Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz MoP_FX 57 #14456 üzenetére

    Az Intelnel (sajnos, bar ez a "sajnos" vitathato) a mobil es ultramobil cuccok kerultek abszolut fokuszba az utobbi cca. 2-3 evben. Ennek az eredmenye a Bay Trail, valamint az, hogy a Broadwell eloszor a tabletekbe, 2-in-1-okba es ultrabookokba jott ki. Nem varhato, hogy iden mas Broadwell varians megjelenik, a 14 nanos gyartas eleg lassan fut fel (ertsd: szenved vele az Intel, ez me'g nekik is nagy falat), es az elso adagokat ezekbe a gepekbe szanja az Intel a Core M-mel. Jovo ev elejen johetnek a mainstream mobil verziok, es majd csak utana -- ha egyaltalan lesz ilyesmi -- a desktop Broadwell. Nekem nem szimpatikus ez az irany, de teny, hogy ha osszeadjuk a mobil es ultramobil eladasokat (ebbe bele kell erteni a telefonokat, androidos tableteket is), akkor a klasszikus desktop piac tenyleg sehol nincs mar manapsag :( Plane mivel nagyon sok desktop gepbe (Zotac Nano szeria, Intel NUC, Gigabyte Brix, ASRock Vision, stb) is mobil processzor kerul, az all-in-one-okba is mobil processzor kerul, stb.

    A Knights Landing Lite-ot en ugy kepzelnem el, hogy Goldmont magokbol mondjuk 30-40 db, 65 watt koruli ossz TDP-vel, 1-2 GB koruli near memory-val, AVX-512 tamogatassal, stb. Ebben nem lenne kulon CPU meg GPU resz, hanem a CPU mindent tudna csinalni, amire szukseg van. Az, hogy ezt hogyan programozzak, hogyan hajtjak meg, az egy nagy kerdes, de emiatt lehet hogy nem is ez a cel, legalabbis kozeptavon nem. Majd meglatjuk, a Skylake lesz szerintem az a vizvalaszto, az a koztes (atmeneti) megoldas, aminel kiderul, hogy pontosan merre is megy az Intel. Szerintem ezert is titkoljak annyira a Skylake-et.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák