Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • máyköl

    veterán

    Hali! Találtam egy érdekes makro előtétlencsét, szerintetek van akkora tudása mind a Raynox dcr-250-esnek?

    "Eladó Eumig makro lencse, mely tökéletesen használható Panasonic Lumix DMC-FZ30, DMC-FZ50-es és Fuji finepix s5600-as gépeken, vagy bármi egyében amelynek 55-ös a menete,vagy egy átalakítóval bármilyen géptípushoz A lencse üvegből készült, fém kerettel. Tökéletes, karcmentes állapotban van. Az egykoron méregdrága osztrák gyártmányú 8mm-es Eumig kamerákhoz gyártották. Menete 55mm, szűrőmenete szintén 55mm, a Raynox dcr-250 -nel szemben az az előnye is megvan, hogy használhatjuk vele polár és egyéb szűrőinket is, és a foglalata sem törik el mint a raynoxnak. Az egyszerű dioptriás lencsékkel szemben ezzel nem kell a témára mászni, hogy elkaphassuk. Mindkét kép kb 20 cm-ről készült, eltérő gyújtótávolsággal (béka:208mm, lepke:107mm). Ahogy növeljük a gyújtótávolságot, úgy nő a nagyítás, és úgy kell távolabb menni a témától. Egyik fotóhoz sem használtam állványt, így a békánál feltűnőbb az életlenség, mivel árnyékban készült. A fotók FZ-30-al készültek, de kipróbáltan ugyan ilyen tökéletes torzításmentes fz-50-en és finepix s5600-ason is, és természetesen az AF istökéletesen működik. Azért adom el, mert nekem 3db van. Egyébként imádom, és a sajátomtól sohasem fogok megválni. "

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák