Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz galocza #47 üzenetére

    Na itt a lényeg, teljesen jól megfogalmaztad, hogy miért is csapda valójában az elsőre ingyenes MS Office.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz b. #62 üzenetére

    Ami azt illeti, nekem tanították a windowst, általános iskolától középsulin át, amikor meg már továbbtanultam OSX-en nyomtam :D
    Általánosban én még DOS-sal kezdtem, aztán Win3.1 majd 95, 98, 2000, és már 2001-ben XP volt a gépeken középsuliban.
    Linuxról csak hallottam valahonnan nem iskolából, hogy az valami parancssoros izé.

    Szóval igen, tanítják (tanították) a win használatát, és ez köszönhető a MS agresszív, erőszakos üzletpolitikájának, ami szerint minden desktop gépre fizetős rendszer kell, fizetős programmal. Természetesen az övékkel.

    A LibreOffice még valóban elég béna elég sokszor, de ahhoz képest hogy ingyenes és a MSO-val ellentétben elég kevesen használják, elég jó.

    Talán ha jóval többen használnák, jobban elterjedne és akkor a fejlesztésére is jobban rámennének. De ez nem fog menni, amíg mindenkit windowshoz szoktatnak MS programokkal, de úgy, hogy soha mást ne tudjanak és ne is akarjanak használni. Sajnos ahogy látom itt is vannak egy páran.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Nekomajin #174 üzenetére

    "a jelenlegi átlagos IT tudás alacsony szintje nem a MS sara."

    Azt nem mondom hogy a te sarad, de így 2015 körül amikor mindenki valami kütyüt nyomkorászik ez elég gáz. Amúgy meg ha opensource cuccokat okítanál, nem nyomná a sok diák az FPS gémeket az órákon tanulás helyett ;]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Nekomajin #187 üzenetére

    "A jelenlegi magyar oktatáspolitika viszont nem ad ehhez megfelelő eszközöket és forrásokat."

    De azért windowst meg MSO-t mégis ad...

    (#185) karak_22:

    "Szerintem nem hülyeség fizetni egy operációs rendszerért, amit sok évig használok, és ne akarjanak győzködni, hogy rosszul tudom, mi a jobb nekem."

    Az a hülyeség, hogy a túlnyomó többség egy olyan valamiért fizet, aminek már van legálisan ingyenes alternatívája.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Nekomajin #190 üzenetére

    Nem, félreértettél.
    A win meg office helyett pont azok kellenének, amiket felsoroltál.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #196 üzenetére

    "Nézd meg, hogy hány ember ért a Windows-hoz, és ahhoz képest hány a Linuxhoz."

    Te meg nézd meg azt hogy ez miért van.

    "Megint az MS tömködi le magát mindenki torkán, akik kínjukban fizetnek, mikor annyi meg annyi ingyenes megoldás van, ami pontosan ugyanazt tudja, és ingyen!"

    Nem megint, még mindig. Erről szól a hír is, az iskolába beülő nebulóknak most már kb esélyük sincs ingyenes linux platformon és programokkal tanulni (igazából sosem volt), mert most már (még mindig) tanulhatnak (kénytelenek) "ingyenes" windows platformon "ingyenes" office-szal.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    Hát ez egy röhej, komolyan mondom.

    Én is leírom a véleményem, ne vegye személyesnek senki, csak úgy általánosságban.

    Most megkapjátok a mso-t ingyé. De amikor már nem lesztek diákok, akkor meg fogjátok kapni az újat is? Pont erről van szó... Egy bazinagy csapdába esnek az emberek ezzel a win és mso kényszerűséggel/fanatizmussal. Ha először ingyé van, akkor majd kijön az új verzió ami már nem lesz ingyen, vagy ha nem tudsz szerezni ingyen akkor meg majd fizethetsz érte. Tisztaszoftver, mi?

    A hosszú évtizedeken keresztül, ami alatt megtanulhatnátok más platform kezelését IS, maradtok egy fizetősön, ráadásul egy olyanén ami hiába változtat a kezelésén és/vagy kinézetén, maga az eszköz formálja az ízléseteket, és kénytelenek lesztek alkalmazkodni – mindezt egy életen keresztül.

    Mert arra fogadni mernék, hogy most akármennyire is tetszik a jelenlegi állapot, és a MS fogná, és jól belelépne az egészbe, ti akkor sem váltanátok, ugyanúgy fizetnétek mint a katonatiszt.

    Ez egy dolog, de emiatt egy komplett társadalom szív, mert senki nem képes felfogni, hogy igen, van ingyenes alternatíva. Az is egy dolog, hogy neked, meg XY-nak ez nem alternatíva, de azt nem mondhatod, hogy a többségnek sem az.

    Ugyanúgy, ahogy most az általános iskolákban, ahol windowson tanítják a diákokat az informatikára, és otthon, fakultatív módon meg tud tanulni kezelni más, nyílt forráskódú rendszereket és programokat, úgy ez működik vice versa.

    Egy általános iskolás, de még középiskolábs gyereknek is mi szüksége van tulajdonképpen fizetős windowsra? Mihez kezd az ott megszerzett tudással, ha ezt ugyanúgy otthon is megtehetné? Miért kell az iskoláknak >kizárólag< fizetős OS-t és (ha nem most, de később) fizetős office-t használniuk?

    Na és mi lenne akkor, ha egyre több olyan munkahely lenne, ahol nem windowst, hanem linux/bsd tapasztalatot kérnek, semmi szükség windows és mso tudásra? Ugyanis a cégek elég komoly összegeket spórolnának meg a nyílt forráskódú/ingyenes szoftverek használatával.
    Itt meg pont az lenne a baj, hogy a többség csak a windowst ismeri, semmilyen más platformot nem, mert ha csak közvetetten is, de nem adták meg a lehetőséget, hogy megtanulja.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Egon #258 üzenetére

    Sajnos nem értetted meg a hozzászólásom :(

    Ezt az egész cserét az iskolákban kéne elkezdeni, hogy a következő felnövő generáció már ne úgy üljön le a gép elé, hogy szívrohamot kap ha nem windowst lát az asztalon.

    Az átképzés téma meg irreleváns, tekintve hogy egy népszerűbb linux disztrónak sokkal egyértelműbb és könnyebb telepítési metodikája van, mint egy windowsénak.

    A telepítés után meg egy kulcsrakész rendszert kapsz, amire jóval nagyobb eséllyel nem kell semmit telepíteni, legalábbis biztos hogy a nagyon töredékét ellentétben a windows-zal, amin van egy internet explorer meg egy média player.

    De ha egyszer fizetni is kéne az "átképzésre" hogy az iskolákban MS termékek helyett linux platform legyen, akkor viszont soha többé nem kellene már operációs rendszerért sem fizetni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Nekomajin #266 üzenetére

    "Ennek pedig az lesz az eredménye, hogy éveken keresztül diákok ezrei érettségiznek le úgy, hogy mondjuk Linux×LO kombón tanultak, a munkahelyek meg még mindig Windowsos környezetet használnak."

    vs.

    "Akinek meg professzionális használatra kell, az úgyis IT-s területen dolgozik, és meg tud tanulni másik szoftvert is kezelni."

    Szóval, gyerekként meg tud tanulni windowst használni, és felnőttként linuxot.

    Fordítva viszont, gyerekként meg tud tanulni linuxot használni, és felnőttként windowst meg nem?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Nekomajin #272 üzenetére

    Inkább azt kéne elfelejteni, hogy a windowst sokkal könnyebb megtanítani, mint más, nem ms cuccot. Minden platformon meg van adva mit hova kell írni és mikor hová kell kattintani.

    Meg azt is el kéne felejteni, hogy a linux = terminálban szenvedéssel, holott már réges régen nem az.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #276 üzenetére

    Én nem csűrök csavarok semmit, igazából ti magyarázkodtok, hogy miért jó nektek az, hogy fizettek valamiért pénzt (a warezt most hagyjuk), ugyanazért, amit én meg legálisan, ingyen használok.

    "Nem azért írkáltok ti ide, v más hasonló MS topikba, mert annyira szíveteken viselitek a (Win) userek sorsát, hanem azért mert nem bírjátok elviselni, lenyelni a békát, h az imádott rendszer, szoftverei kevésbé sikeresek és bizonyos területeken nem kellenek senkinek"

    Na tudod ez a probléma, hogy egyből rosszindulatot feltételezel a másikról ismeretlenül. Ami egyrészt nem szép dolog, másrészt meg elég nagy tévedés is, ilyet sehol senki nem írt.

    A probléma továbbra is azzal van, hogy állami szinten támogatják azt, hogy fizetős rendszert, fizetős programokat használjatok életetek végéig, és nem adnak lehetőséget másra MÁR az iskolában sem. Ezért aztán később a cégek is kénytelenek lesznek fizetni érte. Ennyi a történet.

    Amúgy meg a vallási vitáról a következő jutott eszembe. A munkahelyemen minden gépen windows 7 van. Minden gépen adobe reader van, mert ugye az "a PDF megnyitó program". Kivéve az enyémen, mert nekem foxit reader van. A többiek erre azt mondták hogy ez mi, ez nem jó, nekik adobe reader kell. Gyakorlatilag ugyanaz a két program, csak a foxit readerrel sokkal gyorsabban meg lehet csinálni ugyanazt mint az adobe readerrel: megnyitni a pdf-et. De ők inkább szívnak az adóbbal, meg malmoznak amíg dolgozik (szenved) a program, mert csak azt ismerik.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Egon #306 üzenetére

    Azért kíváncsi lennék, mennyibe került eddig a tömérdek windows + office licenc díja egy évben, és mennyibe kerülne átállás.

    A "kisfizetésű pógár"-ral szemben az államnak arra van pénze, amire szeretné hogy legyen...

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Egon #309 üzenetére

    Nyilván nem minden usernek van telepítési lehetősége, nem véletlenül, az pedig nem én vagyok.) Ha meg nem tudsz rendesen használni egy PDF olvasót, az meg a te bajod.)

    De ha már biztonságról van szó, akkor a security issue ott kezdődik hogy ms és termékei ;)

    (#311) Egon: Oktatási célra majdnem mindegy melyik disztrót választják, ha az nem ubuntu. Egyébként kezdésnek debian vonal, sok segítség van hozzá neten, ráadásul igen kiforrott.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #337 üzenetére

    "Lehet kicsit elragadtattam magam az igaz, de az a szurkálódás, célozgatások, mocskolódás, amit ti minden ilyen topikban leműveltek, h gyakorlatilag nem is vagytok érintettek az adott témában az sokaknál kiveri a biztosítékot és vérlázító, már elnézést."

    Inkább úgy fogalmaznék, hogy bambano szerencsés, hogy neki nem kell ms termékeket használnia (ez nem jelenti azt hogy sosem használt), sajnos nekem pl. eddig szinte az összes windowst és office-t kellett már használnom. Szóval ez is egy légből kapott kijelentésed, mint sok másik.

    Meg valamelyik másik hsz-edben írtad, nem tudom melyikben mert a röhögéstől alig látok már, hogy irigyek vagyunk meg stb.

    Nos, szerintem nem túlzás kijelenteni azt, hogy aki IT-vel, vagy egyéb hasonló munkakörben dolgozik, zsebből ki tudná fizetni a wint az office-szal együtt. Csak neked (ill. nektek, tisztelet a kivételnek) nehéz elfogadni, hogy vannak emberek, akik ezen már rég túljutottak.

    Én azt tapasztaltam, hogy ms termékkel meg open cuccokkal is meg lehet csinálni ugyanazt, csak meg kell tanulni. Ja igen, az viszont már egyéni probléma ha a tanulás és a munka büdös.

    De azt is elfogadom hogy te ezt vagy azt akarod használni. Az meg hogy a közpénzeket mindegy mire költik el, fergeteges.

    Ha tetszik, ha nem, iskolába teljesen felesleges a gyerekeknek kemény pénzeken ms termékeken tanulni, ha megőrülsz akkor is. Hogy miért felesleges, az pedig le lett már írva rengetegszer, csak valamiért mindig elsiklottatok felette.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #369 üzenetére

    "Nem neki kell, nem használja, az ő dolga, de mit zavarja, h más igen, v másnak megfelel?"

    Nem az zavarja, hogy neked vagy XY-nak ez kell, hanem az zavarja, hogy az adófizetők pénzéből ms cuccot vesznek, ráadásul a gyerekeknek az iskolába, ezennel rákényszerítik a gyerekeket hogy ms cuccokat használjanak és azon kelljen tanulniuk, semmilyen más lehetőséget nem adva az iskolában.

    A jelenlegi lépés meg még nagyobb lapáttal rátesz, ugyanis "ingyenes".

    Mit kéne kifizetnie, mikor egy cégnél úgyse neki kell, iskoláknál se, otthon meg tud otthon meg tud "mókolni", ha akar, illetve pont otthonra diák is kaphat tisztaszoftver, MSDNAA kulcsokat, céges felhasználó is adott esetben MSDN hozzáférést?

    Diák kaphat igen otthonra. De majd ha már nem lesz, meg aki már nem diák, akkor meg nem kap. Arról nem is beszélve, hogy az operációs rendszerért még mindig fizetni kell. Ezzel válik az ember egész életében rabjává a ms-nak.

    "Akkor lenne érdemes visszatérni a open átállás kérdésére, ha meglenne mögötte ilyen téren a megfelelő támogatás, meg ha állam is jobban mögé állna. De nincs és nem teszi, ez a nagy helyzet."

    Na igen, pont ez a baj, ez az indítója az egész vitának.

    "Közpénzek...ja nem menne el Win + Office 365-re, több maradna xy építményekre, luxusautókra, utazásokra."

    Ne politizáljunk. De legalább addig sem a szerencsétlen gyerekeket erőltetik a winre.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz adrian360 #372 üzenetére

    Sajnálatos hogy rendes érv helyett csak így kiforgatod, de igen, ez a helyzet.

    Ha most iskolás lennél, akkor bizony winen kellene tanulnod, ofiszt meg stb-t, infó szakon ez van általános és középiskolában is. Van választási lehetőséged, hogy az iskolában tanulj más rendszeren? Nincs.

    Tegyük fel kötelezően linuxot/BSD-t és barátait kéne használnod, akkor sem lenne választási lehetőséged, de több, mint most a ms termékeivel, és az legalább nem kerülne milliárdokba évente.

    Az OSX más tészta, azt valahogy valamiért nem erőltetik rá senkire. Amúgy meg célirányosabb munkára használható, pl. Pro Tools – a windows verzió kevésbé optimalizált.

    "ha van egy projected és kérsz több ajánlatot cégektől, nem csak azt nézed hogy mennyibe kerül, hanem hogy mi van mögötte. és nagyon sokszor előfordul hogy a legjobb választás nem a legolcsóbb."

    Igen ez így van, de a legjobb választás nem is feltétlenül windows alapú.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #375 üzenetére

    A probléma az hogy nem ismered a másik oldalt, csak ms szemszögből veszel mindent figyelembe.

    Azt hiszed, hogy ha valaki nem ms termékeken nő fel, akkor semmi esélye arra hogy elhelyezkedjen, így állsz hozzá alapból és ezzel véded a ms-t. Én használtam már mindkét oldalt otthon és munkában is, ellentétben veled.
    Én is ms termékeken nőttem fel, de ha nem jártam volna utána magamtól hogy más lehetőség is van, akkor még mindig azt használnám. A többség meg nem fog utánajárni, azt használja, amit elé raknak.

    "Tényleg nem tudtad megérteni, h minek tanítsák neki ezeket iskolában, ha a cégek, a világ nem áll át rá tömegesen, nem használja olyan széles körben, bizonyos területeken abszolút nem."

    Ha már a ms az üzleti érdekeit és ezzel egyben a monopóliumát használja ki, illetve él vissza vele, akkor valóban nem lesz változás.
    Te nem tudod megérteni, ha már elkezdik az iskolában tanulni, akkor elindul a folyamat a változáshoz. Ha nem is gyökeresen állnak át teljesen 100%-ban, de lenne legalább valami alternatív is. De nincs, ahogy tapasztaltam még mindig csak annyi van amit még én is tanultam anno tizen évvel ezelőtt az iskolában.

    "No meg iskolában kapacitás sincs erre, mint tanár kollega is kifejtette, vagy egyik, v másik. De tanítsák csak nekik ekkora elterjedtséggel, támogatottsággal only Linuxot, hadd szívjanak utána...bravó."

    Ha only linuxot is tanítanának nekik, akkor sem szívnának utána. Most szívnak azzal hogy beleerőltetik őket egy gazdasági csapdába.

    Igen, azt én is elismerem, hogy egyik napról a másikra nem lehet lecserélni az összes rendszert. De nem, még csak annyi sincs, hogy elméleti szinten beszéljenek a diákoknak arról, hogy a windowson kívül is van világ.

    (#376) Nekomajin:

    Specifikus disztró irányába elmenni egyelőre felesleges. Mondjuk a Debian az egyik legelterjedtebb disztró, és a legtöbb erre alapul jelenleg. De tök mindegy, mert a linux alapok minden disztrón ugyanazok.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #381 üzenetére

    Látom már néhányotoknak nem megy már normális hangnemben a hozzászólás :D

    "Mért is járna utána, ha tanulmányai, munkájája révén nincs rá szüksége??"

    Aha tehát a világon abszolút mindenhol csak ms rendszereken szerzett tudásra van szükség. Oracle, RHEL, stb. ezekről hallottál már? Ja nem, a bing keresődben ezek biztos le vannak tiltva :D

    (#382) Nekomajin:

    "Én is úgy jöttem ki az egyetemről, hogy értelmes, okos gyerekekkel fogok foglalkozni, aztán a mai napig fogom a fejem néha, hogy mennyire triviális dolgokat nem tudnak megcsinálni a számítógéppel."

    Sejtettem valami hasonlót, de nálunk anno az infós suliban azért mindenkinek mentek az alap dolgok. Azóta még könnyebb géphez jutni, és sokmindent interneten kell intézni, szóval épp ez az, hogy még jobban kellene érteniük hozzá, mint anno mi értettünk.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz adrian360 #392 üzenetére

    Milyen érdekes, hogy a keresőd csak PC fórumos találatokat adott ki, ami nem titkoltan MS bérenc.
    Legalábbis a 6-os verzió óta ott az Internet Explorer azóta is a leggyorsabb böngésző. :U

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #422 üzenetére

    "Na igen...amikor már kifogytak az érvek, bebukott az oktatásban nem terjed dolog, akkor még előhúzod utolsó aduként a globális üzleti, vállalti szektort, az enterprise kategóriás Red Hat, RHEL, SUSE és társait, tábla/okosteló piacon Androidot, h legyen mit mondani..."

    Pfff lol.. legalább beírtad volna azt is, hogy mire válaszoltam, ahol egyébként teljesen helytállt, szóval most öngólt rúgtál :))

    Nem szemetel itt senki (rajtad kívül), csak leírta a véleményét, és én egyébként remekül szórakozom azon, amiket írsz.)

    "Elferdítve a témát, bevinni a nagy fekete erdőbe, feszegetni az offos München és társai dolgokat, mikor már nem tudják mivel támadni az MS-t...Közben a topik alaptémájához, szoftvereihez lövésük sincs, nem is fogják használni."

    Én használtam, és a mai napig használom is, szóval ez is bukta. Meg aki linuxot használ, az egyébként elég nagy valószínűséggel ismeri kellően a másik oldalt is, ellentétben veled.

    "Csak az a nagy szitu, h változtatni nem tudnak a kialakult helyzeten, savanyú a szőlő, így marad a kényszeres támadás. Az egész széllel szembe pisálás a javából, remélem rájuk is fújja..."

    Micsoda jókívánságok.)
    Az a szitu, hogy én már változtattam, és már legalább otthon nem vagyok korlátozva. Ha minden jól megy, a munkahelyen is lesz majd változás, a szerverek már nálunk is linux alapúak.
    Amúgy senki sem támadt kényszerűen, csak leírta a véleményét, ahogy ezt egy fórumban szokás. Ha nem tetszik, nem muszáj rá válaszolni :) Viszont nagyon jót lehet mulatni rajta hogy próbáltok fogást találni és nem megy.))

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #429 üzenetére

    A szövegértési problémáidon én valóban nem tudok segíteni, és nem is akarok.)

    "Az, h más területeken akad jelentősebb részesedése, azt nem vitatta soha senki, ahogy azt sem kell, h home desktop, v bizonyos területek vállalati szektoraiban, valamint oktatásban, játékok stb. terén sehol nincs a Linux."

    Ez így, ebben a formában tévedés.)

    " hallom és tudom, h egyes területeken milyen hiányosságai vannak és mik azok a helyek"

    stb.stb.. Csak azt látod amit látni akarsz.

    "És az is, h az eldöntött dolgokon, tényeken nem tudtok változtatni, hiába is erőlködtök, próbáltok itt bárkit is győzködni."

    Rajtad kívül senki sem erőlködik.)

    (#432): Semmi ilyesmiről nincs szó, csak már milliószor le lett írva, és mindannyiszor figyelmen kívül hagytad, és egyszer sem gondolkodtál el.)

    Amúgy hogy ne legyen teljesen off, még egyszer, utoljára:

    A MS küszködik a linux ellen, ezért hajlandó akár az árpolitikáján is változtatni, mint ahogy ebben a hírben is látszik. Érdekes mód, minden linux disztrón tudsz írni olvasni NTFS-t alapból, viszont egyik winen sem tudsz ext fs-t még olvasni sem, holott pl total commanderben is egy egyszerű pluginnel megoldható a dolog. Vajon miért van ez? Hogy minél jobban elszigetelje a ms az embereket a linuxtól, mert valós fenyegetésnek érzik a dolgot, holott a linuxba közel sem ölnek annyi pénzt mint a ms oldalról.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz gyurkikrisz #441 üzenetére

    LOL szakadok :D
    Azért van egy pár dolog wingyógyban is, ami linuxból ismerős...) Na és azt se felejtsük el mi származik, pl. a xeroxtól.
    Ja meg elvileg ugye win10-ben lesz csomagkezelő is.. mintha valahol találkoztam volna már vele ;]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák