Hirdetés

2012. május 28., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  LCD TV - tapasztalatok, tanácsok (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) nightshadow válasza piadex2 (#8998) üzenetére


nightshadow
(őstag)

ha van egy dvd lejátszóm, ami viszi az összes divx, xvid stb filmet, akkor erre a tudásra nincs szükség.

720p-és, vagy 1080p-és mkv-kat nem szeretnél nézni?

nem tudom, hogy a 100Hz miért előnyös?

Így működik az LCD-tévék 100 Hz-es képfrissítése: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9002) CHROMED7


CHROMED7
(lelkes újonc)

Sziasztok mesterek!

LCD TV vásárláson gondolkodom, és a következőkön agyalok:
Sharp LC-40LE820E
Samsung UE40C6000
Samsung UE40C7000

Ezek közül ugye a C7000 az 3D képes, de nekem nem ez a fontos benne, hanem inkább az, hogy a tesztekben a képminőségére nagyon jó eredményt kapott.
A Sharp viszont RGBY...de ennek meg a csatornaváltás sebességét lehúzták.
A C6000 meg az olcsóbbik, ennél lejjeb nem érdemes mennem kategória :)

Melyiket ajánljátok?
Akinek esetleg van Sharp, azoknak a beszámolóját szívesen olvasnám...mennyire lassú?
Képe tényleg brutál szép? Néztem bemutatóteremben, ott jól nézett ki, de gyanítom hogy túlszaturálták ezerrel, hogy jobban kijöjjön a sárga, ill arany szín... :)

Elsősorban TV nézésre lenne, néha egy-egy DVD, PC-ről fullHD filmek HDMI kimeneten, illetve néha egy-egy játék szintén HDMI-ről, idővel egy BD lejátszó, vagy media player is befigyelhet majd.

Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

(#9003) StLui válasza StLui (#8993) üzenetére


StLui
(senior tag)

Hát ez mégsem oldódott meg, egyik műsor csíkkal jön másik teljes képernyőn, most már egyáltalán nem értem :S

gamertag: StLui

(#9004) nightshadow válasza CHROMED7 (#9002) üzenetére


nightshadow
(őstag)

Itt egy teszt a Sharp 46LE821-ről: [link] Ha jól tudom, akkor ez a 820 angol változata. Túl sok jót nem írnak róla.

(#9005) BBéci válasza nightshadow (#9004) üzenetére


BBéci
(PH! nagyúr)

Már többször leírtam, hogy a 920-as egyáltalán nem győzött meg az RGBY előnyeiről.

www.av-online.hu Tesztek, tippek, hírek, mindenről ami hifi és házimozi.

(#9006) CHROMED7 válasza nightshadow (#9004) üzenetére


CHROMED7
(lelkes újonc)

Köszi!

Ami fura a tesztben, hogy meg sem próbálták beállítani a TV-t, teljesen gyári beállításokkal nézték... amit én néztem, annak gyönyörû, és valósághû színei voltak...
:F

(#9007) dh66e válasza CHROMED7 (#9006) üzenetére


dh66e
(senior tag)

Szép képe van az biztos,tényleg be kell állítani a tv-t mert ez Sharp betegség a szakírók szerint,bár ahogy elnéztem a többi cég sem remekel a tuti beállítások tekintetében,de minek is mivel aki ilyen tv-t vesz az első dolga hogy a menüt átböngészi és megdolgozza a csuszkákat mert elhiszi hogy a teszterek megmondják hogy mi a jó a mi szemünknek vagy csak a kíváncsiság hajtja.
Szerintem ha nem sürgős a vásárlás az LE830 sorozat most jelenik meg május környékén a boltokban esetleg szivárognak a teszt infók is addig.A tv gyönyörű a dolláros ára is nagyon jónak mondható és ha azt nézzük akkor ez már a második generációs quattron remélhetőleg tovább fejlesztették, az egyéb (skype,internet,widgetek) funkciókról nem is beszélve.
A csatorna váltás lassúságát régebbi modelleknél általában szoft frissítéssel orvosolta a sharp,nálam is ez történt,bár engem nem zavart hogy 2-3mp vagy 1-2mp alatt váltott a tv. A csúcs modelleknél rendszeresen jelennek meg új fw-k emiatt ne aggódj.

(#9008) katsi


katsi
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Visszatértem újra egy TV-s kérdéssel!
Mi a véleményetek a 6000-es Philips sorozatról?
Megéri az árát?

Néztem egy ilyen készüléket: 40PFL6605H
Élőben is. Elképesztően szép színei voltak az edge led ellenére, nem tapasztaltam a kép széle felé világosabb megjelenítést.

Árkategóriájában (170k) van ennél jobb választás? Ne kíméljetek!

(#9009) samsino48


samsino48
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a Samsung LE46C750 és a C7000 között mi a különbség?tudo m h ccfl és led, de a c7000-nek jobb a 3d-je? A c750-nek és a C7000-nek milyen a fényerő eloszlása, bevilágítása?A ledesnek sokkal szebbek a színei vagy a 2 tv szinben kb 1 szinten van?A 2 tv közt 100 000ft van 46coll esetén.Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#9010) randras83 válasza tszabi (#8906) üzenetére


randras83
(lelkes újonc)

Nekem LE37C650-em van van rajta 2USB, az egyik hdd jelölésű, simán működik rajta egy táp nélküli samsung g2 portable 320 GB-os vinyó, ketté van osztva, egyik fele PVR, a másik meg csak úgy :K :K

/LIVE:MADJESUS83/

(#9011) CHROMED7 válasza samsino48 (#9009) üzenetére


CHROMED7
(lelkes újonc)

Szia!
Az LE 46-osban kerül annyiba mint a 40es UE C7000...csak van erre oka.
Egyébként én is néztem, gondolom a ledes háttérvilágításon kívül a panel is más.

(#9012) CHROMED7 válasza dh66e (#9007) üzenetére


CHROMED7
(lelkes újonc)

Köszi!
Akkor ezek szerint mégsem olyan gáz a dolog, mint ahogy írták?

Most mennyi a csat váltás ideje? PCrôl HDMI-t próbáltad? Nincs utánhúzás, lag?
A830al az a baj, hogy nekem még drága lesz, emiatt néztem ki a 820ast, mondván ennek meg majd lemegy az ára ;)

A 830ast olyan 300-ra lõtték be 40 collosban, ha jól láttam a neten vhol...nekem max 250, ennyi a lélektani határom TVre :)

[ Szerkesztve ]

(#9013) Pitu


Pitu
(tag)

sziasztok!

Alsókategóriás 32" lcd tv-t szeretnék venni. 3 közül melyik a jobb vétel szerintetek?
1. Philips_32PFL5405H
2. LG_32LD750
3. LG_32LD651

Valami azt súgja nekem hogy a 2-es lenne a nyerő :)
Előre köszi a segítséget!

Fear can hold you prisoner. Hope can set you free.

(#9014) Padisah válasza Pitu (#9013) üzenetére


Padisah
(tag)

Szia!

Tegnap vettem egy Samsung 32 colos c630k1w-t. Nekem nagyon tetszik, jó a távirányítója, szép az analóg adás képe, sok fájlformátumot lejátszik USB-ről. Tetszenek az érintőgombos kezelőgombok az elején. Sajnos vissza kellett vinnem ma, mert panelhibás volt, függőleges csíkok voltak rajta több is, amiből kettő az egész képernyőn átért és mivel nem volt több ebből a típusból a boltban, a c650-es meg 20 ezer forinttal nem ér többet nekem, így vettem egy LG 32 LD750-et helyette 10 ezer forint ráfizetéssel.
Ez is szépen játsza le az analóg adásokat, tudja a 14:9 képarányt, amit a Samu nem, így az a analóg adások képe egész jó méretben jön át. USB sok mindent lejátszik, a távirányítója szerintem nem olyan jó, és a tévén lévő kezelőgombok a tévé oldalán vannak. Szerintem a Samu és ez az LG egyformán jó vétel. Azért mert 200 Hz-es az LD750-es az LG nem ér 10 ezer forinttal többet, de csak 4 ezer forinttal volt drágább az LD650-esnél ezért váltottam erre.
A boltosok a Philipsről azt mondták, hogy csak a felsőbb kategóriás verziók érik meg.

Szóval én bátran ajánlom a 2-est neked, de a Samsung C630k1w-vel sem jársz rosszabbul.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#9015) Pitu válasza Padisah (#9014) üzenetére


Pitu
(tag)

Köszönöm :R sikerül akciósabban megvennem, ár/érték arányban szerintem nem rossz vétel lesz ez. :)

Fear can hold you prisoner. Hope can set you free.

(#9016) Tomekk.


Tomekk.
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de ha a digitális kábeltv-t, egy tévé beépített tunerével akarom fogni, akkor a tévén lehet állítani a csatornasorrendet, vagy a szolgáltató által beállított sorrend lenne, mint a set top box al?

[ Szerkesztve ]

(#9017) Daffni2 válasza Tomekk. (#9016) üzenetére


Daffni2
(őstag)

Úgy változtatod meg a csatorna sorrendet ahogyan akarod.

A set top box esetében is így van egyébként.

CORSAIR HX 650 GigaX48DQ6 INTEL Extreme Quad QX9650@3.6GHz 8GB OCZ Platinium 1066MHz Gigabyte GV-R695OC-1GD Philips 32PFL5625H Win7 ULTIMATE 64 bit AEROCOOL RS-9 Ház

(#9018) nightshadow válasza Daffni2 (#9017) üzenetére


nightshadow
(őstag)

A set top box esetében is így van egyébként.

Nálunk UPC-s STB van, s nem lehet megváltoztatni a csatornák sorrendjét.

(#9019) Sixday


Sixday
(újonc)

Tisztelt Mindenki,

Nem követtem figyelemmel mostanában az LCD TV piacot ezért a segítségeteket kérném hogy milyen tv típusokat nézegessek.
Kritériumok:

- Samsung v. Sony (ezekben bízom)
- 100hz
- 40-42 col, full hd
- DLNA
- ethernet csatlakozó

Ami nem érdekel: led tv, 3d tv

felhasználás:
- családi mozizás, pc-ről sharelt dlna-n keresztül
- ps3
- iptv

Előre is köszönöm mindenkinek a javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#9020) Sixday válasza Sixday (#9019) üzenetére


Sixday
(újonc)

Ami lemaradt hogy 150e forint fölé nem szeretnék menni árban.

(#9021) dolargaan válasza Sixday (#9019) üzenetére


dolargaan
(tag)

A Samsung LE40C650 pont megfelel a kívánalmaidnak. A megjelölt árba is belefér. (146.290 ma éppen)
Ha visszaolvasol itt , sokan elégedettek vele.

[ Szerkesztve ]

(#9022) dh66e válasza CHROMED7 (#9012) üzenetére


dh66e
(senior tag)

Nos itthon nem tudom mennyi lesz a 40"LE830 -az alap ár 1200 usd ami nagyon korrekt szerintem-meg kell várni mindjárt május van.
A 820-as menüjének lassúságával van-volt gond azt tudom,de ez legyen egy tv legnagyobb baja viszont az tettszett benne hogy a megjelenített műsor nem volt betakarva a menü használatakor.
Az input lagja olyan 20ms körüli ami játékra tökéletes ahhoz képest hogy agyon van pakolva mindenféle ficsörökkel.
Ezt a modellt csak mm-ban volt szerencsém elállítgatni kb egy órát csesztettem,de nem szóltak érte miután mondtam hogy ennyi pénzért -ami persze azóta nem lötyög a zsebemben-had teszteljem már le "rendesen" úgyhogy hagytak a francba kulturáltan én meg a végén megköszöntem nekik a lehetőséget.Ezt te is megteheted max megveszed a neten olcsóbban. :)

(#9023) Milan86


Milan86
(tag)

Sziasztok olyan problémám lenne hogy adott egy SONY KDL32-BX400 + digitv antennás és nem közvetlenül van rákötve a dekóderre scartal hanem van egy kb 10 méteres átvitel. Na mármost tudna nekem adni valaki egy kép beállítást hozzá ? Teszek be 2 db fényképet , egyszerűen nem tudjuk úgy beállítani hogy ne hullámozzon, ne legyen "tejes" és hogy éles legyen. fehér fehér fekete fekete ne legyen "köd" rajta. Kérem akinek volt vagy van ilyen BXes gépezetes és betudta állítani jóra az írja le nekem mit merre , köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Telefonon egész nap elérsz...

(#9024) katsi


katsi
(kvázi-tag)

Tud valaki arról valamit, hogy várható-e a Philips 40PFL5605 típusú TV árában a közeljövőben árcsökkentés?

Vagy hol lehet úgy megvenni, hogy van most 130 ezrem és 2 hónap alatt törleszteném le a maradékot?

(#9025) BBéci válasza Milan86 (#9023) üzenetére


BBéci
(PH! nagyúr)

Tévéadáshoz beállítani nem a legjobb ötlet, ahány adó, ahány film, annyiféle színvilág. Így azt sem tudod? a tévédben van-e hiba, vagy az adásban. Érdemes lenne a boxot kiiktatni és a tévé saját tunerjét használni, amennyiben van benne DVB-C.
Néhány tanács a beállításokhoz: kapcsold ki a zajcsökkentést, az MPEG NR-t, a háttérfény ne legyen több 70-nél, de a 60 is elég lehet, színtelítettség 45-re, fényerő 50-60 közé!
Felejtsd el az élénk képmódot és a színhőmérséklet is jobb lehet melegre állítva!

www.av-online.hu Tesztek, tippek, hírek, mindenről ami hifi és házimozi.

(#9026) Mityu_76


Mityu_76
(kvázi-tag)

Sziasztok.
Olvasgattam a fórumot és egyre jobban belekavarodom az egészbe, szóval tanácsra lenne szükségem.
Ezek a tv készülékek jöhetnek számításba, az alacsonyabb input lag, és áruk miatt.
Samsung LE-37C530 ~ 100000Ft
Samsung LE-32C530 ~ 80000Ft
PHILIPS - 32PFL5605H ~ 115000 Ft

Fps játék pc-ről, és filmnézés vegyesen lenne. Most ha a filmeket nézem inkább akkor a 37 colos tv jobb lenne, de az viszont monitornak nem lesz túl nagy???
Ha pedig a 32-es méretnél maradok akkor a Philips a 100Hz miatt mennyivel jobb a filmek terén? A led háttérvilágítás mennyit dob a filmeknél? Mennyivel jobb a képe mint a c530-nak. Valamint ezek megérnek + 35 ezret?
Tudom nekem kell döntenem, de szívesen venném hozzáértők véleményét is.

"HONDACRX4EVER"

(#9027) Milan86 válasza BBéci (#9025) üzenetére


Milan86
(tag)

Köszi már lényegesen jobb , viszont sötét eléggé olyan mintha este vagy félhomályban lenne minden adás. Viszont ha elkezdem álligatni megint romlik , még azt orvosolod légy oly kedves :R

Telefonon egész nap elérsz...

(#9028) Rick4 válasza Milan86 (#9023) üzenetére


Rick4
(PH! nagyúr)

az antennás digi tv-től mit vársz? Felejtsd el, hogy az valaha jó képet fog adni.

A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben remélkedtél.

(#9029) Milan86 válasza Rick4 (#9028) üzenetére


Milan86
(tag)

Köszi az érdemleges választ ... 2 hasonló tv van egymás mellett egyiken tűrhető a sonyn szar volt konkrétan az adás. A kolléga tanácsára már tűrhető ha esetleg még a tej , ködöt kiveszi jó is lesz.

Telefonon egész nap elérsz...

(#9030) HoReSz1975


HoReSz1975
(senior tag)
LOGOUT blog

Samsung LE40C530, fríssitett firmware 2011.0, miért van az, hogy nem játszik le bizonyos mkv formátumot, azt írja ki, hogy nem támogatott kódek :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#9031) CHROMED7 válasza dh66e (#9022) üzenetére


CHROMED7
(lelkes újonc)

Ez lesz valószínûleg velem is, egy üzletben fogom szétnyomkodni. Most egyébként a C7000 samu és a 820-830sharp között vacillálok... Májust mindenkêpp megvárom, meglássuk milyen áron jelenik meg nálunk.

Thx!

(#9032) Sami22


Sami22
(újonc)

Pénteken megérkezett a C530am. /köszönöm mindenkinek a segítséget a döntésben/ Nagyon meg vagyok vele elégedve, gyönyörű a képe mind filmezés, mind játék közben.
Felmerült azonban egy kis probléma. Ha a laptopot rákötöm, (Ati kártya HD 5470) és a tvt állítóm be elsődleges kijelzőnek, akkor minden oldalról egy ujjnyi fekete csík veszi körül a képet. Pedig a felbontás 1920x1080ra van állítva. Tudja valaki a megoldást?

Laikus....

(#9033) hekkerman


hekkerman
(tag)

Csáó

Ez a Pc-Dream Kft ez jó? :) Fentebb olvastam, hogy valaki ajánlja. Nem tudja valaki, hogy mit takar ez a házhozmegyek és összerakom dolog? Le32c530-at néztem ki. Régen a c550-re gondoltam, de ahogy elnéztem, dlna nincs csak ebben benne. Illetve több helyen is olvastam, hogy kevés az input lagja, ezért játékra alkalmas. (pc monitorként használnám főleg)

(#9034) iminim


iminim
(újonc)

Helló. Én 2010 ben a PC Dreamban , vásároltam egy 40 " Sony tv-ét. Minden rendben ment. Korektűl intézték. Szerintem azt jelenti , hogy kiszállitják a tv-ét ,a régit leszedik az ujat a helyére rakják . Majd beüzemelik, vagyis beállitják a csatornákat. Nállam igy történt.

(#9035) Mlnr To'm válasza Sami22 (#9032) üzenetére


Mlnr To'm
(tag)

Ati control centerben a my digital flat screen menü alatt a scaling option-t állítsd 0-ra. úgy pixelhelyesen jeleníti meg a képet és nem lesz ott a fekete sáv.

(#9036) katsi


katsi
(kvázi-tag)

Eddigi kérdésem felejtős..

Van új! :DD
Úgy tűnik, végleges a döntésem: Philips 32PFL5606-ös készülék lesz.
A képminőségét még nem láttam, de mindenki csak jót írt róla a fórumokon, tesztekben.
Elvileg Sharp paneles, blacklit ledes (ahogy már írtátok korábban), minimális input laggal.

Felhasználási terület továbbra is XBOX 360 meg PC (filmek, youtube, netezés), maximum 2, de inkább másfél méterről tudom csak nézni.

Még nem tudtam megnézni, hogy élőben milyen, csak egy edge ledes készüléket láttam, de attól is leesett az állam, olyan szép képe volt.

Szóval a kérdésem az, hogy ez a készülék ebben a boltban ideális vásárlási kombináció?
Megbízható ez az üzlet?

Az ár nagyon jól hangzik + ingyenes házhozszállítás + HDMI kábel!

Véleményeteket kérem szépen a kérdéssel kapcsolatban.

(#9037) dolargaan válasza hekkerman (#9033) üzenetére


dolargaan
(tag)

Nekem megfelelő volt. 2 TV-t rendeltem. Kb. a megegyezés szerinti időben hozták. (Az emberke, aki hozta, az várt rám, még odaértem, de telefonon tartottuk a kapcsolatot.)
Kibontásig semmi gond nem volt, az első tv simán átment mindenen. A másodikról nem tudtam eldönteni, hogy milyen panellal szerelt. (SQ-t kértem a megrendelésben mindkét tv-re.)
Volt pár percem eldönteni, hogy bekapcsoljuk, vagy sem, vagy visszaviszi. A szellőzőrácson át bevilágítva látható volt, hogy az is samu paneles, úgyhogy hadd menjen. Nem csalódtam. Pár mkv, divx teszt lejátszása is belefért az átvételi időbe. Hologramos samsung garancia jegyet adtak, és 2 telefonszámot is, amivel rajtuk keresztül lehet intézni az esetleges garanciális gondot.
Nem akarom fényezni őket, én elégedett voltam, és vagyok azóta is. A garanciához való hozzáállásukról nem tudok nyilatkozni, eddig szerencsére nem kellett igénybe vennem. :)

(#9038) katsi válasza katsi (#9036) üzenetére


katsi
(kvázi-tag)

Elírtam, természetesen az 5605 típusú készülékről van szó.
A kérdés továbbra is fennáll, ne kíméljetek! :)

(#9039) Minstrel válasza dolargaan (#9037) üzenetére


Minstrel
(tag)

pontosan hol kell nézni a panelt, hogy SQ-e? LE32C650-nél pl.

Thinkpad X61 - XboxLive: hGabesz - http://topgearhungary.blogspot.com/

(#9040) shev7


shev7
(PH! kedvence)

Sziasztok,

Kineztem egy TV-t: Samsung LE-40C550. Ugy nez ki ez megfelel az elvarasaimnak, (FullHD, DVB-T tuner, streaming LAN-on) Foleg filmnezesre, es kesobb konzolra lesz hasznalva. Mi a velemeny errol a tipusrol? Esetleg ajanlanatok mast ami a felteteleknek megfelel?

A masik kerdesem. Emlekeimben az el, hogy ar szempontjabol az AVPlanet egy jo bolt, viszont hallottam hogy a gariztatas problemas naluk, de ez mar jo par eve volt. Mi a helyzet veluk most, illetve Pesten merre erdemes nezelodni?

Elore is koszi

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#9041) nightshadow válasza shev7 (#9040) üzenetére


nightshadow
(őstag)

Pesten merre erdemes nezelodni?

Az e-digitalnal a 40C550 forgalmazása a magyarországi képviselet támogatásával, hivatalos magyar jótállási feltételekkel történik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9042) CragON


CragON
(tag)

Sziasztok,

tudna valaki ajánlani olyan üzletet, vagy egyéb megoldást ahol lcd tv állványhoz juthatok?
Netet böngészve nem találtam csak gagyikat. Olyanra lenne szükségem ami modern design, fából készült és az lcd tv-t is rá lehet erősíteni (..tehát a tv nem a saját talpán áll).

iPhone 4, Blackberry 9300

(#9043) GeneraL_XTX válasza nightshadow (#9041) üzenetére


GeneraL_XTX
(őstag)

Az e-digitalt nem ajánlom, a bolt garanciához való hozzáállása hogy is mondjam érdekes. Ha valami baj van csak szívás van velük.

''Nagyon el vagy tájolva emberke!Ha értenél hozzá, tudnád hogy a 7900GT már támogatja a DirectX10-et!Ugyanis ezt úgy gyártották!!Csak majd a Vista driverben aktiválódik!''--By:Gefororce_9

(#9044) shev7 válasza GeneraL_XTX (#9043) üzenetére


shev7
(PH! kedvence)

hat ha hivatalos samu garancia van hozza, akkor nem nagyon erdekel az e-digital gariztatasa. Az a lenyeg, hogy ne szurkeimport legyen.

nightshadow : koszi, esetleg hasonlo modell amit erdemes lenne megneznem, vagy jo lesz ez nekem? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#9045) canniball válasza GeneraL_XTX (#9043) üzenetére


canniball
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kb. 1 héttel a gari lejárta előtt megdöglött valami a switchemben, szó nélkül kicserélték egy teljesen újra és kaptam vele az új, 1 évre szóló gar.levelet.
Párom visszavitte a boltba (nem a szervizbe) az ebook-olvasóját hogy sz@r a töltő, ott helyben a kezébe nyomtak egy új töltőt és valami frissítést is rányomtak a készülékre.
Persze lehet csak nekünk volt szerencsénk.

Only the good die young... *** Újszerű ellipszis tréner eladó http://href.hu/x/feif

(#9046) nightshadow válasza shev7 (#9044) üzenetére


nightshadow
(őstag)

esetleg hasonlo modell amit erdemes lenne megneznem, vagy jo lesz ez nekem?

Szerintem ma már nem érdemes 50Hz-es tévét venni. A 100Hz miatt érdemes lehet megnézni ezt a Philips-et: [link] Ennek alacsony az input lagje, megfelelő konzolozáshoz.

(#9047) dolargaan válasza Minstrel (#9039) üzenetére


dolargaan
(tag)

Itt választ találsz a kérdésedre. Ha a címke nem egyértelmű, a lészülék jobb felső sarkán a hűtőnyílásokon át bevilágítva láthatod a panel típusát.

(#9048) gxyb


gxyb
(tag)

Szevasztok!

LG 42LD450 és Samsung LE40C530 közül melyik lenne jobb választás?
Analóg tv adást néznék rajta (később talán Mindigtv), rákötném a laptopra, hogy arról nézzek filmeket.
A beépített médialejátszó nem érdekel, DVD-lejátszóval nézek filmeket.

Előre is köszi a segítséget!

(#9049) n.dani válasza gxyb (#9048) üzenetére


n.dani
(lelkes újonc)

50hz-es LCD-t inkább hagyjad,42LD450 és 550 (100hz) között pár ezer Ft a különbség...
Analóg tv adás elég tréül fog kinézni LCD-n.

"...a boldogság nem más mint eltorzított életforma, képzeletek kupolája volt míg a szél szét nem hordta..."

(#9050) Minstrel válasza dolargaan (#9047) üzenetére


Minstrel
(tag)

Köszönöm!

Thinkpad X61 - XboxLive: hGabesz - http://topgearhungary.blogspot.com/

Útvonal

Fórumok  »  Házimozi  »  LCD TV - tapasztalatok, tanácsok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.