Headset a szájban, zene a zuhany alatt, SoC dömping

Blogoló I.: Acer, Asus, Toshiba

Rengeteg új blogbejegyzés született ezen a héten. Az Acer termékei közül egy WQHD, vagyis 2560x1440 pixeles kijelző járt nálunk rövid mustrára. A 27 hüvelykes B276HUL egyik fontos jellemzője, hogy konkurenseinél olcsóbban, három év garancia mellett 134 990 forintért kínálják. Jó hír, hogy ebbe az árba már IPS panel fért, mégpedig nem PWM-es háttérvilágítással, és a jelbemenetek mellett USB 3.0 csatlakozók is kerültek rá. Méréseink az Acer blogban találhatóak.

Nem kevesebb mint három bejegyzéssel bővült az Asus blog. Először a várhatóan idén érkező, Intel Haswell architektúra frissítésének Asus vonzatával foglalkoztunk. Ahogy számítani lehetett rá, minden 8-as szériás vezérlőhíddal ellátott Asus alaplap támogatni fogja az újdonságokat, nem csak az idén érkező 9-es családdal fognak menni. Aki viszont a 2015-en érkező Bradwell-K modellekre is szeretne felkészülni új alaplap vásárlásakor, jobban teszi, ha megvárja a 9-es vezérlőhidakat.

Kipróbáltuk a játékosoknak szánt, ROG termékcsaládba tartozó Cerberus headsetet is. A hatalmas méretű, alaposan kipárnázott terméknél arra a három dologra fektették a hangsúlyt, ami a játékosoknak a legfontosabb. Kialakítása nagyon kényelmes, hosszú órákat ki lehet bírni benne, hangzásában a basszusok dominálnak, hogy a lövések robbanások még élvezetesebbek legyenek, és gondoltak az izolálásra is, a zárt rendszerből kevés zaj jut ki a környezetbe.

Teljesen más stílusú headset az Asus EB50N, amit szintén kipróbáltunk. Elegáns vonalvezetésű, Bluetooth-t használó termékről van szó, ami nem egyoldalas, hanem mind a két fülbe beilleszthető. Különlegessége, hogy a Bluetooth 4.0-s kapcsolat felépítéséhez az NFC technológiát használja, így a párosítás pofonegyszerű. További részletek az Asus blogban olvashatóak.

A Toshiba kínálatából a notebookok és tabletek között átmenetet jelentő Portégé Z10t hibrid készüléket néztük meg. A 11,6 hüvelykes, Full HD kijelző mögé rejtett, Intel Ivy Bridge architektúrás hardver használható tablet üzemmódban is, de a mellékelt, billentyűzetes dokkolóval notebookká alakítható. Elsősorban a profi felhasználókat célozza meg az eszköz, így olyan extrákkal látták el, mint pöcökegér, D-Sub monitorkimenet, Gigabit Ethernet csatlakozó, TPM chip és egyebek. Részletes bemutatóért irány a Toshiba blog!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés