Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz mephi666 #104557 üzenetére

    futottam ma 1-2 kört helyi profi villamosságisnál meg a megszokott szerelőnél:

    első körben a villamosságis mondta, hogy ilyen hibakóddal (P0340) szívtak már pár soron szépeket... végigjárták azt az utat, amit mi: motorvezérlő, kábelezés, jeladó csere, vezérlés csere, stb... hibakód meg folyton visszajött... azt mondta, hogy ezeknek az motorvezérlői annyira finnyásak, hogy a legkisebb eltérést is beírják hibakódnak... sok esetben pedig a hibát a vezérműtengely lógása okozta... kizárta a villamossági hibaokot

    2. kör a szerelőmnél volt: ő azt mondta, hogy motorilag a mi kocsink tökéletes (előző tulaj nem keveset költött rá), nézték és nem lóg a vezérműtengely semerre, jelen is van tökéletesen, ahogy kell... rendelt egy új gyári jeladót, amit lengyelországban talált... a héten meglesz... (20 alatt meg fog állni)

    én meg józan paraszti ésszel továbbgondoltam: valeo jeladót cseréltem valeo-ra, cikkszám is stimmel... (alkatrész festése már nem ugyanolyan) annyi, hogy a régivel időszakosan jött a hibakód, az újjal pedig már indításnál dobja... jeladó dobozán ott virít a szép "made in china" felirat... létezik, hogy a korábbi jeladó még minőségi cucc volt, amit x éve gyártottak és mostanra már csak kínai szemetet nyomnak? ha így van, akkor erősen bízok abban, hogy bekerül a ténylegesen gyári minőség, hibakód meg nyugdíjba megy :K

    ui: ha valakinek Z16XE1/Z16XEP-nél előjön a P0340, szóljon... tudok adni majd próbára 2 valeo jeladót is (kb nagy tábla karamellás-mogyorós milkáért cserébe :D ): hátha az ő gépe szeretni fogja :D

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák