Hirdetés

Sharp LE350: kicsivel a belépőszint felett

Hang, digitális tévé, net

Hangzás

A Sharp az elmúlt néhány évben különösen odafigyelt arra, hogy előre programozott equalizerbeállításaival gyakorlatilag az összes, hangzással kapcsolatos igényt kielégítse. Így ebbe a televízióba is jó pár előre programozott hangprofil kerül, amelyek a szokás szerint már nevükben (Klasszikus, Zene, Mozi, Beszéd, Lapos) jelzik, hogy milyen tartalmak mellé szánják ezeket, kivéve egyet, mert az nem igazán világos, hogy a Lapos névre hallgató fiókot mégis mihez lehet való. Ha valaki mégsem találna füléhez passzoló profilt, akkor a magas és mély hangok arányát teljesen saját ízléséhez szabhatja.

Kár, hogy ennek igazából sok jelentősége nincs, hiszen a két darab hatwattos beépített hangszóró csodákra nem képes, így igazán nagy hangzásbeli különbségek létrehozására nincs mód. A megszólalásból hiányzik a dinamika, de azért az is igaz, hogy hanghibákkal egyáltalán nem találkoztunk. Zúgás-búgás nem jelentkezett, és a készülékház rezonanciája sem zavarta meg a tévézést. A virtuális surround megszólalás funkció bekapcsolható, de mint annyi más esetben, itt is csak ígéret maradt a térhatás megteremtése. Hiába, aki valódi mozihangzásra vágyik, az ilyenféle trükkökkel nem kerülheti ki egy több komponensből álló házimoziszett beszerzését.

DTV

Mivel a készülék rendelkezik integrált digitális tévétunerekkel, ezért elméletben képes a digitális földfelszíni adások vételére. A korábban nálunk járt Sharp tévét erre nem sikerült rávenni, de szerencsére itt ilyen jellegű probléma nem jelentkezett. A csatornakeresés gyors és kulturált, a jelfeldolgozás pedig remekül működik, hiszen egy teljesen átlagos, kisteljesítményű beltéri antennával is minden komolyabb fennakadás nélkül képes volt együttműködni.


A kép egyetlen alkalommal sem esett szét, nem lett pixeles és a hang is teljesen rendben volt. A csatornák természetesen tetszés szerint sorrendbe rendezhetőek, és az épp futó adás rövid tartalmi leírása is lekérhető. Az Elektronikus Programmagazin rendkívül jól használható, egy időben 8 csatorna kétórányi műsora fér ki a képernyőre, ráadásul a programok típusuk szerint is kilistázhatóak, illetve az időzített felvétel is itt programozható be.

Internetes tartalmak

A készülék az Aquos NET+ támogatásnak köszönhetően képes különféle internetes alkalmazások elérésére. A kínálat 35 szoftverből áll, ami a Samsung másfélezres adatbázisával összehasonlítva kicsit kevésnek tűnik. Az is igaz ugyankkor, hogy a legfontosabb appok, tehát például a YouTube, a Picasa, a Facebook vagy a Twitter nem hiányoznak. Ezeken kívül mód nyílik különféle webrádiók, így például a Tunein vagy a Tunin.fm meghallgatására, illetve megnézhetőek különféle autós videók, filmelőzetesek, sőt még akár felnőtteknek szóló alkotások is. Sajnos a rendszer kegyetlenül lassú, hosszú másodpercek telnek el egy-egy alkalmazás betöltéséig, ez pedig mai világban, amikor az emberek megszokták, hogy minden egy pillanat alatt a szemük elé kerül, egyszerűen nem fér bele.

A böngésző kimaradt, ami csak azért nem annyira nagy baj, mert a tévé elektronikája amúgy sem támogatja az USB porton keresztül csatlakoztatott külső egér vagy billentyűzet használatát, ezek hiányában pedig egy kész rémálom lenne a szörfözés. A modell beépített Wi-Fivel nem rendelkezik, de elméletben támogatja az USB porton keresztül csatlakoztatott Wi-Fi adapterek használatát. Kár, hogy nekünk erre nem sikerült rávennünk, pedig még egy, közvetlenül a Sharptól kapott eszközzel is megpróbálkoztunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sharp

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés