Hidegfrontos kedvezmények

Erre a hétre sem maradhatunk monitorok, noteszgépek, játékosoknak összerakott PC-k és mindenféle kiegészítők nélkül.

Kiegészítők


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Heti összeállításunkat néhány viccesebb termékkel kezdjük – itt van mindjárt az uGo Bazooka vezeték nélküli hangrendszer, mikrofon és karaokee-központ kombináció, amivel az őszi estéken elüthetjük majd az időt. A gettóblasztereket idéző hangrendszer nagyjából 13 000 forintért vásárolható meg, ezért pedig 16 watt teljesítményt (ami ráadásul RMS és nem PMPO) kapunk, természetesen Bluetooth adapterrel, USB csatlakozóval, microSD kártyaolvasóval, FM rádióval.


[+]

Nem hiányzik róla a mikrofonbemenet sem, így együtt énekelhetünk kedvenceinkkel, a hallgatóság legnagyobb örömére. A készülék, ha nem is akkora, mint egy 8 góliátelemes kétkazettás magnó, azért nem apróság, hiszen 2 kilogrammot nyom, mérete pedig 355 x 175 x 175 mm.


[+]

Ha ezt nagynak éreznénk, akkor létezik belőle kisebb változat is, Mini Bazooka néven, ami körülbelül 4000 forintba kerül. Az alapvető funkciók nem különböznek, hiszen ez is akkumulátorról üzemeltethető, van benne Bluetooth, microSD olvasó, USB bemenet és beépített MP3-lejátszó, viszont csak 200 x 90 x 90 mm és 470 gramm, így persze csak kisebb közönség előtt tudunk felszólalni vele, mivel csak 5 watt RMS teljesítményű.


[+]

Amennyiben a karaoke a mi műfajunk, az uGo kínál egy dedikált mikrofont is, amely vezeték nélkül, Bluetooth-szal csatlakoztatható az ezt támogató eszközökhöz – amennyiben pedig nem lenne ilyen a közelben, akkor saját, beépített 3 wattos hangsugárzóján keresztül hallgathatjuk vissza magunkat. A zenét microSD kártyán tudjuk eljuttatni a 6000 forintos készülékre, amely színes LED-ekkel is rendelkezik az optikai élvezet biztosításának érdekében.


[+]

Még mindig a szórakozás vizein maradva, de kicsit más kategóriába evezve, játékosoknak ajánljuk az iWay kínálatából a Cooler Master kedvező árszinten, 7410 forintért megvásárolható CM310-es egerét, melyben az optikai szenzor egy Pixart A3328-as 10 000 cpi maximális felbontással. Az eszköz jobb kézre optimalizált szimmetrikus dizájnnal, és nem hiányzik az RGB világítás sem, de azért kapunk nyolc gombot, 1,8 méteres vezetéket, illetve nagyjából 100 grammos tömeget is.

Monitorok

Monitorakció van a héten a PCX-nél, és ennek keretében a játékosokat elkényeztetni kívánó ASUS ROG Strix XG258Q képernyő például 155 000 forintért vásárolható meg. A lassan már klasszikus, „ROG monitor” formatervű XG258Q 24,5 hüvelykes TN panelre épül, amely 240 Hz-es maximális képfrissítést kínál, és mellékesen támogatja a FreeSync technológiát is.


[+]

Ahogy a fentiekből is látszik, a modell azt a játékosi réteget célozza meg, akiknek a megjelenítési sebesség a legfontosabb, tehát FPS és más akciójátékok alatt tudják majd igazán kihasználni tudását. A Full HD felbontás mellé 400 cd/m² fénysűrűséget és 1000:1 kontrasztarányt kapunk, az állvány pedig teljeskörű mozgathatóságot kínál, sőt pivot üzemmód is van, ha valamiért erre lenne szükségünk. Bemenetek között két HDMI (egy 2.0 és egy 1.4-es verzió) és egy DisplayPort csatlakozónak örvendhetünk, a beállításokat pedig nemcsak a kijelzőn, hanem az ASUS DisplayWidget szoftveréből is elvégezhetjük. Fontos extra még az AURA Synckel összehangolható hátsó világítás, illetve a cég híres vetítője, amely az állvány közepén világít, asztalunkra szép piros ROG logót rajzolva.


[+]

A kevésbé extrém monitorra vágyóknak ajánlható a 78 000 forintos LG 29UM69, amely 29 hüvelykes képátlóval, 2560x1080 pixeles felbontással és 21:9-es, extra széles képaránnyal rendelkezik. Mindehhez társul még az IPS panel, tehát itt egy általánosabb felhasználásra is ajánlható kijelzőről van szó, amely 75 Hz-es maximális képfrissítés mellé azért kínál FreeSync-et is. Bemenetként HDMI és Displayport került fel a hátoldalra, és ezeken túlmenően van egy Type-C konnektor is, amivel a csatlakozófajta Alternate módját kihasználva DisplayPort interfészen át csatlakozhatunk hozzá. Az extrák listája nem túl hosszú, állványa csak dönthetőséget kínál és nincs USB hub sem, viszont beépített hangszóró és hozzá szükség esetén analóg hangbemenet igen.


[+]

Kisebb méretű, olcsóbb és kevésbé szélesvásznú testvére a 60 000 forintos LG 27MP59G-P, mely Full HD felbontást kínál egy 27 hüvelykes IPS panel segítségével. A készüléken HDMI és DisplayPort mellet van D-Sub is, illetve kapunk egy analóg hangcsatlakozót is arra az esetre, ha fejhallgatót szeretnénk csatlakoztatni hozzá. USB hub ezúttal nincs, FreeSync viszont van, igaz, a maximális frissítési frekvencia csak 75 Hz.


[+]

Egy olcsóbb ajánlat azoknak, akik nem játékra keresnek kijelzőt: a Philips 27 hüvelykes, 53 000 forintos 273v7qjab monitora egy 27 hüvelykes, Full HD felbontást kínáló termék, hangszóróval, HDMI, DisplayPort és D-Sub bemenettel, 60 Hz-es maximális képfrissítéssel, külön analóg hangbemenettel és fejhallgató-kimenettel, illetve egy dönthető állvánnyal.

Monitorok folyt.

Monitorokat akcióznak az Oázis Computernél is, több ASUS kijelző árát is csökkentették. Az ASUS VC279H például 59 900 forintba kerül – ez egy klasszikus irodai, otthoni kijelző 27 hüvelykes képátlóval, IPS panellel, HDMI, D-Sub és DVI bemenettel és 250 cd/m² maximális fénysűrűséggel.


[+]

A megcélzott kategóriára való tekintettel nincsenek sallangok, az egyszerű vonalvezetésű talp kizárólag dönthető, és USB hub sem fog figyelmet követelni tőlünk. Hangszóró ugyanakkor van a monitorban, ami egy gyors YouTube-ozást, esetleg Skype-hívás lebonyolítását nagyon megkönnyíti.


[+]

Szintén 59 900 forintba kerül a ASUS VG245Q, amely abból a szempontból kevesebbet kínál, hogy TN panelre épül és csak 24 hüvelykes képátlóval rendelkezik, ám állványa már minden irányban állítható, van pivot is, a képernyő pedig 75 Hz-es maximális frissítési frekvenciára képes, amelyet FreeSync-kompatibilitás is kiegészít. A hangszóró itt is rendelkezésre áll, és kapunk ehhez illeszkedő csatlakozókat (valamint fülhallgató-kivezetést), míg a videojelek HDMI, D-Sub, illetve DisplayPort konnektoron keresztül juthatnak a panelhez.


[+]

Végül az utolsó monitor az 59 900 forintos sorozatból a ASUS VZ279HE, amely egy dizájnos talppal felszerelt, középkategóriás modell 27 hüvelykes képátlóval, Full HD felbontással, HDMI és D-Sub bemenettel. Sajnos, mint a dizájnos állványokkal sokszor előfordul, az állíthatóság nem a legjobb, mert csak dönteni tudjuk az IPS panelt használó képernyőt, ugyanakkor nem hiányzik a hangszóró és a matt bevonat sem.

PC, komponens és adattároló

Számítógépek

Múlt héten megkezdett sorozatát folytatja a Foramax, akik az inteles áremelkedések miatt továbbra is inkább AMD-re épített gamer gépeket ajánlanak. A Ryzen Game PC Gen2 sorozat v4-es tagja például 259 900 forintba kerül, és ezért nem DeepCool, hanem Cooler Master házba – egész pontosan az E500L-be – kerül egy 600 Wattos NJoy tápegység társaságában. Az alaphardver az ASUS A320M-K lap és a Ryzen 5 2600 kombinációjára épül, amely mellé 8 GB DDR4-2400 memória, illetve egy 2 TB-os HDD érkezik. A grafikai feladatokról egy ASUS GTX 1060 6 GB videokártya gondoskodik, ebből is az OC-s változat – de ha valaki szeretne módosítani az összeállításon vagy esetleg bővítene, a cég oldalán ezt is megteheti.


[+]

Ugyanez a ház, táp, alaplap, HDD és GPU adja a Ryzen Game PC Gen2 v5 alapját, ám itt az általános számítási kapacitáson emeltek, úgyhogy Ryzen 7 2700-at kapunk 16 GB memóriával, 314 900 forintért.


[+]

Aki egyébként ragaszkodna az Intel termékeihez, az az Intel Game PC Gen8 v2-t még megvásárolhatja 199 900 forintért – ez a cégnél kedvelt DeepCool Smarter házat kapta meg, belül pedig ASUS H310M-K alaplapot, Core i5-8400 processzort, 8 GB DDR4-2400 memóriát, 1 TB-os merevlemezt és egy ASUS GTX 1050 Ti grafikus kártyát találunk.

Adattárolók

A Foramaxnál elérhetőek most a Terramaster adattároló – akinek szüksége van a hálózati megosztásokra, az például 72 200 forintért kaphatja meg az F2-220 nevű modellt, amely egy kétlemezes NAS Celeron J1800 alapokon, 2 GB belső memóriával, Gigabit Ethernettel és két darab USB csatlakozóval.


[+]

Amennyiben viszont csak egy géphez tervezünk csatlakozni a háttértárral, akkor nem szükséges a hálózati támogatás, és megvásárolhatjuk 52 000 forintért a Terramaster D2-310 DAS-t, mely egy kétlemezes külső HDD-nek minősíthető. A PC felé egy 10 Gbps sávszélességet kínáló USB 3.1 Gen2 porton keresztül kommunikál az eszköz, a beépített két meghajtót pedig JBOD, RAID1 és Single módon is konfigurálhatjuk, ha pedig szeretnünk veszélyesen élni, a RAID 0 is rendelkezésre áll.

Tápegység és ház

Számítógépet építők kezdhetik az összetevők begyűjtését a tápegységgel, például a Cooler Master MasterWatt Lite szériájából, amelynek 500 wattos tagja 14 390 forintba, 600 wattos tagja pedig 16 660 forintba kerül.


[+]

Mindkét esetben három év garanciával és 80 Plus (fehér címkés) hatékonysággal számolhatunk teljesen moduláris felépítés mellett. A két tápegység között csak a maximális teljesítményben van eltérés, a csatlakozók kiosztása ugyanolyan: egy 4+4-es CPU, két 6+2-es PCIe, hat SATA, három periféria és egy flopikonnektor lóg a kábelek végén.


[+]

A tápegység, illetve az általa meghajtott komponensek számára kínálhat otthont a Cooler Master MasterBox Pro 5 ablakos verziója, mely 21 640 forintba kerül és bal oldalán edzett üvegből áll. A 500 x 223 x 475 mm-es ház ATX, illetve kisebb formátumú alaplapok fogadására képes, hét bővítőkártyával, 2-2 darab 3,5”/2,5"-es, illetve dedikált 2,5”-es hellyel. Hűtési lehetőségből nincs hiány, elöl három 12 vagy két 14 cm-es ventilátor fér el, de ezeket felválthatjuk a megfelelő méretű radiátorokkal is. A processzorhűtő maximális magassága 167 mm lehet, míg VGA kártyák közül a 410 mm-nél rövidebb modellek között érdemes nézelődni.

Notebook

Az USAnotebook kínálatán (is) látszik, hogy hosszú szünet után kezd visszatérni az AMD a notebookok piacára is, így például az Acer Aspire 3 A315 többféle verzióban is elérhető. Így 119 890 forintért például Ryzen 3 2200U-t kapunk és vele a Vega 3 grafikát, mindezt pedig 4 GB RAM és egy 500 GB-os merevlemez egészíti ki. Ez a kombináció teljesen megfelelő egy kezdő otthoni felhasználónak, netezni, irodai jellegű programokat futtatni, fényképeket nézni vagy éppen videózni tökéletesen megteszi, és még az alapszintű fotószerkesztésnél sem kell több hetes szabadságot kivenni.


[+]

Aki kicsit több programot futtat egyszerre, annak ajánljuk viszont a 120 890 forintos változatot, melybe a HDD-t helyett egy 128 GB-os SSD került. A kapacitás persze kisebb, de ha kevesebb multimédiás fájlt tárolunk a notebookon, viszont sokszor indítunk programokat és váltunk ide-oda, akkor az SSD érezhetően meggyorsítja az ügymenetet.


[+]

Az alapgép egyébként 15,6”-es, HD Ready kijelzővel bír matt bevonattal, a gépház 382 x 259 x 24 mm-es és 2,1 kg tömegű. Oldalain három USB csatlakozó – két „kettes” és egy „hármas” – található, de kapunk HDMI-t, kártyaolvasót, Gigabit Ethernetet és 802.11ac-s WLAN modult is. A billentyűzet külön numerikus résszel is rendelkezik.


[+]

Nagyobb igénybevételhez ajánljuk a Lenovo IdeaPad 330 sorozatának 15 hüvelykes, 149 290 forintba kerülő modelljét, mely Ryzen 5 2500U processzort és vele Vega 8 grafikát kapott, ez pedig egy 15,6”-es Full HD panelt hajt meg. A 4 GB memóriával és 1 TB-os HDD-vel szerelt gép 378 x 260 x 23 mm-es mérettel és 2 kg-os tömeggel rendelkezik, oldalaira egy Type-C és két Type-A USB port fért fel, illetve van HDMI és Gigabit Ethernet is. Mindezek mellett persze a 802.11ac-s vezeték nélküli kapcsolat is rendelkezésre áll, a magyar kiosztású billentyűzet pedig numerikus részt is kapott.


[+]

Végül pedig nézzünk át kicsit a játékosoknak szánt területre, de még a felső kategória alatt maradva: az Acer Nitro 5 sorozatából 259 890 forintba kerül az a Ryzen 5 2500U-val szerelt változat, melyben 8 GB memória és egy 240 GB-os SSD van, miközben a 15,6”-es Full HD matt kijelzőt egy AMD Radeon RX 560X grafikus kártya hajtja meg. A notebook 390 x 266 x 27 mm-es és 2,7 kg tömegű, tehát nem épp egy apróság, viszont van háttérvilágítás is a magyar kiosztású numerikus billentyűzeten, csatlakozóból pedig összesen négy USB portot (két USB 2.0, egy USB 3.1 Type-A és egy USB 3.1 Type-C), HDMI-t, Gigabit Ethernetet és modern WLAN-t kapott.

Wombath

Azóta történt

Előzmények

  • Ajánlatok meleg őszi napokra

    Még nem érkezett meg az igazi ősz, de mi azért újabb notebookokat, processzorokat és sokféle kiegészítőt gyűjtöttünk össze.

  • Szeptember közepi ajánlatok

    Ezúttal nemcsak házakat, monitorokat és kiegészítőket, hanem néhány szórakoztató kültéri eszközt is bemutatunk.

  • Hardveres ajánlatok az ősz kezdetére

    Monitorokat, notebookokat és egyéb kiegészítőket gyűjtöttünk össze, és tartanak még az iskolakezdési akciók is.

  • Vissza az iskolába

    A "back-to-school" időszak örömére kijelzők és notebookok kerültek összeállításunkba, de a szórakozásról sem feledkeztünk meg.

Hirdetés