Hirdetés

Aktív témák

  • hads

    tag

    válasz peti_s #21061 üzenetére

    Szia Peti!

    Pár napja azt írtad,hogy osszam meg Veled a húzás végeredményét.
    Beleuntam a tuningba, a 2.8-as pentium 240-en (3358) megy stabílan, ekkor a 800- as RAM-ok 960MHz-n ketyegnek (nem tuning RAM, Apacher,1,8V-on, tehát becsületére legyen mondva).

    Aztán rájöttem, hogy, hogyan lehetne az FSB:DRAM arányon javítani.
    Lehetne a szórzót lejjebb venni, aztán a FSB- feljebb vinni és utána visszavenni a RAM frekit, vagy egy kissebb szorzójú procit beletenni a gépbe, mert a 14 szorzójú 2.8-nál alapértelmezésben 200-ról indul, vagy 800MHz RAM-nál kissebbet beletenni. A szorzót nem tudom állítani, másik RAM-ot pedig nem akarok venni.

    Tehát azt gondolom, nem tudom, hogy jól-e, hogy az integrált VGA-nak édeskevés köze van a tuningoláshoz, mert az alaplap 500 MHZ-ig engedné a FSB emelését, és a PCI-e freki 100-on van stabilitzálva.

    Én azt tapsztalom, hogy ez a tuning eléggé népvakítás, a mostani deszkám (Asrock G31M-S, Pentium 2.8, 2x1 giga dual channel RAM) az előző lapomnál (Asrock 775i65G, 512 RAM, Celeron D326) alig gyorsabb, holott az ugyanazon EVEREST háromszor nagyobb memória sebességeket mutat, és ez használati szempontból kit érdekel?

    Üdv

    Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

Aktív témák