Hálózati lejátszók - ismeretlen ismerősök

Működés

A Hyundai Mbox menüje egy gyors firmware-frissítés után (innen tölthető le) már magyarul is tudott. Érdekes, hogy a böngészős részt szétbontották. A Böngésző felirattal ellátott részen csak a memóriakártyát, UPnP kiszolgálókat, illetve kedvenceink listáját találjuk. Az USB tárak és a klasszikus, hálózati megosztások külön-külön pontot kaptak a főmenüben. Mellettük a másolást és a beállításokat találjuk még, szóval a grafika és az elrendezés kicsit más, mint a korábban látott lejátszóknál, de lényegében ugyanazok a funkciók.

A többi részen is hasonló volt a helyzet. Lényegében ugyanazokat a funkciókat, lehetőségeket kaptuk egy kicsit más, még a korábban látottnál is puritánabb, de jól használható grafikában. A képeknél és videóknál is volt előnézeti kép, ami az utóbbinál kikapcsolható. Zenéknél – ha volt olyan – akkor az album art jelent meg. Böngészhettük a zenéket, képeket, videókat külön-külön, de az összes médiatípust egyben is.

Videós részen annyi extrát fedeztünk fel, hogy bizonyos esetekben a lejátszó kiírta a kép és hang típusát, kódolását. Említést érdemel még a lejátszás közbeni navigáció, amivel egyes fejezetekhez vagy akár adott időponthoz is ugorhatunk. Persze ilyet az RTD1073 chippel szerelt modellek is tudnak. Fura volt a képes részen, hogy nagyításkor a navigációs ikon pont középen jelent meg, továbbá most nem kaptunk olyan részletes információt az állományról, mint az RTD1073-as chipnél. Talán csak nem implementálták ezt a funkciót. Zenés részen semmi extrát nem találtunk, minden a megszokott módon, csak más grafikai körítéssel működött.


Ahogy illik, kapunk másolós részt. Bármilyen állományt átvihetünk vele, amit a lejátszó kezelni tud helyi vagy hálózati adattárain.

Végezetül itt a szokásos, öt pontra bontott beállításos rész. Semmi újat nem találtunk benne, de nem is hiányzott semmi, amit korábbi Realtek chipes eszközöknél láttunk. Hangnál a HDMI-n és digitális kimeneten is választhattunk RAW formátumot, képnél volt 24 képkockás 1080p, a hálózati részen ott mosolygott a Wi-Fi, a Samba és FTP kiszolgáló, a rendszer részen állíthattunk közép-európai szövegkódolást a feliratokhoz.

Összesen nem több mint három pontra korlátozódott a Connectland Full HD Multimedia Gateway főmenüje, de bennük megtaláltunk minden lényeges funkciót. Alul egy kis információs szöveget is kaptunk az egyes pontokról, kár, hogy nem magyarul. Egyelőre nem is tudunk magyar firmware-ről.

Beljebb már a szokásos lehetőségek és grafika fogadott. Ugyanezt láttuk a többi Realtek RTD1073 chipes modellnél is, az Asus O!Play-nél és az A.C.Ryan Playon! HD párosnál. Akit érdekel az egyes funkciók részletesebb leírása, nézze meg korábbi cikkünket.


Külön kiemelni csak a bittorrent klienst szeretnénk. Ez a Samba kiszolgálóval együtt a bellítások rendszer részén kapcsolható ki-be, és némileg eltérően működik a megszokottól.

Nem a lejátszó menürendszerén keresztül kell megkeresni a kívánt torrent állományt, hanem egy számítógépről. Böngészőben megadva az eszköz címét a Neighbor Web felületre érkezünk. Itt – ha bekapcsoltuk – bejelentkezés után információt kapunk az éppen futó fel- és letöltésekről. Új feladatot úgy kezdhetünk, hogy a felületen megadjuk egy torrent fájl elérését. Állítani a feltöltés és letöltés sebességét, a megosztás idejét és az egyszerre futó feladatok számát lehet, emellett módosíthatjuk a szálak prioritását, szóval minden lényeges funkció jelen van.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés