fiatal tanarok siman leallnak focizni a 7-8 evesekkel. A delutani napkoziben a gyerekek ipad-on hallgathatnak zenet, a tanarok teljesen megbiznak bennuk. A tanitas celja pedig nem az hogy x + y evszamot magoljanak be. Felesleges. Hanem az egyuttmukodes, tolerancia.
    A munkahelyemen jobban szamit a motivacio, egyuttmukodes mint hogy valaki mit tud.
    Na ez az amiben fejlodni kell M.o-n es akkor nem lesznek ilyen egymast gyepalo forumok es az iskolakban lesz ido olyat tanulni amit kell.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Winnie The P

    őstag

    Hmm. Nem vagyunk hála rászorulva a MS nagyszerű gesztusára. Itthon az OO-t használjuk és teljesen elég a tudása egy hétköznapi otthoni felhasználónak. A kisebbik lányom (13 éves) heti rendszerességgel készít rajta prezentációt és egyetlen egyszer sem volt baj, hogy nem tudja az iskolában bemutatni.
    Én úgy gondolom, hogy marad a jelenleg használt szoftver a gépen.

    Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

  • Ringman

    nagyúr

    válasz cog777 #351 üzenetére

    cad-ek nagy részéből szerintem van ingyenes diákverzió.- min. 1 nagyságrenddel többet kereshet licenszenként egy cég azzal, ha az ő szoftveréhez ragaszkodsz, mint az MS

    de amiből nincs ingyenes, az nem nagyon érdekli az oktatókat (használj 30 napos próbaverziót..)

    így fordul elő, hogy azt hallod az egyetemen, hogy használj mathcadet - mert ők azt ismerik - itt van pl az ingyenes, még béta verziós smath - ez pár éve még nem volt, de nem hiszem, hogy azóta bárhol is oktatnák.

    meg azt sem hallod, hogy autocad helyett - ha nincs beépülő modulra szükséged - ott van a zwcad, intellicad, stb. - ami 2D tervezés esetén teljesen elegendő.

    vagy - csak név/elérhetőség kombináció megadásával 0 Ft-ért használható draftsight, nanocad, solidedge 2D

    az open/libreoffice sem volt említve.

    a fentiek 5-6 évvel ezelőtti BME építőkaros tapasztalatok.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Nekomajin #346 üzenetére

    "vannak bizonyos elvárások, amiknek célszerű megfelelni. Ilyen például az, hogy a varázslót nem tüdnérnek hívjuk"
    Neked lehet, nehéz, de gyerekeket tanítasz, nekik meg egyértelmű: a tündér is varázsol. Innentől kezdve a te problémád. Ez a probléma pedig leginkább abban mutatkozik meg, amit mát bambabő is megfogalmazott: nem vagy hajlandó tanulni. Ez egy tanárnál elég nagy gáz.

    Azt tudtad, hogy az MS még a pagedown-pageup billentyűparancsot is levédette? Ehhez képest gondold át az egész világrendszered!

    "követni kell az idő múlását"
    Ez akkora butaság, hogy csak na. Lehetővé kellett volna tenni, hogy bárki ugyanolyan szabadon átszabhassa a Windows felületét, ahogy pl. a Linuxnál lehet.
    A csempének k.ra semmi köze nem volt az "idő múlásának" követéséhez. Ezt az ál-időmúlás követést eleve az MS kreálta, hisz' ők csinálták a csempéket a mobilkütyüfelületükre, amit a piac egyáltalán nem követett. Annyira nem, hogy a bányászbéka segge alatt sincs a WP részesedése. No, ezt a szintet akarván feljebb hozni tették rá az asztali felületre, hogy erőnek erejével szoktassák át a windowsos asztali gépet használó táborukat a mobilkütyüikre is. De nem jött be. Az "idő múlásának" követése ezek szerint azt mutatta, az asztali környezetben "szar a csempe".

    (#348) Darth-anyán
    Újszülött lehetsz. Nem azonnal. Kb. 25 éve. De már a USA is beperelte az MS-t 20 éve. Boldog szülinapot!
    "az egységes szoftverkörnyezet mindig előnyt jelent minden tekintetben"
    Tényleg! Milyen jó is volt, amikor az IE6-nak majdnem 100% volt a piaci részesedése! És még utána sok-sok évig mennyi ember anyja csuklott általa nem tudott okok miatt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Nekomajin #346 üzenetére

    Ja, azt elfelejtettem, hogy az előző hsz-em végén a "no, pá!" azt jelenti, ezentúl nem foglalkozom a hozzászólásaiddal. Így ez mostantól érvényes.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #354 üzenetére

    Fogalmad sincs a mai diákok képességeiről, ugye? Nem nekem okoz gondot az új terminológia megtanulása, hanem nekik. Ha én tündér helyett véletlenül varázslót mondok megszokásból, máris kitör a pánik, hogy nincs is olyan.
    A csempés felület meg csak az egyik példa volt, pont az ellenpélda, de teljesen mindegy már, hogy mit írok, mert te mindenáron be akarod bizonyítani, hogy én vagyok hülye, miközben halvány fogalmad sincs arról, hogy én valójában miről beszélek.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #338 üzenetére

    Dehogynem, ezt kár tagadnod. Mi sem bizonyítja jobban, h nem tudsz elmenni egy ilyen topik mellett sem, és ha vki leírja a tényeket, h neki ez személy szerint jó, v a hiányosságai miatt nem használja a másikat, akkor ugrotok rá és jön a szurkálódás. Szal de,de... :K
    Na meg az is érdekes, h záporoznak itt a nagy okoskodó hsz-ek, de mikor vki épp a termékkel, regisztrációval kapcsolatban akarna kérdezni, mert éppen azért jött ide, jogosan ebbe a topikba, akkor meglátja a sok szenny hsz-t és elszörnyülködik. Persze ilyenkor válaszra se méltatja egyikőtök se, mert olyan téren már nem nagyon tudtok hozzászólni...
    Most speciel ingyenes, nem fizet érte állam. Korábban belekerült x milliárdba, na és? Azokat a pénzeket mindig elköltik vmire, ha nem ingyen Office-ra, akkor "másra", úgy, h te nem látsz belőle semmit és terheid sem fognak csökkenni. Nem vagy gazdasági elemző, h ezt feszegesd, nem vagy miniszter se, h döntsél róla, ha nem tetszik, lehet transzparansekkel felvonulni és tüntetni.... Illetve itt az a különbség, h legalább annyi értelme van, mikor elérhetővé tesznek egy ilyen szükséges és a többinél minőségibb szoftvert, h ennek ismeretével később sok területen profitálhat a gyerek, leendő munkavállaló, mivel legtöbb helyen ezt használják. Míg a másikkal, amit alig használnak, azzal nem nagyon, v csak és kizárólag speciális területeken. Továbbá ingyen Office 365 és MSDNAA lehetőségnek is sok diák/ hallgató/ család örül és él is vele, ha teheti. Te erővel el akarnád tőlük venni ezt a lehetőséget is, h használjanak több esetben "noname", fapados rendszereket és szoftvereket helyette, mikor iskola, munkahely, mki a másikat követeli meg. Ezzel a húzással éppen a warezolásba kergetnéd még jobban bele őket, mert open alternatívákat sokan letojják, v nem felel meg neki épp a tanulmányaihoz és inkább raknak fel virágboltit, ez is minősíti mennire jó alternatívák. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Nekomajin #356 üzenetére

    No, mégis.
    Tévedsz. Értettem, hogy ellenpélda. Én nem ezzel voltam szemben. Hanem azzal a megfogalmazásoddal vagy szemléletmódoddal, hogy az MS bátor volt. Nem az volt. Ugyanúgy a monopóliuma erejét akarta kihasználni, ahogy más esetekben is ezt tette, amikor tehette. Csakhogy itt a piac buktatta meg. Máskor, máshol meg pl. az EU, a streaming média piacon kiépíteni szándékozott monopóliuma ellen. Vagy a monopólium megtartására való törekvése az irodai szoftver piacon a saját szarkupac fájlformátumok ISO-n való átdöngölésével. Mely saját maguk fejlesztette ISO-szabványnak saját maguk sem tudtak megfelelni 7 évig! Szerinted ez miért volt?

    [ Szerkesztve ]

  • cog777

    senior tag

    válasz Ringman #353 üzenetére

    Igaz, talan a cad nem jo pelda - tul reteg igeny. Egy office-t nem tartok annak.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • King Unique

    titán

    válasz NGA #344 üzenetére

    "Mert bármilyen praktikái is vannak az MS-nek, kész, használható rendszert kínál, nem nekem kell mindent összehegesztenem." :K

    (#345) CPT.Pirk: addig örüljön mki, amíg csak a beépített pár-néhány 100, pár ezres adathordozói jogdíjat kell megfizetni és nem szankcionálják jóval komolyabb büntetéssel a sok illegális torrentes letöltés miatt...vhol érthető és elfogadható az Artisjus álláspontja, h vmit be akar vasalni rajtuk. :K Több TB-os adattárakat, meg nyilván dokumentumokkal, apró programfájlokkal bekolja tele mki és véletlenül sem nagyméretű multimédiás tartalmakkal... :D Mai világban a fizetünk bizonyos szolgáltatásokért se ismeretlen fogalom.

    (#351) hanischz: CAD szoftverekből eddig volt olcsó oktatási verzió és ahol azt tanítják, általában mindenhol meg is tudták oldani. Diákoknak jár, szinte mindegyikből ingyenes student verzió. Csak ott a bibi, h ezek szinte mind csak Windows & OS X...Na mármost utóbbi nyilván drága iskolákba, tehát marad előbbi. Másik rendszerhez elérhető alternatív szoftverek, meg nem alternatívák, iparban szinte sehol nem használják őket, tehát sok műszaki intézményben ezért sincs értelme erővel átállni a másik platformra.

    (#354) tomtyi: de mégse szar ám a csempe annyira, mert Win10 is ezzel operál és egyelőre elég sikeresen és vsz be fog jönni. ;) Asztali felület + Metro meg pont a 8-nál volt 2 különálló dolog, a 10-be mosták össze jobban és pont az tetszetősebb a népnek... :DDD
    Merész volt inkább és megvoltak a megfelelő eszközei, h elérje mindazt, amit. A másiknak meg nem és itt pont, ennek isszák folyamatosan a levét.

    (#348) Darth-anyán: erről van szó :C

    [ Szerkesztve ]

  • |DavidWoody|

    tag

    En mar egyaltalan nem ertem mi folyik itt de felteszem ti sem . Utolso gondolatkent : az elvakult linuxpoweruserek meg koztunk foldi halandok kozti kulonbseg , hogy mi nem mondjuk , hogy mondjuk az LO szar , csak annyit , hogy MSO jobb es szamunkra annyival jobb , hogy hajlandoak vagyunk fizetni erte. Semmi baj LO val , LaTeX el es tarsaival , csak nekunk a kis plusszok amitol az MSO koenyelmesebb SZAMUNKRA az megeri a penzt NEKUNK. Ti meg orrba szajba b*sztatjatok az MS minden termeket , mert ti meg nemvagytok hajlandok fizetni erte es fel nem tudjatok fogni , hogy mas meg igenis fizet a plusszokert. Ennyi a kulonbseg. Az hogy nektek az MSO nemtartogat plusz szolgaltatast , mert ti osszemokoljatok barmiaron openszórszbol , az a ti dolgotok. Nemertem miert nem lehet megerteni , hogy van aki fizet a kenyelemert , hiszen az egesz elete ebbol all az embernek , mikor vasarol valamit akkor ott az arban rengeteg termeknel az a kerdes mennyit vagyok hajlando adni a kenyelemert. Olyan mintha aztmondanad , a 7es bmw szar auto mert ha veszel egy mitshu evo 10 et , meg uj fek , turbo , szelepvezerles , startelekronika es szetfullotod az egesz kocsit akkor az jobban megy majd fele annyiert. Csak nem latjatok , hogy a 7es bmws reteget k*rvara nem erdekli , hogy hany sec alatt van 100 on a kocsija , ha 2szer annyi ido mint az evonak akkoris fizet erte 4szer annyit. Es itt jon az amit ti nem fogtok fel : ettol meg az evo nem szar auto.

    [ Szerkesztve ]

    -woody-

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz |DavidWoody| #362 üzenetére

    Azért te is csak egy irányból nézed a dolgokat.

    A gond akkor van, amikor állami szinten vesznek valamit mondjuk az erős lobby eredményeképpen, ott nem mondhatod meg, hogy köszönöm de az én licencem helyett fordítsák a pénzt a gyermekéhezés felszámolására, mert én megvagyok a licenc nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #337 üzenetére

    "Lehet kicsit elragadtattam magam az igaz, de az a szurkálódás, célozgatások, mocskolódás, amit ti minden ilyen topikban leműveltek, h gyakorlatilag nem is vagytok érintettek az adott témában az sokaknál kiveri a biztosítékot és vérlázító, már elnézést."

    Inkább úgy fogalmaznék, hogy bambano szerencsés, hogy neki nem kell ms termékeket használnia (ez nem jelenti azt hogy sosem használt), sajnos nekem pl. eddig szinte az összes windowst és office-t kellett már használnom. Szóval ez is egy légből kapott kijelentésed, mint sok másik.

    Meg valamelyik másik hsz-edben írtad, nem tudom melyikben mert a röhögéstől alig látok már, hogy irigyek vagyunk meg stb.

    Nos, szerintem nem túlzás kijelenteni azt, hogy aki IT-vel, vagy egyéb hasonló munkakörben dolgozik, zsebből ki tudná fizetni a wint az office-szal együtt. Csak neked (ill. nektek, tisztelet a kivételnek) nehéz elfogadni, hogy vannak emberek, akik ezen már rég túljutottak.

    Én azt tapasztaltam, hogy ms termékkel meg open cuccokkal is meg lehet csinálni ugyanazt, csak meg kell tanulni. Ja igen, az viszont már egyéni probléma ha a tanulás és a munka büdös.

    De azt is elfogadom hogy te ezt vagy azt akarod használni. Az meg hogy a közpénzeket mindegy mire költik el, fergeteges.

    Ha tetszik, ha nem, iskolába teljesen felesleges a gyerekeknek kemény pénzeken ms termékeken tanulni, ha megőrülsz akkor is. Hogy miért felesleges, az pedig le lett már írva rengetegszer, csak valamiért mindig elsiklottatok felette.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • |DavidWoody|

    tag

    válasz CPT.Pirk #363 üzenetére

    Szoval neked a legnagyobb problemad a kormanyzattal es az adozassal , hogy sokat koltunk winre? Azigen.

    [ Módosította: wwhy ]

    -woody-

  • wwhy

    veterán

    Ha lehet, egy kicsit visszafogottabban ... és az alapelveket betartva ...

    [ Szerkesztve ]

    ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #358 üzenetére

    Vezesd már le nekem, hogy te fejben hogy jutottál el az egységes szóhasználattól az ISO szabványokig!

    Azt nem értem, hogy miért akarod nekem bebizonyítani minden áron, hogy az MSO mekkora szar, mikor részemről a vita nem arról szól, hogy melyik program a jobb, hanem arról, hogy milyen közvetlen hatásai lennének, ha ész nélkül kukáznánk az MS-t az oktatásból. Amire te reagáltál az csak egy zárójeles megjegyzés volt részünkről, és ha egy kicsit gondolkoznál, akkor te is belátnád, hogy igazunk van. De valószínűleg be is látod, mert különben nem terelnéd a témát.

    Az meg pont nem érdekel, hogy melyik a jobb szoftver. Amit nekem az iskolában meg kell tanítani, arra mindegyik jó. Én annak örülnék, ha lenne időm többfélét is tanítani, de nincs. Az meg egy másik téma, hogy én jobban szeretem az MSO-t, mert nekem kényelmesebb a felülete. Ezen pedig akkor se tudsz változtatni, ha még hetekig téped itt a szádat. Pont leszarom a piaci fölényt meg az ISO-t, mert nekem az számít, hogy gyorsan és hatékonyan tudjak dolgozni. Ha meg hivatalosan kell leadni valamit, abból úgyis PDF lesz, tehát teljesen mindegy, hogy milyen szoftverrel készítem.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz |DavidWoody| #365 üzenetére

    Nope, ez probléma a mindenkori kormányzattal.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #364 üzenetére

    Nem neki kell, nem használja, az ő dolga, de mit zavarja, h más igen, v másnak megfelel?
    Légből kapott, ugyan mi? Mikor piacon egyértelmű melyikre van igény, melyiket használják.
    Mit kéne kifizetnie, mikor egy cégnél úgyse neki kell, iskoláknál se, otthon meg tud "mókolni", ha akar, illetve pont otthonra diák is kaphat tisztaszoftver, MSDNAA kulcsokat, céges felhasználó is adott esetben MSDN hozzáférést?
    Pont ez az, h nem minden esetben, nem minden területen lehet megcsinálni ugyanazt, mert az open rendszer támogatása sok szoftvernél nem megoldott, az alternatív program meg az adott cégeknél nem használatos, nem alkalmas minden feladat elvégzésére. És ez a dolog megvan oktatási intézmények egy részénél is, h adott szakirányon, adott területre képzés esetében az előbbi hiányosságok miatt, nem lehet, nem célszerű átállni a másik platformra...Ez az, amit fel kéne, fel lehetne már lassan fogni. Akkor lenne érdemes visszatérni a open átállás kérdésére, ha meglenne mögötte ilyen téren a megfelelő támogatás, meg ha állam is jobban mögé állna. De nincs és nem teszi, ez a nagy helyzet. Nem én pisálok a széllel szemben...
    Közpénzek...ja nem menne el Win + Office 365-re, több maradna xy építményekre, új luxusverdákra, utazásokra, milyen jó ugye. :)

    [ Szerkesztve ]

  • NGA

    addikt

    válasz King Unique #361 üzenetére

    Mai világban a fizetünk bizonyos szolgáltatásokért se ismeretlen fogalom.

    Halandó lennék havonta kb 5e Ft-ot fizetni, ha ezért nyújtana valaki torrent alternatívát. Elég lenne az online filmkölcsönzés pl naponta 1 filmre, de az bármi lehessen. Magyar szinkronnal, ha az van hozzá. Ha nem, akkor felirattal. Akár 3D is. Míg nincs semmi fizetős alternatíva, addig marad a letöltés.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #369 üzenetére

    "Nem neki kell, nem használja, az ő dolga, de mit zavarja, h más igen, v másnak megfelel?"

    Nem az zavarja, hogy neked vagy XY-nak ez kell, hanem az zavarja, hogy az adófizetők pénzéből ms cuccot vesznek, ráadásul a gyerekeknek az iskolába, ezennel rákényszerítik a gyerekeket hogy ms cuccokat használjanak és azon kelljen tanulniuk, semmilyen más lehetőséget nem adva az iskolában.

    A jelenlegi lépés meg még nagyobb lapáttal rátesz, ugyanis "ingyenes".

    Mit kéne kifizetnie, mikor egy cégnél úgyse neki kell, iskoláknál se, otthon meg tud otthon meg tud "mókolni", ha akar, illetve pont otthonra diák is kaphat tisztaszoftver, MSDNAA kulcsokat, céges felhasználó is adott esetben MSDN hozzáférést?

    Diák kaphat igen otthonra. De majd ha már nem lesz, meg aki már nem diák, akkor meg nem kap. Arról nem is beszélve, hogy az operációs rendszerért még mindig fizetni kell. Ezzel válik az ember egész életében rabjává a ms-nak.

    "Akkor lenne érdemes visszatérni a open átállás kérdésére, ha meglenne mögötte ilyen téren a megfelelő támogatás, meg ha állam is jobban mögé állna. De nincs és nem teszi, ez a nagy helyzet."

    Na igen, pont ez a baj, ez az indítója az egész vitának.

    "Közpénzek...ja nem menne el Win + Office 365-re, több maradna xy építményekre, luxusautókra, utazásokra."

    Ne politizáljunk. De legalább addig sem a szerencsétlen gyerekeket erőltetik a winre.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • adrian360

    őstag

    Annyira tetszik ez látásmód hogy rá vannak kényszerítve az gyerekek hogy win-t használjanak. ott állnak felettük pisztoly van szoritva a fejükhöz, naponta fenyegető levelet kapnak, hogy márpedig te ezt használod különben levágom a kezed. Értelmes felnőtt ember el tudja dönteni hogy mire van szüksége, mi felel meg az ő elvárásainak, és a szerint használ majd windows-t osx-et linux-ot. Ha linux lenne az iskolában akkor nem lennének arra kényszerítve ? az mennyivel jobb lenne ha egy desktop piacon 1.5 %-on lévő rendszer lenne kötelező ?
    Én azt nem értem hogy miért van az hogyha a linux a bölcsek köve, a megváltó, minden boldogság kulcsa, akkor hogy lehet hogy az osx-is 10szer jobban elterjedt nála, pedig az is gaz sátán ms ellen harcol, drága, ráadásul csak külön hardver-en megy, mégis inkább azt választják altervatívának, és linux tizenéve egy helyben topog, és csak termeli ki magából 715436134634614. világmegváltó disztrót.
    Azt nem képesek az egybites linuxhivők felfogni hogy egy szoftver értékét nem az ára határozza meg, hiába kerül valami x ft-ba, vagy ingyenes, másodlagos dolog hogy mennyibe kerül.
    ha van egy projected és kérsz több ajánlatot cégektől, nem csak azt nézed hogy mennyibe kerül, hanem hogy mi van mögötte. és nagyon sokszor előfordul hogy a legjobb választás nem a legolcsóbb.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz adrian360 #372 üzenetére

    Sajnálatos hogy rendes érv helyett csak így kiforgatod, de igen, ez a helyzet.

    Ha most iskolás lennél, akkor bizony winen kellene tanulnod, ofiszt meg stb-t, infó szakon ez van általános és középiskolában is. Van választási lehetőséged, hogy az iskolában tanulj más rendszeren? Nincs.

    Tegyük fel kötelezően linuxot/BSD-t és barátait kéne használnod, akkor sem lenne választási lehetőséged, de több, mint most a ms termékeivel, és az legalább nem kerülne milliárdokba évente.

    Az OSX más tészta, azt valahogy valamiért nem erőltetik rá senkire. Amúgy meg célirányosabb munkára használható, pl. Pro Tools – a windows verzió kevésbé optimalizált.

    "ha van egy projected és kérsz több ajánlatot cégektől, nem csak azt nézed hogy mennyibe kerül, hanem hogy mi van mögötte. és nagyon sokszor előfordul hogy a legjobb választás nem a legolcsóbb."

    Igen ez így van, de a legjobb választás nem is feltétlenül windows alapú.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz adrian360 #372 üzenetére

    Tipikus hozzászólás itt a topicban, tipikus adag odaszúrással, vélt vagy valós alapokkal, olyasmikről amik nem is igazán kerültek elő. :)

    Amúgy mikor én jártam középsuliba, ott sem volt pisztoly, de az órákon úgy ment a tanítás, hogy: cpu = Pentium4, operációs rendszer = Windows, szövegszerkesztő = Word, táblázatkezelő = Excell, stb. Egyszer láttam az ott töltött 5+2 év alatt másik oprendszert, mikor a tanárom FreeBSD-n tolta a Starcraftot a saját laptopján. Néha elejtett pár megjegyzést a nem MS cuccokról, de ennyi volt az össz.

    Őszintén szólva valószínűleg sosem próbáltam volna ki Linuxot, ha a fősulin és ezzel egy időben az ITCafe-n megjelent cikkekben nem találkozok vele. Nem tudom mennyire róható fel a diákoknak, de nem fognak maguktól utána járni a dolgoknak, ha a seggük alá van rakva valami. A suliban használják, utána meg letorrentezik azt jóság van.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #371 üzenetére

    Adófizetők pénzéből...mint példáztam sok mást is szoktak abból venni, fizetni, tehát felesleges ezen rugózni.
    Iskola + gyerek= x rendszerre/ szoftverre nevelés kapcsán pont azt felejted el, h már rég kiépült egy adott szoftveres környezetre alapozó hálózat és piac. Minek is tereljék őket a másikra, mitől lesz neki jobb, származik belőle előnye, ha utána elmegy dolgozni és nem azt várják el követelményként, ezt sokadjára ennyire nem lehet megérteni??? MS cuccok...amiknél nem mellesleg megfelelő szoftveres támogatottság, felhasználóbarát felület, viszonylag könnyű kezelhetőség, szegény gyerekek...ezen kell szenvedniük, mennyivel egyszerűbb másik OS-t tákolni, benyalni parancsokat, plusz időt + energiát fordítani adott szükséges szoftvernél támogatás hiján emulátorokkal, virtuális rendszerekkel való futtatásra, v éppen később átképeznie magát a másik rendszerre, ott használatos szoftverekre...mennyire sajnálom őket. :(
    MSDNAA és társainál nincs időkorlát, később is tudja használni, több gépre is rakhatja, akár más ismerősének is juthat belőle. A mai világban egy bizonyos szolgáltatást nyújtó termékért meg van, hogy kell/ szokás fizetni. Rabjává válik...hűha. Ennyi erővel mindenki a fogyasztói társadalom rabja, h folyamatosan rákényszerül egy életen át megvenni bizonyos termékeket, élvezeti cikkeket, elromlik, venni kell újat stb.Na persze ki lehet költözni a vadonba, vagy elmenni Amerikába és beállni az amishok közé, ahol ezekre nem kell költened, magad állítasz elő mindent. Csak mégse teszi mki, még, ha rab is, de legalább hozzájuthat a korhoz igazodó termékekhez, szolgáltatásokhoz, kényelemhez. Ha te nem akarsz előbbiek "rabjává" válni, ne tedd, de ne akard másokra is rákényszeríteni, mert nem biztos, h mindenkinek, minden területen a nomád élet lesz a legjobb. ;)

    A hozzászólásában neked mi a kifogás, mi a nem rendes érv? A tied aztán nagyon az...
    Tényleg nem tudtad megérteni, h minek tanítsák neki ezeket iskolában, ha a cégek, a világ nem áll át rá tömegesen, nem használja olyan széles körben, bizonyos területeken abszolút nem. No meg iskolában kapacitás sincs erre, mint tanár kollega is kifejtette, vagy egyik, v másik. De tanítsák csak nekik ekkora elterjedtséggel, támogatottsággal only Linuxot, hadd szívjanak utána...bravó. :C

    (#372) adrian360: kösz a kiegészítést, erről van szó :K
    Ezért felesleges ez az erőltetett vita, mert amíg a másik rendszer háza táján nem lesz változás, javulás, addig nem érdemes miről beszélni.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #373 üzenetére

    De nem azért nem használnak más szoftvert a diákok, mert az MS azt mondja, hanem azért, mert nincs rá idő. Ha lenne rá elég óraszám, akkor jogosan ekéznétek a tanárokat, de így nem. Ha most kidobnánk a Windows-t, szerinted mit kéne használni? De komolyan. Az LO még oké (bár ugye miért pont azt, van másik alternatíva is), de milyen Linux menjen fel? Kineveznél egy XY disztribúciót? Vagy minden iskolában legyen másik? Az Access helyett mit használnál? Nincs idő több szoftver kipróbálására. Egyet kell választanod. Ennek hatására néhány éven belül az adott szoftverkörnyezet elkezdene jelentősen terjedni, és akkor meg azon menne a sírás, hogy miért az XY disztró került ilyen előnybe, és nem a másik.

    Szerinted mennyibe kerülne átképezni az ország összes tanárát, akik nagy része örül, ha az MSO-val elboldogul? Igen, el lett rontva sok generáció az MS termékeivel, de ezt nem lehet egyik napról a másikra kijavítani. Folyton azzal az évi néhány milliárddal jöttök, hogy azt semmiképp sem szabad odaadni az MS-nek, de a valós megoldásokat meg nem veszitek észre. Egyikőtök se mondta azt, hogy az egész informatika oktatást kéne tervezetten megreformálni. Csak cseréljük le a Windowst, és ne törődjünk a következményekkel.

    Nem lehetne ezt esetleg úgy megoldani, hogy közben nem tolunk ki azzal a generációval, amelyik pont átéli a váltást? Nem lehetne az, hogy ti, akik tényleg átlátjátok ennek a jelentőségét, nem csak egy fórumon szidjátok az MS-t, hanem ahhoz is szóltok, akik a döntéseket hozzák? És végül, nem lehetne még az is, hogy mielőtt sarkos véleményt alkottok, megkérdezitek a tanár ismerőseiteket, hogy mégis milyen körülmények között kell ma az informatikát oktatni?

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz King Unique #375 üzenetére

    Abban az egyben igazuk van, hogy ha változást akarunk, akkor azt az iskolákban kell elkezdeni. Én is azt gondolom, hogy jó lenne lépni valamilyen irányba, csak nem ész nelkül.

  • King Unique

    titán

    válasz Nekomajin #376 üzenetére

    +1
    Ezt már én is javasoltam, h írogassanak inkább face-en illetékeseknek, ha annyira zavarja, v menjen be ennyi erővel maga, v adott ismerőse sulijába okoskodni, vonuljanak ki transzparensekkel, ha ennyire nem tetszik, de ne itt szemetelje tele a topikot....Apropó felvonulás, tiltakozás. Netadó miatt kiment a nép, de emiatt mért nem mennek, ha valóban akkora probléma?? Mert sokukat nem is érdekli, nem az neki, nem IT-guru, nem IT-buzi és örül az ajándéknak és tesz rá magasról, h egy IT-s fórum, kis eldugott topikjában mit okoskodnak egyesek... :DDD

    Akkor lenne érdemes lépni, ha meglenne a másik platform megfelelő elterjedtsége és támogatása az adott területeken. De amíg nincs, nem érdemes erőltetni ezt a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #375 üzenetére

    A probléma az hogy nem ismered a másik oldalt, csak ms szemszögből veszel mindent figyelembe.

    Azt hiszed, hogy ha valaki nem ms termékeken nő fel, akkor semmi esélye arra hogy elhelyezkedjen, így állsz hozzá alapból és ezzel véded a ms-t. Én használtam már mindkét oldalt otthon és munkában is, ellentétben veled.
    Én is ms termékeken nőttem fel, de ha nem jártam volna utána magamtól hogy más lehetőség is van, akkor még mindig azt használnám. A többség meg nem fog utánajárni, azt használja, amit elé raknak.

    "Tényleg nem tudtad megérteni, h minek tanítsák neki ezeket iskolában, ha a cégek, a világ nem áll át rá tömegesen, nem használja olyan széles körben, bizonyos területeken abszolút nem."

    Ha már a ms az üzleti érdekeit és ezzel egyben a monopóliumát használja ki, illetve él vissza vele, akkor valóban nem lesz változás.
    Te nem tudod megérteni, ha már elkezdik az iskolában tanulni, akkor elindul a folyamat a változáshoz. Ha nem is gyökeresen állnak át teljesen 100%-ban, de lenne legalább valami alternatív is. De nincs, ahogy tapasztaltam még mindig csak annyi van amit még én is tanultam anno tizen évvel ezelőtt az iskolában.

    "No meg iskolában kapacitás sincs erre, mint tanár kollega is kifejtette, vagy egyik, v másik. De tanítsák csak nekik ekkora elterjedtséggel, támogatottsággal only Linuxot, hadd szívjanak utána...bravó."

    Ha only linuxot is tanítanának nekik, akkor sem szívnának utána. Most szívnak azzal hogy beleerőltetik őket egy gazdasági csapdába.

    Igen, azt én is elismerem, hogy egyik napról a másikra nem lehet lecserélni az összes rendszert. De nem, még csak annyi sincs, hogy elméleti szinten beszéljenek a diákoknak arról, hogy a windowson kívül is van világ.

    (#376) Nekomajin:

    Specifikus disztró irányába elmenni egyelőre felesleges. Mondjuk a Debian az egyik legelterjedtebb disztró, és a legtöbb erre alapul jelenleg. De tök mindegy, mert a linux alapok minden disztrón ugyanazok.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • adrian360

    őstag

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    "Azt hiszed, hogy ha valaki nem ms termékeken nő fel, akkor semmi esélye arra hogy elhelyezkedjen, így állsz hozzá alapból és ezzel véded a ms-t."

    senki nem hiszi ezt, hanem pont fordítva a linuxhivők kantálják azt hogy ha csak ms-terméket használsz, akkor hátrányban vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    Engem ne traktálj ezekkel, mert nem vagyok rá kíváncsi és úgysem tudsz meggyőzni, ahogy a másik, v a többi kollegát sem. Nem minket kell, hanem az illetékeseket próbáld, ha tudod... ;)
    Én is használtam már mind2-t, ha másik terén nem is vagyok akkora szaki, mint itt egyesek, de némi fogalmam azért van róla.
    "A többség meg nem fog utánajárni, azt használja, amit elé raknak." - ez a kulcsmondat. Mért is járna utána, ha tanulmányai, munkájája révén nincs rá szüksége?? Csak az fog, akinek célirányosan van, v IT-guru és ki akarja terjeszteni a látókörét.
    De addig iskolákban nem fognak átállni és tanítani, főleg nem bizonyos helyeken, ameddig nincs meg mögötte pl. a megfelelő szoftveres támogatás. Felvi nemrégi adatai alapján aszem idén, v tavaly egyik legnépszerűbb hely volt a műszaki karokra, mérnök szakokra való jelentkezés. Műszaki szakközépben, ha esetleg már eleve onnan jelentkezik a gyerek, szerinted fognak Linux-szal szórakozni, ha csomó ipari szoftvernek nincs rá támogatása, v épp fősulin, egyetemen?? Mert pont azzal szívnának, az alternatív free verziók meg jóformán sehol nem elismertek és elfogadottak, v éppen használatosak... De akár más területről is lehetne példákat összeszedni.

    Szal engem a jövőben kímélj meg ezektől a kényszeres bizonyításoktól, magyarázkodásoktól, mert nem érdekel. Aszem többször is világosan leírtam, ha nem sikerült felfogni, sajnálom, de ne fárassz a továbbiakban, ha kérhetem!

    [ Szerkesztve ]

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    De nem, még csak annyi sincs, hogy elméleti szinten beszéljenek a diákoknak arról, hogy a windowson kívül is van világ.

    Ez így nem igaz. Nekem is van olyan kollégám, aki csak a Windows-MSO-ECDL vizsga háromszögben él, de olyat is ismerek, aki annak ellenére, hogy az iskolában MS termékekkel oktat, otthon Linuxot használ. Óráit is láttam, tudom, hogy igyekszik a diákoknak is felhívni a figyelmét az alternatívákra. Egyrészt nem szabad a saját középiskolai emlékeinkre hagyatkozni, mert bizony változik a világ, másrészt ne tekintsük azt a néhány tanárt reprezentatív mintának, akik minket tanítottak.

    Ha only linuxot is tanítanának nekik, akkor sem szívnának utána. Most szívnak azzal hogy beleerőltetik őket egy gazdasági csapdába.

    Azért azt te is érzed, hogy a torrent világában ez a gazdasági csapdás érvelés nem teljesen állja meg a helyét. Persze, tiszta szoftver meg minden, de azért a valóság mellett ne menjünk már el. Igen, az MS ezzel gazdaságilag jól jár, de ez nem azt jelenti, hogy a diákoknak az érettségi után kötelezően ki kell fizetni X összeget.

    Specifikus disztró irányába elmenni egyelőre felesleges. Mondjuk a Debian az egyik legelterjedtebb disztró, és a legtöbb erre alapul jelenleg. De tök mindegy, mert a linux alapok minden disztrón ugyanazok.

    Mondja ezt az informatikus, miközben a valóság az, hogy nem a működés, hanem a kinézet számít a userek nagyobb részénél. Abban a pillanatban, hogy más az ikon, megáll a tudomány. És mivel idő továbbra is csak egy környezetre lenne, ugyanúgy nem tudnánk több különböző rendszer normálisan bemutatni.

    Ahogy látom, te el se tudod képzelni például azt, hogy a diák ugyanazt csinálja a Windowsos PC-n meg az Androidos telefonján, de ha megkérdezed tőle, hogy mit is csinál tulajdonképpen, akkor nem tudja elmondani, mert csak a betanult mozdulatokat végzi. Én is úgy jöttem ki az egyetemről, hogy értelmes, okos gyerekekkel fogok foglalkozni, aztán a mai napig fogom a fejem néha, hogy mennyire triviális dolgokat nem tudnak megcsinálni a számítógéppel. Pedig egy átlagos középiskolában tanítok, nem egy legalja helyen.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #381 üzenetére

    Látom már néhányotoknak nem megy már normális hangnemben a hozzászólás :D

    "Mért is járna utána, ha tanulmányai, munkájája révén nincs rá szüksége??"

    Aha tehát a világon abszolút mindenhol csak ms rendszereken szerzett tudásra van szükség. Oracle, RHEL, stb. ezekről hallottál már? Ja nem, a bing keresődben ezek biztos le vannak tiltva :D

    (#382) Nekomajin:

    "Én is úgy jöttem ki az egyetemről, hogy értelmes, okos gyerekekkel fogok foglalkozni, aztán a mai napig fogom a fejem néha, hogy mennyire triviális dolgokat nem tudnak megcsinálni a számítógéppel."

    Sejtettem valami hasonlót, de nálunk anno az infós suliban azért mindenkinek mentek az alap dolgok. Azóta még könnyebb géphez jutni, és sokmindent interneten kell intézni, szóval épp ez az, hogy még jobban kellene érteniük hozzá, mint anno mi értettünk.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz adrian360 #380 üzenetére

    Tudsz példát hozni erre a kántálásra? Igaztalannak érzem.

    Ha nem csak MS termékeket ismersz hanem láttál már mást is, akkor nagyobb esélyed lesz a munkaerő piacon. Ez egy tény, kézzel fogható előnnyel.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #383 üzenetére

    A diákok nagyobb százaléka nem infós iskolába jár. Számukra a számítógép csak egy eszköz a sok közül, nem _az_ eszköz. Bármennyire is fontos manapság az informatika, hiába kell évről évre egyre jobban érteni hozzá, az emberek többségének még nem akörül forog az élete.

    Az meg, hogy sokat használják a gépet, nem jelent semmit. Itt a Debreceni Egyetemen 4 éve indult egy kutatás, ami idén már nem csak országos, hanem a környező országok néhány egyeteme is részt vesz benne. Az informatika szakra (PTI, könyvtáros, gazdinfó, mérnökinfó, stb) felvett hallgatóknak az első félév legelső hetében egy szintfelmérőt kell írniuk.
    Elég sok mindenre rámutatnak az eredmények. Többek között arra, hogy nem nagyon van összefüggés aközött, hogy valaki mennyi időt tölt naponta a gép előtt, és hogy mennyire ért hozzá. Desktopon egy minimális összefüggést sikerült kimutatni, mobil eszközökkel viszont semmit.
    A kutatás is azt jelentette ki, hogy a cél az lenne, amit már itt is sokan leírtunk, hogy a user értse valamilyen szinten a gép működését, és tudjon egy adott környezettől elvonatkoztatni. Ehhez képest az eredmények azt mutatják, hogy a felhasználók többsége csak a begyakorolt sémákat ismeri, és amin azok nem működnek, megáll a tudomány. És hangsúlyozom, a felmérés az IK-sok között zajlik. Nyilvánvaló, hogy ez a mai közoktatás következménye, de az is következik ebből, hogy a problémát nem lehet egyik napról a másikra megoldani.

    Nálunk mezőgazdászok, sport tagozatosok között olyan dolgok okoznak problémát, hogy hogy kell egy fájlt átmásolni. És hiába mutatom meg százszor, hiába gyakoroljuk többször, mindig van olyan, aki még a következő tanévben sem tudja. Mert neki az informatika is csak egy az unalmas órák közül. (Abba a kérdésbe most ne menjünk bele, hogy mekkora szarban van a társadalom, hogy a mai gyerekek ennyire motiválatlanok.) Most képzeld el, hogy mi történne, ha hirtelen egy másik környezetbe kerülne, ahol mondjuk máshogy néz ki a helyi menü, vagy netán más a billentyűparancs.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Nekomajin #367 üzenetére

    Szerinted terelem, de már két vagy három hsz-szel korábban lezártam, mert iszonyatosan fárasztó minden egyes alkalommal ugyanazt elmondani.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #386 üzenetére

    Akkor miért mondod el? :)
    Miért akarsz engem minden áron meggyőzni arról, hogy a Linux jobb? Ez valami kényszer nálad?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Apollyon #371 üzenetére

    Az is érdekes, hogy az MS-rabszolgaság lelkes hívői milyen elegánsan csúszkálnak az érvek síkján ide-oda, és milyen könnyen jutnak el pl. München kapcsán oda, hogy milyen kretének, hiszen milyen olcsón lehet Win-ökoszisztéma verziók között váltani, és különben is, milyen szar a FLOSS, és még támogatás sincs, de a nem is létező támogatás mégis drágább mint a Windowsra, bár Ballmer már 12 éve beismerte, hogy nem.

    "Ja nem, a bing keresődben ezek biztos le vannak tiltva :D "
    :C

    (#387) Nekomajin
    Mert láthatóan nem értesz a szóból. Nyilván többször kell elmondani, hogy odaérjen.

    [ Szerkesztve ]

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #388 üzenetére

    Én nem akarlak téged meggyőzni, hogy holnaptól kukázd a Linuxot. De ilyenkor azért kicsit örülök, hogy nektek állandó harc az életetek a sok hitetlennel. :)

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #32839680 #390 üzenetére

    Igen, de köztük vannak a mérnökök meg a programozók is.

  • adrian360

    őstag

    válasz #40553216 #388 üzenetére

    érdekes az én keresőmben ilyen is megjelenik :
    [link]
    "A müncheni közigazgatás Linux-ra és más nyílt forrású rendszerekre történő átállítása 43 millió euróval nagyobb megterhelést jelentett a város költségvetése számára, mint ha továbbra is a Microsoft termékeit használta volna. "
    "München saját elemzése a szakértő szerint nem számolt azzal sem, hogy időközben a város már háromszor is kénytelen volt újabb Linux verzióra frissíteni, amelynek költségeit azonban egyáltalán nem szerepeltette az összehasonlításban."

    [link]

    "A német külügyminisztérium a napokban elismerte, hogy hamarosan ismét Windows-ra ill. úgymond kereskedelmi szoftverre állítja majd át (pontosabban vissza) munkatársainak gépeit a korábban bevezetni próbált Linuxról ill. nyílt forrású megoldásokról. Az illetékesek az újbóli váltást a Linux meghajtóhiányaival, kompatibilitási problémákkal, a negatív felhasználói visszajelzésekkel, valamint azzal indokolták, hogy nem sikerült a remélt üzemeltetési költségcsökkenést elérni."

    [link]
    "Ausztria, Németország és Oroszország után Svájcban is befuccsolni látszik az a sokéve húzódó - és persze több tízmillió euróba kerülő - projekt, aminek keretében az ország egyes közigazgatási rendszereit a Windows helyet Linuxra próbálták meg átállítani. A nyílt forrású rendszermag bevezetésének Solothurn kantonban ugyan már három évvel ezelőtt le kellett volna zárulnia, az illetékesen azonban eddig húzták a projektek; a jelek szerint csak azért, hogy végül bejelenthessék: a Linux helyett mégis inkább a Windows 7-re állnak majd át.
    "

  • ericssonfan2

    tag

    válasz adrian360 #392 üzenetére

    :C :C :C
    :Y
    :R

    jófajta keresőd van! :)

    ez azért gáz, ezt nem gondoltam volna...

    [ Szerkesztve ]

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz adrian360 #392 üzenetére

    így kell kreatívan alkalmazni a kivágás-másolás műveletet. lássuk az első linket korrekten idézve:
    "A müncheni közigazgatás Linux-ra és más nyílt forrású rendszerekre történő átállítása 43 millió euróval nagyobb megterhelést jelentett a város költségvetése számára, mint ha továbbra is a Microsoft termékeit használta volna. Erre a következtetésre jut egy a napokban nyilvánosságra került, a Microsoft által megbízásba adott, de a HP által elvégzett költségelemzés" idézet az itblikkből.

    szerk: a visszatérésről pedig egyetlen egy ember beszél ott is, amit nagyon felkapott a média.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz bambano #394 üzenetére

    LOL - amikor a szakmai vita utolsó morzsái is leesnek az asztalról. :DDD :C

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz adrian360 #392 üzenetére

    Milyen érdekes, hogy a keresőd csak PC fórumos találatokat adott ki, ami nem titkoltan MS bérenc.
    Legalábbis a 6-os verzió óta ott az Internet Explorer azóta is a leggyorsabb böngésző. :U

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • ericssonfan2

    tag

    válasz bambano #394 üzenetére

    Most akkor nem értem.
    Mégsem ingyen van a linux?

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • adrian360

    őstag

    válasz bambano #394 üzenetére

    mert ha nem az MS által megbízott nem HP készíti a költségelemzést, akkor a számlák végösszege nyilván megváltozik. welcome to paraniod world

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz adrian360 #392 üzenetére

    [link]: "However the costs in the Microsoft/HP report are based on several flawed assumptions, said Stefan Hauf, head of the press office at the City of Munich."

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ericssonfan2 #397 üzenetére

    Nem érted, persze. :) A közigazgatási Mancika elé mindegy mit teszel oda, arra rá kell képezni, a képzés meg még soha nem volt ingyen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák