Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ericssonfan2

    tag

    Zseniális, hogy egyesek tényleg azt hiszik, hogy az Open/LibreOffice ingyen lenne.
    És az átállás (betanítás) valamint a support költségei? Annyiért pedig a Microsoft is odaadja az Office-t.

    Ráadásul vállalati/állami szektorban (azaz komoly helyeken) profi szoftver kell --> MS Office.

    Házidolgozathoz persze kiváló az ingyenes...

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • King Unique

    titán

    válasz Zotya84 #44 üzenetére

    Ennek az üzletnek burkoltan az is a célja, h diákokat megtanítsák megfelelő szinten, bizonyos szükséges programokat használni, mint pl. az Office. És ebben ne az akadályozza, h nem áll rendelkezésre az adott szoftver. Vagy épp nincs otthon MSO, egy beadandónál ne kelljen a különféle formátumok miatti "kavarodástól" tartania. Az, h mért MSO, fentebb próbáltam taglalni.
    Mert a nagy helyzet az, h sok user, sok diák alapból hülye bármilyen Office-hoz, főleg táblázatkezelőhöz, pl. Excelhez, mert netezésen kívül más nem is érdekli a többséget...ezen lenne jó változtatni és azt remélik, ha már suliba, meg esetleg otthonra is megkapják ingyen, akkor talán nagyobb lelkesedéssel használják, tanulgatják.
    Aztán, h ez bejön-e, az más kérdés, mert otthonra eddig is "ingyen" volt sokaknak. :DDD

    Értem azt is mire gondoltál, h ne csak adott programban tudja megcsinálni azt a dolgot, hanem magát a folyamatot értse meg, tudjon gondolkodni. De általában, ha vki megtanult rendesen kezelni xy feladatra egy adott programot, akkor kis megszokás után egy hasonlóban sem fog elveszni. Pl. AKi tudja MSO-t kezelni, az azért kis ismerkedés után egy LO, WPS-ben is elboldogul.

  • b.

    félisten

    válasz King Unique #52 üzenetére

    Totálisan megfogalmaztad azt amire én is gondolok. :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #50 üzenetére

    Az a plusz két nulla simán ottmaradhat, csak nem pénzben, hanem szívásban fog kifejeződni :) Ha meg normális gépeket építesz, a Windows már töredék ár, vagy egy 200e-s gépen pont a Windowst fogod lesporopni? :D

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • edari

    őstag

    Megpróbáltam kérni, de jó magyar oldalakhoz híven, nem sikerült. Már meg se lepődök :((( :F

  • King Unique

    titán

    válasz b. #53 üzenetére

    Igen, ez is egy fontos gondolatmenet mert akár full ingyenes az Office, akár csak "félig", de a tény az, h kezelni is tudni kéne rendesen, ami sokaknak meg alapból nem megy...a diák is előbb tanul meg facebookon posztolni, mint xy szövegszerkesztőbe automatikus tartalomjegyzéket generálni v egyéb más hasznos dolgokat elsajátítani. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #50 üzenetére

    Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni. Szabadúszni meg lehet akármivel, ebben igazad van.

    Arra nem adtál választ, hogy miként lehetne változtatni a dolgokon, illetve az oktatásban hogyan lehetne megoldani, hogy amit tanítanak, azzal mindenféle szoftvert használni tudjanak, a szűkös óraszám mellett. Jelenleg az van, hogy - teljesen mindegy, miért - ha a világ nagyobbik része alkot valamit MS Office-ban, amit Te szerkesztesz Libre office-ban, az bizony nagy eséllyel okoz valami hibát a fájlban (kompatibilitással kapcsolatosat). Ezzel lehet hátsót törölni, meg javítani az elcsúszott formázásokat, stb. Abba bele se menjünk, hogy a Powerpoint meg az Impress egyáltalán nem kompatibilis egymással. Az meg ciki, ha egy prezentáción a szöveg fölé úszik a színes doboz, meg a kép, a hallgatóság meg nagyokat sóhajt miközben fogod a fejed, hogy elcsesződött az egész, ami otthon még jó volt.

    Egyébként mi van, ha a főnöknek eszébe sem jut változtatni, mert ami van, az bevált, és ki tudja fizetni a gépeken a licenceket 8-10 évente? Addig pedig a munkaerőpiac felkészültebb, a dolgozók tudják a dolgukat, a vállalkozás meg működik. Magasról tesznek arra, hogy van ami ingyenes, ha amúgy tök más (mert engem is bosszantana az, hogy sok dolognak más a neve, máshol van, más logika alapján megy, nem kompatibilis, nem működik, stb. Erre nem költenek szívesen.).

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ericssonfan2 #51 üzenetére

    milyen átállás/betanítás költség? látom, pont a lényeget nem fogtad fel.
    ha az iskolában tanítanának linuxot, akkor a betanítás költsége nulla lenne, mert már ismerik. így, hogy az ms beette magát az iskolába, így valóban egetverő az átállás költsége. pontosan ezért pofázok ellene.

    "Ráadásul vállalati/állami szektorban (azaz komoly helyeken) profi szoftver kell --> MS Office.": bírom a vicces embereket... az mso mint profi szoftver... eddig csak annyiszor hagyott cserben, ahányszor megpróbáltam komolyan használni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #58 üzenetére

    Mert akkor mi a komoly szoftver? Az a libre office, amire az itt lévők, akik nem is profik, panaszkodnak?

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • Vladi

    nagyúr

    válasz galocza #47 üzenetére

    Azért ennyire nem sötét a helyzet. Én egyre több embertől kapok .odf-et. Olyanoktól akiknek szerintem fel se tűnik, hogy nem mso előtt ülnek. :P

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • galocza

    aktív tag

    válasz ericssonfan2 #51 üzenetére

    betanítás? mire? offiszra? hát sokba nem került sem az én átállításom, sem a kollegináimé (akik nem sokat lőnek a számítógéphez).
    állami intézmény komoly hely? ahol 8 éves gépen nyüstölik a 13 éves oprendszert, amin fut a legújabb (lopott) offisz, a skype és fszbúk mancikának, a levelesláda tele spammal és vírussal, merthogy a céges címmel is részt kell venni a nőklapja nyereményjátékon? informatikusaik meg ülnek a hátsójukon. igen, láttam komoly állami intézményt közelről, nem is rövid ideig. borzalom.
    nagyvállalati környezetet nem tudom, tőlem vehetnek annyi mso-t amennyit akarnak és még két kamionnal, de nekem ne küldjenek mellékletet docxben. amúgy pont erre írtam, hogy ezeknek az ms termékeknek a hozzáadott szolgáltatásokkal kellene kitűnniük, nem agresszív "majdmimegneveljükagyerekedet" torkon lenyomással.
    amúgy nem vagyok ms ellenes de vagyok monopóliumellenes. mobilokban pl (azt az üzletágat is sikerült munkák pistinek a földbe döngölni) szurkolok az ms térnyerésének mert nem akarok apple/droid hegemóniát. a monopólium ugyanis rossz mindenkinek (kivéve, akinél van) akár megérti az áldozat, akár nem.

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz bambano #58 üzenetére

    Linuxot? Miért Windowst tanítanak szerinted?
    Melyik ingyenes program jobb nagyságrendekkel?a Libre ahol csak ebben az évben 25 ezer felhasználói hibabejelentés érkezett , ráadásul töredéke a felhasználói száma , mint az Office-é? nem gondolod komolyan...

    Tanítsanak Linuxon? Tanuljanak olyan oprendszeren a fiatalok, amit utána a hétköznapi életben nem tudnak használni,mert körülményes a támogatottsága? vállalati szinten szintén nem elterjedt. Azt várod el hogy a munkaerő piac mutassa meg , hogy nem fogunk tanulni MS programokon hiába arra van igény a világban , mert lázadunk az MS ellen?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #52 üzenetére

    "AKi tudja MSO-t kezelni, az azért kis ismerkedés után egy LO, WPS-ben is elboldogul.": remek. ez fordítva is igaz. tehát felesleges mso-ra kazal pénzt kiadni, jó lesz oda az lo is.

    beadandót egyébként is pdf-ben ad be az ember. más kérdés, hogy beadandót nem érdemes office-ben írni, arra nagyságrendekkel jobb program is van.

    (#54) gyurkikrisz. "Az a plusz két nulla simán ottmaradhat, csak nem pénzben, hanem szívásban fog kifejeződni": oohhh, mert a windows userek élete csupa halleluja és fáklyásmenet, rózsaszín szivárványok előtt röpködő színes pillangók... rotfl, hát persze...

    (#57) karak_22: "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni.": hát persze, minden álláshoz kell a ps... mondjam ki, hogy ez marhaság, vagy magadtól is rájössz, hogy milyen túlzó általánosításba estél? igen, elfogadom, A GRAFIKUSOK számára létszükséglet a ps. Vajon minden komoly (jelentsen itt bármit is ez a jelző) állás kötelezően grafikusoknak szól, vagy azért akad másfajta it-s munka is a világon? jó hogy szólsz, megnézem már, hogy tudom-e a kábelmodemes fejállomásaimat menedzselni ps nélkül, nagyon belémverted az ideget...

    "Arra nem adtál választ, hogy miként lehetne változtatni a dolgokon, illetve az oktatásban hogyan lehetne megoldani, hogy amit tanítanak, azzal mindenféle szoftvert használni tudjanak,": de, adtam rá választ. tanítsanak linuxon. legyen az oktatásban minden libreoffice. akkor nem esik szét a dokumentum, stb.

    "Egyébként mi van, ha a főnöknek eszébe sem jut változtatni, mert ami van, az bevált, és ki tudja fizetni a gépeken a licenceket 8-10 évente?": a vállalatok elsődleges célja a folyamatos költségoptimalizálás. majd egyszer rájuk fog szólni valaki (tipikusan: tulajdonos), hogy nem jó az úgy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #63 üzenetére

    Ha nem vagy síkhülye, akkor simán tudod használni. Persze aki Windowst használ, az egy barom --> nem képes semmire, és nem is tudja kezelni. Értjük.

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz gyurkikrisz #59 üzenetére

    az összes dokumentumomat, ami komolyabb volt egy három soros levélnél, latexben írtam.
    eddig akárhányszor kellett diplomamunkát írnom, vagy komolyabb dokumentációt, vagy szétküldeni több embernek véleményezésre valamit, az vagy jól működött, mert latexben írtam, vagy szétszállt az egész, mert mso-ban.

    többször előfordult, hogy megpróbáltam mso-n, összeborult az egész a fenébe, majd áttértem latexre, mert az mindig pontosan azt csinálja, amit mondok neki.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • b.

    félisten

    válasz bambano #65 üzenetére

    Én szerencsés vagyok ezek szerint, meg rajtam kívül az egész évfolyam mert nekünk nem szállt el semmi az utóbbi pár évben, pedig szemét Office-t használunk. Az ok ,hogy lázadsz az Ms ellen, de azt azért ne add be, hogy a Libre még jobb is mint az Office, mert ezt te is tudod hogy nem igaz...

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #63 üzenetére

    "rájössz, hogy milyen túlzó általánosításba estél"
    Ez most valahogy a kákán a csomót esete, mikor erre nincs semmilyen értelmes válaszod :) Egyértelmű, hogy a Rozi néninek a 222-es irodába nem kell a PS, ahogy a takarítónak sem kell a Libreoffice. Szerintem tökéletesen értetted, hogy mire gondolok.

    Oké, tanítanak Linuxon. Melyik felülettel? Ja, hogy ami KDE-n ott van, az XFCE-n vagy Unity-n tök máshol van? Vagy más a neve? Vagy éppen a disztró nem is tartalmazza a Libreoffice-t, és csomagkezelője sincs alapból, ezért be lehet izzítani a terminált? Hagyjuk már, annak ellenére, hogy állítólag orrba-szájba MS termékek vannak tanítva, az átlagfelhasználó azt sem tudja, mit rejt a start menüje (vagy véletlenül a kezdőképernyő), vagy mi az az UAC, ami már 8 éve van és állandóan a képébe nyomja a kérdéseit.

    A vállalatok meg nagyon is tisztában vannak a költségeikkel és a lehetőségeikkel, de amiért nem 15 éves autókat vesznek céges kocsinak, amiatt nem fognak azzal törődni, hogy szembe mennek a piaccal, és csatlakoznak az 1% desktop Linuxosok táborához. Jobban megéri olcsóbb munkaerőt alkalmazni, akinek megtanították az Office 2013-mat, meg a Win7-et, mint keresgélni valakit, aki tudja használni a Linuxot meg a programjait, meg valami csoda folytán így is kompatibilis marad a világgal. Merthogy azt sem tudod megoldani. Arról ne is beszéljünk, hogy nincs mindennek ingyenes alternatívája, vagy ha van is, akkor a jó ég tudja, hogy milyen support van rá, vagy mikor dobják a kukába a projektet.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz b. #62 üzenetére

    Ami azt illeti, nekem tanították a windowst, általános iskolától középsulin át, amikor meg már továbbtanultam OSX-en nyomtam :D
    Általánosban én még DOS-sal kezdtem, aztán Win3.1 majd 95, 98, 2000, és már 2001-ben XP volt a gépeken középsuliban.
    Linuxról csak hallottam valahonnan nem iskolából, hogy az valami parancssoros izé.

    Szóval igen, tanítják (tanították) a win használatát, és ez köszönhető a MS agresszív, erőszakos üzletpolitikájának, ami szerint minden desktop gépre fizetős rendszer kell, fizetős programmal. Természetesen az övékkel.

    A LibreOffice még valóban elég béna elég sokszor, de ahhoz képest hogy ingyenes és a MSO-val ellentétben elég kevesen használják, elég jó.

    Talán ha jóval többen használnák, jobban elterjedne és akkor a fejlesztésére is jobban rámennének. De ez nem fog menni, amíg mindenkit windowshoz szoktatnak MS programokkal, de úgy, hogy soha mást ne tudjanak és ne is akarjanak használni. Sajnos ahogy látom itt is vannak egy páran.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #66 üzenetére

    én meg peches akkor...
    hirtelen három példa:
    - az mso tud olyat (vagy legalábbis amikor kellett volna, akkor tudott), hogy egy vezérdokumentumot szétküldesz véleményezésre úgy, hogy bekapcsolod a track changest. Amikor visszajön mindenkitől, akkor egy dokumentumban összeszedi az összes példányban elkövetett változtatási javaslatot, és egy klikkeléssel ki tudod választani, hogy melyik módosítást fogadod el a sok közül. na ez nem működött, amikor használni akartuk.
    - az mso-ban próbálj meg többszörösen egymásba ágyazott listákat csinálni. nekem sose sikerült.
    - próbálj meg egy hosszabb dokumentumot összerakni, mondjuk 125+ oldalast, ahol egy csomó előre-hátra hivatkozás és hasonlók vannak, esetleg automatikus irodalomjegyzékkel, stb. stb. nekem sose sikerült.

    "a Libre még jobb is mint az Office, mert ezt te is tudod hogy nem igaz...": nem kell, hogy az lo jobb legyen, mint az mso. ha az lo van kiszögellve de facto szabványnak, akkor rögtön kompatibilis lesz, az mso meg nem. az objektív tény, hogy a kettő nem egyforma, az már, hogy melyik inkompatibilis a másikkal, csak nézőpont kérdése.

    franc se lázad az mso ellen, hogy itt éjjel pár hsz-t elpazarolunk rá, az nem lázadás. egyébként meg nem használom, szerencsére a melóban is tökéletesen elvagyok latexhel. max. az zavar, hogy az adó rossz helyre megy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ericssonfan2

    tag

    A linux tanításba bele se menjünk, mert kevés annál fragmentáltabb dolog létezik, a csilliónyi disztró meg gui között csak képesítéssel lehet kiigazodni, hogy az androidról már ne is beszéljünk.
    Nincs is ezzel semmi baj, meg van a linuxnak is a létjogosultsága. Csak, ha 90%-os a Windows használat a világon, akkor nem érdemes erre helyezni a hangsúlyt komoly környezetben.

    A free-office átállásnak igenis hatalmas költsége lenne, mert nem csak a huszonévesekre kell gondolni, akik viszonylag könnyebben váltanak, hanem az ötvenéves Joli nénikre, akiknek már a Print ikont is nehéz volt megmagyarázni.

    És akkor supportról még nem is beszéltünk, amire az MS-nek vérprofi kialakított, bejáratott rendszere van. Mikor tudna ahhoz hasonló supportot adni egy "free" megoldás? (és onnantól már ugyanúgy nem is lenne persze free...)

    [ Szerkesztve ]

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #63 üzenetére

    Azt szerintem vágod, h egyik oldalról az dönt, mi az elterjedt, mit használnak a legtöbb helyen. Márpedig Office terén egyértelműen MSO és baromira nem LO és társai, tehát sajna, v nem, de ki kell rá adni egy x összeget.
    Igen, PDF mondhatni, egy egyezményes formátum lett és nyilván tudja mindegyik szövegszerkesztő. Csak, ha már suli + szöveg, mondjuk diplomamunka, akkor vinni kell külső-belső konzulenshez is folyamatosan szerkeszteni, belejavít stb. és a tanszéki gépen, saját laptopján, de céges gépen is 80%, v több, h MSO lesz... legalábbis nálunk, nagyobb sok ismerősömnél manapság is így van. Ráadásul a mostani húzással meg még inkább így lesz, itt a lényeg.
    Gondolom LaTeX-re gondolsz, igen az profi cucc én is tudom, lehet szebb küllemű doksikat lehet vele készíteni. Viszont azt meg tudni kell használni is és az a réteg, aki a viszonylag egyszerű Office-t sem tudja, azt meg pláne nem fog tudni...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #67 üzenetére

    "Jobban megéri olcsóbb munkaerőt alkalmazni, akinek megtanították az Office 2013-mat, meg a Win7-et, mint keresgélni valakit, aki tudja használni a Linuxot meg a programjait": látom, neked se ment át, hogy pontosan erről szól ez a thread. hogy most jobban megéri, és ezen változtatni kellene, ha jót akarunk magunknak.

    ha oktatnának linuxot, akkor nem kellene keresgélni azt, aki tudja használni.

    a menüs linuxok eléggé egyformák. ha meg nem, nem gond, ha kimarad a szórásból. persze ezt is el lehetne intézni egy mondattal: van desktop felületre szabvány, oktassák azt. CDE-nek hívják.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • adrian360

    őstag

    válasz bambano #50 üzenetére

    nem is értem hogy miért áll évek óta 5% -on linuxos részesedés, mikor elvileg minden gyár meg iroda azt használja és 454687331256 trillllárd dollárért képzik át az emberet hogy azt a nyamvadt ms rendszert használják :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ericssonfan2 #71 üzenetére

    ja, fragmentált linux. van kettes gnóm, hármas gnóm meg kde, ezzel kb. a népszerűbb linux disztrók 98%-át le is fedted. ehhez képest van xp, vista, w7, meg a csempegyár, meg a "már mi sem merjük kiadni" verzió, meg jön a 10-es.

    Ha szerinted linuxra átállni bonyolult meg drága, akkor mit szólsz ahhoz, amikor kirúgták a windows userek alól a startmenüt és kicsempézték az irodádat? ha ez nem fragmentáció meg költség, akkor mi az? és akkor aki átszokott nagynehezen w8-ra, az alól most meg kirúgják a csempét? lol, ez ám a stabil, nem fragmentált rendszer, amire üzletmenetet lehet építeni... hogy a ballmer egyik nap bal lábbal kell fel, és akkor legyen csempe... meg az office is hirtelen elkezdte átpakolgatni a menüjeit, utána meg gumiszalag lett belőle, majd az egész kóceráj megszökött a gépedről és felmászott a felhőbe?? ezek milyen stabil, nem fragmentált megoldások?

    egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a windows platform tanulási igénye alacsonyabb, mint a linuxé.

    "Mikor tudna ahhoz hasonló supportot adni egy "free" megoldás?": ez is egy ultimate szokás a winfanoknál, hogy minden olyan érv lepereg róluk, ami nem az ő elméletüket támasztja alá. ásítóan unalmas, hogy mindig el kell mondani, hogy nagy cégektől ugyanolyan supportot vehetsz linuxra, ha akarsz, mint windowsra, vagy jobbat, mert itt nem rúgják szét a hálózatodat pöcskedden az autoupdate-tel... windowshoz is van support ingyen is, meg pénzért is, linuxhoz is van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • b.

    félisten

    válasz Apollyon #69 üzenetére

    Akkor nem tudom nekem mit tanítottak, mert 12 éven át tanultam oktatott tantárgyként informatikát, de külön Windows rendszert nem oktattak, max az azon való programok használatát, lásd Office. táblázatkezelést, programnyelveket, CAD programozást tanultunk, de operációs rendszerekről érintőlegesen maximum.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #73 üzenetére

    De nem oktatnak Linuxot, a világban nem futkároznak az utcán azok, akik alapjaiban értik a működését és még mellé a Libreoffice-t is a kisujjukból tudják, vagy éppen egy grafikus munkával foglalkozó cégnél mindenki python nyelven faragja a Blendert az ebédszünetben, hogy tudja egy részét annak, amit a Maya tud. Márpedig így nem éri meg váltani sehol. Nincs ha, ez van.

    Keress rá a neten egy bizonyos Adobe fórumra, ahol a vad Linuxosok követelik a portot a PS-ből, és egy fejlesztő próbálja megértetni velük a dolgokat. Az egyik nagy gond az elterjedtség hiánya. A másik a konzisztencia hiánya. A harmadik az, hogy nincs egységes színkezelés sem, ami az Ubuntun ilyen zöld, az a SuSe alatt olyan zöld, a nyomtatásban meg a harmadik zöld.
    És megint a támogatás: én nem alapoznám a vállalatomat olyan szoftverekre, amiket az emberek a szabadidejükben fejlesztenek, vagy éppen teljesen nonprofit vállalkozások, amiktől kapok munkanapokon 8-16 óráig telefonos supportot angolul, vagy email-ben akármikor. Ehelyett ott a jelenleg mindennek megfelelő MS a folyamatos és megbízható támogatásával.
    Kivéve, ha olyan cégem van, ami nem igényel semmi különös szoftvert, de a netet bújva látszik is, hogy ott Ubuntut használnak sok helyen (pl. állatmenhelyek). Az okés.

    Nem egyformák a felületek, sokszor tök más néven vannak dolgok, de legfőképpen más helyen. Az meg a másik, hogy ha nincs semmilyen office telepítve, akkor a tárolóból le lehet szedni a 4 hónappal korábbi kiadást (Ubuntun sem a legfrissebb soha, most a rendszer tárolóiról beszélek), ami esetleg angol nyelvű is. Aztán lehet mókolni magyar nyelvet bele (persze ehhez már rég rendszergazdai segítség kell), amitől esetleg a menüsor szövege eltűnik (ilyen előfordult már). Sokat kell még változni a Linuxnak, meg főleg az egész eszmén kéne (ahány ember annyi disztró, meg persze annyi hibalehetőség), mert így a hobbiprogramozóknak meg a kalandvágyóknak jó móka, de munkára már kevésbé, ahogy az elterjedtsége mutatja.

    [ Szerkesztve ]

  • ericssonfan2

    tag

    válasz bambano #75 üzenetére

    sokmindenben egyetértek, de hagyjuk a linux vs windows vitát.

    ellenben az MS-Office tudása/funkcionalitása/kipróbáltsága szerintem elég nyomós érv, hogy az ember/egyetem/vállalat/állam ne akarjon váltani. A megbolygatásból mindig baj van...

    Ha jól működik az M5-ös béemvéd, biztos, hogy feladnád egy TVR-ért, csak mert szebb/gyorsabb/erősebb - igaz gyakrabban el is romlik? :)

    Peace.

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • b.

    félisten

    válasz bambano #75 üzenetére

    Annyit azért még hozzátennék , hogy az Xp -nek idén szűnt meg a támogatása. 10 éven át használható, naprakész oprendszer volt. Még egy vállalkozás vagy vállalat is ki tud nyögni 10 évente egy egy updatet , hogy egy olyan rendszert használjon, amit a világ 90 százaléka. De a hír nem is az oprendszerekről szól, elkalandoztunk kissé :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz b. #79 üzenetére

    Volt az 13 év is, meg még több, ugyanis a fizetős ügyfeleknek az MS még mindig foltozza, ha nagyon ragaszkodnak hozzá.

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #77 üzenetére

    Ez az, sok speciális, professzionális szoftvert nem is írnak meg rá, igaz alternatívák, wine és társai vannak dögivel.
    Amúgy nehéz vitapartner, meggyőzni nem fogod tudni, de ő sem téged, ahogy látom. :D

  • dragoners

    tag

    Ha már ez egy úgyis diákoknak szóló hír, akkor egy apróság egy másik nézőpontból: Az informatikai érettségi feladatok nagy részét MS Office -ra írják (bár benne van, hogy pl. egy Wordnél bármilyen szövegszerkesztő programmal lehet dolgozni, de a mintákról eléggé lejön, hogy miben csinálják), így az iskolák is azt tanítják a diákoknak, amivel az érettségi feladatokat a legegyszerűbben megtudják csinálni. Mostanában szelektálják és összevonják az iskolákat rendesen, ha nem ér el egy minimumot egy tantárgy érettségi eredménye, összevonják vagy bezárják, gondolom ez is egy fő ok, hogy miért is nem Libre Office oktatás folyik minden 2. iskolában.

    Mi sulinkban jelenleg a Win8ra átállás folyik Office 2013 -al, sanszos, hogy az iskolának egy petákjába nem került (mégis miből?). A Microsoft nagyon nyomja az iskolákba a fentieket, míg gondolom állami szinten a Linuxot és a Libre Office -t itthon alig, sőt, szinte senki, így érthetetetlen, miért egy, a világon mindenki által ismert Microsoftos oprendszert és annak programjait választják ugyan annyiért, mint a Linuxot.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #77 üzenetére

    fogjátok már fel végre, hogy ez a topic pontosan arról szól, hogy ennek változnia kellene!
    "De nem oktatnak Linuxot, a világban nem futkároznak az utcán azok, akik alapjaiban értik a működését és még mellé a Libreoffice-t is a kisujjukból tudják,...": így van. senki sem állította, hogy ez másképp van JELENLEG. Azt állítottam, hogy ez így rossz.

    És ahhoz, hogy 10-15 év múlva másképp legyen, ahhoz már most változtatni kellene az oktatáson. fel kellene nőnie egy generációnak, aki már kiszakadt az ms vendor lock-in-ből. erről szól ez az egész vita. de nem, ti csak hajtjátok a hülyeséget, a photoshoppal az élen, mint a süketek szakszervezete. A valóság ezzel szemben az, akármennyire is erőlteted az ellenkezőjét, hogy a munkahelyek elsöprő többségén nem grafikus munka folyik. következésképp nem kell ps rá.

    "A másik a konzisztencia hiánya.": höhö, a linux nem konzisztens? ezt is csak olyan mondja, aki egyrészt nem ért hozzá, másrészt nem tudja, hogy milyen az, amikor a windowst konzisztensnek hiszik. van egy remek ppt a neten, majd megkeresem, ha lesz kedvem, amiben leírták, hogy mekkora meló volt megoldani, hogy minden .net verzió rendesen működjön minden windowson. több, mint száz féle windowst számoltak össze, nem olyan nagy dolog az, hiszen konzisztensek...

    "És megint a támogatás: én nem alapoznám a vállalatomat olyan szoftverekre, amiket az emberek a szabadidejükben fejlesztenek,": most nem mennék bele abba, hogy valóban emberek szabad idejükben fejlesztik-e még a linuxot vagy nem. nagyon rohadtul rég volt az, amikor a linux ezen a szinten állt. a linux lényeges részeit már régen redhat, ibm, hp, oracle és microsoft alkalmazottak fejlesztik, vagy ezen cégek által versenyproblémák elkerülése céljából összedobott cégek, alapítványok.

    hogy te mire alapozod a vállalatodat, magánügy. ha ezzel a kijelentéseddel azt akartad sugallni, hogy a linux nem alkalmas arra, hogy nagy cégek alapozzanak rá, akkor nagyon nem jól gondolod, rakás cég alapoz rá, olyanok, mint oracle, sap, ibm, google, facebook, nasdaq. Annyira alapoznak rá, hogy az ms kénytelen volt megcsinálni a linux azure portját. nyilván az ms rosszul tudja, hogy ezt az ellenségét kénytelen támogatni. ja, meg android. van linuxhoz support. nem írom le mégegyszer. jó lenne, ha nem kellene többször leírnom.

    "Ehelyett ott a jelenleg mindennek megfelelő MS a folyamatos és megbízható támogatásával.": haha. ez volt a topic eddigi legjobb poénja.

    "Nem egyformák a felületek, sokszor tök más néven vannak dolgok, de legfőképpen más helyen.": mer az office se pakolja át a menüsorokat, ja. oh wait...

    "Az meg a másik, hogy ha nincs semmilyen office telepítve, akkor a tárolóból le lehet szedni a 4 hónappal korábbi kiadást (Ubuntun sem a legfrissebb soha), ami esetleg angol nyelvű is": először is nézzük már meg, hogy ha berakom a windows telepítőt, kiválasztom az alapértelmezetten ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ? notepad? egyáltalán levelező lesz benne? ugyanez egy normális, elterjedtebb linux disztrónál hogy is van? azzal meg, hogy egy 4 hónapos verziót telepít fel a linux, elég nehéz vitatkozni annak ismeretében, hogy az xp-t az ms nem bírja kiirtani a netről (értsd: a cégek zöme nem hajszolja a verziószámokat).

    "Sokat kell még változni a Linuxnak, meg főleg az egész eszmén kéne": nem, a linuxnak nem kell változnia. Nektek kellene változnotok, hogy friss, valós információ alapján álljatok le vitatkozni a linuxról, ne tévhitek és történelmi adatok alapján.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dragoners #82 üzenetére

    "Az informatikai érettségi feladatok nagy részét MS Office -ra írják ": tévedés, az érettségire jelentkezéskor meg kell adnod, hogy min akarsz érettségizni és olyan környezetet kapsz.

    "hogy az iskolának egy petákjába nem került (mégis miből?).": mi fizettük ki neked.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dragoners

    tag

    válasz bambano #84 üzenetére

    Persze, tudom, hogy olyan környezetet kapok, viszont a kinyomtatott feladatlap változatlan mindenkinél, és az ott lévő feladat egyáltalán nem Libre Office -ra épül, hanem MS Officera.
    Nálunk a gépeken van mind a két Office a gépeken, aztmondták mindenki azt használja amelyiket akarja, mindkettő megtudja nyitni egymást, az oktatás MS Officeban zajlik, ha közben a feladatot Libre Officeban csinálod, akkor csináld abban, csak a végeredmény helyes legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • dragoners

    tag

    Mondjuk én nem akarok belefolyni a vitátokba, engem sokkal jobban zavar, hogy középiskolában külön nem lehet tanulni iPhone, Android vagy WP8 -ra való programozást, de ennek már köze nincs az Office 365 ingyenességéhez. :D

    Egyébként ami a gyakorlatban jár a diákoknak: Egy új, legenerált email címmel ellátott account (sajátodat nem engedi felhasználni), egy feltuningolt asztali Office és 1TB OneDrive tárhely, aminek belegondolva úgy sok értelme nincs, ha nem a sajátod (főleg, ha a OneDrive mappa neve Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #83 üzenetére

    Abban valóban jobb, h pl. egy Mintben csomó dolog gyárilag benne van, + egyebeknél (pl. frissítések) a rendszer, ez vitathatatlan. Ahogy az is, h sok open szoftver kevésbé, v alig elterjedt/ használt, pl. oktatásban és ez x év alatt sem változott és nagy kérdés, h valaha fog-e? Mindenesetre office téma kapcsán mostani, itthoni döntés alapján nemigen...

  • malnabokor

    senior tag

    válasz bambano #83 üzenetére

    "fogjátok már fel végre, hogy ez a topic pontosan arról szól, hogy ennek változnia kellene!"

    De mi van, ha pl. nekem teljesen megfelel a jelenlegi állás? :U 21 éves egyetemista vagyok, aki most marhára örül annak, hogy használhatok legálisan MS Office-t végre, és ezáltal mehet a gépemről a LibreOffice (mivel több hónap után sem tudtam megbarátkozni vele).
    Az a generáció vagyok, akinek a ribon menü sokkal jobban tetszik, és szíveseben használom, ahogy a csempékkel sem volt semmi bajom. Sima mezei felhasználóként nekem ennél nem kell több.
    És ez furcsán fog hangzani, de nekem magánvéleményem, hogy ne terjedjen a linux (és társai) felhasználói körökben, mert telefonos világban azt utálom a legjobban, hogy ez az app erre van meg az arra, neked nem küldhetem át bluetoothszal, mert Airdroppod van stb. stb. Ha valamilyen csoda folytán terjedne a linux, ezek mind előjönnének (jobban mint most, bár windowson belül én Vistával kezdtem szóval azóta nem volt ilyen problémám), ezért én inkább pártolom, hogy maradjon így az egész, mint hogy még nagyobb zavar legyen. Azt kihagynám. - és igen, ez is egy fajta vélemény. És ez szerintem a realitás, mert amit leírsz az nagyon szép és jó, de olyan mint a kommunizmus - idealista. Elméletben nagyon jó, de amíg lesznek egyenlőbbek a többieknél (jelen esetben olyan cégek, akik meg tudják fizetni, hogy őket használd, és erre megvan a bőséges erőforrásuk), addig csak rosszabb lenne a helyzet. - értelemszerűen neked jobb, mert eddig is Te ezeket használtad, és az rendben is van ha pártolod.

    Amúgy a kolléga szerintem a PS használatát egyből a grafikusi állásajánlatok körére értette, nem a takarító/mosogatóra)

    [ Szerkesztve ]

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz b. #62 üzenetére

    Gondolom erre a cikkre gondolsz, amit még te magad linkeltél korábban. Az egyik mondatod azt sugallja, hogy nem olvastad el alaposan a cikket, ugyanis a 25.000 db bejelentett "hibának" csak 22%-a valós, mert rengeteg a duplikált jegy, a már megoldott hiba, valamint a túl kevés információt tartalmazó jegy is. Tehát az a 25.000 valójában kb. 5.500 körül van. Na persze ez is magas szám, de előfordulhat, hogy az MS termékeknél is van ennyi, de mivel az MS nem közöl ilyen jellegű információkat, így ezt nem tudni, ezekből szerintem nem is érdemes messze menő következtetéseket levonni.
    Egy másik dolog, hogy a Document Foundation-nek nincs annyi teljes munkaidős programozója, mint az MS-nek, így természetes, hogy lassabban haladnak a fejlesztéssel, de ennek ellenére lehet kérni náluk akár Level 3 Supportot is.

    Az MS Office-al ez a probléma.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • dabadab

    titán

    válasz ericssonfan2 #51 üzenetére

    "Ráadásul vállalati/állami szektorban (azaz komoly helyeken) profi szoftver kell --> MS Office."

    ROTFL.

    DRM is theft

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz malnabokor #88 üzenetére

    "De mi van, ha pl. nekem teljesen megfelel a jelenlegi állás?": elhiszem, hogy megfelel, hogy más fizeti a cehhedet.

    "Az a generáció vagyok, akinek a ribon menü sokkal jobban tetszik": ezzel semmi gond, ezt azért hoztam fel, mert azt mondták, hogy a linux ilyenolyan, de a windows milyen stabil. hát nem.

    "És ez furcsán fog hangzani, de nekem magánvéleményem, hogy ne terjedjen a linux (és társai) felhasználói körökben, mert telefonos világban azt utálom a legjobban, hogy ez az app erre van meg az arra,": tehát ne terjedjen a linux telefonos körökben? szerinted mi fut a telefonok 80%-án? igen, megnyugodhatsz. linux. jóreggelt.

    "Ha valamilyen csoda folytán terjedne a linux,": ha nem lenne desktopra linux, úgy elszálltak volna a windows árak, hogy nem tudnád megfizetni.

    "Amúgy a kolléga szerintem a PS használatát egyből a grafikusi állásajánlatok körére értette, nem a takarító/mosogatóra": lefordítom ezt a mondatodat: fogalmam sincs, mit írtak, de válaszolok rá.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Stanley-B.

    őstag

    A Pages, Numbers és Keynote ingyenes mindenki számára és az iskolai feladatok 95%-ára jobb mint a többi.

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #83 üzenetére

    "berakom a windows telepítőt, kiválasztom az alapértelmezetten ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ? notepad? egyáltalán levelező lesz benne?"

    worpad (ami lazán hozza az LO szövegszerkesztőjének a szintjét, és az alap formátumokat kezeli (pont mint az LO...).
    van benne rendes mail kliens.

    köv kérdés?

    amúgy meg az első mondatodra: majd akkor változzon, ha nem 1000+1 különböző megoldás lesz ugyanarra a kérdésre. először legyen egy(!) olyan irodai csomag (és nem sok-sok forkolás csak azért, mert valakinek az ikonok mérete nem tetszik), ami AZ irodai csomag linuxon, lehet oktatni, stb. addig felesleges bármiről is beszélgetni.

    csak egy kérdés, korábbi hsz-edhez, vállalati ingyenesség, stb. láttál már server support árakat mondjuk RHEL-től? vagy nagyvállalatnál kértél már árajánlatot desktop supportra bármelyik cégtől? mennyire ültél a földre tőle? részemről érdekelne, mondjuk összevetve egy MS premier supporttal.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #75 üzenetére

    "itt nem rúgják szét a hálózatodat pöcskedden az autoupdate-tel... "

    hm? arra gondolsz, h 1 central management SCCM (vagy kisebb helyeken WSUS) server leszedi MS-től a patcheket, és hálózaton belül (beállítható max sávszél használattal) deployolja? :U merthogy ugye nem a user magának telepítgeti a patcheket. ugye?

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #93 üzenetére

    wordpad hozza az lo szintjét... ebben van egy kis eufémizmus...
    van olyan irodai programcsomag, ami AZ irodai programcsomag, a libreoffice. ennek oktatását nem akadályozza, hogy van másik 2-3 is, nem telepíted fel, oszt jónapot.

    redhates szerver árajánlatot láttam, mindenki döntse el, hogy sok-e vagy sem. nekem nincs rá szükségem. ha összevetem a microsoftos árakkal, első ránézésre az ms árai alacsonyabbak, de itt is a részletekben lakozik az ördög. az ms-nél cal van, vagyis minden usernek és minden eszköznek, amelyik hozzáfér a szerverhez, licenszet kell venni. ezzel kapcsolatban azt nem értem, hogy miért is kell licensz a kliensre, ha megvettem a klienst, másrészt majd milyen frankó dolog lesz ez a perkapcsolat licensz, mikor az iot beleborul a köztudatba... úgyhogy azt látom, hogy az ms alacsonyabb árszintről indul és villámgyorsan mocskos drágává válik. majdnem annyira ültem földre tőle, mint az ms áraktól...

    desktopos árajánlatot még nem kértem, nem is érdekelt a téma, egyrészt mert nem sok linuxos desktopot használnak, másrészt mert adok én desktop supportot, minek fizetne másnak.

    (#94) anulu: hálózat szétrúgás alatt nem azt értettem, hogy kisámfázzák a hálózatot, mert azt lehet kezelni. hanem azt, hogy kiadják pöccskeddre a pecset reggel, délben meg szólnak, hogy bocs, vissza az egész, és ha közben felraktad már (vagy felrakta az automata update), akkor azok a gépek nem bootolnak vagy egyéb mágikus csodát művelnek. a hálózatodat, mint használható szolgáltatáscsomagot rúgják szét.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #95 üzenetére

    a licenszelés egy külön állatfaj, de amennyire én tudom, CAL terminal services és exchange nagyon extra enterprise feature-önként kell.
    "minden usernek és minden eszköznek, amelyik hozzáfér a szerverhez, licenszet kell venni"
    mondom, nem vagyok expert ebben a kérdésben, de ezt nem tartom valószínűnek. ha gondolod, MS contactomtól kérek whitepapert, hogy milyen esetben kell +CAL :)

    az iot inkább boruljon a köztudatba, mint vonuljon... a frász kerülget a gondolatától is.

    patchhez: cégnév és felhasználási terület nélkül (nem akarok belhét a nyakamba), csak általános példaként hozom fel: láttam már olyan linux patchet (hogy továbbra is legyen OS-re support, fel _kellett_ rakni), ami összeakadt a hivatalos HP Lan driverrel (amit viszont használni _kellett_, hogy legyen a vasra support...), és random eldobálta a hálókártyát. picit valahol megnyugtatott, h a linux sys adminok is tudnak egetverően káromkodni, nem csak a windows-osok. :DDD
    amúgy meg patch napon prod környezetbe nem rakjuk fel, ugye... minimum 1 hét várakozás (pont a fenti esetek miatt), utána pre-prod patch, 1 hét test, utána mehet élesbe, ha nincs semmi gond.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Khan13

    senior tag

    Mondjuk azt nem tudom ki kezdte kommunikálni, hogy az állam egyezkedése alapján kaphatják a diákok és oktatók, mert ez így nem igaz. A napokban hozta le több (külföldi) portál és a Microsoft különböző Twitter accountjai, hogy mostmár nem csak az USA-ban, hanem a világon minden jogosult hozzáférhet az Office 365 ProPlushoz (ami valóban nem csak Word, Excel, PowerPoint). Alapból intézményi email cím kell hozzá, gondolom ezt lehet megkerülni az educatio oldallal (azt nem néztem meg).

  • #82729984

    törölt tag

    Az én 2 centesem: valaki elmagyarázná nekem hogy mit is jelent az hogy "általános koncepciót" meg "kiadványszerkesztést" meg hasonló lózungokat kellene tanitani a diákoknak mso helyett?

    Mert jó nagy baromságnak tünik (és most nem az elvi alapokról beszélünk, mint pl betütipusok stb mert ahogy látom ezt sokan a gyakorlati mso oktatás helyett akarnák). Az általános koncepciókat meg feld.ghatja magának amikor a valós életben a munkahelyeken 99%-ban az az elvárás hogy mso-ban tudja megoldani a feladatot.

    Aminek esetleg értelme lenne ha az alternativákat is megmutatnák, de ahogy ismerem az oktatást erre se idő, se felkészültség (tanári részről), se túl sok értelme nincs figyelembe véve az alternativák elterjedését.

    Kb. annyi teteje lenne mintha a jogsi megszerzésekor kötelező lenne jobbkormányos automata váltos autót is megtanulni vezetni, ami nem rossz dolog de nem sok hasznát venné. Aki meg amúgy ért a vezetéshez meg az autóhoz annak később sem fog komoly problémát jelenteni megtanulni egy ilyet.

  • Kasya

    nagyúr

    Gondoltam probalok erdemben hozzaszolni a leirtakhoz, aztan a vegere jutottam a topiknak es rajottem:
    King Unique es b. mar mindent leirt, ami bennem is megfogalmazodott

    Most probakepp igenybe vettem en is a lehetoseget. Ha mar az ingyen Office nem is kell, az az 1TB jol jonne.

  • pigster

    senior tag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Egyébként meg a megoldás elég nyilvánvalóan az, hogy nem programokat kell megtanulni, hanem koncepciókat.
    Csak sajnos az egérrel nem lehet koncepcióra kattintani, hanem csak adott gombra, menüre, stb.

    #30) Zotya84:
    A jó az lenne, ha az egyiket tanítják, akkor a másikat is kéne.
    Hát igen... Csak azok a fránya tanórai időkeretek ne lennének.

    [ Szerkesztve ]

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

Új hozzászólás Aktív témák