Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz Darth-anyán #348 üzenetére

    "Az office globális elterjedségét egyáltalán nem tartom önmagában problémának, sőt az egységes szoftverkörnyezet mindig előnyt jelent minden tekintetben, nem ez ellen kellene harcot folytatni, hanem a jelenséghez kapcsolódó monopolizálódás káros hatásainak csökkentése ellen. Pl. a liszensz díjak ésszerűbb megállapításáért akár régiós szinteken is."

    Ezzel egyetertek de a tortenelem azt mutatja ha valaki monopolhelyzetbe kerul akkor nem fog szabvanyos megoldasokra epiteni hanem inkabb a sajat zart formatumait erolteti es azt persze 2 evente kompett lecsereli hogy vedd meg a kovetkezo verziojat a szoftvereinek.
    Csak egy mostani pelda - a Windows 8.1 file history vajon Win 10 kompatibilis lesz?
    (Most nezek egy file szintu backup programot es Win alatt eleg siralmas a helyzet. Mi az esely hogy a megvasarolt program 2 ev mulva is tamogatott a lesz a kovetkezo Win-en es hozzaferek a sajat backup-hoz? Linux alatt siman megoldhato mert szabvanyos megoldasokat tudok hasznalni!)

    "Viszont az ingyenes alternatívák esetleges elterjedése új kérdéseket is felvetne, a kód ellenőrizhetőségét, a fejlesztés felügyeletét és az esetleges információ szivárgást értve ezalatt, amit nem lenne egyszerű megoldani globális szinten szerintem."

    Ezzel teljesen nem. " kód ellenőrizhetőségét" -> lasd a visszatartott javitas hogy az NSA be tudjon torni valahova.
    "fejlesztés felügyeletét" -> a libreoffice-ba egy akarki nem tolthet fel sajat kodot.
    " esetleges információ szivárgást" -> Snowden baratunk mar kitalalt ez ugyben, MS is erintett volt.

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    A velemenyem a dologrol hogy nagyszeru hogy az MS ilyen lepesre szanta el magat kenyszerult. Ez azt jelenti hogy vegre kokemeny verseny van!

    Tobb mint 10 ev wintel monopol helyzet utan ugy gondolom hogy az MS nem jofejsegbol keszit tobb platformos .NET-et vagy adtja hihetetlenul olcson az Office365-ot + 1TB hellyel illetve most a diakoknak ingyen. 10 eve ha internetezni akartal akkor a legtobb ember azt PC-n tette. Most mar van alternativa, nem csak a meregdraga Apple termekek.
    Ez csak nekunk jo.

    Az iskolaban szerintem egyreszt a legelterjedtebb szoftvercsomag olcso, _ALAP_ valtozatat kellene tanitani (kikenyszeriteni a gyartot hogy adjon oktatasi olcso verziot - nem csak az office-ra gondoltam itt cad etc)
    Masreszt egy ingyenes alternativat.
    Sokan mondjak hogy nincs ido ra. Egyetertek, ilyen rossz hatasfokkal nem is lesz :) tudom, mert sztech tanar voltam. Miutan mar 2 masik orszagban is huzamosabb idot toltottem, csak azt tudom javasolni hogy minel tobb ember utazzon ki kulfoldre munkatapasztalatot szerezni. Nagyon hasznos.
    Rajottem hogy kulfoldon kevesebbet tanitanak a gyerekeknek de sokkal jobb modszerekkel, csapatmunkat, egyuttmukodest tanitanak itt pl Daniaban mar egeszen kiskorban.
    Teljesen mas a tanar - diak viszony. Nincs az a tavolsag tartas, amit Mo-n megkoveteltek meg a kollegak is! Itt a fiatal tanarok siman leallnak focizni a 7-8 evesekkel. A delutani napkoziben a gyerekek ipad-on hallgathatnak zenet, a tanarok teljesen megbiznak bennuk. A tanitas celja pedig nem az hogy x + y evszamot magoljanak be. Felesleges. Hanem az egyuttmukodes, tolerancia.
    A munkahelyemen jobban szamit a motivacio, egyuttmukodes mint hogy valaki mit tud.
    Na ez az amiben fejlodni kell M.o-n es akkor nem lesznek ilyen egymast gyepalo forumok es az iskolakban lesz ido olyat tanulni amit kell.

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    válasz Ringman #353 üzenetére

    Igaz, talan a cad nem jo pelda - tul reteg igeny. Egy office-t nem tartok annak.

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    válasz =WiNTeR= #434 üzenetére

    "nem igazán fair dolog az Android térnyerését a linux győzelmi listájára felírni" Hat linux nelkul azert teljesen mas formaban es mennyisegben lenne jelen az Android. Az ingyenes koncepcio biztositja hogy mar a TV-ben, lassan az autokban is terjed. A gyartoknak nem kell egy oprendszer kifejlesztesere koncentralni illetve licenszelni pl Win CE-t :)

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    válasz gyurkikrisz #437 üzenetére

    Orommel javitalak ki :) Maga az operacios rendszer mint Android az biza ingyenes (Arrol beszeltem). Toltsd le virtualbox-ba:
    http://www.android-x86.org/download.

    Akar a RaspberryPi-re is feltehetnem (ha birna szuflaval).

    Ha a gugli szolgaltatasait akarod hasznalni akkor vannak korlatozasok de ebben nem vagyok otthon. Vmi olyasmi hogy nem valtoztathatod meg akkor nagyon az oprendszert.
    Amugy meg most mar nem csak telefonon van, kezdett terjedni a TV-ben, autoban, kutyukben. Mar irtam.

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    válasz NGA #439 üzenetére

    Gondolom a forrasat is megkapod! Ja nem... At tudod alakitani a feluletet! Korlatozottan igen.
    Mi valtotta ki hogy ingyen adja a Win 8-at az MS? Nem jopofisagbol... hanem a verseny miatt. Marmint hogy pl az Android kokemeny vetelytars. Ennek csak orulhetnel :D

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    válasz NGA #439 üzenetére

    Amugy talan verseny ellenes vagy? Orulnel ha nem lenne Android es az MS csillio penzert adna a 9 col alatti keszulekekre?
    Nem ertem miert nem lehet szelsosegek nelkul gondolkozni...

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    válasz NGA #446 üzenetére

    "Miért is kell átalakítani a felületét?" Valszeg nem irtam oda hogy a cegek szamara bonusz ez. Hiszen nem ugyanazt a feluletet kell hasznalni egy auto szorakoztato szoftverehez mint a TV-hez.

    "Miért is vagyok versenyellenes? " Akkor felre ertettem a szituaciot! Elnezest.

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    válasz gyurkikrisz #491 üzenetére

    Akkor valoszinuleg nem vettel reszt szoftver fejlesztesben.

    Azok a projektek amelyek nagyobb erteket kepviselnek (es amelyeket regota irnak), azok altalaban regebbi komponenseken alapszanak. Ez ugyanugy igaz a Windowsra, Office-ra mint mas szoftverre. Persze itt nem a xy mobil jatek 1 ev alatt osszedobott verziojara kell gondolni. A mobil platform hihetetlenul porgos, mind a hardver mint a szoftver tekinteteben. Teljesen azt a benyomast teszi (sikerrel befolyasolja az atlag embert ugy latom :) ) hogy az 1 evvel azelotti hardver/szoftver mar a kukaba valo. Vedd meg a masikat!

    Viszont mas teruleten pont az ellenkezoje. Egy operacios rendszer alapjait vagy egy framework kodjat nem dobjak csak ugy el attol fuggetlenul hogy a GUI (metro, kde v unity) folyamatosan valtozik, fejlodik mert nagyon koltseges, sok munkaora van bennuk. (Linux kernelben vannak tobb mint 10 eves kodok, driverek.)

    Nem mondom hogy nem gyorsult be az egesz vilag fejlodese (benne az IT) az Internet es a globalizacio hatasara, de azert boven van olyan terulet ahol lassabb az amortizacio es sokaig tartjak az ertekuket, meg a szoftver iparban is.

    Linux ingyen van? - igen. De valoszinuleg te is vettel linuxos eszkozt - ha van otthon wifi routered :D settop box esetleg okos TV-d. Es azert volt olcsobb mert az oprendszer ingyen volt a gyarto szamara. Kulonben fizetted volna a QNX, Win CE plussz koltsegeit (es a koltsegesebb kepzest hozza)

    Amugy trolkodasnak szantad?

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

  • cog777

    senior tag

    válasz King Unique #501 üzenetére

    Kicsit ugy jon le a hozzaszolasodbol hogy kar hogy arverseny van es olcsobban lehet megvenni termekeket.
    Bar nem tanultam kozgazdasagtant de tudom ha valamibol tobb van, annak olcsobbnak kell lennie. Veszit ertekebol. Ha aranyrud kupacok allnanak minden sarkon akkor az arany ara sem annyi lenne mint most. Illetve most hogy kezd olcsobb lenni az olaj, mar kezdi varni mindenki hogy kevesebbet termelnek csakhogy magasan tartsak az arat..

    Tobb mint 10 eve az Uj ALaplap nevu ujsag ugyanezt nyilatkozta, ha egy szoftvertermekbol tobbet hasznalnak az emberek akkor olcsobbnak kell lenni. KIVEVE ha monopolhelyzetbol visszaelve mestersegesen torzitjak a piaci versenyt. Emlekszem 90-es evek vege fele az MS zsarolta az OEM gyartokat hogy csak az MS termeket rakhatjak fel PC-re es csak bizonyos programokat, bizonyos helyre tehettek az ikonjaikat. A boltok polcain az MS termekeknek elol kellett lenni szemben a konkurens OS/2-vel. Nem kellett felteni BG-t.. Es pont amikor a PC el kezdett terjedni. (Az Intel ugyanezt csinalta kesobb az AMD-vel).
    Teljesen torvenyszeru hogy az konkurens cegek elobb utobb osszefognak es tamogatnak mas platformokat. Ugy ahogy a SUN csinalta a libreoffice-al. Kialakult egy hordozhato kutyuk vilaga ahol az MS es az Intel sehol nincs. Kenytelenek lejjebb vinni a korabban mestersegesen magasan tartott arakat. A konkurens cegek pedig olcson vagy ingyen hasznaljak az szoftverkornyezetet cserebe a hozzakapcsolt szolgaltatasokbol kernek penzt. Az MS kenytelen ebbe az iranyba elmozdulni, olcsobban adni a szoftvereit es szolgaltatasokat kapcsolni hozza. Ugy gondolom ez teljesen termeszetes es vegre versenyhelyzet van. Ugyhogy en nem sirom vissza a tobb mint 10 ev monopoliumat ahol (mint szoftverfejlesztokent mellyebben lato) nem sok erdemi fejlesztes tortent a GUI-n kivul. Az NTFS ugyanugy toredezik - MS valasza: futtatni a toredezettsegmentesitot hetente. (Ahelyett hogy rendesen megcsinalnak). Bar mar nincs szukseg ra az ssd-k miatt. Az update ugyanugy nyogvenyelos mint korabban, szoftverkozpontot nagy morgassal rakta be az MS (pedig igazan ez szolgalna a felhasznalo biztonsagat).
    Az MS arogans viselkedeset tukrozte a belso fejlesztok kozotti kikenyszeritett harcok. Ez az arogancia meg mindig megvan kifele, az ugyfelek fele. Letiltottak a skype telefon hivast (egy szolgaltatot tul sokszor hivtam - folyamatosan foglaltak a vonalaik. Csak igy lehetett beszelni veluk) es olyan "mento" kerdest tettek fel amire nem lehet valaszolni. Az ugyfelszolgalat valasza: csinalja mas account-t! Tehat dobjam el az email cimemtol kezdve mindent - mert ehhez van csatolva a skype.

    Ha ingyenes lenne a Windows - valoszinuleg kevesbe terjedne a linux desktopon a ceges/onkormanyzatos helyeken - mert Win-nek jelenleg nagyobb a tamogatottsaga. De ez nem is problema :) Sok helyen meg akkor sem lehetne kivaltani Windows-al (routerek/ speci eszkozok) mert ilyen helyzetben nagy elony a legozhatosaga a linuxnak.

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák