Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz #58000384 #176 üzenetére

    Mi van?????? Ki beszélt arról, hogy parancssor??? Te nagyobb mellébeszélsz és nem vágod, hogy miről van szó. Az általános IT ismertekről van szó, arról, hogy valaki képes legyen az MSen kívül is boldogulni.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #196 üzenetére

    "Nézd meg, hogy hány ember ért a Windows-hoz, és ahhoz képest hány a Linuxhoz."

    Te meg nézd meg azt hogy ez miért van.

    "Megint az MS tömködi le magát mindenki torkán, akik kínjukban fizetnek, mikor annyi meg annyi ingyenes megoldás van, ami pontosan ugyanazt tudja, és ingyen!"

    Nem megint, még mindig. Erről szól a hír is, az iskolába beülő nebulóknak most már kb esélyük sincs ingyenes linux platformon és programokkal tanulni (igazából sosem volt), mert most már (még mindig) tanulhatnak (kénytelenek) "ingyenes" windows platformon "ingyenes" office-szal.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Vladi #199 üzenetére

    A "millió számra oktatják" pont ennyire megfoghatatlan dolog, szóval sehol sem vagyunk. Az viszont tény, hogy desktopon, amibe a kisvállalkozások is bőven beletartoznak, csak 1% a részesedés hosszú hosszú évek óta, pedig volt már "a Vista miatt elterjed a Linux" meg volt már "a metrós csempék miatt Linuxra váltok" is.

    Iscariah: Megismétlem: azon is el kéne gondolkozni, hogy talán az egész Linux-szisztéma hibás, ezzel az összevissza disztrókkal, forkolásokkal, "nyúlkálj bele mindenhol, nehogy az az 1% 500-nál kevesebb rendszerre legyen felosztva", és megérje foglalkozni egy-egy kiadással. Ha minden annyira rózsás odaát, akkor miért nem használják többen? Biztos ott a pisztoly a tarkóknál, az meg se forduljon a fejetekben, hogy az embernek tökéletesen megfelel még úgy is, hogy fizetni kell érte.

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #58000384 #203 üzenetére

    Ajjj ne hagyj már lógva! Elő a farbával! mennyien értenek hozzá? Gőzöd sincs, gondoltam. :DD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Vladi #204 üzenetére

    Nahát, akkor okosíts fel, kérlek, hogy hol van az a kismillió hely, ahol oktatják a Linuxot :D Ne hagyj a sötétségben, ne hagyj, én is a többséghez akarok tartozni, akik Linuxot használnak! :D

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #58000384 #205 üzenetére

    Azért érezhetnéd itt a lényeget. Te belógatsz "tényeket" ami mögött semmi nincs. Ha én teszem ugyanezt jön a cikizés. Najóvan. Hagyjuk inkább.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz llaszlo #200 üzenetére

    Abban egyetértünk, hogy azt a pénzt másra is lehetne költeni, de ebben az országban százmilliárdok mennek el stadionokra. Ahhoz képest ez aprópénz.
    Amúgy az megvan, hogy az online programokhoz stabil internetkapcsolat és megfelelő sávszélesség is kell? A legtöbb iskola a sulinet csecsén lóg, ami sokszor katasztrófálisan működik. Az elavult, RAM-ban szűkölködő ócskavasakról nem is beszélve, amik nem képesek futtatni egy ilyen webes alkalmazást.

    Az oktatási rendszer meg pont, hogy nem más téma, mert itt sokan azzal érvelnek, hogy azért rossz az oktatást, mert Windowst használnak az iskolákban.

  • ericssonfan2

    tag

    válasz Vladi #195 üzenetére

    "tök értelmetlen ez a sok ellenkezés"

    Egyelőre a linux/free-office fan-ek ellenkeznek a Microsoft ingyenes ajánlata ellen, nem tudom, miért fáj ez nektek.

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Vladi #206 üzenetére

    Nem cikiztelek, sajnálom, ha így jött le. Arra reagáltam, hogy egyikőnk sem tud konkrét számokat mondani. Abból indultam ki, hogy nem sok helyen vannak olyan állásajánlatok, hogy Linux ismeretek kellenek, ellenben alapszintű MSO ismeretek sokkal inkább. Meg utána írtam az elterjedtséget. Ha csak 1% a desktop Linux részesedése, szerinted mennyire van igény az ilyen szakemberekre? Ott, ahol komoly szerverek vannak, vagy renderfarmok. Ott a Linux brillírozik, és kell is a meló, de ez persze nem jellemző, ha a nagy egészet vesszük alapul.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #205 üzenetére

    [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

    nagyhirtelen pár lehetőség, ingyenes is, pénzes is, továbbképző pontos is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • jbarnus

    csendes tag

    Üdv!
    Érdeklődni szeretnék, hogy mit kell tennem.
    Volt egy régi OneDrive tárhelyem, azonban ma regisztráltam a https://o365.educatio.hu/Registration oldalon, és azt szeretném tudni, hogyha megkaptam azt az 1 TB-t tárhelyet,amit az Office mellé adnak, akkor azt a régi OneDrive-val hogy tudom összekapcsolni?
    Köszönöm előre is!
    Várom válaszukat, Juhász Barna

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #210 üzenetére

    Ez jó! De mondtam én, hogy nincs ilyen hely? Meg hogy nem lehet fizetést kapni érte? A Linuxos szervereket nyilván működtetni is kell valakinek, aki nem lehet kutyaütő.

    De arról volt szó, hogy miért vagy miért nem éri meg lecserélni a vállalatoknak tömegesen (ezzel megdöntve az MS monopóliumát, ugye) ezeket a fizetős szoftvereket. Meg a kérdés, hogy miért áll hosszú évek óta 1%-on a részesedés, és miért mindig más a hibás?

  • kaszaking

    tag

    Jól gondolom, hogy a legtöbb iskolában még csak az Office 2010-et oktatják?

  • |DavidWoody|

    tag

    En csak egy dolgot nem ertek :D az egesz mocskos topik azon sir , hogy bezzeg a libre meg open ingyen van , itt meg raszoktatnak a csunya rossz fizetos msre. Szeretnem hallani , ki az aki a munkahelyen MAGANAK vette az officet es nem a ceg fizetti ki. Nemertem , mit zavar titeket , hogy penzbe kerul ha nem ti fizetizek ki? Egyebkent pedig csak offba : azt , hogy valamit meg lehet oldani es valamit kenyelmesen meg lehet oldani azt ne hasonlitsuk mar ossze. Nem veletlenul fizetos az office csomag es nem veletlenul veszik a licenszeket tobb szazmillio szamra...

    -woody-

  • Khan13

    senior tag

    válasz jbarnus #211 üzenetére

    Ha ugyanaz a Microsoft account, akkor összeadják ők, ha másik, akkor kellemetlen, mert nem lehet összeolvasztani őket.

    (#213) kaszaking:
    A legtöbb iskoláról nem tudok nyilatkozni, de nálunk most történt meg a 2010 --> 2013 váltás.

    Az viszont a hozzászólásokat olvasva még mindig nem esett le mindenkinek, hogy itt most nem arról van szó, hogy az állam fizet egy rakás pénzt, és már általánostól kezdve minden diák és tanár kap Office-t "ingyen", hanem itt ténylegesen a Microsoft adja ingyen. Állami szinten csak a jogosultság kiértékelése a feladat.

  • adrian360

    őstag

    válasz |DavidWoody| #214 üzenetére

    azé mert ha debiánt használsz otthon 5-ös átlagod lesz. ha windózt akkor mész a mekibe krumplitsütni linuxos fritun,

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz adrian360 #217 üzenetére

    Ha otthon Debianozol, akkor felvértezed magad olyan ismeretekkel, amikkel bárhol megállod a helyed. A Windows olyan mint hazánkban a foci, ahhoz mindenki ért... ;)

    |DavidWoody|: a mi cégünk ilyenre nem költ, megoldotta ingyenes alternatívákkal, boldogan megy a cég velük is. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Ringman

    nagyúr

    válasz |DavidWoody| #214 üzenetére

    ha a cég fizeti, akkor végül az a cég szolgáltatásaiba/termékeibe be van árazva.
    bármilyen szoftverről is legyen szó.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz jbarnus #211 üzenetére

    Amit mondott kollega is mondott, ha uaz az MS account, akkor ok, de 2 különböző esetén, 2 külön OneDrive.
    Regisztráció után vmi spec sulis azonosítót, fiókat ad, v lehet meglévőt is használni?
    Amúgy ilyen kérdésekben szerintem ne ebben a szennytopikban, inkább Microsoft Office és Office 365 topic és Microsoft OneDrive (korábban SkyDrive) topikokban érdeklődj.

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Annyi mindent írtál itt le egyszerre, amiből az derül ki, hogy el sem olvastad igazán a hozzászólásomat, ebből adódóan nem is értelmezted. Pont azt írtam le hogy én MS szoftvert használtam egész életemben mégis gond nélkül tudtam kezelni pár nap alatt OpenOffice-t, de Librét is. ( Az más téma , hogy libre felületétől behányok és hogy én SZERETEM használni az Ms officet.)Gondolod hogy aki MS Office-én tanul- figyelj- szöveget szerkeszteni, Excel táblát kezelni és használni, bemutatót készíteni az a program miatt tanulja? vagy az miatt hogy megtudja mit rejtenek ezek a dolgok és hogy mire jók. Gondolod ,hogy aki tud használni Excelt vagy Wordöt, az ott fog sírni gépe előtt ha csak OpenOffice-t talál rajt? vagy megpróbálja megvalósítani azokat a dolgokat rajt egy kis kitartással, amit már megtanult.Mert ez számomra Kb 3 napos mizéria volt és nem vagyok zseni.

    Az 5000 forintot Nem azért írtam hogy sok volt érte, hanem azért hogy válaszoljak a kollégának, hogy Eredeti cuccot használhattam már ezelőtt tízen éve a főiskolán.Akkor is bagatell összeg volt, még egy jó piálásra sem volt elég.

    Az adót pedig nem sikerült felfogni miért írtam Ennél ezerszer több pénz, tízmilliárdok mennek el értelmetlen célra, kerülnek kiosztásra földalapú támogatásra olyan vállalkozókhoz, akik életükbe traktort se láttak, vagy olyan kiadásokra amiről elképzelésünk sincs. Pont azt írtam, hogy büszke vagyok például arra amit Budapesten próbálnak csinálnia tömegközlekedéssel , a Bubival,és hogy milliárdokkal támogatják a BKK-t pedig életemben nem használtam egy szolgáltatásukat sem. Most akkor sírjak én is mint Ti, hogy meg tudnátok oldani biciklivel alternatívan szinte ingyen az utazást, vagy üljek fel a milliók által használt tömegközlekedésre ( Ez átvitt értelemben a cikk témájához kapcsolódik, remélem lesett a hasonlat az MS Office és villamos között. )mert ha én nem rinyálok a számomra hasztalan kiadás miatt, ami millió pestinek áldás, akkor ti se sírjatok ez miatt ami millió Diáknak szintén áldás, mert akár tetszik akár nem, egyik általatok említett program sem nyújt olyan szolgáltatást mint ez a Program Csomag ( mert ez nem csak egy szövegszerkesztő, hanem egy felturbózott programcsomag )

    -idézet tőled :"Nem lenne gáz. A kettő (vagyis inkább a LibreOffice és az ApacheOffice, hiszen utóbbi van már az OpenOffice helyett) nagyon hasonló."
    Saját magadat cáfolod meg. Az nem gond ha 2 nagyon hasonló programot tanulnak, mert az jó De ha ez helyett egy egységes programot tanulnak, ami mindenhol, elfogadott, az gáz.

    a 25 ezer hibából 7-8 ezer valós hiba A felhasználói tábora meg bármekkora számokkal is dobálózol, az töredéke a z MS officénak., amihez képest ez egy NAGY hibaszám.

    A legfontosabbról azonban nem beszéltünk még. Arról, hogy 1.3 millió ember juthat most hozzá. Beszéljünk őszintén arról ,hogy ebből hány százmillió az aki rohadtul nem akarja tanulni ezt, mert éppen autószerelő lesz, vagy hentes, vagy éppen pincér., hanem arra kell neki csak ,hogy megírja a dolgozatát vagy használja a levelezőklienset, ami naprakész és széles körben támogatott. Hidd el , hogy többen vannak, mint azok, akiket érdekel , hogy mit használnak éppen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #58000384

    törölt tag

    Azt hiszem én itt hagyom a topikot, de a véleményem (ennyi eszmecsere után) még leírnám:

    * Jelenleg szinte mindenhol MS termék van használatban, a munkáltatók zömében ezt kérik. Előfordul más is, LO, vagy akármi, de nem ez a jellemző.
    * Az iskolában nincs elég idő, hogy a szoftvereken belül az elméletet kellő mélységekben tanítsák, ezért azt a programot oktatják, ami messze piacvezető. Így is arra panaszkodnak, hogy a gyerekek le vannak terhelve a sok óra miatt, biztosan nem az infóórák számát fogják növelni.
    * Otthon is meg lehet tanulni az ingyenes programok használatát, ha valaki ezt érzi szükségesnek, ennek nincs akadálya. Minél több szoftvert ismer az ember, annál jobb, viszont ennek nem az a módja, hogy a suliban mindent beleerőltetünk a gyerek fejébe az órán. A munkahelyén történő változásokhoz pont úgy kell alkalmazkodnia, mint egy esetleges MSO-ról LO-ra váltásnál.
    * Ha egy cég ki tudja gazdálkodni az átállást úgy, hogy semmiben sem romlik a teljesítmény, akkor gazdálkodja. Ebben nem akadályozza meg senki. Viszont az, hogy a cégek nem váltanak tömegesen ingyenes megoldásra, nem a tudás hiányát mutatja, valószínűleg jobban tisztában vannak a dolgaikkal, mint mi otthon, és az MS termékeit találják a legjobb ár/érték arányúnak.
    * Nem mindenkit érdekel az informatika, nem mindenki akarja beleásni magát a dolgokba, elég, ha az igényeinek megfelel ami van, és élheti mellette az életét, ami más körül forog. Ezért fogy annyi Mac, meg Windows. Emiatt nem lehet elítélni senkit, mindenkit más érdekel.
    * A fizetős szoftverek támogatása kicsit más, mint a teljesen ingyeneseké, ráadásul a fejlesztése is biztosabb (hiszen fizetsz érte, pl. támogatásért vagy előfizetést). Nem fogják alapjaiban megváltoztatni, vagy eltörölni bármire hivatkozva. A vállalatok olyan cégek termékeiben bíznak, amik mögött van pénz és fejlesztőgárda, nem pedig veszteséges (Canonical) vagy nonprofit cégek szolgáltatásaira, esetleg magánemberekre. Ez alól is van persze kivétel, de megint csak nem ez a jellemző. A nagyvállalatoknál is sűrűn megfordul a Linux (RHEL), ez is tény, de ott komoly üzlet van mögötte és nem is ingyenes.
    * Nem biztos, hogy egy teljesen szegmentált, 30 darabra szakadt piac lenne a jobb, ahol nincs egy Windows, hanem van sok sok rendszer, amire mindre támogatást kéne nyújtani és fejleszteni az apróbb-nagyobb eltérésekkel együtt. Ha meg nem buktatunk egyben Microsoftot, akkor sehogy sem, nemde?
    * Mobilfronton 80% körül van az Android, ami a Google terméke. Gyakorlatilag ha valaki rendesen használni szeretné az áruházzal együtt, akkor a Google ott van. Ez nem akkora baj? Dehogynem, de ettől még egy amúgy bevált rendszer az, működik és az emberek szeretik, a mi véleményünktől függetlenül.
    * Az MS Office és Windows szolgáltatásaival amúgy nincs gond, és (a piacvezető szerep miatt) mindennel kompatibilisek, amire szükség van.

    Remélem sikerült összefoglalnom, további jó csevegést! :)

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz #58000384 #222 üzenetére

    igazat szóltál mindenben Én is távozom, hadd főjenek a levükben :D

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • |DavidWoody|

    tag

    Hát bocsánat mindenkinek , de nem bírom ki.

    Akkor 0 : Bár nagytöbbségben Windows-t használok , gyakran dobok fel 1-1 linux disztrot , épp amelyik megtetszik , mert az igazán mély számtech szerintem is ott kezdődik , hogy Linux.

    1 : A sok szemellenzős linuxos tisztába tehetné már magában , hogy mit jelent ez a szó : EGYSÉGES.
    Mégis mit gondoltok ( nevek nélkül , akihez szólok rá fognak jönni ) , mit kéne oktatni az iskolába , hogy fasza legyen az élet ? Debian ? Vagy Ubuntu ? Esetleg egy kis Shlackware vagy Arch ? Ezek pedig csak a főverziók , ezeken belül van az az alig párezer disztró. Nagyon nehéz felfogni itt mindenkinek azt a 2+2=4 nehézségű tényt , hogy mégis hogy a pics*ba oktassannak olyan rendszert , ami annyira más és más , hogy gyakorlatialg az egységesség mint fogalom , nem is létezik a linux világon belül ? Mert ha mondjuk Ubuntut oktatnak az jó ? Kikerülsz egy céghez akinek a főnöke azt mondta : Te Pista , nállunk legyen Mint , mert egyszerű MINT az 1*1. Na ezen a ponton b*szhatod , hogy neked milyen jol megtanitották az Ubuntut , mert mondjuk Pista pont a Debian alapu Mintet húzta fel a melós gépekre. Ez jó ? Ez szerintetek célravezetőbb , mint egy egységes rendszert betanítani ? Dolgozott már közületek valaki valóban nagy nagyvállalatnál ? Ahol 5000 Mancika ül ? Tudjátok ti mit jelent a Való Életben az a szó , hogy ÁTLAGfelhasználó ? Mert ti azt gondoljátok , hogy az átlaguser az aki csak grafikus felületen tudja felhuzni a Linuxot , parancsosorosan meg nem, pedig Ők azok , akik csak 3 gombot ismernek és azt nyomkodják különböző sorrendben. Ezt kéne figyelembe venni , mikor egy működő megoldást akartok lecserélni csak azért , mert épp nem ingyenes.

    2 : Tegyük fel bejön nektek az élet , a nagyvállalatok közül mondjuk 10% áttér linuxra. Azok majd hogyan kommunikálnak a külvilággal , amikro nincs kompatibilitás ? Mikor ittis 100ezren irják , hogy csak ha megnyitsz egy ppt-t az LOban és rápislantassz , attól szétesik ? Majd mondják egymásnak , hogy sry ? Ennek mi értelme lenne Szerintetek ?

    3 : Ti azt várjátok el több milliárd embertől , hogy mindenki azon a szinten ismerje a számtechet , hogy majd parancssorból telepítget drivereket stb ? Mert megint ott vagyunk , hogy a szerintetek dek*rvaszar Windowson hogyan is néz ki egy driver install ? Gyártó oldala -> terméket kiválaszt -> Win verziót kiválaszt -> Download -> Run -> Next next next finish , reboot , finish. Aztán csá.
    Linuxon mivan ? Multkor kiváncsiságból felraktam egy Backtrack-et , nagyjából 20 fórumhozzászólás írása , mondjuk 200 átolvasása , 2-3 óra wiki ( persze only english ) , 1-2 órás terminálos szarakodás ,tehát egy napnyi munka mire feltettem egy NEM HIVATALOS drivert , mivel ugye hivatalos nem is létezik. Ti ezt a mindennapi emberek életében megoldásnak látjátok ?

    4 : Az előzőhez kapcsolható , de azért külön veszem. Amikor te elmész a teszkóba és megveszel egy hardwaret , akkor annak az árában benne van az is , hogy lesz benne egy szép cédéke , amit beraksz szépen otthon , eljátszod a nextnext finisht és működik. A nagyon ingyenes linuxnál ez hol van ? Gyakorlatilag tökéletes zsákbamacska az egész játék. Azt meg azért nem venném működésnek egy 200k-s vga esetében , hogy kitolja neked az asztalod a monitorra. Mert mondjuk nemtudom , hány funkciója van egy komolyabb gtx-nek vagy kategóriájában hasonló amd kártyának , de azt tudom , hogy ezek mindegyike biztos , hogy nem fog menni a mókolt homemade driverekkel az x+1456. linux disztró alatt.

    5 : Hiába szar nektek az MS és fikizzátok , hogy ez nem megy az nem megy , attól még a szoftvereik árában benne vannak a hibajavítások , a kompatibilitási problémák lehető leghamarabbi megoldása stbstb. Szerintem ti nem értitek azt , hogy egy windows 8 pro 70k-s árában nem pusztán a szoftver tesz ki 70-kt hanem az is , hogy utána jönnek a csoamgok , updatek stb. És igen , tudom , hogy Linuxon is jönnek az updatek meg a bugfixek , csak más az amikor valaki hobbybol írogat ezt azt , meg más az amikor muszáj , mert a user aki kidobott 70-k elvárja.

    6 : Teljesen összemossátok a linux szervereket a a windows kliensekkel. Egy sima desktopon egyszerűen nincs szükség a linux sokrétűségére , mert 1-1 feladatra vannak felépítve , amit tökéletesen állatnak anélkül is , hogy tudják mindazt a rengeteg funkciót amit egy win a zártsága miatt nem. Egyértelmű , hogy egy CERN nem a 8.1-re fogja felépíteni a szervereit , de nemhinném , hogy a callcenteres hivásfogadás/tartás/leteszem/átkapcsolom szintű programokhoz és felhasználok hatalmas szükség lenne olyan szoftverre , amivel máshol ősrobbanást szimulálnak.

    Kb igy elsőre ennyi jutott eszembe , igázból tudom , hogy eztis felesleges volt megírni , mert a linux az vallás , de jó lenne helyén kezelni a dolgokat és elfogadni azt , hogy nagyon sok ember hajlandó fizetni azért , hogy kész megoldásokat kapjon , mintsemhogy ingyenes szoftvert napokig , hetekig állítgasson. Mondhattok BÁRMIT , de az MS a kész megoldást adja pénzért , ami k*rva kényelmes , a Linux meg a lehetőséget egy ( hasonlóan ) működő ökoszisztémához , de a pénzed helyett az időddel fogod kifizetni azt.

    Kieg : valaki fenn írta még az elején , hogy miért kéne fizetni egy programért ( alias windows ) ami csak arra jó , hogy vegyek egy ráépükő programot , ami szintén fizetős ? Erre igazából nem mondok semmit , hogy ne moderáljanak ki , de képzeljen ide az illető egy nagyon erős szót a mentális állapotára vonatkozóan. Az a hsz a napom csúcspontja volt.

    [ Szerkesztve ]

    -woody-

  • King Unique

    titán

    válasz llaszlo #200 üzenetére

    ROTFL... :DD Ennyi erővel Google Docs...
    MS-en kívül meg koránt sincs mkinek szüksége boldogulni, adott területeken lévő szakembereknek kell másik OS-en is. "Általános" álláshirdetésekben hol látsz kötelező elvárásként Linux ismereteket? Nem sok helyen...

