Hirdetés

Aktív témák

  • Fasten

    tag

    válasz james008bond #13100 üzenetére

    Hát igen..

    Mindenesetre valamit muszáj lesz kitalálnom, legszélsőségesebb esetben van kb egy 35 centis nézhető képátlóm :-D Ez meg 2011-ben kicsit vicces :DD

    Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

  • #03969024

    törölt tag

    válasz Fasten #13096 üzenetére

    Ne hallgass azokra, akik HD-Ready készüléket ajánlanak, a Pana-boltban pár másodperc alatt meggyőztek, miért is jobb a fullos. Az LG LD750-ben (meg talán több típusban is) van beépített tesztábra, különféle felbontású csíkokkal, ott megnézheted, milyen távolságból tudod megkülönböztetni a sávokat. Én 47-esen a 1080-at 2 méter után már alig látom, persze már nem 100 %-os a szemem.

  • BBéci

    titán

    válasz Agrox #13075 üzenetére

    Azt méricskéléssel nem lehet megállapítani. Tegnap beszéltem agy haverral, aki a tanácsomra 50 colos G30-at vett egy hónapja. Kérdeztem, megszokta-e már a méretet? Azt válaszolta, hogy számára az első percben sem volt furcsa, vagy zavaró, viszont a felesége szörnyülködött picit. 2 napig, utána áldotta az eszét, hogy hallgattak rám.

    (#13102) lancerboy
    Tegnap nézegettem tesztábrákat 55 colos D8000-en, 220-230 centi volt a határ, ahol összemosódtak a csíkok.
    Ettől függetlenül, nightshadow topiktársnak igaza van.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • Pantok

    aktív tag

    Fasten forumtársnak:

    Én néhány napja vagyok a tulajdonosa egy 42 colos tévének, tapasztalataimbol ennyi jött le: 2 méterröl film és játék tökéletes, 2.7 méterröl (egy "ajtóval" hátrébb) pedig a TV adás illetve feliratos sorozatok a kényelmesek a szememnek.

    Ebböl én annyit szűrök le hogy a legjobb megoldást egy nagyobb tévé adná, 47-50 colnál, a távolabbi részén a szobámnak.

  • Fasten

    tag

    válasz Pantok #13104 üzenetére

    Akkor nem 32" lesz ebből... :DD

    Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

  • #75912448

    törölt tag

    Nagyban gondolkodóknak az új LG Nano LED LW9800-ről egy teszt. (nálunk LW980)
    Kapott egy Highly recommended plecsnit, én sem tudok mást mondani, csak hogy brutálisan jó a 3D-je.
    http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1319111213

    [ Szerkesztve ]

  • ginola

    addikt

    válasz Fasten #13105 üzenetére

    Szia

    http://www.chip.de/artikel/Fernseher-kaufen-So-finden-Sie-den-richtigen-HD-TV-3_45710770.html

    Én azt a méretezést tartom korrektnek.

  • Zufo

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég leptem meg magamat egy konzollal és elérkezett az idő hogy egy hozzá méltó Tv-t vegyek. Amit elvárnék a tv től, hogy a válasz ideje gyors legyen nem tudom pontosan hogy mekkora érték elgendő játékra vagy hogy mekkora hz érték az elfogadható. Szóval ebben kérném a segítségeteket hogy ha konrét tv nem is tudtok megnevezni akkor valami tám pontot adjatok az elöbb felsorólt értékeke hogy mennyi az elvárt érték! Jah és igen 32 - 42" -ig ajánlhattok tv-t keret olyan 140k lenne azért írtam így tág intervellumot mert 42 ben is láttam bővan 140k alat full hd tv-t csak nem biztos hogy kitudná elégíteni az igényeimet. Persze még több infót is mondhattok hogy mire kell még ilyenkor oda figyelni milyen paraméterekre a válaszidőn meg a képfrisítésan kívűl ha a tv 70-80% ban játékre lenne használva!

    Válaszokat előre köszi!

  • Ance

    őstag

    válasz Zufo #13108 üzenetére

    Esetleg egy kicsit kereshettél volna a kérdés előtt azért ebben a fórumban.

  • Zufo

    tag

    válasz Ance #13109 üzenetére

    Azt bújom közbe de nem találtam eddig az één kérdésemre konkrét választ :(

  • Jégtörő

    aktív tag

    válasz nightshadow #13097 üzenetére

    Most láttam samsung lcd-t 40 colost full hd-t a 2 nagy elektronikai üzletláncban.
    Hd ready plazmákat felejtsük már el

  • Fasten

    tag

    Kezd körvonalazódni, mit is szeretnék pontosan :DD

    40-42", FullHD, LED-es megvilágítás, valós 100Hz, max 220k...

    Amire gondoltam

    EX720 ( bár ez pont nem LED-es, ugye? :U )
    ue40d6000-6200-6300

    Mik jöhetnek még szóba?

    Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

  • Jégtörő

    aktív tag

    válasz Fasten #13112 üzenetére

    Ha a sony ra gondolsz, az pont ledes sőt 3d tv is.
    Sonynál volt az a panel mizéria. hogy a
    ex 700 az sharp paneles
    az ex701 is
    ex 710 samsung
    samsung paneles olcsóbb de nem az igazi azért volt rá szükség mert a sharp nem tudott eleget gyártani, a sharp a jobb régen, a sony csak sharpot használt, és tudtommal nem is vált be nekik a samsung, mert senkinek sem kellet.
    Az ex 720 fogalmam sincs milyen paneles. remélem sharp mert nekem is tetszik.
    Sonynak nincs saját panelgyára.

    [ Szerkesztve ]

  • Fasten

    tag

    válasz Jégtörő #13113 üzenetére

    FAKK!

    Akkor most milyen TV-t vegyek, ha már a sony sem sony? :DD :O :O

    Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

  • Jégtörő

    aktív tag

    válasz Fasten #13114 üzenetére

    Nézz utána, h milyen a benne lévő panel de megsúgom, h a samsung paneles sony is jobb a gyári samsungnál a panel lehet ugyanaz, de a többi nem.
    Nekem ex701 van azon nem találsz fogás mely egy u2000 is gyönyörő a képük, sok jó funkciók, A sony a tévék királya.
    Sztem nem samsung nem hinném, hogy megint bevállalná a sony. De ha samsung akkor az se rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • Zufo

    tag

    Válaszoljan valaki a kérdésemre, már vagy 1000 hsz átolvastam de nem találtam információt a kérdésemre!

    Köszönöm!

  • BBéci

    titán

    válasz Zufo #13108 üzenetére

    Sem a válaszidő, sem a herzek nem lényegesek, ha játékról van szó. Az input lag számít, amiről rengeteg hozzászólás született.

    (#13113) Jégtörő
    Sonynak van saját panelgyára, valamint a Samsunggal közös is.
    Hol olvastad, hogy Sharp panelt is használ a Sony? Erről nem tudtam.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • nightshadow

    veterán

    válasz BBéci #13117 üzenetére

    Hol olvastad, hogy Sharp panelt is használ a Sony? Erről nem tudtam.

    "- Sharp makes ASV LCD panels. In the past, these panels were inferior in quality but considerable progress has been made in the latest generation. Their responsiveness has improved (approx. 8 ms ghosting time) and the contrast is very good (over 3000:1), even if colour reproduction could still be better (delta E under 3). Their real weak point is their tight viewing angles.
    We found Sharp panels in TVs made by Sharp, Samsung, Sony and Philips. Sony seems to be a particular fan, as this is its panel of choice (and rightly so) for 3D TVs (the Sony Bravia 40HX803, for example) ." forrás: [link]

  • nightshadow

    veterán

    válasz Zufo #13108 üzenetére

    "Nemrég leptem meg magamat egy konzollal és elérkezett az idő hogy egy hozzá méltó Tv-t vegyek."

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • BBéci

    titán

    válasz nightshadow #13118 üzenetére

    Samsung tévében Sharp panel? Ebben kételkedem.
    Van egy mondás: azt sem hiszem el, amit kérdez.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • nightshadow

    veterán

    válasz BBéci #13120 üzenetére

    A hosszú részletes listából ([link]) mindössze 3 típus van Sharp panellel:

    C650
    •60" (60C650) : ASV (Sharp, panel LK600D3LA3K)

    C5000
    •40" (40C5000) : MVA (CN01 - CMO, panel T400FAE1DB) + ASV (Sharp, panel BN95-00393A)

    C5100
    •40" (40C5100) : MVA (CN01 - CMO, panel T400FAE1DB) + ASV (Sharp, panel BN95-00393A)

    [ Szerkesztve ]

  • BBéci

    titán

    válasz nightshadow #13121 üzenetére

    Érdekes, hogy egy fórumra hivatkozik a Dversus, akik számomra az előbb említett kategóriába tartoznak. Ettől még igaz lehet.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • #03969024

    törölt tag

    válasz Fasten #13114 üzenetére

    Szerintem az ajánlott 2010-es modellekből már nem kapsz, az ideiek közül a legjobb ár-értékarányú szerintem az LG LK530. Bár játékra nem olyan fontos, de filmnél jól jön a valódi 100 Hz. Nincs panel-lottó, mint a Samunál, s nem túlárazott, mint a Sony, vagy Sharp.

    (#13103) BBéci Köszi, ezek szerint nem is olyan rossz a szemem!

    [ Szerkesztve ]

  • #75912448

    törölt tag

    válasz BBéci #13122 üzenetére

    Erre reagálnom kell, mert a digital versus az egyik legkomolyabb teszt oldal, nem hasra ütős színvonalú teszteket készít, mint pl az aláírásodban szereplő www.av-online.hu.

