Gyors Wi-Fi Netgear módra

Tesztelés, értékelés

A Netgear RangeMax Next router beállítása minden gond nélkül zajlott, igaz, a menürendszere lehetne kicsivel átgondoltabb felépítésű. A kezdőknek nagyon hasznos a magyar nyelvű beállítási varázsló. Ha tényleg csak a legszükségesebbeket akarjuk megadni az internetkapcsolat szétosztásához, akkor nem is kell a router webes felületéhez nyúlni. Itt az volt a furcsa, hogy minden kis beállítás után bontotta, majd újralétesítette a hálózati- és internetkapcsolatot, bár ez csak 10–20 másodpercig tartott. Jó pont, hogy amikor másik útválasztónk felől jött az internetkapcsolat, azonnal felismerte az IP címet, ami egyezett saját belső hálózatával, és utóbbit automatikusan más címtartományra helyezte át, hogy ne legyen kavarodás.

A Netgear Draft N-es eszközeit is szokásos vasbeton épületünkben (panelház) teszteltük, akárcsak korábban az Edimax és D-Link megoldásait. A vizsgálódáshoz két asztali gépet és egy IBM notebookot használtunk. Ki kell emelni, hogy a vezeték nélküli hálózatok sebessége nagyban függ a környezettől, a tereptárgyaktól, falaktól és a közelben működő egyéb Wi-Fi hálózatoktól vagy más elektronikus zajforrásoktól, amelyek sugárzási frekvenciájának közelében dolgoznak. A táblázatban olyan értékek szerepelnek, melyeket az eszközök huzamosabb ideig tartani tudtak.


Azóta történt

  • N-re vált a USRobotics is

    Újabb gyors, Draft N-es Wi-Fi készlet járt nálunk, ezúttal a USRobotics boszorkánykonyhájából.

  • Asus Wi-Fi az N-edik dimenzióban

    Majdnem két éve, hogy MIMO-s eszközöket próbáltunk ki az Asustól. Vajon hová fejlődtek azóta a 802.11n tervezetre alapozó termékek?

  • N-es Wi-Fi a Conceptronictól

    Megnéztük, milyen gyors a hálózati eszközök terén kevéssé ismert gyártó 802.11n szabványtervezettel kompatibilis Wi-Fi készlete.

  • ADSL2+ mindenes a Mode Comtól

    Kipróbáltuk a hazánkba erőteljesen betörni készülő gyártó Wi-Fi routerét, mely az ADSL modemként is szolgál.

Hirdetés