    (#202) Iscariah: megoldja magának otthon, felteszi a laptopjára, ha annyira érdekli, v van rá igénye. De minek, később tudja vhol hasznosítani, ha csak nem olyan területen fog dolgozni? Ha sok esetben nem, akkor iskolában minek erőltessék...?

    (#193) CPT.Pirk: vagy kettőn: + Mac. Viszont arra is legalább van változata, de a favoritotokra meg nincs alapból, az a helyzet, az von le a rendszer értékéből...és nem mkinek van kedve felemás eredményességgel play on, wine és társaival szórakozni, ennyi erővel felrakhatna VB-n egy Windowst...illetve, ha szoftveresen ennyire nem támogatott, akkor egyes usereknél felmerül a kérdés, minek használja, minek váltson??

    (#215) Khan13: mondjuk ez tényleg fura, nem nekik kell kifizetni az árát, akkor meg...? De eleve sokuk csak trollkodni jár minden ilyen topikba, hirdetni a nagy eszméit, de MSO, v éppen 365-öt nem használ egyik se... :D Ide meg írhatnak akár 1000 db hsz-t, akinek megvan a konkrét véleménye erről, azt úgy sem lehet meggyőzni, és nem fog MSO-ról átállni. Biztos ismerettségi körben, barátokat, családtagokat is erővel majd lebeszélnek, h ne éljenek a lehetőséggel, ha éppen Win van gépén, nehogy használja az ajándék 365-öt, inkább rakjon fel egy LO-t, aztán adott esetben szopassa vele magát.. :DDD
    Idejön egy tanárember, aki elmondja konkrét véleményét, tapasztalatait, de mert nem a Linuxot favorizálja, oktatja a nebulóknak, egyből leminősítik, támadják őt is... szánalmas :U Meg az is, h vki megnyitja ezt a topikot és szeretne esetleg infókat megtudni az erről a lehetőségről, de csak a savazást találja, mert mért ne használja című megnyilvánulásokat. Feltesz 2 ember 1-1 közérdekű kérdést, de a nagy okos tábor cseszik nekik válaszolni, mert mivel nem használják stb., fogalmunk sincs róla....de okoskodni, kardoskodni a kedvencük mellett azt tudnak. Csak éppen nem "....LibreOffice önnek is jár!" a topik címe, hanem ".... MS Office önnek is jár!". Előbbire, másik rendszerre meg senki nem kíváncsi itt annyira, van külön topikja... :U :DDD

    (#224) |DavidWoody|: +1!

    [ Szerkesztve ]

  • |DavidWoody|

    tag

    Csak hogy a témához is szóljak : én regeltem és a visszaigazoló emailben ez áll :"

    A www.o365.educatio.hu-n történő reget követően az O365 PP ingyenes letöltésének lehetőségével az általános és középiskolások élhetnek."

    Én mint egyetemista , akkor igazából nem is regisztrálhatok ide ?

    -woody-

  • King Unique

    titán

    válasz |DavidWoody| #226 üzenetére

    Elvileg nem, fentebb hasonlót kérdett a házigazda, neki válaszoltam [link].
    Hallgatói azonosítódat adtad meg és ezt dobta ki rá, letölteni, telepíteni tudod? Akkor vsz ellenőrzi a kódot...adott egyetemen kell érdeklődni.
    vagy próbáld meg régi középsulis azonosítóddal, ha megvan még, hátha... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #222 üzenetére

    úgy látom, kár vitázni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz n@p@lm #229 üzenetére

    Hűha, van itt minden, de ugye ProPlus, tehát még jó hogy van... :C
    Te középsulis azonosítóval regisztráltál, mert van aki írja, fősulissal is engedi?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #143 üzenetére

    "De azért ez elég gyenge érv pl. a kompatibilitással szemben."
    A kompatibilitással szemben nincs érv, mert egy zárt formátummal szemben elvárni a teljes kompatibilitást, és ha ez mégsincs meg, akkor a zárt formátum tulajdonosa helyett a másik szoftver gyártóját püfölni finoman szólva is elfogultság a zárt formátum gyártója irányába. Ha ezt nem látod be (meg a többiek), akkor felesleges bármilyen eszmecsere.

    "Nem a gyorskeresésről beszélek..."
    Nem, te arról beszéltél, hogy a Gnome menüjében nehezen igazodtál ki. De szerinted egyszerűbb " Ha nem tudod, hogy mit keresel, akkor átfutod a szemeddel és megvan", mikor a Win8 start screen kellő mennyiségű program esetén akár több képernyő szélességben is görgethető, alapértelmezésben semmilyen csoportosításban, egyáltalán nem ABC-sorrendben lévő csempékkel. Ne fárassz már!

    "vagy éppen azzal, hogy tudod milyen programot telepítettél"
    Vagy nem tudja az illető. Mert a hétköznapi júzer nem feltétlenül tudja. Ahogy a gyártó nevét sem. Csak azt, hogy mire használja. Erre meg a Gnome-féle csoportosítás messze jobb.

    " miért kell 3 partíció egy rendszernek"
    Valaki becsapott téged. Nem kell.

    "hol vannak a programok fájljai, meg miért vannak szortírozva ennyire, bezzeg az NTFS mennyivel átláthatóbb."
    C:\Windows, C:\Program files; C:\ProgramData; C:\; C:\Document and Settings: csak egy pár mappa, ahol programok fájljai lehetnek. Ja, ez nem Linux!
    Amúgy vicces keverni a fájlrendszert a könyvtárstruktúrával.

    "de az iskolában inkább a munkára kéne felkészíteni a tanulókat"
    Nem. Az iskolában gondolkodni és tanulni kell megtanítani őket.

    "akkor miért nem terjed jobban a rendszer? "
    Mert 10-15-20 év anyagait kevesen hajlandók dobni vagy konvertálni.

    "pedig volt már "a Vista miatt elterjed a Linux" meg volt már "
    Akkortájt jöttek ki a netbookok, elsőre Linuxokkal. Az MS meg hirtelen döntéssel igen kedvezményes ~5 $-os áron adta nekik az XP-t.

    (#147) Porthoszx
    A balkormányos kézi váltós autó a hw, a KRESZ a sw.

    (#166) bambano
    "kíváncsi vagyok, nincs-e rá véletlenül valami hitvány szabadalom..."
    Hát persze, hogy próbálkoznak.
    Ribbon patent?
    User interface for displaying selectable software functionality controls that are contextually relevant to a selected object

    (#221) b.
    Elolvastam, de nyilván nem mindent fogok beidézni, amire reagálok.

    "az a program miatt tanulja?"
    Nem a program miatt tanulja, hanem mert valami írást vagy valami táblázatot kell neki összehozni, és tudja, hogy a Wordben és az Excelben lehet ilyeneket.
    "Gondolod ,hogy aki tud használni Excelt vagy Wordöt, az ott fog sírni gépe előtt ha csak OpenOffice-t talál rajt?" Van ilyen is, olyan is. Ezt te sem tagadhatod. És én fogadni mernék rá, hogy több olyan van, aki sírna.

    Az adós példád pont rossz volt, a mostani hsz-eddel meg éppan magadról bizonyítod, hogy te nem olvastad el, amit írtam. Hisz' én azt írtam, nem hogy a budapesti fejlesztésekért te vidékiként egy kanyit sem fizetsz, de éppen a budapestiek fizetnek máshol történő fejlesztésekért, mert Budapesten a lakosság létszámához képest többel járul hozzá a közöshöz. Azaz a magyar lakosság ~20%-a fizeti az SZJA mondjuk 40%-át. A társasági adó mondjuk szintén így aránylik.
    De itt pontos adat:
    Budapest rosszul járt az szja-val?
    Tehát valós a 40% (a munkáltatói járulékokkal kiegészítve), amiből ráadásul arányosan csak a felét kapja vissza annak, mint amit a vidéki települések.
    Szóval ennek alapján továbbra is fenntartom: a te adóidból egy fillér nem sok, annyi sem megy Budapest fejlesztésére, de a budapestiek adójából megy a te településedére. Meg ezt is fenntartom: az én adómból ne építsenek MS termékcsapdát! Amúgy én is vidéken élek, nem Pesten, immár hét éve és másfél hónapja. Ebből hét évig biciklivel jártam munkába itt helyben. Pestre meg havonta egyszer, ha bemegyek.

    "De ha ez helyett egy egységes programot tanulnak, ami mindenhol, elfogadott, az gáz."
    Nem cáfolom magam. Mert én sosem írtam, hogy a programot kell tanulni.

    "a 25 ezer hibából 7-8 ezer valós hiba"
    Ezzel majd akkor dobálózz, ha az MS-től hasonló adatokat kaptál.

    De ha már! Mutatok jobbat:
    CVSS Score Distribution For Top 50 Products By Total Number Of "Distinct" Vulnerabilities
    És igen, a Linux az első. Mert ez egybegyúrva hozza az össze verzió hibáit. De a Windows verziókat összeadva "kicsit" magasabb szám jön ki.
    Szép adatok vannak az MS Office-ről is:
    Security Vulnerabilities
    A hibák 3/4-e a legsúlyosabb kategóriában, így az átlaga alapján az Adobe Acrobat-tal és az Internet Explorerrel osztoznak az első helyen a legrosszabb átlag versenyben. A LibreOffice-ban meg eddig listáztak 13 hibát.

  • n@p@lm

    őstag

    válasz King Unique #232 üzenetére

    ööö, ebben a pillanatban nem akarok átmenni a szobájába benyomni az szgépét hogy feltelepítsem rá (is).
    félek hogy felébred :)
    most apa teszteli :))

  • King Unique

    titán

    válasz n@p@lm #234 üzenetére

    Ja persze, hisz 5 db gépre/ eszközre tehető fel, ami igen kedvező, jut belőle bőven a család minden tagjának. :))

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #233 üzenetére

    Na igen...akad megint sok okosság, köszönjük Mester, h ismét tanulhattunk. :)
    De ebben a topikban kicsit off...illetve mit bizonyít ez, mire jó, aki betéved ide, elolvassa ezt a hsz-t, az ennek hatására nem fog 365-re regisztrálni, hanem inkább felrak egy open source alternatívát, esetleg oprendszer is lecseréli??
    Egyébként Start screenen mért kéne ABC-sorrend, mikor eleve mki úgy rendezgeti a csempéket, úgy csoportosítja, ahogy akarja, ahogy neki kényelmes? Illetve eleve sokszor egy adott ikon ábrája, annak színe alapján azonosítja be a programot. Valamint az is könnyen beállítható, h ne a default app lista, hanem alkalmazások listája jelenjen meg, amiben ABC szerint, telepítési dátum, kategória alapján is tudja rendszerezni az alkalmazásokat.

    @ |DavidWoody|: nem tudok pü-ben válaszolni a kérdésedre, mert nálam jelenleg PH! nem enged privát üzenetet küldeni (karbantartás?)... elöljáróban annyit, h az említett szak beletartozik abba a műszaki csoportba, akik jogosultak MSDNAA igénybevételére. Viszont nem tudom 365 a Campus, v ennek keretében lesz-e elérhető [link]. Mert korábban is mondtam, h DreamSpark saját kulcsos, komplett, retail szoftver, OS kiadásokat ad, pl. [link].

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #233 üzenetére

    Teljesen elvakultként kezeled ezt a dolgot. Az adós példámat ismét nem értetted meg. Azzal hogy ezt hoztam példának nem konkrétan Budapest és a tömegközlekedés számít, hanem az hogy nem lehet azon hisztizni hogy ha közjóra megy kivételesen apénz akkor az megéri e vagy nem. Mert mind2 dolog a tömegközlekedés és az ingyenes elterjedt minőségi szoftvercsomag fontos az embereknek, diákoknak ) Ez leegyszerűsítve a példa lényege.
    Egyébként még ezzel annyit hogy ezéért a programcsomagért konkrétan NEM fizet az állam semmit. persze lehet jönni termékcsapdával, amit a hétköznapi kisdiák pont le fog szarni.
    Amúgy azt te tudod hogy Microsoft mennyi pénzt hoz Magyarországra jelenleg? ( ne hogy azt hidd hogy én MS párti vagyok vagy szponzorálom őket, szó sincs róla. csupán. Elárulom hogy többet , mint amit az állam fizet( ne ) nekik
    "A Microsoft Magyarországon több mint 500 millió forintnyi társasági adót, munkavállalói után közel 1 milliárd forintnyi járulékot fizet évente, míg bérköltsége meghaladja a 3 milliárd forintot. "Közvetlenül magyar családok százai köszönhetik biztos egzisztenciájukat, megélhetésüket ennek a társaságnak". A Microsoftnak 3 ezer hazai partnere van, így közvetetten mintegy 50 ezer embernek ad munkát. Ezen partnerek több mint 60 százaléka magyar tulajdonú vállalkozás "

    persze biztos nem karitatív céllal vannak itt, megéri nekik is, de ez akkor se 1 oldalú érme.

    az egységes programcsomagra adott válaszod pedig egy humbug volt, amit ki nem állhatok, ha valaki a szóhasználatba köt bele végső fegyverként.
    Amúgy nem értem hogy jönnek ide opredszerek? Linux meg Windows? Ms Office és esetleg Libreoffice.
    ha mind2 program ingyenes egyértelmű melyik jobb . ( nem, nem a Libre.)
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • attila9988

    őstag

    válasz #58000384 #102 üzenetére

    Értsd már meg, hogy ami eddig működött,...

    Ugyanazt hajtogatod végig, és már meg lett neked válaszolva, mi ezzel a gond... tényleg nem érted?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • camillus

    tag

    válasz #58000384 #121 üzenetére

    elméletet a szövegszerkesztésről, miegymásról úgy, hogy aztán a tanuló onnantól a kisujjából tudja az összes office-t kezelni?

    Én infóból érettségiztem anno, de soha nem volt olyan érzésem, hogy office gurut akarnának nevelni belőlem, pláne, ha a kályhától indulunk el és a tanár még külön megdicsért, hogy a súgót, meg a kuglit használtam. :N Önállóságot kell tanulniuk és szemléletet, hogy értsék mi van a motorháztető alatt, hogy könnyű legyen migrálni, nem csak oo és office, de office és office között is.

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz |DavidWoody| #224 üzenetére

    Miért kell ennyire szélsőséges véleményt alkotni? Az áttérés nem azt jelenti, hogy CSAK ezt, vagy CSAK azt.

    A leírt problémákra röviden:

    -A nagyvállalatnál biztos megtartanak egy wines gépet, ahol meg lehet nyitni azt a ppt fájlt. Már ha feltételezzük, hogy a különböző office verziók mindegyike alatt jól jelenik meg. :)

    -Ahol fejlesztenek meg ahol fontos a stabilitás, ott jellemzően nagyon gyakori a Debian. Azt érdemes tanítani, az ott megszerzett tudás más disztrón is tökéletesen használható. A Steam sem véletlen választotta a Debiant.

    -Nem a usernek kell drivereket telepítenie, erre van az IT a cégnél. Jellemzően nem is adnak rá lehetőséget a dolgozóknak. A dolgozó kap egy gépet ami működik és be van állítva. Ha valami kell, akkor azt az IT megoldja.
    Otthoni disztrónál sem igazán a user dolga, egy ideje már ott tartanak, hogy akár a Catalystet is felrakja magától a disztró, ha azt kéred, akár telepítés alatt, vagy live rendszer esetében. Nem kell érteni hozzá, megoldja.

    -A patcheket nem hobbiból írják, ezt azért te sem gondoltad komolyan :P . Ha ez így lenne, akkor az említett Cern sem ilyesmit használna, meg a netes szerverek sem. És igen, vannak fizetős rendszerek itt is.

    -Hobby driverek meg nem igen léteznek. Van "hivatalos nyílt", meg vannak gyártói zárt driver. Pistike nem fog tudni otthon VGA drivert írni...

    Mielőtt szemellenzéssel vádolsz másokat, azért nézz utána pár dolognak.

    King Unique: natív appra gondoltam. Ha nem DirectX-es programról van szó, akkor nem túl nagy dolog megírni többplatformosra. Ez még esetenként jobb kódot is eredményezhet.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz b. #238 üzenetére

    Egy amerikai multicég pénzzel kitömése NEM A KÖZJÓT SZOLGÁLJA!

    Ne haragudj, egy állásra pályázol az MS marketingosztályán? 500 millió Ft társasági adó? Na ne viccelj már! LuxLeaks mond valamit? Meg mondjuk ez a lista:
    Top 500-as lista árbevétel alapján (2009-ben).
    Ezzel nem kerültek be Magyarország 500 legnagyobb cége közé. Ez szerinted hihető? Úgy, hogy csak a "Tiszta"szoftver miatt bejön ennek egyötöde. Mennyi cég vesz licencet kliensre, szerverre, mennyi vesz szupportot? Az MS Magyarország Kft. helyében én ezzel az 500 millióval nem dicsekednék.

    Neked az miért humbug, hogy ha én azt írom, nem a programot (tehát nem az éppen az orruk előtt lévő programot, annak felületén az adott kezelőszerveket) kell bemagolni? Ahogy egy példát is írt fentebb egy kolléga. Tehát az adott program menürendszerének pontjait. Ez lenne a normális? Miről beszélsz?

    "amit a hétköznapi kisdiák pont le fog szarni."
    Ne haragudj, de ki a f.szt érdekel, mit szar le egy kisdiák, amikor nem ő dönt arról, hogy becsalják-e az egész magyar közoktatást az MS-termékcsapdába?

    "Amúgy nem értem hogy jönnek ide opredszerek? Linux meg Windows?"
    Ez csak kis kitérő volt, és igazából nem is neked szólt. Azt a másfél sort zárójelbe teheted.

    De előtte és utána ott az MS Office és a LO összehasonlítása. Az ezek szerint nagyon elkerülte a figyelmedet.

    A nyerő az MS Office? Igen, ha a teljes funkcionalitására szükséged van, és éppen ilyen csomagban. De mennyien vannak ilyenek? És ebből a teljes funkcionalitásból vajon mennyit tanulnak meg a gyerekek, fiatalok hat és mondjuk 24 éves koruk között az oktatásban? A nagy részét nem inkább az adott munkahelyre bekerülve a speciális feladatoknak megfelelően fogja megtanulni? Az alapokra, az irodai szoftverek kezelésének elsajátítására miért is nem jó egy ingyenes program? Milyen extra nélkülözhetetlen funkciókat használnak az MSO-ban általános és középiskolában, vagy akár a felsőoktatásban? Mert ha mindenki LO-t használ, akkor ugyebár nem nagyon vannak kompatibilitási problémák.
    És ingyen van az MS. Persze, most nem fizetsz sem te, sem én, sem senki más. Majd akkor fizetsz, ha már annyi minden készült MSO fájlformátumokban, hogy nem éri meg konvertálni, de ingyen már nem használhatod. Vagyis a gyereked nem használhatja.

    De látom, úgyis hiába, így felesleges a további eszmecsere.

    [ Szerkesztve ]

  • cskamacska

    addikt

    Mondjuk elég elkeserítő, hogy a hozzászólások alapján lusták és hülyék vagyunk úgy általában a kevésbé költséges megoldásra váltani, de akár csak számba venni is ennek lehetőségét. :( Tényleg annyira gazdag ország lennénk, hogy azt a pár tíz(/száz)milliárd forintot amit kifizetünk a Microsoftnak, azt nem lehetne másra elkölteni az állami költségvetésben, cégeknél, és otthonokban? :F

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • beleszólok

    senior tag

    válasz Apollyon #202 üzenetére

    Finoman szólva nem vagyok M$ rajongó, de...
    Írnom kellett egy rövid, viszonylag kulturáltan formázott dokumentumot.
    Mivel ragaszkodom a legális szoftverekhez, office-ra nincs keret, maradt a Libre.
    Még szerencse, hogy pdf-be exportálva kicsit változott a megjelenése, mert ODT-ben egy hányinger volt.
    Nem tudom, mi az alapértelmezett betűtípusa, de hihetetlenül rondán nézett ki. Például az l betű jobb oldalán annyi hely volt, hogy szóköznek látszott. És ez csak egy apróság.

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • #40553216

    törölt tag

    válasz beleszólok #244 üzenetére

    Nálam a Linux Libertine G az alapértelmezett.
    Ezeknél én nem látok akkora különbséget:

    1. LO Writer

    2. LO>pdf

    Szerintem egyébként a Liberation Serif.
    De nálam az sem olyan, ahogy te leírtad.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz beleszólok #244 üzenetére

    Liberation Serif Windows alatt. De miért nem állítottad át másra?

    tomtyi:
    Én is én is én is :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #246 üzenetére

    Bár ez nem Linux Libertine. Az M-ek szárai nálad függőlegesek, a Linux Libertine-ben meg nem.
    Vagy hogy neked is Liberation? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    Az ms hátsójának tükörsimára nyalása és a közpénz elherdálása már művészetté avanzsálódott ebben az országban! A diákok 98%-a rá sem fog hederiteni hogy ingyenes lett mert eddig is az volt... Ne kérdezzétek miért... Amikor megkérdezi az infó tanár egy középsuliban hogy kinek nincs otthon word egy-két ember jelentkezik és egy lemezt odaad nekik... Ez eddig igy mukodott szepen. A közszféra 98%-a NEM IGÉNYELNE professzionális irodai programokat. Egy ingyenes verzió is bőven megtenné! Erre az a válasz, hogy azt újra meg kellene tanulnia az alkalmazottaknak! Ezért inkább fizessünk! :W Ennyi erővel már taxival is jáhatnának a közalkalmazottak állami pénzen mert ahhoz vannak szokva! Aki valamelyiket megtanulja a másikban is hamar jártas lenne! Amikor meg dreamweaverben akartam csnálni az érettségi munkát nem lehetett azzal mert fizetos... De azt meg egy értelmes munkahelyen elvárnák! PS-t szintén nem tanultunk mert a GIMP is van olyan jó... És akkor a rohadt word powerpoint excel nem fizetos?? Ez őőőrület! :W

    [ Szerkesztve ]

  • Khan13

    senior tag

    válasz Ivy.4.Ever #248 üzenetére

    Akkor utoljára leírom, hogy itt egy fillért sem fizetett az állam, hanem a világ összes országának összes diákja és tanára ingyen kapja közvetlenül a gyártóttól vagy az adott ország jogosultság ellenőrző weboldalán keresztül (szintén a gyártótól, mert az Office.com-on kell bejelentkezni és letölteni).

  • ericssonfan2

    tag

    válasz Ivy.4.Ever #248 üzenetére

    És ha a kormány 2002-ben úgy döntött volna, hogy ingyenes szoftverre vált, ahhoz szerinted nem kell szintén milliárdokat fizetni supportra? Ráadásul az MS az egész világon ingyen adja hasonló feltételekkel az Office-t.
    Úgy látom a linux/free-office imádók vagy totálisan értetlenek, vagy funkcionális analfabéták...

    "98%-a NEM IGÉNYELNE professzionális irodai programokat. Egy ingyenes verzió is bőven megtenné"

    ki vagy te, hogy megmondd, másnak mik az igényei? nekem pl nem alternatíva egy libre office

    [ Szerkesztve ]

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

Új hozzászólás Aktív témák