    Drága Béci,

    Rögtön ki is térnék a tegnapi "tesztre", amin kínomban nevetnem kellett. Többször beszéltünk a kalibrálás fontosságáról, te magad is többször megerősítetted. Ezért sem értem, hogy egy nagyközönség számára készülő tesztben, hogy vagy(tok) képes(ek) ilyet leírni, idézem:

    A színvisszaadás átlagos, nem kiemelkedő. A vörös szín és annak erős árnyalatai csak nehezen tarthatóak kordában. Ennek korrigálására az ISF menüben találunk eszközöket. A kék és a zöld egyenletes, csak sötét értékekhez érve mutat pontatlanságot, de ott is kicsivel a kategória átlaga alatt. Így ez utóbbi kettő szín, tulajdonképpen a legjobbak közé is sorolhatná a 650-est, ha nem kellene a vörösek beállításával annyit bajlódnunk.

    ??? Biztos, hogy nem kalibráltatok, ez a cikkből világosan kiderül. Ráadásul mindenki tudja, aki kicsit is ért a tévékhez, hogy az IPS panelből eredendően kiváló a színvisszaadása, cserébe a gyengébb feketéért és kontrasztért. Idéznék a geeks cikkéből, ugyanezt a tévét már kalibrálva tesztelték: forrás

    Az alacsony kontrasztarányt leszámítva a tévé képe HD-ben tökéletesnek mondható, ha az LW650S-t sötétben nézzük, akkor szinte tökéletesen képes visszaadni a mozik hangulatát. A részletesség teljes, és emellett a tévé előnyére válik az is, hogy az IPS panel alkalmazása miatt a színek tényleg olyanok, mint a valóságban.

    Ezért fontos volna nem a digital versust és a kalibrálatlan tévét szidni (ránézésre), hanem a saját házatok táján szétnézni és komolyabban venni ha egy tévéről írtok.

    Kitérve egy picit a 3D-re, elhangzik ez is:
    Ugyanakkor a passzív rendszer hátrányáról is szólni kell. Különösen azután, hogy nemrégiben több helyen is megjelent egy olyan objektívnek beállított kutatás eredménye, ami szemben áll mindazzal amit eddig gondoltunk és tapasztaltunk. Azt sugallta a hír, hogy a passzív szemüveges rendszer jobb és baloldalra elosztott, fél/fél felbontása nem kevesebb annál, amit az aktív szemüveges, jobb és baloldalon egyaránt teljes felbontása nyújt.

    Ez nem hír ami sugall, hanem egy komoly kutatás, nézd meg az eredeti forrást, ne a magyar pár sorsos fordítást vedd alapul. Link a cikkre

    Mellesleg ennyi szidalmat 3D-ről még sehol nem olvastam, miközben a cikketek elején említve van, idézem :

    A 42LW650S kistestvére az LG egyik idei EISA díjasának, az 55LW650S-nek, ami a HLX56S társaságában nyerte el az év házimozi összeállításának járó díjat.

    Itt egy nagyon fontos ponthoz érkeztünk, sajnos feltételezem, hogy szándékosan jelent meg ferdítve a hír, kihagyva a 3D szócskát, helyesen így hangzik a díj:

    Európa legjobb 3D házimozi megoldása az 55LW650S CINEMA 3D Smart TV és a HLX56S 3D Blu-ray Sound Bar lett.

    Ugye mennyivel másképp hangzik így? Azzal, hogy a teszt végén kap tőled (tőletek) 2,5 csillagot a lehetséges ötből, azzal minden komoly, az interneten megjelent tesztnek ellent mondotok (EISA díjnak is), az imént említett geeks tesztben, ami a ti oldalatokénál nagyságrendekkel komolyabb teszteket készít, a 3D pontszám 9/10. A sokak által szeretett What HiFi szerint is 5/5 a TV.

    Mindezzel annyit szeretnék mondani, hogy ha utálsz egy márkát, vagy annak a technológiáját, azért nem kell ennyire szubjektív tesztet írni egy készülékről, annak hibát kiemelni, felnagyítani, a jó tulajdonságait pedig szándékosan elhallgatni. Súlyos hibának tartom, hogy ez így megjelenhetett. Gyakorlatilag az idáig megjelent összes tesztnek ellentmond, ráadásul alátámasztva sincs.

    Azt már csak halkan jegyzem meg, az előző "tesztetek" a Sony 46EX720 volt, amit a világ összes tesztjében a sárga földig lehordanak 3D ügyben, azért tőletek megkapta a 3 csillagot. :) Azt mondanom sem kell, hogy általában nálad ez a TV ajánlott kategória, itt a fórumon is.

    LCD fronton 2011-ben a passzív 3D jól odavert az aktívnak, főleg ebben a kategóriában. Nem csak a linkelt kutatás, hanem a kompetens tesztoldalak szerint is kényelmes, összességében jobban teljesít. Ha ennyire utálod, akkor bízd a teszteket egy objektívebb személyre vagy olyanra, aki komolyan veszi, amit csinál.

    Semmi bajom veled, de amiket leírtam, azoktól idegbajt kaptam mikor olvastam. Minden más írásodat olvasni fogom ezentúl is, de a tévékről és a 3D-ről alkotott véleményedet nem veszem figyelembe.

    [ Szerkesztve ]

  • LZs?!

    aktív tag

    Sziasztok!

    A jelenlegi 22"-os HD monitorom mellé keresek 32"-os HD TV-t, amely az alábbiak szerint funkcionálna:

    - másodlagos monitor a "fő" gépen: időnként játékra, illetve dolgozni (nem vagyok grafikus...)
    - elsődleges monitor a tároló/média gépen: 720/1080-as filmek kb. 3 méterről
    - lehet, hogy rádugnám a tv-szolgáltatót is (Digi)

    Az alapvető kritériumoknak szinte mindegyik eleget tesz: legalább 2 vagy több HDMI és 1 D-Sub csatlakozó; az egyéb feature-ökre nincs szükségem.

    Ezeken kívül még két szempont lenne: minél alacsonyabb fogyasztás és mellé a fentiek fényében jó ár/érték arány; illetve ha lehet bírja az állandó ki/be kapcsolgatásokat és az egy huzamban relatív hosszú üzemidőt (10-14 óra is akár).

    Tudnátok típust/márkát ajánlani?

    Köszi,
    Zsolt

    PS: "nagy" TV már van médiacenterrel együtt, tehát mozizás szempontjából tkp. backup jelleggel lenne használva.

    Nevermind...

  • BBéci

    titán

    válasz #75912448 #13124 üzenetére

    Az LG tesztet nem én írtam, a Sonyt sem, aminek a 3 csillagja felér egy "lehordással". Én sem a 3D-je miatt ajánlom, az a legtöbb LCD tévén rettenetes, üdítő kivétel például a Samsung D8000.
    Kollégáim kalibrálták a tévéket, az magától értetődő, arra vonatkozik, hogy sokat kellett bajlódni a vörösek beállításával.
    Az a cikk, amit idézel, valótlanságokat tartalmaz, az LG képviselet munkatársai is beismerték a felbontás feleződését. Nem is lehetne másképp előállítani a passzív 3D hatást, ezt könnyű belátni. Tesztképek is bizonyítják, amik ha még nincsenek az oldalon, rövidesen láthatóak lesznek. Az, hogy Te mit tartsz súlyos hibának, az a magánügyed.
    Az EISA díj szövegében házimozi megoldás és nem képminőség szerepel. Mellesleg ennek marketingértéken kívül semmi jelentősége nincs.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • #75912448

    törölt tag

    válasz BBéci #13126 üzenetére

    Nem házimozi, 3D házimozi. Idézek az eisa hivatalos oldaláról:

    European 3D Home Theater Solution 2011-2012 - LG 55LW650S + HLX56S

    Idén az EISA két LG-terméket párosított össze, melyek úgy gondoljuk, kiegészítik egymást, és piacot biztosítanak egy új házimozi-együttesnek. Az LG 55LW650S TV passzív 3D-s technológiát alkalmaz. Ez önmagában is előnyt biztosít az aktív rendszereket használókkal szemben. A passzív szemüvegek pihekönnyűek, viszonylag olcsók, és nem igényelnek tápellátást sem, így a legegyszerűbb módját jelentik a 3D-s mozizásnak, a családi vetítéseknek, vagy a sportesemények közös megtekintésének. Azonban a kényelem nem az egyetlen oka annak, hogy a választás az 55LW650S-re esett. A készülék 3D-s képmegjelenítése nagyon természethű, csekély az oldalak közötti áthallás, így a szem kifáradása nélkül igen magas minőségben nézhetünk blu-ray lemezeket, vagy TV-műsorokat is. A készülék üzembe helyezése nagyon egyszerű, és könnyen kombinálhatjuk azt az LG HLX56-os típusjelű soundbar-jával is, melyben beépített BD-lejátszó is helyet kapott. Az egyszerű csatlakoztatás lehetősége és az LG Smart TV-szolgáltatásai teszik teljessé a sikert, melyek ezt a díjat biztosították.

  • mutyi

    őstag

    Mit ajánlotok egy kis hálószobába tv nézésre és egyéb filmek nézésre?
    Notival lenne összekötve és a falra szerelnénk fel.
    Kb. 2 és fél méter lenne a nézési távolság.
    32 col vagy 37 col?
    Én alapból ellene vagyok a 32 colnak,mert túl lapos és ha szélesvásznú a film,alig marad a magasságból valami. Nekem itthon is 3 és fél méteres távnál 40 colos van és simán el tudnék viselni nagyobbat is.
    Samsung esetleg LG márkában gondolkodok.
    Ajánljatok már egy pár konkrét típust.
    Lehet sima LCD meg LED-es is,nyilván olyan kellene, ami ár/minőség szempontjából jó, mint tavaly a 650-es széria.

  • szigetip

    csendes tag

    Sziasztok.Egy kis segítségre volna szükségem.Hol találok egy korrekt tesztet vagy hozászolást a következő készülékhez:Panasonic TX-L42E30.Még sehol senki nem tesztelte és nincs vélemény sem.Sürgős volna,ha valaki tudna segíteni megköszönném!!!

    [ Szerkesztve ]

  • junior11

    veterán

    válasz szigetip #13129 üzenetére

    [link]
    - teszt TX-L42E30E

    Élőben is láttam, szemből szép képe van, ami gyengéje a fekete (IPS) színe inkább sötétszürkés, s a 42" verzióba állítólag raknak LG panelt is (nemcsak Pana IPS alpha).

    The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

  • szigetip

    csendes tag

    válasz junior11 #13130 üzenetére

    Nagyon köszönöm a gyors választ.Majdnem teljesen kielégítő volt a link,de még bizonytalan vagyok a vásárlást illetően.Esetleg alternatívák?

    [ Szerkesztve ]

  • Harnold

    csendes tag

    válasz #75912448 #13124 üzenetére

    nagyon szép kis vita. csatlakoznom kell :)

    "Ráadásul mindenki tudja, aki kicsit is ért a tévékhez, hogy az IPS panelből eredendően kiváló a színvisszaadása, cserébe a gyengébb feketéért és kontrasztért. " Ez elméleti lehetőség, amit bárhol el lehet rontani. A technológia nem garancia. A legnagyobb esély a rontásra ott lapul a képfeldolgozásban, a programban és az esetleges hanyag gyártásban, abban hogy nem elég szigorú a minőségbiztosítás. (tudjátok, hogy az LG-nek milyenek a garanciális javításokkal kapcsolatos statisztikái? ugye nem)

    Klaibrálás?
    Műszeres, pc-vel? Részmegoldás. Segít a kézi beállításban, de leginkább generál egy olyan profilt amit a számítógép tud használni a tv kevéssé. Be kell állítani kézzel. Persze mérni jó. A mérés eredményeit pedig be lehet mutatni egy szép képen ami kb olyan mint egy hangfal frekvenciamanetetét mutogatni. Megsúgom, hogy otthon nem fogod azt szeretni aminek kimagaslóan egyenletes a frekimenete. Vagyis a döntést erre is lehet alapozni, de nem szabad kizárólagosan. Persze jó lenne ha ott lenne a kép, ez tuti.

    Majd ezt idézed: "szinte tökéletesen képes visszaadni a mozik hangulatát" na most egy szubjektív (ami helyén van) véleményt állítasz szembe a szadista szőrszálhasogatással a vörösek kapcsán? (mert az avon ezt követte el) Az előbb még magad akartad a szubjektív tényezőt kizárni.

    Ha Te hiszel az efféle "komoly kutatásoknak" akkor biza meg lettél vezetve. Nem kicsit. Amúgy maga a kutatás is finoman szólva idealizálta a tesztelés módját egy egészen konkrét cél értelmében.Azt sem tartom kizártnak, hogy több tesztet is elvégeztek, ám céljaikat kevéssé szolgálókat jól megfontolt érdektől vezetve nem publikálták. Ha többet tudnál az emberi látás működéséről, az analóg televíziózásban egykoron használt veszteséges tömörítésről (!) akkor ez a teszt már alapból kiverte volna nálad is a biztosítékot.

    Ha valaha vettél volna részt eisa (vagy bármely hasonló) díj megszavazásában vagy anak előkészítésében, akkor tudnád, hogy ott legalább annyi "politikai tényező" és hasraütés van mint józan érv.
    Kérdés az is, hogy mi a skála teteje. A ma kapható készülékek alapján, vagy a joggal elvárható maximum alapján skálázzák a rendszert. Jó 3D tényleg nagyon kevés van.

    Az, hogy kinek a véleményére adsz az persze a Te dolgod.

    A tesztek eredményeit pedig akkor tudod legjobban elbírálni, ha magad is beleásod magad a dologba. Magad is elgondolkodsz azon, hogy egyes tulajdonságokat hogyan is érdemes súlyozni a teszt eredményének meghatározásában. Pl egy összpontszámban mekkora szorzó jár a szellemképnek, felbontásnak, színezetnek, mozgáskövetésnek, kezelhetőségnek stb. (hogy csak az egyszerűbb dolgokat említsem) Nézd meg csak a DPReview oldalát és a tesztjeik körül kialakuló vitákat. Eszelősen a alapos és nagyon jól kidolgozott rendszerük van és mégis megesik, hogy a mérések megtévesztő eredményt mutatnak, mert a gyártók már tervezéskor számolnak az ő tesztjeikkel és ahhoz is idealizálnak egy-egy beállítást (Jpeg élesítés) épp úgy ahogyan az autógyártók idealizálják a fogyasztást a jól ismert mérési rendszerhez vagy a kocsiszekrényt a szintén jól ismert törésteszthez.

    :)

  • junior11

    veterán

    válasz szigetip #13131 üzenetére

    Hát hasonlóak még: LG 42LV5500, Sharp LC40LE630E, Philips 40PFL6606H, Sony KDL 40EX520 (de csak 50Hz) vagy az EX720 (100Hz, de ez már 3D is), Samsung UE40D6100 (100Hz, ez is 3D).

    [ Szerkesztve ]

    The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

  • Harnold

    csendes tag

    válasz LZs?! #13125 üzenetére

    ohh még ez is megér egy választ:
    " a jó tulajdonságait pedig szándékosan elhallgatni"

    elhallgatás?

    "A TruMotion körül az LG valami nagyot fejleszthetett, ..." "A magas beállítás azonban szinte teljesen természetesnek hat."
    "Ez az első alkalom, hogy egy ilyen beállítás használatát jó szívvel merem ajánlani!"

    "Ha valamit külön meg kell dicsérni, az az online tartalmak felkonvertálása, vagyis az, hogy akár a streamelt alkalmazásban megjelenő videó is felkonvertálható, illetve ha az eleve 3D akkor a tévé magától is átáll rá. Ez így kell, hogy működjön. Rajta, kedves konkurensek, tessék másolni!"

    "ahol a felvételt szűk mélységélességgel, vagyis érezhetően elmosódott háttérrel vették fel, alighanem ujjongani fogunk az örömtől, hogy még 2D filmből is mennyire zseniális a 3D kép.,."

    "A Youtube majdnem csodát tesz!" " További dicséret jár a korrekt képminőségért, ami eddig szintén nem volt magától értetődő."

    "A szolgáltatások a középmezőny legerősebbjei közé sorolják, 2D képe sok szempontból már át-át kacsingat a magasabb kategóriába is. " "Ha a 3D szolgáltatást és kényelmet nézzük, akkor az LG elismerésre méltót alkotott. "

    most viccelsz? egy rakat dicsérgetés van a cikkben

  • szigetip

    csendes tag

    válasz junior11 #13133 üzenetére

    Samsung UE40D6500 ,igazából a 2 között hezitálok.Nekem nagyon nincs szükségem a 3D-re.Szerinted a t-home sat tv melyiken lenne szebb?Mármint a kép minőség?

    [ Szerkesztve ]

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Harnold #13132 üzenetére

    ...Ha valaha vettél volna részt eisa (vagy bármely hasonló) díj megszavazásában vagy anak előkészítésében, akkor tudnád, hogy ott legalább annyi "politikai tényező" és hasraütés van mint józan érv...

    Irreleváns, hogy részt vettem-e vagy sem. Végeredményben szakújságírók egybehangzó véleménye. Annyira nem lehet szar, amilyen arányban fikázva van a "tesztben".
    Olvass akármilyen tesztet az említett tévéről, sehol nem 50%-ot kap a 3D képességére. Sőt, általában kiemelkedőnek tartják.

    Majd ezt idézed: "szinte tökéletesen képes visszaadni a mozik hangulatát" na most egy szubjektív (ami helyén van) véleményt állítasz szembe a szadista szőrszálhasogatással a vörösek kapcsán? (mert az avon ezt követte el) Az előbb még magad akartad a szubjektív tényezőt kizárni.

    Szőrszálhasogatás? Sokkal több! Egy bekezdés első önálló mondata, mint egy végkövetkeztetés. Idézem:

    A 2D kép és az általános jellemzők: A színvisszaadás átlagos, nem kiemelkedő. ...

    Mindent elmondhatunk erről a tévéről, kivéve ezt. Pl ha úgy fogalmaz a cikk, hogy a színvisszaadás átlagos, de megfelelő beállítással ....

    Szerintem a cikk azért született, hogy minél többet húzhassa a passzív 3D technológiát, 1 mondatban lezárva a jó tulajdonságait. Jó példa erre az EISA díj hivatalos nevének elhazudása.

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Harnold #13134 üzenetére

    Ott akkor pontatlanul fogalmaztam, az első hozzászólásomban a jó tulajdonságok 2 témára vonatkozik, a színek - 2D HD tartalom és a 3D.

  • humax

    senior tag

    válasz #75912448 #13124 üzenetére

    koszi az infot ugyes :R :R :R :R :R

    Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

  • Harnold

    csendes tag

    válasz #75912448 #13136 üzenetére

    a színvisszaadáson tulajdonképpen felesleges vitatkozni. A megítélés alapjául használt értékek súlyozása lehet eltérő az egyes tesztek között, de lehet eltérő a tesztelt készülék is. Nem lenne meglepő:
    http://www.lensrentals.com/blog/2011/10/notes-on-lens-and-camera-variation

    A 3D kapcsán azonban lenne egy talán vitára érdemes megjegyzésem. Véleményem szerint a fullhd felbontás értékelése alapjában véve torzult, ami hatással lehet a tesztekre és az tv-nézők véleményére is. (mindjárt kiderül, hogy hogy mi köze ennek az lg teszthez)
    Ma a hd filmek tv műsorok nagy része olyanoktól érkezik hozzánk akiknek érdeke a felhasznált sávszélesség csökkentése. (kivétel a bluray lemez) A torrent esetében örülsz ha hamar lejön, ezért csábít a 4GBos file, a kábelszolgáltatók (vagy műhold) pedig pénzt nyernek ha egy adott transzponderen, csatornán, X sávszélességen kevés jóminőségű anyag helyett sok elfogadhatót küldenek. Szerintem a legtöbb embert nem zavarja ha a műsor nem 1080 csak 720, mert még mindig örül annak hogy nem analog és nem kis felbontás. No meg aztán az isaura meg a random brazil szappanopera totál lényegtelen, hogy hogyan jut el a tömegekhez. Ez pedig lehetőséget ad arra, hogy a kisebb felbontással is bőven boldog legyen a legtöbb felhasználó. Ha az LG azt mondja, hogy ez is nagyon jó, a legtöbb néző nem lesz csalódott, mert a 3D elszórakoztat és a kép még így is faszább mint a 2D híradó az rtl-en. Így nem kockázatos akár nagyokat is behazudni.

    Gondolj csak arra, hogy a CD tökéletesként lett bevezetve, pedig a régi bakelit lehet nála jobb, az mp3 pedig egyértelműen szarabb a CD-nél, mégis mindenki azt hallgatja! Szóval a tökéletes, az egyenérték, a jó és az elégséges között elég nagy a skála. Ha te elhiszed, hogy 540 sor pontosan annyi mint 1080 akkor legyen. Szeretni fogod, vagy azért mert az is elég, vagy azért hogy ne kelljen beismerni a tévedést.

  • nightshadow

    veterán

    válasz #75912448 #13124 üzenetére

    Azt már csak halkan jegyzem meg, az előző "tesztetek" a Sony 46EX720 volt, amit a világ összes tesztjében a sárga földig lehordanak 3D ügyben, azért tőletek megkapta a 3 csillagot. Azt mondanom sem kell, hogy általában nálad ez a TV ajánlott kategória, itt a fórumon is.

    Azért ebben a formában nem teljesen igaz. Én itt a fórumon például nem ajánlom azoknak, akik a 3D miatt szeretnék megvenni ezt a típust, éppen a te általad hivatkozott tesztekre alapozva, viszont mint 2D tévé, nem rossz.

  • nightshadow

    veterán

    válasz szigetip #13129 üzenetére

    Hol találok egy korrekt tesztet vagy hozászolást a következő készülékhezanasonic TX-L42E30

    Itt egy teszt a brit változatról: [link], túl sok jót nem írnak róla. Egyébként a Panasonic a plazmára van ráállva, LCD terén nem az igazi szerintem.

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Harnold #13139 üzenetére

    Ha te elhiszed, hogy 540 sor pontosan annyi mint 1080 akkor legyen.

    Nem hiszem el! Azt hiszem el, amit látok. LCD fronton az 540 sorával is sokkal kényelmesebb élményt nyújt 3D-ben, mint aktív LCD-s társai. Az említett "teszt" 2. oldalára nézz rá még egyszer. Kedvencem ez a mondat: Ugyanakkor a passzív rendszer hátrányáról is szólni kell. Akkor e mondat előtt dicsérve volt? ;) Ami utána jön szóra sem érdemes. Ezután menj át az EX720 3D tesztjére (a legrosszabb 3D, amit valaha láttam és ezt a kompetens oldalak tesztjei is megerősítik) és azt is olvasd el. Hiányolom az egyenlő mércét a 2 technológia között. Végül, hogy a 650s 3D-je rosszabb(!), mint az EX720 3D-je, inkább a vicc kategóriába tartozik.

  • Dany007

    veterán

    Hello!

    Ajánljatok már nekem egy jó LCD TV-t! :)

    A kritériumok a következőek:

    - Min. 106cm átló.

    - 1920x1080 felbontás

    - LED (hogy óccsó legyen a fogyasztás:) )

    - Min. 100Hz-es képfrissítés

    - IPS panel

    - Az ára pedig olyan 150k környékén legyen (na ez elég jól behatárolja a lehetőségeket, tudom)

    Kb ennyi lenne az egész. HTPC-ről fog menni, így azok a funkciók amik magával a TV adással kapcsolatosak egyáltalán nem érdekelnek.
    Szóval ezek alapján szeretnék valami jobbfajta tévét. Viszont tapasztalatom nincs sok, teszteket alig találok a neten. Ezért remélem lesz itt valaki, aki kicsit szakértőbb a témában és tud segíteni vagy legalább valami kis útmutatást adni ezügyben.

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • #75912448

    törölt tag

    válasz nightshadow #13140 üzenetére

    Akkor itt is sikerült kissé pontatlanul fogalmazni. Mivel sok közeli tapasztalatom van a 720-assal, így nálam is ajánlott kategória. Arra próbáltam célozni, hogy Béci is ajánlja, de a 720-as tesztjükben nem olyan súllyal térnek ki a hibáira, ahogy az indokolt lenne.

    Ellenben nem titkoltan utálja a passzív 3D-t, és ezután érdemes elolvasni a 650s tesztjét. Mivel olvasom a hozzászólásaid, tudom, hogy te is rengeteg tesztet olvasol. LW5500 felett én még sehol nem láttam, hogy ne pozitívan beszéljenek a passzív techről, gondolom te sem.

  • nightshadow

    veterán

    válasz Dany007 #13143 üzenetére

    LG 42LV4500 [link] árak: [link]

    regger: láttam egymás mellet a 40D6500-at és az LG 42LW5500 (vagy 4500)-at 3D-ben ugyanazzal a tartalommal. Nekem sokkal jobban tetszett az LG 3D-je, kb. 2m-ről néztem, én nem láttam a felbontás feleződést. Ettől függetlenül engem a 3D nem érdekel.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz nightshadow #13145 üzenetére

    Köszönöm!
    Ezt néztem én is. Csak magát a márkát nem ismerem így TV-ben.
    Jó az LG? Pár éve még negatívan állították be nekem ezt a márkát.
    És lehet valamit tudni a képről? A fekete pl milyen benne? Mennyire homogén, illetve mennyire valódi az a fekete nem barnás sárgás stb..?
    Vagy inkább menjek be egy boltba és nézzem meg élőben ? :)

    *szerk.: csak azért kérdezem a feketét, mert manapság - legalábbis a TN-es - LCD-k feketéje valami katasztrófa. Valósággal "világít". Egy régi CRT monitoron a fekete meg jó beállítással olyan hatást kelt este, sötétben is, mintha ki lenne kapcsolva a monitor! Így a fekete háttér előtt futó dolgok mocskosul élethűen hatnak sötétben, köszönhetően a feketének. Amúgy ha valaki ismeri ezt a jelenséget, akkor ajánlhat akár drágább tévét is, mert ez nekem sokat megérne.

    [ Szerkesztve ]

  • #75912448

    törölt tag

    válasz nightshadow #13145 üzenetére

    Igen, ez pont belefér a keretbe, viszont alig drágább az LV5500, ami minden tekintetben jobb TV. Ha nem zavar a "kamu" 100Hz és h nem IPS, akkor sokan használják és szeretik a Samsung UE40D5500-at.

  • Harnold

    csendes tag

    jegyzet a tesztekkel és azok megítélésével kapcsolatban

    BBéci bátyám miatt jöttem ide, benézni a topikba. Hallottam, hogy kapja a savat, pedig tudom hogy korrekt ember.

    Korábban írtam a FotoVideo magazinba és a Digitális Házimoziba is (EISA tagok!) de ez már elmúlt, így szabad vagyok és szabadabban beszélhetek.

    Egyrészről jó érzés azt látni, hogy van még becsülete és értéke annak amit a kollégák csinálnak, még az is ezt igazolja, hogy a megkérdőjelezett teszt ennyire heves reakciókat váltott ki. Jó érzés azt látni, hogy nem a zúzdának ír az a sok jó ember.
    No de kérek mindenkit, hogy azt is lássátok be, hogy a tesztelők is számos irányból vannak kitéve nyomásnak és manipulálásnak, aminek ők gőzerővel próbálnak ellenállni, mind műszeres mind szubjektív értékeléseik során.
    Miért lehetnek eltérőek a vélemények? Ezt rátok bízom, magam sem tudom teljes bizonyossággal megválaszolni.

    Velem anno megesett (az EISA díjakba is beleszavazó kiadónál) hogy egy tesztet egy hónapig csiszoltunk, mert a termék egy hulladék szar volt horror árcédulával, de a tesztet le kellett hozni és nem volt megengedhető, hogy az negatív legyen. Mit lehet ilyenkor tenni? Lehet keresni a "hiba" okát, lehet átadni a tesztet másnak, akinek szubjektíven talán majd tetszik, lehet hazudni (ez egy tesztelőnek borzalmas érzés) és lehet teszt helyet bemutatót írni, aláírást megtagadni kicsi zárójelbe fogott X-et odatenni.

    Bizony az EISA jelölés során is megesett, hogy a Nikon egymás után két évben is olyat dobott piacra egy adott kategóriában ami egyértelműen az osztály legeslegjobbja volt. A második évben mégsem kaphatta meg, a díját, mert "nem lehet" egymás után kétszer ugyanazt kaszálni. Kapta helyette egy a díjra kevéssé méltó. Ugyanez a taktikázás megfordítva azt is jelenti, hogy nem minden "Európa Legjobbja" Európa Legjobbja!

    Persze ettől az EISA még értékes. Nekem is van díjazott fényképezőgépem, hangfalam és objektívem amit megelégedéssel használok és szeretek. A fentivel csupán arra szeretnék utalni, hogy nem mind arany, ami aranyérmes.

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Dany007 #13146 üzenetére

    Ha nagyon kényes vagy a feketére, akkor rossz választás az LG LV4500.

    nightshadow

    Engem sem érdekel igazán :D Szerintem 50-55" és plazma alatt felesleges, szórakozásnak jó.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz #75912448 #13149 üzenetére

    Hmm ha tudsz olyat ami jó ilyen téren akkor mondhatnál egy típust.
    Persze azért a min 106 centit meg a többit tartsuk szem előtt az ár kivételével. Nyilván az olyan tévének jobban elkérik az árát. De kíváncsi lennék rá milyen kategóriába esik.

Aktív témák