Megnéztük közelről a Philips androidos tévéjét

Képminőség

Épkézláb beállítások mellett a színvilág szép, természetes. Ahol szükség van rá, ott a tónusok élénkek, vagy épp ellenkezőleg, visszafogottak. Fátyolosságnak nyoma sincs, és még az olyan kritikus árnyalatok megjelenítésével sincs probléma, mint az arany vagy a bőrszín. Azaz nem kell attól tartani, hogy hullasápadt vagy épp rákvörös arcok bámulnak ránk a képernyőről. Az LCD technológia sajátosságaiból fakadóan a tökéletes feketét el lehet felejteni, ideális beállítások mellett 0,07 cd/m² fekete szintet mértünk, ami 1714:1 valós kontrasztarányt jelent.

A mozgásmegjelenítés rendben van, utánhúzás nincs, akadozások nem jelentkeztek még akkor sem, amikor kisméretű objektumok nagy sebességgel vágtattak keresztül a képernyőn. Emiatt a Perfect Natural Motion névre hallgató interpolációs technológiát nincs is sok értelme bekapcsolni. Ugyanez igaz a Clear LCD-re us, ami aktív állapotban úgy módosítja a fényerőt, hogy a mozgás a lehető legfolyamatosabbnak tűnjön. A Tökéletes Kontraszt funkció segítségével elérhető, hogy a készülék mesterségesen próbálja javítani a sötét részletek megjelenítését, de a végeredmény ilyenkor egy kicsit természetellenes, és ugyanez mondható el a Színjavításról is, amivel a színek varázsolhatóak élénkebbé, harsányabbá.

Enyhe zajosodás a rossz minőségű forrásból származó tartalmak, elsősorban tévéadások esetén előfordul. De ezen egyszerűen lehet segíteni a Zavarelnyomás használatával, ám azért túlságosan erős fokozatra állítva hajlamos az elektronika egyes képrészleteket összemosni. A Super Resolution szolgál a felbontás felskálázására, és egész jól működik ez a szolgáltatás. Természetesen ez sem képes arra, hogy egy SD anyagból HD, vagy pláne Full HD minőséget varázsoljon, de az tény, hogy valamelyest javít a képminőségen.

A betekintési szög horizontálisan és vertikálisan is jó, csak akkor kezdenek fakulni a sötét tónusok, ha az ember már amúgy is lehetetlen pozícióból, kiszorított helyről nézi a képernyőt. A háttérvilágítást teljesen homogénnek nevezni lódítás lenne, mint látszik, azért akadnak foltok, felhők, a sarkoknál is átszűrődik némi fény, de ezek a kis hibák a hétköznapi működés, tévézés, filmezés, játék során gyakorlatilag nem láthatóak, nem tűnnek fel.

A hagyományos képaránnyal kapcsolatos profilok hiányoznak, arra nyílik lehetőség az egyébként teljesen jól működő automata kitöltés és a nagyítás mellett, hogy a felhasználó az eredeti, tehát a forrásanyagtól függő formátum mellett tegye le a voksát, vagy bizonyos keretek között maga határozza meg a kép szélességét és magasságát. Ilyesmivel eddig még nem nagyon találkoztunk, és egyelőre nem is nagyon világos, hogy ennek mi lehet az értelme. Talán az, hogy ha valaki torznak érzi a képet, akkor ezen enyhíthet valamelyest, de mivel ilyenkor fekete csík tűnik fel az alsó, felső, illetve oldalsó kávák mellett, ez nem tűnik túl jó megoldásnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés