Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Simid #16623 üzenetére

    Pedig nagyon egyszerű: minden architektúrának megvan a saját jellemző Cinebench R15 pontszám/MHz értéke. Ezek:

    AMD Phenom II: 0,025
    AMD FX Piledriver: 0,020
    AMD Excavator: 0,023
    Intel Sandy i5: 0,034
    Intel Skylake i5: 0,041

    A Zen a két számolás alapján:
    CU vs 2mag: 0,031
    IPC alapján: 0,032 (még ezzel sem éri el a Sandy értékét)

    A fenti számok valós magokra és AMD modulra applikálhatók, HT-re nem. Ahhoz, hogy egy uarch CB R15 pontszámát megkapd, szorozd fel a proci órajelét a fenti számmal és a proci magjainak számával. Minimális eltéréssel szépen megkapod a neten található CB R15 eredményeket minden architektúránál.

    A fentiek a saját számításaim, én magam dolgoztam ki és ellenőriztem. Persze nem mondom, hogy tökéletes a Zen sebességének előrejelzésére, de ahhoz jó lehet, hogy az emberek ne várjanak irreális sebességet a Zentől.

    #16627 sb: Pedig ha veszed az Excavator fenti értékét és ráteszel 40%-ot, akkor kijön a 0,032. Azzal pedig még mindig van jó 6% elmaradás a Sandy-től... :(

    #16631 t72killer: Pedig ha videó feldolgozásról van szó, egy 8c/16t Zen proci AM4-en pont neked lenne a leghasznosabb, mert az (3.2-3.4GHz base clock esetén) biztosan sokkal gyorsabban számolna, mint az i7-4770K.

    [ Szerkesztve ]

    #tarcsad

Új hozzászólás Aktív témák