Hirdetés

Sharp LE350: kicsivel a belépőszint felett

Képminőség

Bár a Sharp rengeteg pénzt ölt a négy alapszínt használó Quattron technológia kifejlesztésébe, azonban költségtakarékossági okokból jó néhány modelljükbe, például ebbe a televízióba is hagyományos, ám kedvezőbb árú paneleket építenek. A sárga és az arany tónusok így nem annyira látványosak a kijelzőn, ami talán nem is akkora gond. Az viszont már igen, hogy a bőrszín megjelenítésével olykor probléma adódik, hiszen akadt rá példa, hogy rákvörös, vagy épp ellenkezőleg, zöldessárga sápadtsággal kornyadozó emberi arcok tűntek fel a képernyőn. Ráadásul mivel hiányzik a Bőrszín tónus névre hallgató képjavító technológia, ezért ezen nem is igazán lehet segíteni.

A tévét egyébként nem tömték tele képmódosító eljárással. A Dinamikus kontraszt mondjuk nem hiányzik, de mivel ez az aktuális képtartalomtól függően váltogatja a kontrasztarány mértékét, jobb kilőni, hiszen aktív állapotban enyhe vibrálást okozhat. A Zajcsökkentésnek ezzel szemben van értelme, hiszen gyatra minőségű, SD források esetén bizony előfordulhat, hogy zajossá válik a kép. Utánhúzással nem találkoztunk, a betekintési szög horizontálisan és vertikálisan is 170 fok körül alakul, azaz akkor sem torzulnak a színek, ha oldalról vagy felülről nézi az ember a tévét. A háttérvilágítást túlzás lenne teljesen homogénnek nevezni, a sarkoknál fekete képernyő esetén enyhe glow effektus is megfigyelhető, viszont az is igaz, hogy ezek a foltok általános, mindennapi használat, tehát videózás, tévézés közben nem tűnnek fel.


Az előzetesen programozott képprofilok sem hiányoznak. Ezek közül szokás szerint a Dinamikus hagyományos, otthoni körülmények között gyakorlatilag használhatatlan az óriási fényerő miatt, viszont az is igaz, hogy egy üzletben, szórakozóhelyen, étteremben, kirakatban vagy akár egy szállodában ez lehet a jó megoldás. A maradék négy viszont egész jól használható. Ezek közül a Játék és a Sport a hideg színvilágot kedvelőknek szól, a Mozi a meleg tónusokkal operál, a Természetes pedig az arany középutat képviseli.


Egy kalibrátorral, illetve a LaCie Blue Eye Pro névre hallgató alkalmazás segítségével vettük szemügyre tüzetesebben az előzetes beállításokat. Sorrendben ezek a következők: Dinamikus, Játék, Mozi, Sport, Természetes. A kép jobb oldalán látható, hogy a bemért 18 szín milyen mértékben tér el a referenciától. Ennek meghatározására használatos a delta E, ami egy olyan numerikus érték, amely két különböző szín távolságát határozza meg egy színrendszeren belül. Minél kisebb a delta E értéke egy adott színnél, annál közelebb áll a referenciához, vagyis annál jobb. A 16:9 mellett a 4:3 és a 14:9 képarány is kiválasztható, viszont az furcsa, hogy az automata kitöltés opció hiányzik a kínálatból, ami egy 2013-as televíziótól azért meglehetősen szokatlan. A tévé nem teszi lehetővé a háromdimenziós tartalmak megjelenítését, de mivel a 3D kisméretű kijelőzökön nem is üt akkorát, így ez annyira nem is hiányzik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sharp

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés