Lenovo ThinkPad X1 Carbon – ultra a javából

Használat közben

Változatlanul került át a korábbi X1 billentyűzete a Carbonba. A szűkös helyre ultrabookos viszonylatban meglehetősen jó klaviatúrát hozott össze a Lenovo: a cseppállóság mellett kétszintű világítását érdemes kiemelni. Nyomáskomfortja nem hozta a T, W vagy X széria korábbi modelljeinél megszokott, nagyon magas színvonalat, de megszokás után kellemesen és hatékonyan tudtunk vele dolgozni. Számos kategóriatársát próbáltuk már, szerintünk billentyűzetben a Carbon a legjobb. Alapja is kellően stabil, de nem tapasztaltuk azt a merevséget, amit a vaskosabb ThinkPadeknél megszoktunk.

A gombok között ott mosolyog a TrackPoint pöcökegér, ami elengedhetetlen kelléke egy ThinkPadnek. Az elvárt pontossággal működik, bár gombjai laposságuk miatt a komoly társaknál megszokottnál rövidebb úton jártak. Elődjéhez képes jelentősen megnövelték a Carbon touchpadjének méretét, az érintőfelületbe integrált gombok nyomáskomfortja viszont romlott – legalábbis a nálunk járt tesztmodellnél. Külföldi tesztekben nem panaszkodtak rá, és a ThinkPad 20. születésnapján rendezett sajtótájékoztatón látott modellnél is rendben voltak, ezért egyedi hibára gyanakszunk. A most próbált gépen úgy éreztük, mintha a touchpad hibásan lenne beszerelve, gombjai kicsit akadozva jártak.

Alapból átlagosan szólnak az X1 Carbon alul kivezetett hangszórói, de a feltelepített Dolby vezérlőpulttal sokat sikerült javítani rajta. Komoly maximális hangerőt és használható magas tartományt kaptunk, sőt némi basszus is előkerült, bár kissé dobozszerű volt és itt-ott recsegett.

Csalódnia kell azoknak, akik legalább opcionálisan IPS panelt vártak a Carbontól. Úgy tudjuk, csak a nálunk járt 1600x900 pixeles TN+film panellel kapható, amiről némi mustra után kiderült, hogy igencsak jó darab. Betekintési szögei oldalról közelítik az IPS panelek szintjét, egyedül az alulról látható torzulásból lehet kiszúrni, hogy TN-nel van dolgunk. Fényerőben és kontrasztban is elsőrangúan teljesít, 300 cd/m²-es maximumot és 0,3 cd/m²-es minimumot mértünk, amiből notebookviszonylatban brutális, 1000:1 kontrasztarány jön ki. Mondani sem kell, hogy világos környezetben vagy akár szabadban, direkt napfényben is jól olvasható marad. Kalibrálással kiválóan sikerült belőnünk a színeket, amihez a színprofil innen tölthető le; a maximálisnál kettővel kisebb fényerőn adja a legpontosabb árnyalatokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés