Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Apollyon #69 üzenetére

    Akkor nem tudom nekem mit tanítottak, mert 12 éven át tanultam oktatott tantárgyként informatikát, de külön Windows rendszert nem oktattak, max az azon való programok használatát, lásd Office. táblázatkezelést, programnyelveket, CAD programozást tanultunk, de operációs rendszerekről érintőlegesen maximum.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • anulu

    félisten

    válasz Apollyon #188 üzenetére

    ahamm, van. csak a "legális alternatíván" nem tudom használni azokat a programokat, amit szintén megvettem. addig pedig nem alternatíva. számomra legalábbis.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #188 üzenetére

    És mint tudjuk, Windowson meg Office-on kívül semmi másra nincs szükség az informatika oktatásához. Nincs szükség normális gépparkra. Nincs szükség megfelelő óraszámra. Nincs szükség a tanárszakosok IKT képzésére, hogy mondjuk a magyartanár elfogadja a beadandót elektronikusan is, ne csak papíron. Nincs szükség a tanterv teljes felülvizsgálatára.
    Úgy gondolod, hogy ha már van Office, akkor a tanár oldja meg magának a saját 45 percében?

  • adrian360

    őstag

    válasz Apollyon #188 üzenetére

    akkor lenne hülyeség ha ugyanazt kapná meg ingyen mint pénzért. mást kap ingyen és mást pénzért. csak hasonlót

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #188 üzenetére

    Igen. Csak éppen nekem nem tetszik az ingyenes alternatíva, az általam használt programok meg vagy nem mennek rajta, vagy nem úgy. Szóval semmi okom váltani. Azt meg nem tudhatod, hogy a túlnyomó többség mire használja a gépét pusztán az alapján, hogy aktívak facebookon.

    Vladi: Összeadtam. Nézd meg, hogy hány ember ért a Windows-hoz, és ahhoz képest hány a Linuxhoz. Így már arányaiban nem is szaladgálnak az utcán. Ráadásul ha olyan sok szakértő van, akkor miért nem terjed jobban a rendszer? Megint az MS tömködi le magát mindenki torkán, akik kínjukban fizetnek, mikor annyi meg annyi ingyenes megoldás van, ami pontosan ugyanazt tudja, és ingyen!

  • beleszólok

    senior tag

    válasz Apollyon #202 üzenetére

    Finoman szólva nem vagyok M$ rajongó, de...
    Írnom kellett egy rövid, viszonylag kulturáltan formázott dokumentumot.
    Mivel ragaszkodom a legális szoftverekhez, office-ra nincs keret, maradt a Libre.
    Még szerencse, hogy pdf-be exportálva kicsit változott a megjelenése, mert ODT-ben egy hányinger volt.
    Nem tudom, mi az alapértelmezett betűtípusa, de hihetetlenül rondán nézett ki. Például az l betű jobb oldalán annyi hely volt, hogy szóköznek látszott. És ez csak egy apróság.

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • Egon

    nagyúr

    válasz Apollyon #253 üzenetére

    Elméletben mindez nagyon szépen hangzik, lássuk a gyakorlati problémákat.
    1. Amikor összehasonlításra kerül a Win és a Linux, mindig jöttök az ingyenességgel. Aztán meg hogy Linuxra is vannak supported alternatívák. Hja, pénzér'... Kettős mérce rulez.
    2. Igen nehéz összehasonlítani a két platform valós költséghányadosát (pl. a szükséges képzésekkel együtt). A mértéktartó elemzések szerint, messze nem olyan egyértelmű a helyzet (még akkor is, ha összességében valamivel olcsóbb lehet a Linuxos platform).
    3. Egy a nulláról induló cég esetében van értelme és relevanciája megfontolni az MS platformoktól való eltérést. De egy MS-alapokon működő cég esetében (márpedig a zöm ilyen), rendkívül nehéz lenne a váltást kivitelezni. Ugyanis van X db rendszere (programja), az eszköznyilvántartón kezdve a a bérszámfejtésen át a jelenléti ívet kiváltó minialkalmazásig, amit Win-re fejlesztettek. Ezek kiváltása akkora összeget emésztene fel, hogy súlyos évtizedekben lenne mérhető a megtérülés - ha megtérülne egyáltalán.
    4. Az egyes cégek vonatkozásában, az esetleges platformváltás jobbára semmilyen közvetlen ráhatással nincs a partnerekre, beszállítókra, kiszervezett tevékenységeket folytatókra stb. - akik jó eséllyel maradnak MS vonalon. Ezzel sok esetben komoly kompatibilitási gondok lehetnek az egymásnak átadott doksik tekintetében.
    5. A fentiekre való tekintettel, bár én is úgy gondolom, hogy legalább a közszférában jó lenne részlegesen kiváltani az MS termékeket, a gyakorlatban igen nehezen kivitelezhető, óriási szervezői feladatot és megfontoltságot igénylő, rövid távon k. drága projectnek tűnik. Innentől kezdve pedig az oktatásban leginkább az MS progiknak van relevanciája - bár mindenképp érdemes lenne legalább az órák 10%-ában bemutatni a konkurenciát...

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #261 üzenetére

    A probléma továbbra is az, hogy nincs idő egymás mellett több szoftver használatát is megnézni/kipróbálni. Azt viszont nem lehet megtenni, hogy mondjuk a következő tanévtől minden iskola átáll másik szoftver csomagra, mert a munkahelyek ezt az átállást csak évekkel később fogják megkezdeni. HA feltételezzük, hogy lesz egyáltalán ilyen hatása. Ennek pedig az lesz az eredménye, hogy éveken keresztül diákok ezrei érettségiznek le úgy, hogy mondjuk Linux×LO kombón tanultak, a munkahelyek meg még mindig Windowsos környezetet használnak. Szerintem ha a te gyerekedről lenne szó, te se akarnád, hogy ilyen hátrányba kerüljön.

    Egyébként abban egyetértünk, hogy az iskolákban kéne elkezdeni az egészet, csak nem úgy, hogy kidobjuk a jelenlegi környezetet, és felteszünk egy másikat. Tanárként én örülnék neki a legjobban, ha több szoftvert is tudnánk használni ugyanarra a célra, mert akkor talán még arra is lenne idő, hogy a gyerekből valami kreativitás kikívánkozzon. De a jelenlegi körülmények között más szoftverek használatának erőltetése több problémát okozna, mint amennyit megold.

    Másik téma:
    Nem tudom, hogy figyeltétek-e, de az MS már ma is kínál ingyen olyan office csomagot, ami az átlagfelhasználó igényeit teljesen kielégíti. Csak egy outlook regisztráció kell hozzá, és ott a cucc a onedrive-ban. Ráadásul a szolgáltatások köre folyamatosan bővül. Tehát az az utópisztikus képzet, hogy az iskolából kikerülve hirtelen fizetni kell az office-ért, így nem igaz. Akinek meg professzionális használatra kell, az úgyis IT-s területen dolgozik, és meg tud tanulni másik szoftvert is kezelni.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #268 üzenetére

    Elmagyarázzam, hogy mi a különbség az átlagfelhasználó és a profi között, vagy inkább elfelejtjük ezt a kommentedet?

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #274 üzenetére

    Ki mondta azt, hogy a Windowst könnyebb megtanítani?

    Neked szokásod olyan dolgokra reagálni, ami nincs leírva?

  • Egon

    nagyúr

    válasz Apollyon #282 üzenetére

    Amúgy meg a vallási vitáról a következő jutott eszembe. A munkahelyemen minden gépen windows 7 van. Minden gépen adobe reader van, mert ugye az "a PDF megnyitó program". Kivéve az enyémen, mert nekem foxit reader van. A többiek erre azt mondták hogy ez mi, ez nem jó, nekik adobe reader kell. Gyakorlatilag ugyanaz a két program, csak a foxit readerrel sokkal gyorsabban meg lehet csinálni ugyanazt mint az adobe readerrel: megnyitni a pdf-et. De ők inkább szívnak az adóbbal, meg malmoznak amíg dolgozik (szenved) a program, mert csak azt ismerik.

    1. Volt már rá példa, hogy egy képként pdf-be beszkennelt színes anyagot Foxit readerrel megnyitva ocsmány, olvashatatlan minőséget kaptam, ugyanazt megnyitva Adobe Reader-rel normális volt a kép. Igaz, ez pár éve volt, azóta lehet fejlődött a Foxit. A sebesség nem minden.
    2. Biztonság szempontjából a Foxit-ra is szoktak jönni sebezhetőségekről szóló hírek a tech-cert-en (az szokott még ultimate érv lenni mellette, hogy biztonságosabb mint az Adobe. Utóbbinak legalább van egy Sandbox-szerű módja...).
    3. Mellesleg egy normális munkahelyen a felügyeleti rendszer jelezné az üzemeltetésnek, hogy megváltoztattad a szoftver konfigurációt ezzel a telepítéssel (esetleg nem is tudnád telepíteni, jogosultság hiányában), és lehet hátsón billentenének... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #364 üzenetére

    Nem neki kell, nem használja, az ő dolga, de mit zavarja, h más igen, v másnak megfelel?
    Légből kapott, ugyan mi? Mikor piacon egyértelmű melyikre van igény, melyiket használják.
    Mit kéne kifizetnie, mikor egy cégnél úgyse neki kell, iskoláknál se, otthon meg tud "mókolni", ha akar, illetve pont otthonra diák is kaphat tisztaszoftver, MSDNAA kulcsokat, céges felhasználó is adott esetben MSDN hozzáférést?
    Pont ez az, h nem minden esetben, nem minden területen lehet megcsinálni ugyanazt, mert az open rendszer támogatása sok szoftvernél nem megoldott, az alternatív program meg az adott cégeknél nem használatos, nem alkalmas minden feladat elvégzésére. És ez a dolog megvan oktatási intézmények egy részénél is, h adott szakirányon, adott területre képzés esetében az előbbi hiányosságok miatt, nem lehet, nem célszerű átállni a másik platformra...Ez az, amit fel kéne, fel lehetne már lassan fogni. Akkor lenne érdemes visszatérni a open átállás kérdésére, ha meglenne mögötte ilyen téren a megfelelő támogatás, meg ha állam is jobban mögé állna. De nincs és nem teszi, ez a nagy helyzet. Nem én pisálok a széllel szemben...
    Közpénzek...ja nem menne el Win + Office 365-re, több maradna xy építményekre, új luxusverdákra, utazásokra, milyen jó ugye. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #371 üzenetére

    Adófizetők pénzéből...mint példáztam sok mást is szoktak abból venni, fizetni, tehát felesleges ezen rugózni.
    Iskola + gyerek= x rendszerre/ szoftverre nevelés kapcsán pont azt felejted el, h már rég kiépült egy adott szoftveres környezetre alapozó hálózat és piac. Minek is tereljék őket a másikra, mitől lesz neki jobb, származik belőle előnye, ha utána elmegy dolgozni és nem azt várják el követelményként, ezt sokadjára ennyire nem lehet megérteni??? MS cuccok...amiknél nem mellesleg megfelelő szoftveres támogatottság, felhasználóbarát felület, viszonylag könnyű kezelhetőség, szegény gyerekek...ezen kell szenvedniük, mennyivel egyszerűbb másik OS-t tákolni, benyalni parancsokat, plusz időt + energiát fordítani adott szükséges szoftvernél támogatás hiján emulátorokkal, virtuális rendszerekkel való futtatásra, v éppen később átképeznie magát a másik rendszerre, ott használatos szoftverekre...mennyire sajnálom őket. :(
    MSDNAA és társainál nincs időkorlát, később is tudja használni, több gépre is rakhatja, akár más ismerősének is juthat belőle. A mai világban egy bizonyos szolgáltatást nyújtó termékért meg van, hogy kell/ szokás fizetni. Rabjává válik...hűha. Ennyi erővel mindenki a fogyasztói társadalom rabja, h folyamatosan rákényszerül egy életen át megvenni bizonyos termékeket, élvezeti cikkeket, elromlik, venni kell újat stb.Na persze ki lehet költözni a vadonba, vagy elmenni Amerikába és beállni az amishok közé, ahol ezekre nem kell költened, magad állítasz elő mindent. Csak mégse teszi mki, még, ha rab is, de legalább hozzájuthat a korhoz igazodó termékekhez, szolgáltatásokhoz, kényelemhez. Ha te nem akarsz előbbiek "rabjává" válni, ne tedd, de ne akard másokra is rákényszeríteni, mert nem biztos, h mindenkinek, minden területen a nomád élet lesz a legjobb. ;)

    A hozzászólásában neked mi a kifogás, mi a nem rendes érv? A tied aztán nagyon az...
    Tényleg nem tudtad megérteni, h minek tanítsák neki ezeket iskolában, ha a cégek, a világ nem áll át rá tömegesen, nem használja olyan széles körben, bizonyos területeken abszolút nem. No meg iskolában kapacitás sincs erre, mint tanár kollega is kifejtette, vagy egyik, v másik. De tanítsák csak nekik ekkora elterjedtséggel, támogatottsággal only Linuxot, hadd szívjanak utána...bravó. :C

    (#372) adrian360: kösz a kiegészítést, erről van szó :K
    Ezért felesleges ez az erőltetett vita, mert amíg a másik rendszer háza táján nem lesz változás, javulás, addig nem érdemes miről beszélni.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #373 üzenetére

    De nem azért nem használnak más szoftvert a diákok, mert az MS azt mondja, hanem azért, mert nincs rá idő. Ha lenne rá elég óraszám, akkor jogosan ekéznétek a tanárokat, de így nem. Ha most kidobnánk a Windows-t, szerinted mit kéne használni? De komolyan. Az LO még oké (bár ugye miért pont azt, van másik alternatíva is), de milyen Linux menjen fel? Kineveznél egy XY disztribúciót? Vagy minden iskolában legyen másik? Az Access helyett mit használnál? Nincs idő több szoftver kipróbálására. Egyet kell választanod. Ennek hatására néhány éven belül az adott szoftverkörnyezet elkezdene jelentősen terjedni, és akkor meg azon menne a sírás, hogy miért az XY disztró került ilyen előnybe, és nem a másik.

    Szerinted mennyibe kerülne átképezni az ország összes tanárát, akik nagy része örül, ha az MSO-val elboldogul? Igen, el lett rontva sok generáció az MS termékeivel, de ezt nem lehet egyik napról a másikra kijavítani. Folyton azzal az évi néhány milliárddal jöttök, hogy azt semmiképp sem szabad odaadni az MS-nek, de a valós megoldásokat meg nem veszitek észre. Egyikőtök se mondta azt, hogy az egész informatika oktatást kéne tervezetten megreformálni. Csak cseréljük le a Windowst, és ne törődjünk a következményekkel.

    Nem lehetne ezt esetleg úgy megoldani, hogy közben nem tolunk ki azzal a generációval, amelyik pont átéli a váltást? Nem lehetne az, hogy ti, akik tényleg átlátjátok ennek a jelentőségét, nem csak egy fórumon szidjátok az MS-t, hanem ahhoz is szóltok, akik a döntéseket hozzák? És végül, nem lehetne még az is, hogy mielőtt sarkos véleményt alkottok, megkérdezitek a tanár ismerőseiteket, hogy mégis milyen körülmények között kell ma az informatikát oktatni?

  • adrian360

    őstag

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    "Azt hiszed, hogy ha valaki nem ms termékeken nő fel, akkor semmi esélye arra hogy elhelyezkedjen, így állsz hozzá alapból és ezzel véded a ms-t."

    senki nem hiszi ezt, hanem pont fordítva a linuxhivők kantálják azt hogy ha csak ms-terméket használsz, akkor hátrányban vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    Engem ne traktálj ezekkel, mert nem vagyok rá kíváncsi és úgysem tudsz meggyőzni, ahogy a másik, v a többi kollegát sem. Nem minket kell, hanem az illetékeseket próbáld, ha tudod... ;)
    Én is használtam már mind2-t, ha másik terén nem is vagyok akkora szaki, mint itt egyesek, de némi fogalmam azért van róla.
    "A többség meg nem fog utánajárni, azt használja, amit elé raknak." - ez a kulcsmondat. Mért is járna utána, ha tanulmányai, munkájája révén nincs rá szüksége?? Csak az fog, akinek célirányosan van, v IT-guru és ki akarja terjeszteni a látókörét.
    De addig iskolákban nem fognak átállni és tanítani, főleg nem bizonyos helyeken, ameddig nincs meg mögötte pl. a megfelelő szoftveres támogatás. Felvi nemrégi adatai alapján aszem idén, v tavaly egyik legnépszerűbb hely volt a műszaki karokra, mérnök szakokra való jelentkezés. Műszaki szakközépben, ha esetleg már eleve onnan jelentkezik a gyerek, szerinted fognak Linux-szal szórakozni, ha csomó ipari szoftvernek nincs rá támogatása, v épp fősulin, egyetemen?? Mert pont azzal szívnának, az alternatív free verziók meg jóformán sehol nem elismertek és elfogadottak, v éppen használatosak... De akár más területről is lehetne példákat összeszedni.

    Szal engem a jövőben kímélj meg ezektől a kényszeres bizonyításoktól, magyarázkodásoktól, mert nem érdekel. Aszem többször is világosan leírtam, ha nem sikerült felfogni, sajnálom, de ne fárassz a továbbiakban, ha kérhetem!

    [ Szerkesztve ]

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    De nem, még csak annyi sincs, hogy elméleti szinten beszéljenek a diákoknak arról, hogy a windowson kívül is van világ.

    Ez így nem igaz. Nekem is van olyan kollégám, aki csak a Windows-MSO-ECDL vizsga háromszögben él, de olyat is ismerek, aki annak ellenére, hogy az iskolában MS termékekkel oktat, otthon Linuxot használ. Óráit is láttam, tudom, hogy igyekszik a diákoknak is felhívni a figyelmét az alternatívákra. Egyrészt nem szabad a saját középiskolai emlékeinkre hagyatkozni, mert bizony változik a világ, másrészt ne tekintsük azt a néhány tanárt reprezentatív mintának, akik minket tanítottak.

    Ha only linuxot is tanítanának nekik, akkor sem szívnának utána. Most szívnak azzal hogy beleerőltetik őket egy gazdasági csapdába.

    Azért azt te is érzed, hogy a torrent világában ez a gazdasági csapdás érvelés nem teljesen állja meg a helyét. Persze, tiszta szoftver meg minden, de azért a valóság mellett ne menjünk már el. Igen, az MS ezzel gazdaságilag jól jár, de ez nem azt jelenti, hogy a diákoknak az érettségi után kötelezően ki kell fizetni X összeget.

    Specifikus disztró irányába elmenni egyelőre felesleges. Mondjuk a Debian az egyik legelterjedtebb disztró, és a legtöbb erre alapul jelenleg. De tök mindegy, mert a linux alapok minden disztrón ugyanazok.

    Mondja ezt az informatikus, miközben a valóság az, hogy nem a működés, hanem a kinézet számít a userek nagyobb részénél. Abban a pillanatban, hogy más az ikon, megáll a tudomány. És mivel idő továbbra is csak egy környezetre lenne, ugyanúgy nem tudnánk több különböző rendszer normálisan bemutatni.

    Ahogy látom, te el se tudod képzelni például azt, hogy a diák ugyanazt csinálja a Windowsos PC-n meg az Androidos telefonján, de ha megkérdezed tőle, hogy mit is csinál tulajdonképpen, akkor nem tudja elmondani, mert csak a betanult mozdulatokat végzi. Én is úgy jöttem ki az egyetemről, hogy értelmes, okos gyerekekkel fogok foglalkozni, aztán a mai napig fogom a fejem néha, hogy mennyire triviális dolgokat nem tudnak megcsinálni a számítógéppel. Pedig egy átlagos középiskolában tanítok, nem egy legalja helyen.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #383 üzenetére

    A diákok nagyobb százaléka nem infós iskolába jár. Számukra a számítógép csak egy eszköz a sok közül, nem _az_ eszköz. Bármennyire is fontos manapság az informatika, hiába kell évről évre egyre jobban érteni hozzá, az emberek többségének még nem akörül forog az élete.

    Az meg, hogy sokat használják a gépet, nem jelent semmit. Itt a Debreceni Egyetemen 4 éve indult egy kutatás, ami idén már nem csak országos, hanem a környező országok néhány egyeteme is részt vesz benne. Az informatika szakra (PTI, könyvtáros, gazdinfó, mérnökinfó, stb) felvett hallgatóknak az első félév legelső hetében egy szintfelmérőt kell írniuk.
    Elég sok mindenre rámutatnak az eredmények. Többek között arra, hogy nem nagyon van összefüggés aközött, hogy valaki mennyi időt tölt naponta a gép előtt, és hogy mennyire ért hozzá. Desktopon egy minimális összefüggést sikerült kimutatni, mobil eszközökkel viszont semmit.
    A kutatás is azt jelentette ki, hogy a cél az lenne, amit már itt is sokan leírtunk, hogy a user értse valamilyen szinten a gép működését, és tudjon egy adott környezettől elvonatkoztatni. Ehhez képest az eredmények azt mutatják, hogy a felhasználók többsége csak a begyakorolt sémákat ismeri, és amin azok nem működnek, megáll a tudomány. És hangsúlyozom, a felmérés az IK-sok között zajlik. Nyilvánvaló, hogy ez a mai közoktatás következménye, de az is következik ebből, hogy a problémát nem lehet egyik napról a másikra megoldani.

    Nálunk mezőgazdászok, sport tagozatosok között olyan dolgok okoznak problémát, hogy hogy kell egy fájlt átmásolni. És hiába mutatom meg százszor, hiába gyakoroljuk többször, mindig van olyan, aki még a következő tanévben sem tudja. Mert neki az informatika is csak egy az unalmas órák közül. (Abba a kérdésbe most ne menjünk bele, hogy mekkora szarban van a társadalom, hogy a mai gyerekek ennyire motiválatlanok.) Most képzeld el, hogy mi történne, ha hirtelen egy másik környezetbe kerülne, ahol mondjuk máshogy néz ki a helyi menü, vagy netán más a billentyűparancs.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Apollyon #371 üzenetére

    Az is érdekes, hogy az MS-rabszolgaság lelkes hívői milyen elegánsan csúszkálnak az érvek síkján ide-oda, és milyen könnyen jutnak el pl. München kapcsán oda, hogy milyen kretének, hiszen milyen olcsón lehet Win-ökoszisztéma verziók között váltani, és különben is, milyen szar a FLOSS, és még támogatás sincs, de a nem is létező támogatás mégis drágább mint a Windowsra, bár Ballmer már 12 éve beismerte, hogy nem.

    "Ja nem, a bing keresődben ezek biztos le vannak tiltva :D "
    :C

    (#387) Nekomajin
    Mert láthatóan nem értesz a szóból. Nyilván többször kell elmondani, hogy odaérjen.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #383 üzenetére

    Na igen...amikor már kifogytak az érvek, bebukott az oktatásban nem terjed dolog, akkor még előhúzod utolsó aduként a globális üzleti, vállalti szektort, az enterprise kategóriás Red Hat, RHEL, SUSE és társait, tábla/okosteló piacon Androidot, h legyen mit mondani...
    Ha már oktatás, egy olyan fontos piacon, mint Amerika sem áll épp túl fényesen, előbb tesznek gyerek elé Windows mellett, iOS, OS X, v Chrome OS külyüket, minthogy Linux-szal traktálják... :DDD Persze elvétve előfordulnak a világ oktatási intézményeiben, ahol használják, de igazi piaca, kereslet rá, a nagyon szegény fejlődő és harmadik világbeli országokban van, ahol szinte semmire nincs pénz.
    Nem használok Bing keresőt, soha nem is használtam, de kekeckedik ezzel, egy olyan, akit a topikban csak a puszta elvakult MS utálata hajt, komoly... :DDD

    "szintű ismerethiánnyal küzdötök" - hűha, mondja ezt egy olyan, aki csak szemetelni jár a brancsával minden ilyen topikba, megteszik többször, ellövik ugyanazokat a gondolatokat 2-3, v több topikban. Elferdítve a témát, bevinni a nagy fekete erdőbe, feszegetni az offos München és társai dolgokat, mikor már nem tudják mivel támadni az MS-t...Közben a topik alaptémájához, szoftvereihez lövésük sincs, nem is fogják használni.
    Csak az a nagy szitu, h változtatni nem tudnak a kialakult helyzeten, savanyú a szőlő, így marad a kényszeres támadás. Az egész széllel szembe pisálás a javából, remélem rájuk is fújja... ;]

    (#418) Ringman: készséget...hogyan egy adott eszköz, rendszer nélkül, talán játék laptopon, v táblán krétával, projektoron kivetítve egy noname, "semleges" rendszerrel és programmal?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #426 üzenetére

    Olcsó stílus....mi ebben az öngól? Az, h más területeken akad jelentősebb részesedése, azt nem vitatta soha senki, ahogy azt sem kell, h home desktop, v bizonyos területek vállalati szektoraiban, valamint oktatásban, játékok stb. terén sehol nincs a Linux. ;) Ti szemeteltek a folyamatos eszméitekkel, erőltetett meggyőzni, lebeszélni akarással, ez már régen több puszta véleménynyilvánításnál.
    Többen számban írtam, szóval nem bukta, ha nem is vagyok Linux szaki, de azt látom, hallom és tudom, h egyes területeken milyen hiányosságai vannak és mik azok a helyek, ahova alapból nem alkalmas...és tudják adott cégek, oktatási intézmények, állam is, azért nem használják. Szal a felvetésed, az a bukta. :DDD
    És az is, h az eldöntött dolgokon, tényeken nem tudtok változtatni, hiába is erőlködtök, próbáltok itt bárkit is győzködni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #431 üzenetére

    Mi tévedés, ne beszéljünk mellé...? Én azokról regéltem itt, amiket másik felébe odaírtam, azokat a területeket talán vitatod, nem úgy van, pl. a fentebb linkelt amerikai oktatás, v akár a magyar, játékok, műszaki terület stb.? Na...
    Nem csak azt, h ott nem alkalmazzák őket, azok száraz tények, nem az, h ki mit akar látni és mit nem...
    Ez az erőlködés, amit leművelsz, h egyre kevésbé tudsz belekötni a dolgokba, már a konkrét tényeket próbálod feszegetni, meghazudtolni. Meg, h gyerekes módon, a végére egy ilyen ovis szintű mondatot odaszúrni, csak , h mondhass a másikra vmit, ne ez az ROTFL kategóra :DDD
    De ext-re legalább van plugin, akinek kell, OS X sem támogatja natívan, vajon mért, hogyha olyan hű de elterjedt, v népszerű, avagy nem...? Sőt hardverek, adattárak, pendrive, külső vinyó, amiket boltban veszel, talán láttál gyárilag ext3/4-re formázottat, mert nem hiszem, sőt a hozzá adott szoftverek sem kompatibilisek a rendszerrel, csak win+mac only ott is, illetve gyárilag NTFS/ HFS+J fájlrendszer...

    [ Szerkesztve ]

  • edari

    őstag

    válasz Apollyon #261 üzenetére

    tekintve hogy egy népszerűbb linux disztrónak sokkal egyértelműbb és könnyebb telepítési metodikája van, mint egy windowsénak.

    Haajaj. Mikor telepítettél utoljára wint? Xp-s korszakban?
    Jelzem: elfogadod a szerződési feltételeket, kivalasztod h melyik winyora menjen, és kész.

Új hozzászólás Aktív témák