Toshiba 46WL863 3D LED LCD TV teszt

Képminőség

A Toshiba tavaly fejlesztette ki a Cevo Engine névre hallgató rendszert, amely egyebek mellett a jó képminőségért felel. Ennek része többek között egy többmagos adatfeldolgozó egység, amelyhez egy nagysebességű integrált DRAM társul, illetve egy co-processzor, amely a kép előállításáért felelős algoritmusokért felel. Ez a megoldás ebbe a tévébe is bekerült, így a képre elméletileg sok panasz nem lehet.

Az LCD tévéknél (legalábbis régebben) tipikusnak számító utánhúzás egyáltalán nem jelentkezett, így a gyorsan mozgó, kisméretű objektumokat sem kísérte zavaró fátyolfelhő. Ráadásul az akadozásról is le lehet mondani, amiért szintén piros pont jár. A színkezelés is rendben van, hiszen még az emberi bőr megjelenítése is hitelesre sikerült, pedig ez azért sok modellnek gondot okoz mind a mai napig. A színvilág egyébként egy japán céghez méltóan visszafogott, a természetes árnyalatok uralkodnak, nyoma sincs a képernyőről leugráló harsány, túlzottan élénk tónusoknak. A logók és kijelzőn végigfutó animációk rendben vannak, ezek nem recegnek, nem zavarosak. Úgy általában képhibák nem jelentkeztek, tehát a ferde vonalak lépcsősödésével vagy zajosodással sem nagyon kell számolni.

A betekintési szög nagyon jó, egy sok tagból álló baráti társaság is nyugodtan körülülheti a tévét, viszont a felhősödés terén már nem ilyen rózsás az összkép. A sarkoknál nagyon látványos, hogy nem homogén a háttérfény, és ez még olykor hagyományos működés, tehát tévézés vagy filmezés közben is feltűnhet.

Képjavító eljárások

A Toshiba az elsők között volt, aki olyan technológiát épített tévéibe, amely az alacsony felbontású anyagok felskálázását szolgálja. Ennek legújabb verziója a Resolution+, amelyet tényleg van értelme SD tartalmak esetén bekapcsolni. A mozgást elméletben folyamatossá tevő interpolációs technológia innen sem hiányzik, ami ez esetben a hangzatos Active Vision M800 névre hallgat. Ezt filmeknél érdemes kilőni, mert kicsit természetellenessé teheti a végeredményt, főleg nagyfelbontású anyagok esetén. A Zajszűrést csak akkor kell aktiválni, ha tényleg problémás lenne a kép. Ez, ahogy fent említettük, nem nagyon jellemző, inkább csak a régi filmeknél jelentkezhet.

Képarány

Ötféle beállítás közül lehet választani, ami között megtalálható a kihagyhatatlan 16:9 (ami itt Széles névre hallgat), a 4:3, a forráshoz igazodó Gyári profil és a két nagyított funkció, amelyek érthetetlen okból a Super Live, illetve a Mozi elnevezést kapták. Meglepő módon teljesen hiányzik egy olyan fiók, amely a lehető legkevesebb torzítás mellett, de levágás nélkül töltené ki automatikusan a képet, ami azért egy kicsit fura.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés