Hirdetés

Tápegységek az Asustól

Asus A-55GA - külső

Kisebb testvéréhez hasonló csomagolásban érkezett az 550 wattos Atlas A-55GA. A doboz festése ezúttal valamivel modernebb volt, de jó lenne, ha az alaplapok vagy a hálózati eszközök borítójáért felelős csapat kicsit foglalkozna a tápokkal is.

Ismét sötét, fényes, tükrös borítást és narancsszín bekapcsolót láttunk. A sűrű rácsból és a sarokban kikandikáló nagy trafóról sejteni lehet, hogy AcBel belsővel lesz dolgunk. A jó minőségre utal a nagy csomag, szépen bekötegelt kábel is.

A külső legszebb része a táp ház felőli, tükrös oldalába nyomott Asus logó. Kár, hogy nem fog kifelé látszani.

A sok-sok vezetéken tengernyi csatlakozót kaptunk, ahogyan az a nagy tápegységekre jellemző. A fő tápcsatlakozó természetesen 20+4 tűs, amit még 4+4 ér egészít ki, hogy a nagyétkű, kétmagos Pentiumok se méltatlankodjanak. Derék dolog, hogy VGA-s PCI Express dugaszból is kettő van. Szokatlan a nyolc négytűs perifériacsatlakozó kiosztása. Egyet, nagyon okosan, egy floppycsatlakozó társaságában szereltek különálló kábelre. További négy került egy hosszú vezetékre, és még három van egy kábelen, floppykonnektorral kiegészítve. A csatlakozók távolsága a táptól 55, 70, 85 és 100 centiméter, így a legnagyobb házakban sem lesz gond. A négy SATA csatlakozó egy hosszú vezetéken van.

Az A-55GP specifikációja kicsit gondolkodóba ejtő. Az egyes feszültségekhez feltüntetett maximumok ugyanazok, mint a Cieftec 550 wattos CFT550W modelljénél, de az Asusnak csak két 12 voltos ága van, nem pedig három.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

  • Rakétás tápegységek

    A Spire Rocketeer termékcsaládjának két legkomolyabb darabját, az 500, illetve 600 wattos, moduláris V-öt és VI-ot teszteltük.

  • Seasonic tápok modulárisan

    Az extra halk tápjairól ismert gyártó továbbfejlesztett elektronikájú, illetve lecsatlakoztatható vezetékes termékeit vettük górcső alá.

  • Tápegységek a Corsairtől

    A memóriaiparból ismert gyártó kipróbálja magát a tápok piacán is. Két moduláris termékét teszteltük.

  • ASUS blog: az optimális táp kiválasztása

    Hiába vettük meg az új HEDT processzort és költöttünk el 700 000 forintot egy VGA-ra, ha nem elég jó a tápegység, nem fogjuk kihasználni tudásukat.

Előzmények

Hirdetés