Hirdetés

Sharp LE350: kicsivel a belépőszint felett

Kezelés

Korrekt menürendszer

A tévégyártó cégek általában az egy évben piacra kerülő modelljeik mindegyikébe ugyanolyan vagy nagyon hasonló menürendszert építenek. Épp ezért joggal lehetett attól tartani, hogy itt is visszaköszön majd az LE750 rémálomba illő kezelőfelülete, de szerencsére az égiek, vagyis inkább a Sharp döntéshozói máshogy határoztak.


Az itt alkalmazott grafikus kezelőfelület ugyan már 5-6 évvel ezelőtt is csúnyának számított volna, viszont cserébe legalább a felépítése logikus. Végre engedték a józan paraszti észt is érvényesülni az egyes opciók, paraméterek elhelyezése során, így a használata senkinek sem okozhat komolyabb problémát, főleg, hogy magyarul is kommunikál. Azért az egyes menüpontok, beállítások melletti rövid leíró magyarázatokat kár volt kispórolni, és arra is szánhattak volna energiát, hogy összeüssenek egy kislexikonféleséget. Utóbbi szolgáltatás ma már szinte az összes nagy konkurens gyártó készülékében megtalálható, és ha a kivitelezésbe nem csúszik hiba, akkor igen komoly segítséget jelenthet. Teljesen érthetetlen, hogy a Sharp miért spórol ezen, nagyjából egyhetes munka lenne az egész tokkal-vonóval.

Vezérlőeszközök

A modellt nem sikerült meggyőzni, hogy támogassa az USB-n csatlakoztatott külső egér és billentyűzet használatát, ami a különféle netes alkalmazások futtatásakor pedig jól jött volna. A Sharp televíziók 2013 nyarától elméletben vezérelhetőek egy ingyenesen letölthető alkalmazás segítségével okostelefonról vagy tabletről is, ám ez ennél a televíziónál nem működött. Mivel a termékoldalon nem található erre vonatkozó információ, lehet, hogy rossz alkalmazással próbálkoztunk, mindenesetre nem ment a dolog. Egyes televíziók ma már támogatják a hang-, illetve mozgásalapú vezérlést, de ez pont nem tartozik közéjük.

Egyre gyakoribb, hogy a gyártók egy második, kisebb, könnyebb, dizájnosabb távvezérlőt is pakolnak a televízió mellé a dobozba. A Sharp nem vesződik ilyesmivel, úgyhogy itt csak egyetlen távirányítót lehet használni. Ez egyébként egy teljesen korrekt darab, fogása kényelmes, jól néz ki, bár az igaz, hogy a foltokban feltűnő lakkfekete fényezés nem volt a legjobb választás, hiszen erről világítanak az ujjlenyomatok és egyéb szennyeződések.

Dedikált funkciógombokból jó párat pakoltak a távvezérlőre, aminek köszönhetően szinte az összes szolgáltatás, funkció állítható innen közvetlenül, sőt például az internetes tartalmak elérésére szolgáltató Aquos NET+-ba csak innen lehet belépni. Egy komolyabb hibája van, mégpedig a háttérvilágítás hiánya, ami miatt sötétben nem igazán komfortos a használata.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sharp

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés