Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #4112 üzenetére

    Elég szkeptikus vagyok ezekkel az adatokkal szemben. Az vili, hogy egy 4850 élettartama kvázi a gyártási körülményekre vezethető vissza túlnyomórészt, mert nem disszipál annyi hőt, hogy az negatívan hasson rá vagy meghatározzon az üzemeltetésre bizonyos környezeti követelményeket.

    Viszont ez az adat egyáltalán nem képez reprezentatív mintát például a 2 GPU-s kártyákra egyrészt, másrészt nincs benne a "kukába dobott" kártya, továbbá nem a teljes 3 éves garanciaidőt öleli fel. Szóval szerintem ebből max azt a következtetést lehet levonni, hogy a kevésbé melegedő kártyák tartósabbak, de ez nem újdonság. Ami a 10%-ot illeti szerintem a szegmensre vonatkozó magasabb fogyasztói ár tükrében elfogadhatatlan már a 10% is, ráadásul szerintem 4870X2-ből például sokkal több fingik ki 3 éven belül, csak valahogy utólag már senkinek nem érdeke ilyen adatokat közölni... Megéri nekik teljesítményazonos, viszont sokkal olcsóbban gyártható VGA-ra cserélni a két és fél éves xy kártyát... szerintem innen fúj a szél, de akárhonnan is fúj, fogyasztóvédelmi szempontból mindenképpen aggályos.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák