Fejhallgató (nem csak) fiataloknak

Nálunk járt a figyelemfelkeltő dizájnnal bíró, Bluetooth támogatású SuperEQ S1.

Használat közben

Az a minimális elvárás egy fejhallgató esetében, hogy hosszú időn át lehessen kényelmesen viselni, és a SuperEQ S1 e téren nem okoz csalódást. A már bevált módon a hangszóróházak fel-le tologathatóak a fejpánton, ebből fakadóan eltérő fejméretű emberek is komfortosan használhatják. A fejpántot természetesen szivacs és műbőr fedi, aminek hála nem nyomja a koponyát. A tömege 260 gramm, tehát picit könnyebb, mint amit a hasonló kategóriájú fejhallgatóktól megszokhattunk.

A fülpáránák állítólag "memóriahab"-ból készültek, de szerintünk csak szimpla szivacs van bennük, mert a fül formáját nem vették fel, nem "jegyezték meg". Mindenesetre kényelmesek, ez a lényeg, és kellően nagyok, így nem nyomják a hallószervet. Viszont hajlamosak melegben egy idő után befülledni, szerintünk jó lett volna, ha pakolnak a dobozba egy pár plüss párnát is, ami tapasztalataink szerint sokkal jobban szellőzik.

A készülékházra pakolt kezelőpanellel több gondunk is van. Egyrészt a hívás felvételére, illetve a hangerő szabályozásra szolgáló gombokat egyszerűen rossz helyre tették, és emiatt kényelmetlen őket elérni. Ráadásul csak akkor jöhetnek szóba, ha Bluetooth módban használjuk a fülest, tehát ha egy kábellel csatlakozunk mondjuk egy telefonhoz, akkor ezeket el lehet felejteni. Ez pedig érthetetlen korlátozás, más termékeknél, még a gyártó nálunk járt Oneodio eszközeinél is simán működik a dolog.

Zajszűrés és ambient mód

A problémák pedig itt még nem értek véget... A fülpárnák hatékonyan képesek izolálni a felhasználót a külvilágtól, ami jelentős zajcsökkenést eredményez, emellett a termék elméletileg aktív zajszűrős technológiával is rendelkezik (ANC, active noise cancellation). Az ilyen eljárások általában úgy működnek, hogy a külső környezetet monitorozó mikrofon segítségével a fej- vagy fülhallgató ugyanolyan frekvenciájú ellenzaj segítségével oltja ki a külső zajokat. Nos, ezt hiába kapcsoltuk be, semmi sem történt. De szó szerint semmi változást nem tapasztaltunk.


[+]

Emellett a cég a termékkommunikációban azt ígéri, hogy a modell támogatja az ambient mód használatát. Ilyenkor normális esetben a már említett mikrofonok segítségével erősíti fel az elektronika a külső környezet zaját. Azonban erről az S1 esetében szó nincs, ők azt hívják "ambient mode"-nak, mikor az aktív zajszűrés nem aktív. Ez már önmagában egy vicc, de mivel az ANC nem is működik, ezért aztán értelemszerűen semmi, de semmi különbség nincs az ambient és az ANC mód között.

Bluetooth és kábel

A SuperEQ S1-re legkönnyebben egy hagyományos, 3,5 mm-es jackben végződő kábel segítségével juttathatóak el a hanganyagok. Az egy jó pont, hogy ez kihúzható a készülékházból, hiszen ha kontakthibás lesz a vezeték, akkor sincs komoly probléma, és természetesen saját kábelünket is használhatjuk. A készülék mellé csomagolt 120 centiméteres kábel konzolos, telefonos, médialejátszó vagy számítógépes használathoz elég lehet, de a tévéhez már kevés a hosszúsága. Kár, hogy a szövet burkolatot hanyagolták, mert emiatt a kábel könnyen összegubancolódik.

A Bluetooth támogatás révén a hanganyagok átküldhetőek vezeték nélküli úton a kompatibilis eszközökről a fülesre. Tapasztalataink szerint gond nélkül felismerték egymást, a párosítás pillanatok alatt megtörtént, a kapcsolat végig stabil maradt, és a hatótávolság nagyjából 10 méter. Szerencsére csak egészen minimális mértékű késleltetéssel kell számolni, emiatt akár még akciójátékokhoz is bevethető a készülék Bluetooth-alapú adatátviteles kapcsolat során.

Mikrofon, telefon

A fejhallgató rendelkezik a készülékházba épített mikrofonnal, amiből csak egy apró lyuk látszik, ennek köszönhetően headsetként is használható, és a gyakorlati próba során arra jutottunk, hogy remekül működik. A teszthívások, illetve különféle kommunikációs appok futtatása során a vonal másik végén tartózkodók sem tapasztaltak semmilyen zavaró anomáliát, tehát nem jelentkezett zajosodás, sistergés még akkor sem, ha ordibálásra került sor (ez játékoknál azért elő-elő fordul), és a statikus zörejektől is megkímélt minket.

Akkumulátor

A készülék rendelkezik beépített akkumulátorral, amire a vezeték használata során nincs szükség, de a Bluetooth technológia értelemszerűen igényel energiát, amit ez a telep biztosít. A kapacitásával kapcsolatban nem árult el részleteket a gyártó, de a cég más termékeinek ismeretében azt saccoljuk, hogy 500-600 mAh-s lehet. Ennél fontosabb, hogy az üzemidő tapasztalataink szerint nagyjából 39 óra körül alakult, ami egy picit elmarad attól, mint amit a termékkommunikációban ígértek, de még így is teljesen vállalható érték ez. Az akkumulátor az USB kábellel tölthető fel; egyébként az USB kábel csak a töltésre szolgál, vezetékes használathoz mindenképp a 3,5"-es jackre van szükség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés